Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Аз търсех някакво по-гръмко заглавие и това просто го игнорирах.

Поне са го осъдили. Ще си правят компания с онзи другия момък.

 

Само дето "...ПРИ ПЪРВОНАЧАЛЕН ОБЩ РЕЖИМ..." На обикновен език разбирайте в затворническо общежитие от открит тип...тоест жив т@ш@к....Интересно ми е сестра Уилямс в щатите колко и дали ще го отнесе...Да видим.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Само дето "...ПРИ ПЪРВОНАЧАЛЕН ОБЩ РЕЖИМ..." На обикновен език разбирайте в затворническо общежитие от открит тип...тоест жив т@ш@к....Интересно ми е сестра Уилямс в щатите колко и дали ще го отнесе...Да видим.

Първоначалния общ режим може да бъдет открит тип и закрит тип...

Link to comment
Share on other sites

Направете си справки за задължения към КАТ, защото гадовете спират и правят опити да свалят табели за платени такива, които обаче не са им отчетени в системата!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ама тя цялата ми разпечатка на фишове и актове излезе там. Нищо нямах.

 

Тая страница проверява само конкретен фиш. Има ли нещо, което да показва всичките задължения?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Аз си проверих един фиш, при което ми излезе като неплатен той, един друг фиш и едно НП, за което осъдих КАТ и е паднало...

Link to comment
Share on other sites

Аз взех оранжев талон преди 2 седмици, така че съм айляк. :D

Това е за темата за хвалбите направо ...Честито вече няма да ти отнемат точки ако те глобят за нещо.

Link to comment
Share on other sites

Само първия път.

2) На водач, който притежава контролен талон „Водач на МПС без наказания“, издаден по реда на Наредба № I-157 от 2002 г. за условията и реда за издаване на свидетелство за управление на моторни превозни средства, отчета на водачите и тяхната дисциплина (ДВ, бр. 97 от 2002 г.), не се отнемат контролни точки при налагане на наказание за нарушение, посочено в тази наредба, с изключение на нарушенията по ал. 1, т. 1, 2 и 3.

 

Изключенията са алкохол,наркотици,червен светофар.За останалите ще те глобят но без точки.Талончето е ценно и с друго,за дреболии минаваш метър полицаите са снизходителни и не се заяждат толкова като го видят...

Link to comment
Share on other sites

Е как? Това и аз го четох, но някъде пишеше, че след първото нарушение ми взимат талончето, вместо точките, и го сменят със синьо.

Link to comment
Share on other sites

Е как? Това и аз го четох, но някъде пишеше, че след първото нарушение ми взимат талончето, вместо точките, и го сменят със синьо.

В началото беше точно така обаче никой не си правеше труда да си сменя талона при положение,че двайсетачка върши същата работа...После промениха леко наредбата...Вече има смисъл.

Link to comment
Share on other sites

Явно трябва да ида си взема моя  :laughing:

Ми какво се мотаеш действай...Освен всичко друго при сериозно птп ако се стигне до съд (недай боже) имаш жокер :-)

Link to comment
Share on other sites

Така и така стана дума за актове, да питам нещо, може някой да знае. 

През 2013 ми направиха акт за изтекъл преглед. Дойде наказателно 50-60лв нещо от този род. 

Обаче аз така и не намерих време /и желание/ да отида да го платя и вече е с изтекла абсолютна давност. 

Сега въпросът е - някой знае ли къде отиват тези глоби - в КАТ ли стоят или в НАП, да знам къде да подам искане за погасяване по давност и да си взема талона. 

В интерес на истината през тази година ме спираха 4-5 пъти за рутинни проверки и никой никога не ме пита или каза, че дължа нещо.

Някой да има идея по питането ми, ако не да ходя при адвокат и да се оправя? 

Link to comment
Share on other sites

Иди в КАТ и ще разбереш веднага - направиха вече всичко да стои - дори фишовете. Абсолютна давност не е изтекла - 5 години е. 

Link to comment
Share on other sites

Сигурни ли сте, че давността не е само за актовете/фишовете, които не са връчени? Нещо такова четох наскоро. Ако ти връчат фиша/акта, няма такова нещо като давност.

Link to comment
Share on other sites

Значи все пак имат давност. Но защо не са ти удължавали давността като са те спирали да караш без талон, с акта?

Link to comment
Share on other sites

удължаване на давност има ако са правили постъпки за събиране на задължението и срокът е 2 години. При мен, освен че има изтекла абсолютна давност, никой не ме е и търсил в тези 2 години. 

След абсолютна давност не могат да ми ги искат по никакъв начин. 

Link to comment
Share on other sites

Смешна история. Ще рече че глобите са с пожелателен характер. И как да се получи назидателния ефект. Признавам, аз съм от 'балъците' които си плащат всичко. Родителите ми са 'виновни' за което.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...