Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

защото не ме интересува... пък и не карам... Ако пътувах.... щях да се замисля да си взема нещо с....газ или даже... някоя печка. :bgrin:

Тъй де ще си дойдем на думата :-) Уикенд шофЕри могат направо и на такси да разчитат в някои случаи...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Уикенд шофЕри могат направо и на такси да разчитат в някои случаи...

 

:)

 

Не съм точно в тази категория, но напоследък наистина не карам много - месечно ми се събира не повече от 300-400 км извънградско, за разлика от преди години, когато седмично навъртявах двойно...

 

П.П. Но и тогава пак бях на бензин...и пак не ме интересуваше много какъв ми е разходът, освен в някои кратки периоди от живота ми, когато съм бил финансово затруднен. ;)

Link to comment
Share on other sites

Тъй де ще си дойдем на думата :-) Уикенд шофЕри могат направо и на такси да разчитат в някои случаи...

 

Като ще се бъзикаме има и други елементи:

 

Utv5QKf.jpg

 

(Да, Пламене - всички знаем, че ти нямаш газ.)

Link to comment
Share on other sites

Аз като споделя какъв ми е разхода реално, всички ме пращат в сервиз. Но с дизелджия и рибар не се спори.

 

Пп карам дизел и бензин. 

Хах и мен, ама на такова хоро съм се хванал 15.8 ми беше средния миналата седмица като зареждах :D Просто аз не карам много и с две пълнения на резервоара до горе изкарвам месеца.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да сменям тая година гумите, с които купих колата.

 

Бяха GoodYear Eagle F1 Assymetric 2, от които нямам оплаквания.

Гледах Assym. 3 направо, които явно са по-добри от предния модел, но видях, че други гуми, които в много тестове излизат първи - са на същата цена.

Та някакви препоръки и мнения?

 

https://4gumi.com/215-45-r17-91y-continental-premiumcontact-6-summer-pr14657?filter_type=S&width=215&profile=45&diameter=17&page=4

https://4gumi.com/215-45-r17-91y-goodyear-eagle-f1-asymmetric-3-summer-pr13670?filter_type=S&width=215&profile=45&diameter=17&page=5

 

Това е от Еурокатена цената, която за Континентал-а е 10лв по-ниска от тази в официалния дилър - Медина-мед.

Някой да има някаква отстъпка за големите фирми, предлагащи гуми?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Които и да вземеш от тия два модела - няма да сбъркаш. Ако ще купуваш 4 бр., може да погледнеш EfficientGrip на Гудиър, които също не са лоши и имат добри отзиви в tyre review, а и за четворка ще ти дойде с около 60 лв. по-малко.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да сменям тая година гумите, с които купих колата.

 

Бяха GoodYear Eagle F1 Assymetric 2, от които нямам оплаквания.

Гледах Assym. 3 направо, които явно са по-добри от предния модел, но видях, че други гуми, които в много тестове излизат първи - са на същата цена.

 

Та някакви препоръки и мнения?

 

https://4gumi.com/215-45-r17-91y-continental-premiumcontact-6-summer-pr14657?filter_type=S&width=215&profile=45&diameter=17&page=4

https://4gumi.com/215-45-r17-91y-goodyear-eagle-f1-asymmetric-3-summer-pr13670?filter_type=S&width=215&profile=45&diameter=17&page=5

 

Това е от Еурокатена цената, която за Континентал-а е 10лв по-ниска от тази в официалния дилър - Медина-мед.

Някой да има някаква отстъпка за големите фирми, предлагащи гуми?

 

Мисля неведнъж съм ти казвал, че имам отстъпка в ЕУРОКАТЕНА, но явно не желаеш да чуеш. 

Link to comment
Share on other sites

Мисля неведнъж съм ти казвал, че имам отстъпка в ЕУРОКАТЕНА, но явно не желаеш да чуеш. 

 

Спомням си, но те май третират тия отстъпки по странен начин.

Един друг приятел ми беше казал, че има отстъпка от тях преди време. Помолих го да погледне цените за определени модели и да ми каже. Бяха му дали някакви супер големи цени и след начислената остъпка - цените идваха 1:1 с тези в сайта им.

 

Ако имаш възможност, ще можеш ли да попиташ за тези двете гуми конкретно каква цена ще ти дадат и да ми пишеш някъде?

 

Които и да вземеш от тия два модела - няма да сбъркаш. Ако ще купуваш 4 бр., може да погледнеш EfficientGrip на Гудиър, които също не са лоши и имат добри отзиви в tyre review, а и за четворка ще ти дойде с около 60 лв. по-малко.

Не ми се ще да взимам по-гадни гуми за 60лв разлика. Така или иначе карам предимно с летните, а и ако не ги повредя - ще ме изкарат 5-6 години.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък днес си сметнах зимния разход на нафтичката... 350 км с 23 литра. Бива... Излиза ми към 6.5 - 7 на 100 градското за баничарка на близо половин милион километра. Бахти, и другите служебни ще ги търся да са с 2.0 HDI.

 

П.п. То май същия разход имам и лятото на дълго, със скорост ~ 130, пуснат климатик и пак натоварена   :)

Тва дет искам да ви го кажа е, че... Бал съм ви бензиновите двигатели, щот когато човек иска истинско усещане за скорост.... си има мотоциклети. А за работата се изисква максимална гушка, за сметка на минимализираните разходи.

 

П.п.2 И да.... Фукам се   :D

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Аз пък днес си сметнах зимния разход на нафтичката... 350 км с 23 литра. Бива... Излиза ми към 6.5 - 7 на 100 градското за баничарка на близо половин милион километра. Бахти, и другите служебни ще ги търся да са с 2.0 HDI.

 

П.п. То май същия разход имам и лятото на дълго, със скорост ~ 130, пуснат климатик и пак натоварена :)

Тва дет искам да ви го кажа е, че... Бал съм ви бензиновите двигатели, щот когато човек иска истинско усещане за скорост.... си има мотоциклети. А за работата се изисква максимална гушка, за сметка на минимализираните разходи.

 

П.п.2 И да.... Фукам се :D

Къде е фукането? Освен, че имаш собствен бизнес.... Щото дизел и нисък разход не са фукня. Да беше казал, че ти гори 20 бензин при нормално каране и не ти прави проблем - та да завидим :)

Link to comment
Share on other sites

Аз имам 2.0 HDI и 1.9 Dturbo. Първия като икономия е по-добър, но като вървеж повече ми харесва втория. На HDI-то не ми харесва, че като стигне 2700 оборота почва само да бръмчи и да не върви, докато при другия точно тогава дърпа много здраво. Като цяло и двете са много добри за работни мулета, за нормална употреба повече си харесвам Реното дето ми е 2.0 на Газззз.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да сменям тая година гумите, с които купих колата.

 

Бяха GoodYear Eagle F1 Assymetric 2, от които нямам оплаквания.

Гледах Assym. 3 направо, които явно са по-добри от предния модел, но видях, че други гуми, които в много тестове излизат първи - са на същата цена.

 

Аз съм за GoodYear форевър  :punk  Сравняваш два продукта на една цена - по-добре вземи по-тихите гуми.

Колкото до отстъпката - каквато е цената в сайта, такава е отстъпката на място. Така ги третират тея намаления не само там, ами по всички гумаджийници. Ако Виден има някакви други схеми - може и да е по-ниска цената, но само той може да каже.

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да се похваля, че грам не ми дреме колко гори колата :lol: Важното е, че ми е кеф да я карам* :)

________________________________________________________________
* в междусервизните промеждутъци 

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Точно, кефът цена нямал.

Моите горят малко де, но съм решил да купя едно по-сериозно нещо, като само преди това ще трябва да купя един апартамент /ако намеря де, че тоя пазар е полудял тотално/. Накрая, като гледам, има реална възможност да прескоча апартамента или просто ще сменя града за покупка, ако преди това не се спука поредният имотен балон.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Аз искам да се похваля, че грам не ми дреме колко гори колата :lol: Важното е, че ми е кеф да я карам* :)

 

Т'ва сериозно ли го казваш, щото само идиот може да го каже...с тебе даже май стават трима във форума. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз имам 2.0 HDI и 1.9 Dturbo. Първия като икономия е по-добър, но като вървеж повече ми харесва втория. На HDI-то не ми харесва, че като стигне 2700 оборота почва само да бръмчи и да не върви, докато при другия точно тогава дърпа много здраво. Като цяло и двете са много добри за работни мулета, за нормална употреба повече си харесвам Реното дето ми е 2.0 на Газззз.

Нещо не ти е наред с HDI-то значи. Сериозно ти казвам!

Link to comment
Share on other sites

Ъхъ, Жоро да си види вакумите и буксата на ЕГР. Дори 90 коня, си върви нормално. Ся, ако сравняваш ДТ110 и ХДИ90 е по-друга бира, но пак си върви 2.0.

Link to comment
Share on other sites

Колега има същото HDI на 306 и се държи по абсолютно същия начин! Не, че не ускорява и нататък, но по корено различен начин от по-ниските обороти. ДТ-то по талон ми е 90ка, въпреки че в книжката пише, че трябва да е 92, ама няма да го правим на въпрос. Като се има предвид, че турбото на HDI-то е на е на 0.3 бара срещу 0.8 и първото няма интеркулер, за разлика от ДТ, мисля е и логична разликата.

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Момчета.... 90 коня. Косачката ми е по-мощна... За какво вървене говорим. А и на всичкото отгоре в баничарка ако не греша. Върви си нормално, просто липсва цифрата 2 или 3 пред 9ката.

Боцкайте от салатата и така :)

Link to comment
Share on other sites

Момчета.... 90 коня. Косачката ми е по-мощна... За какво вървене говорим...

 

Въпрос на виждане...и свикване. :P  Когато преди доста години от 54 коня се качих на 90 коня ми се струваше, че направо летя ; после като минах на 165 коня също ми се струваше, че летя, но не чак толкова, а сега вече ми се струва, че всъщност карам доста тромава кола, спрямо други, на които съм се качвал инцидентно, а когато по някакъв повод пак се кача инцидентно на 90 коня ми се струва, че съм спрял. :bgrin:

Та всичко е въпрос на свикване и не на последно място - на претенции. ;)

Link to comment
Share on other sites

Да, баничарка е. HDI-то ми е на Берлинго, докато ДТ е на Експерт, който си е малък микробус. Както казах за работни мулета са супер, хеле Експерта с ремъркето. Товаря го като магаре, пък и на що познати извозихме покъщнината и какво ли не, че не им се дават пари за наем на микробус....

 

Мидекс е прав, въпрос на свикване. Едно време се радвах на 60 коня, после на 90 сега имам и 135, която ми се струва тромава докато не седна в товарните добичета. После първите 2 минути се чуствам страхотно, докато не свикна отново.... Като карах Меган РС Трофи 265 коня, въртях гуми и на 4-та. Като се качих на моята, имах чуство, че съм спрял....Следващата ще е 200+ коня, ама сигурно и на нея ще свикна и ще ми се вижда тромава.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Момчета.... 90 коня. Косачката ми е по-мощна... За какво вървене говорим. А и на всичкото отгоре в баничарка ако не греша. Върви си нормално, просто липсва цифрата 2 или 3 пред 9ката.

Боцкайте от салатата и така :)

За европейските пътища 90-коня си е напълно достатъчна мощност. Имах на времето един Сеат Толедо 1.8 90 коня и за времето което го карах нито за миг не изпитах нужда от по-мощна кола. 

Link to comment
Share on other sites

За европейските пътища 90-коня си е напълно достатъчна мощност. Имах на времето един Сеат Толедо 1.8 90 коня и за времето което го карах нито за миг не изпитах нужда от по-мощна кола. 

Да, определено няма нужда от прекалено много коне

Едната ми кола е 150 коня, а другата 310... Готино е как ръмжи големият двигател, но наистина нямам реална нужда от него. Предразполага към по-бързо каране  и лесна загуба на книжка :))

Link to comment
Share on other sites

Да, баничарка е. HDI-то ми е на Берлинго, докато ДТ е на Експерт, който си е малък микробус. Както казах за работни мулета са супер, хеле Експерта с ремъркето. Товаря го като магаре, пък и на що познати извозихме покъщнината и какво ли не, че не им се дават пари за наем на микробус....

 

Ето значи кой ще ми помага в тези тежко дни след смъртта на моето магаре Мондео!

 

Едната ми кола е 150 коня, а другата 310... Готино е как ръмжи големият двигател, но наистина нямам реална нужда от него. Предразполага към по-бързо каране  и лесна загуба на книжка :))

 

Туй за Ауди-то иде реч ми се струва... Я кажи колко гори...  :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...