Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Моята кола е платена малко над 23 хиляди евро с 4 годишен лизинг. Ако живееш с някакво мнение за Шкода от времето на 120L, време е да разбереш, че това е много сериозна кола с много сериозна репутация, дошла не напразно и от въздуха. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не само това, което Виден е писал по-горе. Шкода стои много по-добре на вторичен пазар в България, отколкото другите марки на VAG.

Link to comment
Share on other sites

Просто от VAG се стремят да имат най-много представители в класа, който измислиха, а именно голф класа. Затова и имат толкова различни марки и модели на базата на голф - самия голф, джета, сеат леон, шкода октавия. Всичко това е едно и също нещо, но с различни тенекии. Единственото изключение от гамата е А3, което макар да е същото шаси с различни тенекии, материалите използвани в него са на друго ниво спрямо всички изброени по-горе.

Link to comment
Share on other sites

Да кажем - Мазда...по-точно...платформите са еднакви, купето и обзавеждането - различно.

 

Тъй де - Мазда, не Фиеста - какво не разбра?

Link to comment
Share on other sites

Не се ебавайте с шкода в присъствието на Виден, защото от ярост започва да злоупотребява с вкиснатото пиринско и покрай него става още по-вкиснат!

Link to comment
Share on other sites

Що пък да не се ебаваме...а той си е свикнал на вкиснатото и си му харесва...

 

 

Тъй де - Мазда, не Фиеста - какво не разбра?

 

Не разбрах защо Фиеста, след като няма никаква връзка, а и аз никога не съм отричал, че карам половин Мазда...само ти си тоя, дето не ще да си каже, че кара печка голф комби с ваденка. :popcorn-and-drink-smiley-emotic

Link to comment
Share on other sites

 

 

Не разбрах защо Фиеста, след като няма никаква връзка, а и аз никога не съм отричал, че карам половин Мазда...само ти си тоя, дето не ще да си каже, че кара печка голф комби с ваденка. :popcorn-and-drink-smiley-emotic

Не е ваденка giphy.gif

Link to comment
Share on other sites

Добре, PQ34 платформата, на която са базирани голф разновидностите от тия години е индивидуално модифицирана специално за Шкода и още по специално за г-н Раптор, че да може да удовлетвори потребностите му и може да се сравни единствено с R класата на Мерцедес.

 

Така по-добре ли е?

Link to comment
Share on other sites

Не разбрах защо Фиеста, след като няма никаква връзка

 

Ами именно щото няма връзка бе, птеромисир! Верно сте избудаляли всичките днес. Моят мотор е същия с на Ауди А4, слагат го и не помня вече в кой Сеат - какви Голфове ви гонят? За купета пък да не говорим...

Link to comment
Share on other sites

Хах, вярно че Голф и Октавия били на една платформа

Рапторe гледай тук PQ34

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Group_A_platform

 

Ми виж и PQ35. Не ми се занимава да ровя сега из тия мерки и теглилки, но какво общо виждаш между Голф и Октавия в купетата? И при седана и при комбито нещата са очевадни.

То като гледам така, ще излезе, че всичко на Фолксваген групата е на база Голф! :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

ТУК мисля ясно се вижда къде попада Октавия комби (говоря за нея, защото тя ме интересува в случая).

Колите на снимката ако не ги познавате са изписани в линка. Тая "платформа" да ходи да бара меча... 

Link to comment
Share on other sites

Не се ебавайте с шкода в присъствието на Виден, защото от ярост започва да злоупотребява с вкиснатото пиринско и покрай него става още по-вкиснат!

[Off] Така е, царевичните алкохолни отвари доста по-лесно се вкисват, за разлика от истинската бира. :lol:  [/Off]

Link to comment
Share on other sites

За Виден:

Много добре знам какво представлява Шкода.Имам двама приятели.Супърб 2012 и Октавия Комби 2005.И съм ги карал, и съм се возил стотици километри.Ясно ми е какво да очаквам от колата.

 

Не знам за платформите, но Супърб бих го сравнил с мнооого натокан Пасат или Файтон.Докато Октавия с не чак толкова натокан Пасат или много натокан Голф комби...макар че голф комби е едно огромно недоразумение..грозен колкото си иска...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...