Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Свестни работодатели - има и пари дават и то не малко - въпросът е само да ти се работи... :)
agree.gif

Не става само с ядене!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А за сведение на w00x, абе достатъчно големи са ми, нямам нужда от повече, пък как са изглеждали на живо, не знам... Къде, викаш, ме видя и кога? Искам дата и час :)

 

Айде ся дата и час. Аз писах тука във форума някъде. Не помня къде. Вървеше по центъра посока Бингото и говореше по телефона.

Link to comment
Share on other sites

Галче-то - аз не мога да разбера за к'во са ти тези 6-ци и евентуално тази...

 

Sorry, che pisha na latinica. Znachi ucha filosofia i dokato ne zavursha nqma koi da me vzeme za uchitelka. Az si znam, che s tazi specialnost nqmam mnogo vuzmojnosti za razvitie. Inache ot opit, ne za da se oplakvam ili podobno, kazvam, che naistina rabotodatelite ne mi davat shans. Kato chuqt, che sum studentka i mi zatvarqt telefonite. Drugoto, koeto e, che nqmam opit v rabotata v ofis, dosega samo kato servitiorka sum bachkala i makar da gi uveshtavam i da znam, che moga da se spravq i che imam intelektualniq potencial, nikoi ne mi glasuva doverie. Cqlo chudo e, che tuk se suglasiha da me naznachat. Naistina. A rabota si turseh ot super mnogo vreme. Bila sum na intervuta za kakvi li ne dlujnosti, no rabotodatelite, predlagashti dlujnosti, za koito se iziskva umstvena rabota, mnogo rqdko sa me dopuskali izobshto do intervu. Ne iskam da sporq s teb ili da se izkarvam ne znam si kakva, no vse pak ne smqtam, che sum tolkova grozna, tupa ili ne znam kakva, che da nqma rabota za men, kakvato q vurshat sekretarkite i t.n. Super mnogo se bqh izplashila, che nqma da si namerq rabota. Prosto vreme beshe da e neshto razlichno ot tichane po 10-12 h. kato servitiorka.

Mersi :) na Overman-a

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Sorry, che pisha na latinica.

 

 

Извинението не се приема. Пиши на каквото си искаш, но не обиждай хората с шльокавицата си, за теб специално е направен: http://2cyr.com/

 

Много ми е смешно някой като се извинява за писане на латиница.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, che pisha na latinica. Znachi ucha filosofia i dokato ne zavursha nqma koi da me vzeme za uchitelka. Az si znam, che s tazi specialnost nqmam mnogo vuzmojnosti za razvitie. Inache ot opit, ne za da se oplakvam ili podobno, kazvam, che naistina rabotodatelite ne mi davat shans. Kato chuqt, che sum studentka i mi zatvarqt telefonite. Drugoto, koeto e, che nqmam opit v rabotata v ofis, dosega samo kato servitiorka sum bachkala i makar da gi uveshtavam i da znam, che moga da se spravq i che imam intelektualniq potencial, nikoi ne mi glasuva doverie. Cqlo chudo e, che tuk se suglasiha da me naznachat. Naistina. A rabota si turseh ot super mnogo vreme. Bila sum na intervuta za kakvi li ne dlujnosti, no rabotodatelite, predlagashti dlujnosti, za koito se iziskva umstvena rabota, mnogo rqdko sa me dopuskali izobshto do intervu. Ne iskam da sporq s teb ili da se izkarvam ne znam si kakva, no vse pak ne smqtam, che sum tolkova grozna, tupa ili ne znam kakva, che da nqma rabota za men, kakvato q vurshat sekretarkite i t.n. Super mnogo se bqh izplashila, che nqma da si namerq rabota. Prosto vreme beshe da e neshto razlichno ot tichane po 10-12 h. kato servitiorka.

Mersi :) na Overman-a

 

Аз ти го обясних и преди , всеки нормален и мислещ работодател предпочита да вземе 1 човек да му дава 1000лв заплата и да работи 12 часа от колкото да вземе 2ма студента които да работят по 6 часа и да им дава по 500лв..... едва ли го знаеш ама по-малко работници = по-малко проблеми, абсолютно доказано и изпитано.

А и м/у другото като човек който мрънка постоянно как нямало работа колко си кадърна и т.н.

Как така си позволяваш в работно време да посещаваш форума ? Нали беше много съвестна и с както ти казваш - с достатъчно интелектуален потенциал ? Май май е имало и друга причина да не те допускат до интервюта изискващи "интелектуална работа"....... :woot :lol:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Акт за 81 км/ч ... не се оплаквам заради акта , а заради това че засичах време между два обекта и ми секнаха засичането :angry:

Link to comment
Share on other sites

 

Злобиле, аз посещавам форума междувременно, защото имах доста друга работа в нета така или иначе. А и трябваше да попитам за HP-то. Това специално днес де. А за това колко умствен потенциал имам, знам си възможностите, не се тревожи за мен и работодателя ми. Причините, поради които не са ме допускали до интервюта само работодателите си ги знаят, но обичайните оправдания са, че съм студентка, и то редовно, че нямам опит като секретарка или подобно, а също, че нямам книжка. За друго сега не се сещам. Ако намекваш, че отивам на интервю с думите: "Искам офис, асистентка, компютър, 8 ч. работен ден и 10000 лв. заплата" си доста далеч от истината. Винаги, ама винаги съм искала само да мога горе-долу да ходя на лекции. А иначе за едно си прав, да, колкото по-малко работници, толкова по-малко проблеми. А и ако си на трудов договор, и осигуровки и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Хм, това, което търсиш си е чиста утопия. Тоест в свободното ти от лекции и упражнения време да ходиш и да поработваш... Такова кино няма. Ако се надяваш да учиш и работиш винаги трябва да се направи компромис със едно от двете. Попитай се сега колко работодатели биха направили компромис със персонала, който пряко или косвено им изкарва парите и в когото инвестират.

 

Аз лично не успях да намеря златната среда между работа и следване и точно по тази причина сега съм обратно в Пловдив - защото ако ще работя - предпочитам това да го правя тук.

 

Галче, ако искаш да прокопсаш, не е лошо да тръгнеш от по-ниско и с по-малко изисквания. Всяка една работа ти дава нещо, независимо дали си секретарка, чистачка, сервитьорка или управител. Трупаш безценен опит, който в един момент започва да ти се изплаща. Щом пречупиш някои стереотипи, които ти пречат - нещата ще започнат да се нареждат. На първо място трябва да осъзнаеш, че срамна работа няма. Щото независимо за каква се имаш - в момента си една сервитьорка и нищо повече. За да постигнеш повече трябва да се потрудиш.

Link to comment
Share on other sites

Акт за 81 км/ч ... не се оплаквам заради акта , а заради това че засичах време между два обекта и ми секнаха засичането :angry:

 

Аз ли бъркам нещо или сега ще ходиш пеша един месец? Че гледам за последното не се оплакваш...

Link to comment
Share on other sites

Както казва бащата - Парите не миришат ;)

Това го е казал Веспасиан, когато наложил такса за ползването на кенефи в Рим :)

Edited by sasho_1989
Link to comment
Share on other sites

О, повярвай ми, Пешо, знам, че срамна работа няма. Аз досега бях направила компромис с работата, май наред е ученето, макар че тази година завършвам... :( Не знам, ще видя. Точно това обяснявах, че изискванията ми никога не са били супер високи. Наистина. Пък вие си вярвайте на каквото си искате.

Link to comment
Share on other sites

@gal4enceto, наистина защо се опитваш да обясняваш каквото и да е?Всеки да се оправя :) Всеки си има мнение за пазара на труда като всичко друго.

 

_________________

 

Ужасяващо боядисах през последните 2 дни апартамента.

 

_________________

 

Всъщност горе по-точно е "всеки сам си оценява труда".

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

О, повярвай ми, Пешо, знам, че срамна работа няма. Аз досега бях направила компромис с работата, май наред е ученето, макар че тази година завършвам... :( Не знам, ще видя. Точно това обяснявах, че изискванията ми никога не са били супер високи. Наистина. Пък вие си вярвайте на каквото си искате.

 

Аз пуснах обява, че си търся емирство да му стана емир. Ако може и неф да има. :laughing:

Майтапя се. И аз съм безработен за сега.

Link to comment
Share on other sites

Аз ли бъркам нещо или сега ще ходиш пеша един месец? Че гледам за последното не се оплакваш...

Ъъъ не .. не ми взеха книжката .. макар че и аз го очаквах :pirate

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ не .. не ми взеха книжката .. макар че и аз го очаквах :pirate

Има време ;). Когато ти излезе акт-а тогава ще ти я вземат.

Link to comment
Share on other sites

Има време ;). Когато ти излезе акт-а тогава ще ти я вземат.

Те хубаво ще му я вземат ама да направят така, че да не му я връщат изобщо. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Те хубаво ще му я вземат ама да направят така, че да не му я връщат изобщо. :lol:

Само дето ми е първо нарушение , освен това ще го обжалвам и в краен случай ще използвам връзки . :)

Link to comment
Share on other sites

Само дето ми е първо нарушение , освен това ще го обжалвам и в краен случай ще използвам връзки . :)

Връзки не мисля, че ще ти помогнат в случая. Особено след последните разкрития и в момент на смяна на правителство. Има 99.9% сигурен начин за отпадането на акт-а, но не си от хората които заслужават да го разберат.

Link to comment
Share on other sites

Само дето ми е първо нарушение , освен това ще го обжалвам и в краен случай ще използвам връзки . :)

 

Карал си с превишена скорост, не можеш ли да сломиш глава и да признаеш, че си виновен? Още от сега се опитваме да заобикаляме законите, какво ли ще стане като поузреем още малко?!

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Още от сега се опитваме да заобикаляме законите, какво ли ще стане като поузреем още малко?!
Поредния български тарикат на дребно. Дето се викаше българина се страхуват от две неща "да не настина и да не се мине"...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...