Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Всъщност това което ми цитираш не ти дава право да върнеш стоката БЕЗ ОБЯСНЕНИЕ и да очакваш да ти върнат пари или да ти я заменят... Мааалка разлика... ама фундаментална. Трябва ти основателна причина.

Хубаво е да е мисли, преди да се цитира и отговаря....

 

Съжалявам, грешката е моя.

 

Ето информация за питаното от теб. Изброяването е изчерпателно :rolleyes:

 

Чл. 55. (1) Потребителят има право, без да дължи обезщетение или неустойка и без да посочва причина, да се откаже от сключения договор от разстояние в срок 7 работни дни, считано от датата на:

 

1. получаване на стоката от потребителя, когато са изпълнени изискванията на чл. 54 - за стоки;

 

2. сключване на договора, а когато задълженията по чл. 54 са изпълнени след сключването на договора - от деня на тяхното изпълнение, но не по-късно от срока по ал. 3 - за услуги.

 

(2) Алинея 1 не се прилага по отношение на следните видове договори:

 

1. (изм. - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) за предоставяне на услуги, чието изпълнение е започнало с изричното съгласие на потребителя преди изтичането на срока по ал. 1;

 

2. за доставка на стоки и предоставяне на услуги, чиято цена зависи от колебанията на финансовите пазари, които доставчикът не е в състояние да контролира;

 

3. за доставка на стоки, изработени съобразно изискванията на потребителя или по негова индивидуална поръчка;

 

4. за доставка на стоки, които поради своето естество не могат да бъдат върнати или подлежат на бързо разваляне, или има опасност от влошаване на качествените им характеристики;

 

5. за доставка на аудио- и видеозаписи или програмни продукти, разпечатани от потребителя;

 

6. за доставка на вестници, списания и други периодични издания;

 

7. за хазартни игри и лотарии.

 

Това все пак няма да е от полза много за Midex, но поне ти ще си информиран.

 

Едитче:

Ох, ще ми изгори мусаката докато се обяснявам :laughing:

 

По-горе ти попита за законов срок. Показах ти го. Написах и че не е от полза за Мidex, което води до нормалното заключение, че съм видяла какво пише, нали? Това е срокът за връщане на стока, без да се посочва причината. Ти за това питаше, нали? По-скоро имаше съмнения, че такъв срок не е законово установен. Установен е, но не е в полза на казуса разглеждан в тая тема.

 

Колкото и да спорим, няма да излезем на едно мнение си мисля, защото си говорим на различни езици. Няма смисъл да го обръщаме на пререкания :smile:

 

Ако ще се почувстваш по-добре, ти си прав, аз греша.

Edited by Malkata Veshtica
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

остава да ми обясниш и как покупката на плочки в обект на търговеца се свързва с понятието "договор от разстояние"...

 

Чл. 48. (1) Договор за продажба от разстояние е всеки договор, сключен въз основа на предложение от страна на доставчика до потребителя като част от система за продажба на стоки или предоставяне на услуги, при която от датата на отправяне на предложението до сключването на договора страните не са във физически контакт помежду си.
Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Пълни ГЛУПОСТИ... Цитирай ми закон в които е записано това...
Всъщност това което ми цитираш...
остава да ми обясниш и как покупката на плочки в обект на търговеца се свързва с понятието "договор от разстояние"...
Тук малко стана като в ония виц:

- Чу ли, Киркор спечелил кола от лотарията.

- Ами да, но всъщност не е Киркор, ами Гарабед, и не е кола ами колело, и не го е спечелил, ами са му го откраднали...

 

Здраво клинчене пада :D

 

 

 

Ама както се казва - ov3rm4n може да брои до безкрайност. Правил го е два пъти.

Link to comment
Share on other sites

Abe moje vinagi samo da durji na svoeto i da e magare na most, no ov3rman-a e prav tozi put.

 

Daje i na saita na komisiqta pishe - ako si kupish obuvki primerno i iskash da gi vurnesh, zashtoto ne ti otivat na polata (dobur primer sa namerili) nqmash pravo. Trqbva da ima problem. Ta i s plo4kite taka. Emi, kofti cvqt, hubavo, ama ne moje tova da e pri4ina da si iskash parite obratno.

Link to comment
Share on other sites

nice try 5ре... ама на халос... наистина ти препоръчвам освен да четеш и да мислиш... иначе ей така се изпляскваш като чикия на мокър пясък... Но пък те чикиите са ти силната страна де.

 

не е моя вината, че хората искат да се докажат и при първа възможност тръгват да опонират, без да се подготвят... чели-недочели - айдееее... еми не става само с ядене... не става само с писане... иска се и разбиране.

 

 

за смещницата:

разбира се - може и десет редакции да направи човек на мнението си, докато го докара до там където му се иска... можеш да се консултираш 5ър направо - виж какъв хбав пример ти е дал от богатата съкровищница на Арменския народ... следвай го. Накрая ще се окаже, че ти казваш това което аз казвам, а аз това което ти казваш... и всъщност си права.

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Мобо, изкривяваш действителността...за каква омачкана картонена опаковка ми говориш, при положеие, че тя служи само до момента. в който изкараш плочките да ги лепиш? Посочи ми един единствен случай в БГ, в който някъде някой е купил плочки в омачкана картонена опаковка и 3 дена след това е отишъл да ги върне, заради омачкания картон... :ph34r:

Единствения дефект беше една счупена плочка в единия кашон, за която изобщо не смятах да правя въпрос, тъй като ако ми бяха паснали по цвят, щях да изхабя повече бензин до магазина и обратно, отколкото да я прежаля, а и откъде да са сигурни, че аз не съм си я счупил?

За цвета - казах, виновен съм си аз и белия луминисцент. На кашоните си пише този цвят, който съм си поръчал да ми доставят от склада...друг е въпросът, че в интерес на истината имаха много слаба разлика с мострата от магазина, но всяка различна партида може да има минимални отклонения от предишната...само не ми препоръчвай заради тази слаба разлика да започна да съдя завода производител.

Както и да е, смятам случая за приключен...просто се оплаках в темата, защото е за споделяне на неприятни случки, а то вече половин страница се занимаваме с моите плочки... ;)

....

 

мнищо не изкривявам, защото не знам какво е действителното положение. не съм бил там, не съм купувал аз, не са мойте плочки. просто щото съм си идиот давам идеи.

за отклонението от цвета при производителя не си съвсем прав - има си таблици/списъци с означения на всички цветове по няколко системи. ако по някаква случайност си знаел какво искаш щеше да имаш пълното основание да врънкаш търговеца да си оправя доставката или да ти връща парите. беше просто идея.

иначе съм съгласен, че фантук фантатък по-рентабилно ще ти е харченето на енергия и средства в биропиене, отколкото за разправии.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Едит от Мидекс: От линка на Malkata Veshtica изкарах какво пише в Чл. 114, ако в случая изобщо може да се говори за някакъв вид договор...

(3) Потребителят не може да претендира за разваляне на договора, ако несъответствието на потребителската стока с договора е незначително.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

онтопик: продадох си старата кола. стана ми мъчно.

новия собственик цял ден ми се обажда по телефона за да й усвои чалъмите.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

а днес отидох в първия магазин да помоля да купя за същата сума каквото и да е от тях, но ми отказаха категорично, защото нямало как да ги върнат в склада. :blink:

Ако си пазиш касовата бележка, би трябвало да можеш да ги върнеш.

Ако не щат - ул.Велико Търново - Комисия за защита на потребителите и жалба. Там ще ти помогнат.

 

Ся видях, че има още една страница след поста на Мидекс и почти цялата е за същия проблем.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Теб това какво те интересува? Те са магазин и си носят отговорността. Обърни се към комисията в най - кратки срокове.

 

Да се обърне, но занимавка иска, молбичка требе 'а попълни с обяснения

 

искаш да кажеш че са перфектно изработен и транспортирани? нямат кривини при изрязването или изливането? нямат отчупвания на ръбчета при транспорта? или дори картонената поставка е била неомачкана като са ти ги давали?! няма за кво да се заядеш?!

 

и в краен случай дори цвета ако не е описан на опаковката/етикета правилно - това е разлика спрямо договора ви. все едно да си купиш зелен автомобил, а в талона му да пише "син".

 

Мобсън, дишай дълбоко, разбираме те какво казваш, но една плочка не си върнал до днес, обзалагам се.

 

Ако си пазиш касовата бележка, би трябвало да можеш да ги върнеш.

Ако не щат - ул.Велико Търново - Комисия за защита на потребителите и жалба. Там ще ти помогнат.

 

Ся видях, че има още една страница след поста на Мидекс и почти цялата е за същия проблем.

 

Мен на тази улица, номер 25 в частност, дори са ме глобявали 250 кожи. Така и не можах да се убиснъ, защото дефакто ресторанта ми бидейки под наем с чуждо управление .... абе платих 250 лева там на едни ентусиасти. Никога обаче няма да им забравя лафа, че много работа нямат и затова на всяка дреболия се радват :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Управителят на магазина би могъл да ми помогне само при добро желание и човешко отношение от негова страна, а не защото аз имам право по закон. ;)

 

A именно за ей това става дума. Не можело да им ги върнен защото те не можели от своя страна да ги върнат на големия склад... като че ли те продават банички по принцип но за теб специално щото си им симпатичен да решили и плочки да ти продадат не че се занимават с това но по изключение са го направили. И всичко в случая е бизнес и кой колко е заинтересован. Ако е за под 50лв пий 1 бира и това е а след време на тези плочки може да им измислиш приложение - не е късно, ако искаш ги пусни във форума да не си съвсем "валат" но за това подозирам вече си се сетил.

 

И друго - не може да нямат изгода да похарчиш малко повече пари при тях купувайки нещо друго (примерно за 3 пъти повече пари от стойността на плочките) а те плочките да ти ги платят на 90% от цената или на колкото им отърва - това няма как да не заинтригува управителя им. Пак всичко опира до желанието и изгодата. Невъзможни неща няма. Невъзможно е на продавачката да ги "достави обратно от теб", невъзможно ѝ е на нея да ги върне на склада от който са ги взели, нито тя може да вземе решение какво да се прави, затова става като с онзи моя случай в Техномаркет.

 

Сега малко в стил злобил ще се изцепя, обаче законите и тези истории с комисията за защита на потребителите можете да си ги заврете където не свети слънцето - особено за нещо такова защото даже да тръгнат да го тормозят работата ще се проточи с месеци и ако изобщо стане нещо ще е доста след като си забравил за въпросната случка, отделно че сигурно ще ти загубят повече време отколкото си заслужава... там може да иде човек само ако някой го е изнервил прекалено много и казуса е повече от ясен и си заслужава разправията...

Link to comment
Share on other sites

Да се обърне, но занимавка иска, молбичка требе 'а попълни с обяснения

 

 

 

Мобсън, дишай дълбоко, разбираме те какво казваш, но една плочка не си върнал до днес, обзалагам се.

 

 

 

......

 

дишам си ръпторе, дълбоко и равномерно. не бой се за мойто кръвно - в нормите е.

печелиш - една не съм връщал. кашони с такива обаче съм и то преди да имаме влязъл в сила закон за тая работа, че и комисии по него.

 

 

по темата: трябва да си го местя сега в другия крачол, щото много ми пука за мнението на някои модератори. тежка работа, но някой трябва да я свърши.

Link to comment
Share on other sites

А защо е в темата за оплаквания... иначе , честит рожден ден , само здраве , успехи и щастие от тук нататък ;)

Edited by Tomahawx
Link to comment
Share on other sites

А защо е в темата за оплаквания...

Ами какво да очакваш от една жена...и рожден ден да има - пак ще се оплаче. :laughing:

 

Честито и от мен и използвам случая да пожелая ЧРД-то на alchemy, който днес става по-голям от Ели точно с 10 години. :punk

Link to comment
Share on other sites

Хайде, станах на 29 години! Пожелавам си да ми дойде акъла в главата и да бъда щастлива, както миналата година :rolleyes:
Честит рожден ден и от мен! Много щастие, любов, успехи и най-вече здраве! Обаче не очаквах да си на 29 - изглеждаш по-млада... :D
Link to comment
Share on other sites

Хайде, станах на 29 години! Пожелавам си да ми дойде акъла в главата и да бъда щастлива, както миналата година :rolleyes:

 

 

Има вероятност да съм си счупил крака :angry1

 

Съчуствам и на двама ви....

Link to comment
Share on other sites

Има вероятност да съм си счупил крака :angry1

Ааа кофти , дано не си. Баща ми счупи неговия преди няколко месеца и още не се е възстановил напълно... като цяло много неприятно преживяване :(

Link to comment
Share on other sites

Да не съм пропуснал снимката? Искам линк! :laughing:

Само да махна приятелите да не ми се сърдят и пращам :laughing:

http://www.album.bg/elisa80/comments/?page=1

А коментарите под снимките са от BulForum :laughing:

Мерси за пожеланията! Лек ден на всички :rolleyes:

 

Има вероятност да съм си счупил крака :angry1

Как така вероятност? Не беше ли на лекар?

Link to comment
Share on other sites

ъъъ ти ли беше мадамата с изказването че като те видим и ще даваме заето ?

:laughing: Нямах предвид, че съм хубава и затова някой ще дава заето :laughing: , ами че по форумите ми се струва, че понякога на хората им идва малко повече кураж да казват неща, които дори не мислят :laughing: Иначе, ако съм обидила някой - съжалявам! Сега не ми рисувайте мустаци все пак :laughing: Понякога даже така излиза, че някой защитава неща, в които съм почти сигурна, че не вярва :excl: Или поне на мен ми се иска така.. Знам ли?!

 

:laughing: Нямах предвид, че съм хубава и затова някой ще дава заето :laughing: , ами че по форумите ми се струва, че понякога на хората им идва малко повече кураж да казват неща, които дори не мислят :laughing: Иначе, ако съм обидила някой - съжалявам! Сега не ми рисувайте мустаци все пак :laughing: Понякога даже така излиза, че някой защитава неща, в които съм почти сигурна, че не вярва :excl: Или поне на мен ми се иска така.. Знам ли?!

То си беше само за Антарес, защото не вярвам в реалния живот да каже на някоя жена, че е патка, но пък знае ли човек :tongue Може и да съм се объркала :P

Link to comment
Share on other sites

Съчуствам и на двама ви....

 

Счупен е, Галински, счупен е. Мамицата му мръсна! :angry1

 

Туриха ми и некъв ботуш от гипс, кошмар. За една простотия сега месец разправии! За първи път си чупя кост, мамка му

Link to comment
Share on other sites

Счупен е, Галински, счупен е. Мамицата му мръсна! :angry1

 

Туриха ми и некъв ботуш от гипс, кошмар. За една простотия сега месец разправии! За първи път си чупя кост, мамка му

Лошото е че като се оправиш , ще си като Минчо Празников . Дъжда и лошото време ще го усещаш (буквално) отдалече .

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не е задължително!

 

Неприятно е, но счупеното носи щастие! Пожелавам ти това да е и последната кост, която си чупиш! Стъпал си на криво ли? Или си скочил от някъде...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...