Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

После се сърдим на политиците ни, че крадат, лъжат и заобикалят закони, а като се гледаме от страни сме си лика прелика :)

Link to comment
Share on other sites

Всеки народ си заслужава политиците. След като за повечето българи житейски успех е да излъжат някой, да си спестят акт, да изтарикатят нещо, да не си дават много зор, идеалогията е да не помагат на другите, ако това би им коствало 'главоболия' - как да очакваме от тоя народ да излезнат политици, които мислят различно... Разликата межу нас и тях е просто в мащабите и размаха.

Link to comment
Share on other sites

Всеки народ си заслужава политиците. След като за повечето българи житейски успех е да излъжат някой, да си спестят акт, да изтарикатят нещо, да не си дават много зор, идеалогията е да не помагат на другите, ако това би им коствало 'главоболия' - как да очакваме от тоя народ да излезнат политици, които мислят различно... Разликата межу нас и тях е просто в мащабите и размаха.

 

Разликата между обикновения човек и политиците ни е че примерно pazu не се крие и не се прави на света вода ненапита, докато политиците се изкарват по-чисти от планинско изворче...

Link to comment
Share on other sites

Боли ме корема, имам температура...гадно ми е!Освен това и 2 тренировки вече пропускам...ама и гадна седмица.

Link to comment
Share on other sites

Дано се оправиш скоро. Аз преди месец бях така. 37,5 и няма сваляне една седмица. Най-гадната температура, на която се чувстваш точно като парцал. Била съм и с 39-40 и пак ми е било по-добре...

Link to comment
Share on other sites

Разликата между обикновения човек и политиците ни е че примерно pazu не се крие и не се прави на света вода ненапита, докато политиците се изкарват по-чисти от планинско изворче...
Глупости. Да не мислиш, че пазу би се хвалил пред органите на КАТ какво е нарушил?!

Същото е и с политиците, понеже ние, (т)електората, сме тия, които ги оценяме и глобяваме (с гласовете си) - пред нас са мили очи. 

Link to comment
Share on other sites

Глупости. Да не мислиш, че пазу би се хвалил пред органите на КАТ какво е нарушил?!

Същото е и с политиците, понеже ние, (т)електората, сме тия, които ги оценяме и глобяваме (с гласовете си) - пред нас са мили очи. 

 

Хахаха представяш ли си pazu в стил Джим Кери (Лъжльото) като го спрат и го питат - сега знаеш предполагам защо сме те спрели и той да почне да изброява какви ги е накъдрил последните 2 часа :)

Link to comment
Share on other sites

Какъв дъжд ме валя не е истина. Реших да се поразходя и да отида на работа пеша. Времето беше леко облачно, но нищо необичайно. Малко преди офиса се изсипа порой. Толкова ме наваля, че даже и бельото ми е мокро. Добре че в офиса не може влиза почти никой...

 

Еdit:

Не съм в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Иху, щастлив ден за всички, които ме мразят. Отново нямам работа. Шефовете вчера са се скарали и решили да се разделят (че бяха съдружници) и сега няма да има повече магазин, в който да работя. Е, поне ми платиха.

 

П.С.: Честито на Aquila, kennyg, Stenli, които ще са щастливи от тази вест. Сигурна съм, че няма да са само те, но само за тях се сещам в момента.

Link to comment
Share on other sites

П.С.: Честито на Aquila, kennyg, Stenli, които ще са щастливи от тази вест. Сигурна съм, че няма да са само те, но само за тях се сещам в момента.

Типично женско изказване... Галче , стегни се , това , че са спорили с теб не значи , че ти мислят лошото ;)

Link to comment
Share on other sites

Ти какво искаш да е? Типично мъжко изказване ли? Еми малко или много ми е криво, тъкмо намерих работа, за която ме е грижа и всичко пак се срина. Не е ли нормално да ми е гадно поне малко и да говоря срещу хората, които са се държали адски неадекватно и шибано с мен, пък било макар и само виртуално? Tomahawx, само ми дай рецепта как да се стегна, моля ти се. Наистина съм отчаяна, толкова време търсих, сега отново същия кошмар. Ако някой има идеи да помага. И все пак, благодаря ти, че не си се заял поне ти.

Link to comment
Share on other sites

Галче и аз си търся работа , спокойно , при мен е същия ташак , защото все още нямам дори 17 , камо ли 18.. А рецепта да се стягаш няма , а и не мисля , че ме разбра , нямах предвид да се стягаш затва , че ти е гадно , а затва , че си мислиш , че гореспоменатите ще се радват , че си си изгубила работата , само защото сте на различни мнения по дадена тема :) [бахти , колко "че" изплясках оО]

Link to comment
Share on other sites

Имам прекрасната рецепта. Остави си тоя ден за самосъжаление, след това - продължавай напред. Отначало. Без циврене, мрънкане, и т.н. Горе главата и напред. Наново. Без да мислиш. Без да анализираш. Щото в тая ти депресия - мисленето и рационализирането ще те доведат до по-дълбока депресия. И не си го изкарвай на Жоро. Прекалено много се мъчиш да разсъждаваш. Недей. 

 

От утре - по същата процедура.

 

Edit: Сега прочетох "смешната" тема и определено не бих казал, че kennyg изпитва негативи към теб. Това, че в момента приемаш всичко лично и целия свят е срещу теб и ти е виновен е друга тема... И те съветвам да се стегнеш, щото колкото по-дълго седиш в емоционалната си дупка - толкова по-зле. Ако след всеки такъв "житейски провал" седнеш да ревеш - бая сълзи те чакат ;)

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Аха, това се опитвам да правя последните 10 месеца. Еми сори, не е толкова лесно... И не се притеснявай за Жоро, не си го изкарвам на него или на когото и да е другиго.

Едит за Малката вещица : Знам как да се държа на интервю. Явно не си чела добре, защото аз говорех не, че не ме допускат до работа след интервю, а че не ми дават шанс да се явя на такова. Иначе благодаря за подкрепата!

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Всеки народ си заслужава политиците. След като за повечето българи житейски успех е да излъжат някой, да си спестят акт, да изтарикатят нещо, да не си дават много зор, идеалогията е да не помагат на другите, ако това би им коствало 'главоболия' - как да очакваме от тоя народ да излезнат политици, които мислят различно... Разликата межу нас и тях е просто в мащабите и размаха.

Айде бре. Ти с голям кеф и усмивка на уста ще си платиш акта......Много ясно, че ако има как да го пропусна - ще го пропусна.

Link to comment
Share on other sites

Айде бре. Ти с голям кеф и усмивка на уста ще си платиш акта......Много ясно, че ако има как да го пропусна - ще го пропусна.

Той май не е казвал, че ще си плати акта с кеф, или че няма да го избегне, ако може... Имал е предвид, че всички сме мърша и трябва да умрем.

Link to comment
Share on other sites

Айде бре. Ти с голям кеф и усмивка на уста ще си платиш акта......Много ясно, че ако има как да го пропусна - ще го пропусна.
Аз не нарушавам законите за движение по пътищата ;)

И да, по същия начин - ако има как да се нагушат за сметка на народа - ще го направят.

Той май не е казвал, че ще си плати акта с кеф, или че няма да го избегне, ако може... Имал е предвид, че всички сме мърша и трябва да умрем.
Примерно :rofl: Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Галче, ненормална работа си е, но когото кажеш в БГ, че си студентка и не ти се обаждат след интервюто.. Аз, преди време така търсих осем месеца работа и ума не ми го побираше, защо не ми се обаждат след интервюто.. Един ден казах, че съм учила преди, но съм прекъснала и съм се отказала (не можах да се направя на толкова тъпа и просто да кажа, че никога не съм учила) и след време им казах, че съм решила пак да продължа да уча и съм имала късмета да си възстановя студентските права и ще отсъствам съвсем малко.. Не се гордея с тази си постъпка, но вече от няколко години имам хубава работа.. Уверявам те, че де що имаше офис се явявах на интервюта и даже веднъж попаднах на някакъв „гадател” отивам да кандидатствам за секретарка и едно момиче плаче на входната врата на блока и ми вика: „Ако си за интервюто при еди-кой си да знаеш, че тоя не е добре.. Завел я не знам си къде и и се правил на психолог и и изкарал акъла.. Не спирай да търсиш! И ти ще имаш късмет, защото изглеждаш хубаво и умно момиче!

 

За тези, които след малко ще ме почнат с укорителните постове, работата ми хареса и наистина прекъснах учене за няколко години и наскоро се върнах в ПУ да си завърша, така че не беше точно лъжа.. Иначе шефът нямаше нищо против да продължа да уча, защото уча задочно, а и не бях излизала в отпуска откакто съм започнала работа.

Link to comment
Share on other sites

...
По времето, когато бях прекъснал точно така си намерих работата, която ми донесе най-сериозното професионално развитие до момента. Тогава, когато кандидатствах, наистина не бях сигурен дали ще продължа. След време, когато а) бях доказал, че притежавам необходимите качества за дадената работа, б) бях доказал лоялността си към работодателя - говорих с него дали ще е проблем да подновя следването си. Той се съгласи на компромисен вариант.

Така че, Галче, не е чак толкова лош варианта, но съществува и риска работодателя да каже, че не го устройва варианта и да си търси друг човек. За това е добре да си постелиш хубаво на въпросната работа. Но както и да го погледнем - не е много коректно. От теб вече зависи на кое ще наблегнеш, коректността или собствените си интереси. Аз бих наблегнал на второто ;)

Link to comment
Share on other sites

Работата е там че е пълно с хора които искат да взимат много кинти и да не си мърдат пръста (ако може). А когато някой каже че е студент това обикновено е заявка че ще отсъства и да не разчитат много много на него - лекции, упражнения, сесии, а по закона на Мърфи точно когато най-много ти трябва човека той точно тогава е ангажиран. Особено зависи и от начина на представяне - ако го изцепиш ей така "аз в момента уча редовно" веднага отсрещната страна ще си мисли че половината време ще липсваш.

 

Докато ако тръгнеш с уговорката че учиш но не ти е проблем и няма да отсъстваш изобщо освен инцидентно 3-4 пъти в месеца за някой изпит и то максимум по 2часа - това е друго.

 

Просто въпрос на приоритети - или ти се учи или ти се работи, но 2те обикновено трудно се съчетават и едното почва да куца.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...