Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Muahahahaha :lol: :lol:

 

А си мислех аз да го направя :lol:

 

Какво? Да сложиш мнението ми в подписа си или да изтриеш думи, променяйки го смислово и тогава да го сложиш в подписа си?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Като поотрастне ще миряса! :) Той и моя не даваше дори да се диша нощно време и наказваше здраво за всяко не оторизирано помръдване, но като стана голям и тлъст лигльо - кротна. Сега създава други ядове ама като не ми се ще да му се махнат топките - така ще е...

 

Да ти кажа от седмица насам сериозно се чуда дали да си изхвърля котката,но твоят пост ме разколеба :) надявам се наистина да е така ! Имам 2 котарака,единият Поручик Бенц се казва, си е картинка,яде,сере и не го е*е за нищо,не създава проблеми,докато другият Дон Педро Сантре,жална ми е майката всяка нощ,освен че изпочупи апартамента,вие по-силно от глутница вълци,направо не се търпи..Много е красив,с много едър косъм,надявам се наистина с времето да миряса,че не се наспивам като хората..

Edited by vtiik
Link to comment
Share on other sites

без базик ли това съм и имената.Ммм добре си се сетил нещо нестандартно и интересно.

:( днес ме изпитваха по физика и философия.Още една година офф :S

Link to comment
Share on other sites

Днеска дадох 7(седем) лв. за вход в аква парк и бяха изключително любезни да ни кажат, след като влезнахме, че работи само единия басейн (тоя дето е 1.4м до входа) и на капак на всичко изгорях като идиот...

Link to comment
Share on other sites

ее споко едни идиоти от моя клас бяха ходили и се сетили да се пускат по парзалката точно когато запрала градушката.

Link to comment
Share on other sites

Еееей, не мога и не мога да я подкарам тая програма, мааа му стара. Т.е. мога ама няма crack за нея(т.е. има ама не работи, а е единствения). Вече 2 години не могат да й разбият защитата. Еми не ми се дават 400$...

Link to comment
Share on other sites

Мамка им и преподователите в ПУ! Една `хубавица` забравила, че имаме изпит! Чакахме я 1 час, след това по случайност я видяхме, та сега ще я чакаме още 2 часа, за да се накотка и да ни изпита. Стискайте палци... :) Sorry, пиша от телефона :)

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

паци...
Думата "паца" в северозападна България се използва за разговорното наименование на полов член. Правилно ли те разбирам?
Link to comment
Share on other sites

Ех, хвана ме :tongue Изпитът мина ужасТно... Половината въпроси ги нямаше в материалите, които имахме, играхме на тото... Абе дано поне съм го взела, пък здраве да е...

Link to comment
Share on other sites

Последните 6-7 месеца си поохарчих спестяванията за глупости. Снощи научавам, че ме съкращават, заради кризата след над 2 години работа. Фирмата ни е в подем, без никакви индикации, че е засегната, но компанията като цяло явно е и навсякъде трябвало да има съкращения. Направо ми се плаче :cry , не успях да спя цяла нощ. По-зле нещата не можеха да се наредят :cry :cry :cry

Няма да получа и никакви обещетения... :blowup:

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Много съжалявам за теб. Дано скоро всичко се нареди...

А защо няма да получиш обезщетения? Не са ли задължени по силата на някакъв закон да ти ги изплатят... И ако не се лъжа, не би трябвало да са малко пари... А то след 2 години и повече... Тцтцтц... :(

Link to comment
Share on other sites

Последните 6-7 месеца си поохарчих спестяванията за глупости. Снощи научавам, че ме съкращават, заради кризата след над 2 години работа. Фирмата ни е в подем, без никакви индикации, че е засегната, но компанията като цяло явно е и навсякъде трябвало да има съкращения. Направо ми се плаче :cry , не успях да спя цяла нощ. По-зле нещата не можеха да се наредят :cry :cry :cry

Няма да получа и никакви обещетения... :blowup:

бъди оптимист. винаги може и по-зле.

 

прегледай си договора и кодекса на труда - има го на десетки места в нета. пообразовай се малко по въпроса и се подготви за битка и развий стратегия за спечелване на войната. не е време за сантименти. избират се за освобождаване тези, от които не очакват проблеми. изненадай ги и си вземи поне обезщетенията.

работа все още има, макар и ниско платена тип "ако мине", но пък как иначе ще усетиш разликата между 2 и 200? питай шефовете си кой ще плаща заплатата на държания чиновник, пенсионера, ученика и безработния, които всеки работещ осигурява. и какъв бонус към собствената си заплата очакват след освобождаването ти.

Link to comment
Share on other sites

бъди оптимист. винаги може и по-зле.

 

прегледай си договора и кодекса на труда - има го на десетки места в нета. пообразовай се малко по въпроса и се подготви за битка и развий стратегия за спечелване на войната. не е време за сантименти. избират се за освобождаване тези, от които не очакват проблеми. изненадай ги и си вземи поне обезщетенията.

работа все още има, макар и ниско платена тип "ако мине", но пък как иначе ще усетиш разликата между 2 и 200? питай шефовете си кой ще плаща заплатата на държания чиновник, пенсионера, ученика и безработния, които всеки работещ осигурява. и какъв бонус към собствената си заплата очакват след освобождаването ти.

Излизат с аргумента "най-малка продуктивност", което фигурира като причина. Единствено мога да се хвана за 30 дневния срок за предизвестие. С техните адвокати няма начин в случая, освен по тяхна воля. В такъв момент не мога да бъда оптимист. Взимам една домошарка и отивам някъде, че ще направя някоя глупост :sad1:

Link to comment
Share on other sites

Излизат с аргумента "най-малка продуктивност", което фигурира като причина. Единствено мога да се хвана за 30 дневния срок за предизвестие. С техните адвокати няма начин в случая, освен по тяхна воля. В такъв момент не мога да бъда оптимист. Взимам една домошарка и отивам някъде, че ще направя някоя глупост :sad1:

 

Не че нещо ама толкова уникално добра и високоплатена работа ли беше? Работа се намира а пари се печелят... Това е последното за което човек трябва да съжалява. Всяко зло за добро - може да си намериш по-добра работа съвсем скоро.

Link to comment
Share on other sites

Еееей, не мога и не мога да я подкарам тая програма, мааа му стара. Т.е. мога ама няма crack за нея(т.е. има ама не работи, а е единствения). Вече 2 години не могат да й разбият защитата. Еми не ми се дават 400$...

 

Коя е тая програма. Ако успея да ти помогна, само 100$ ще искам. :)

 

Последните 6-7 месеца си поохарчих спестяванията за глупости. Снощи научавам, че ме съкращават, заради кризата след над 2 години работа. Фирмата ни е в подем, без никакви индикации, че е засегната, но компанията като цяло явно е и навсякъде трябвало да има съкращения. Направо ми се плаче :cry , не успях да спя цяла нощ. По-зле нещата не можеха да се наредят :cry :cry :cry

Няма да получа и никакви обещетения... :blowup:

 

Ако бях на твое място и на мен щеше да ми е гадно. Все пак на 98 години, не се намира лесно позиция, но ти е трябвало да си го очакваш.

 

Сериозно, неприятно е да се промени нещо, но надали работата е толкова незаменима. Винаги има и друг вариант. Ще продаваш пици известно време, ще бъдеш барман, пък ще намериш друга работа, която да ти отговаря на уменията. Не е чак толкова зле, че да си губиш съня. Сподели с някой, посмей се за тяхна сметка, поклюкарствай малко, пък ще ти мине.

 

П.П. Тъй като съм много любопитен по принцип, можеш ли да ми кажеш какво работеше? Ако не е тайна разбира се.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Излизат с аргумента "най-малка продуктивност", което фигурира като причина. Единствено мога да се хвана за 30 дневния срок за предизвестие. С техните адвокати няма начин в случая, освен по тяхна воля. В такъв момент не мога да бъда оптимист.

Ако са те съкратили без предизвестие, имаш право на 1 месец обезщетение и колкото и адвокати да имат, те не могат да ти кажат и запетайка. Предполагам, че си по някоя от точките по чл. 328. Ако е така, отивай в инспекцията по труда. Пък и живота не свършва поне още 5-6 месеца след това. За 2 години работа, имаш право на 4 месеца обезщетения от бюрото по труда (малки, но от сърце). ;)

И успех по-нататък, за по-хубава и доходна работа.

Link to comment
Share on other sites

Понеже повечето хора биха си казали "виж тия какви адвокати имат", е пълно с тарикатчета, които потъпкват както си искат трудовото законодателство, както и купища други закони. Защото хората не си търсят правата. А системата за търсене на правата е спъната именно, защото рядко й се налага да работи - виж първата част. И ще е така, докато хората не започнат да си търсят правата.

 

Но е по-лесно да се задавиш в самосъжаление, отколкото да си потърсиш полагаемите по трудовия кодекс обезщетения.

 

Съжалявам за острия тон, сигурно е много гадно да ти се случи подобно нещо, но трябва да си търсиш правата, не трябва да склоняваме глава пред такива селски тарикати! Много силно се надявам да си потърсиш правата и да спечелиш. А работа, както казаха колегите - има. Трябва просто да търсиш и да не се отчайваш преди да си опитал.

 

Желая ти успехи!

Link to comment
Share on other sites

Коя е тая програма. Ако успея да ти помогна, само 100$ ще искам. :) ...
East West Quantum Leap Ministry of rock и приставката Voices of Passion.
Link to comment
Share on other sites

Абе по принцип едномесечното предизвестие си е двоен кор.

пример хващаш някой да краде и кво не можеш да го изгониш 1 месец ? Или пък имаш подозрения , не ти харесва работата му и искаш да го махнеш защото ти го ни клиентите и кво пак не можеш да го изгониш.

Незнам как мислите вие ама на всеки който му дадат предизвестие че след месец ще бъде изгонен предполагам се сещате за тоя месец колко зор ще си дава ?

 

Тъпо е измислена цялата раобта. Затва преди назначаване една молбичка за напускане без дата и това е. По принцип не е правилно но е много по лесно и за двете страни ако стане нещо.

Link to comment
Share on other sites

Може и в максимален 7 дневен ако не сте се разбрали за по-ранен , не е само един член в закона по този въпрос (без пренеции от която и да се страните говорим, както при месечния) ;) Нищо не е тъпо измислено ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...