Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Точно смятах да сменям ремъци и т.н. тази седмица на алфата и хоп днес сутринта ми умря акумулатора. Добре, че офиса ми е близичко та разходката беше кратка, че при 3 градуса си е студеничко особено ако си по тениска и тъничко яке :)))

Не можа ли да умре направо в сервиза та да не ми усложнява живота 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Искам да им го на$§%%№$$№%$№%$№€@%$€$Я€Я$ЪИ§УЪРУЪ№§€%$) на канадските пощи. Диска на Fallout 4 трябваше да е пристигнал отдавна. В тракинг системата им от два дена го дават "in transit" на адреса в основния им разпределителен пункт в селото, който е на три пресечки от къщи. Когато одеве отидох там да им тегля майните се оказа, че работят до 2 ч. следобед. $Ч№€§@№№@§№%@§€№%§@№%§§€ :blowup:

Link to comment
Share on other sites

Малката е хванала варицела...

Малката нищо и няма, ама гледай ти да не я лепнеш, че аз преди 3-4 години я изкарах и направо ми се еба мамата - 39-40 градуса температура 5 дни подред и отслабнах близо 10 кг за 7-8 дни...

Link to comment
Share on other sites

Това е проблемът - жената е карала, ама аз не знам да съм...

 

И аз не съм и ако някое от децата я донесе преди да успея да избягам - не ми се мисли...

Link to comment
Share on other sites

Не винаги се кара зле тая варицела. Миналата година я изкарах суперррррррррр лесно, само първите два дни имах малко температура и ми беше зле. След това домашен арест. Имах около 30 пъпки максимум. Затова и в началото не се сетихме, че е варицела.

Link to comment
Share on other sites

Варицелата я боднах от яслата на малките януари тая година.

Наспах се 5 дена, като човек.

Мина леко, само дето имах ангажимент да карам до Поморие и обратно, познайте как ме гледаха по бензинджийниците с маска на лицето. 

Важно е да не се чоплят пъпките, че остават големи дупки.

Ако много сърби, фенистил и други подобни илачи вършат работа.

Link to comment
Share on other sites

Ок аз съм карал едра шарка като малък. Дребна мога ли да прибарам ?

Най-неприятното беше,че имах пъпки на главичката на оная работа. 

 

Само,че не знам дали Варицела или Вариола съм карал :D 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Срещу сърбеж и за по-бързо заздравяване на пъпките при варицела - Гранулин от вет. аптеки. Разни приказки, че бил забранен, щото бил вреден, да ги говорят на старата ми шапка.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Ок аз съм карал едра шарка като малък. Дребна мога ли да прибарам ?

Най-неприятното беше,че имах пъпки на главичката на оная работа. 

 

Само,че не знам дали Варицела или Вариола съм карал :D

Едрата шарка е Вариола, аз бях карал две различни като малък и преди няколко години изкарах третата. Така че, това че си карал едната не означава, че не можеш да хванеш друга. Тялото ти образува антитела само към вируса който си изкарал. 

По темата тия дни ми е доста нервно и май пак ще се пие тая вечер...

Link to comment
Share on other sites

Едрата шарка има 20% смъртност и от доста време е ликвидирана. Не знам какво сте карали и 2мата, но шанса да е било точно едра шарка е по-малък отколкото някой роднина да си няма грам понятие какво точно сте карали.

 

Последните случаи на едра шарка са регистрирани през 1977 г., а през 1980 г. Световната здравна организация обявава окончателното унищожаване на вируса в природата

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Едрата шарка има 20% смъртност и от доста време е ликвидирана. Не знам какво сте карали и 2мата, но шанса да е било точно едра шарка е по-малък отколкото някой роднина да си няма грам понятие какво точно сте карали.

Дядо едрата шарка е най-смъртоносната болест в историята май, за нея има ваксина която се бие задължително още като бебе и като се разболееш я караш много леко

Link to comment
Share on other sites

Дядо едрата шарка е най-смъртоносната болест в историята май, за нея има ваксина която се бие задължително още като бебе и като се разболееш я караш много леко

Ти кой набор беше?

Link to comment
Share on other sites

88 Това какво общо има :D

8 години преди да се родиш СЗО обявява едрата шарка за изчезнала от лицето на света а 11 години преди ти да се родиш е последния регистриран случай на заболяване.

 

Предай много поздрави на майка си :)

 

Споко - тя и моята толкова разбира та наскоро ме убеждаваше че племенницата и тя карала. При това е инат и не се предаде след като сестра ми й каза какво точно е карала и тя вика "ето - едра шарка", жена ми тръгна да й обяснява, че не е,но майка ми за да не признае, че е сбъркала вика "ми ние едно време на това викахме едра шарка"... В този момент не се сдържах и тръгнах да й обяснявам, че музикант по-добре да не говори за медицина, защото освен че не може да смята е очевидно, че и от други неща нищо не разбира и стана скандал :) После жена ми ми начупи канчето, че съм се намесил прекалено грубо и т.н. и след което всички жени тръгнаха на мен да ми викат...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

8 години преди да се родиш СЗО обявява едрата шарка за изчезнала от лицето на света а 11 години преди ти да се родиш е последния регистриран случай на заболяване.

 

Предай много поздрави на майка си :)

 

Споко - тя и моята толкова разбира та наскоро ме убеждаваше че племенницата и тя карала. При това е инат и не се предаде след като сестра ми й каза какво точно е карала и тя вика "ето - едра шарка", жена ми тръгна да й обяснява, че не е,но майка ми за да не признае, че е сбъркала вика "ми ние едно време на това викахме едра шарка"... В този момент не се сдържах и тръгнах да й обяснявам, че музикант по-добре да не говори за медицина, защото освен че не може да смята е очевидно, че и от други неща нищо не разбира и стана скандал :) После жена ми ми начупи канчето, че съм се намесил прекалено грубо и т.н. и след което всички жени тръгнаха на мен да ми викат...

Явно имащ жълто около чофката все още... Нищо, де. Ще се научиш... евентуално :))

Link to comment
Share on other sites

Явно имащ жълто около чофката все още... Нищо, де. Ще се научиш... евентуално :))

Не си бях изпил онази "сутрин" кафето все още и като взе да ръси глупости майка ми взех да се дразня а по начало си бях леко нервен щото ме събудиха... та стана хубав скандал :)

Link to comment
Share on other sites

Дядо едрата шарка е най-смъртоносната болест в историята май, за нея има ваксина която се бие задължително още като бебе и като се разболееш я караш много леко

 

И реши, че ще я добиеш и ще оживееш?   :moon:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...