Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

От търговец през амазон. То това нещо те не го продават.

Абе с малко зор дойде, ама как му се кефя.

Остава да намеря свястно обяснени как да ги използвам тия ТАРО карти, които дойдоха с комплекта.

Някъде имаше курс по карти ТАРО.Учителката ми по история има и гледаше на едни съученици към края на годината.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Адски много ме боли левия крак.От задна, лява буза до колянната свивка.Даже чат пат ме удря чак в глезена.Нерв ли съм прищипал, ишиас ли, кв'о ли?Не знам.Ужаст.А тъпото е, че това се случва периодично.Примерно веднъж на 3 месеца, или на 8, или на годината един път, или по рядко.И тв'а нещо се случва поне от 10-тина, 15-се години.Май е време да отида на лекар. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

......

Какви пари е бил този часовник, че сте плащали мито? Че знам, че до 150 евро е без мито.

 

Едит:

За ЕС знам, че е без мито. Иначе суми до еквивалента на 150 евро няма мито.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Какви пари е бил този часовник, че сте плащали мито? Че знам, че до 150 евро е без мито.

 

От Европейският Съюз всяка цена е без мито. Преди беше без мито до 45 евро.

Link to comment
Share on other sites

Какви пари е бил този часовник, че сте плащали мито? Че знам, че до 150 евро е без мито.

 

Едит:

За ЕС знам, че е без мито. Иначе суми до еквивалента на 150 евро няма мито.

 

До 50 евро. За всичко отгоре има ДДС и евентуално мито. Митото беше под 5% проблема е че пристига на митницата и трябва да се освобождава.

 

Часовника : TISSOT ODACI-T (CHRONOGRAPH) - кафяв

 

 

Да ако стоката идва от ЕС всичко е 6+, ако идва от щатите е проблема

Link to comment
Share on other sites

До 50 евро. За всичко отгоре има ДДС и евентуално мито. Митото беше под 5% проблема е че пристига на митницата и трябва да се освобождава.

Да ако стоката идва от ЕС всичко е 6+, ако идва от щатите е проблема..

 

Става въпрос за определен магазин или по принцип, защото съм си поръчвал от Щатите за повече пари и са ми идвали на варатата без никакви проблеми?!

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос за определен магазин или по принцип, защото съм си поръчвал от Щатите за повече пари и са ми идвали на варатата без никакви проблеми?!

 

Става въпрос за по принцип.

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос за определен магазин или по принцип, защото съм си поръчвал от Щатите за повече пари и са ми идвали на варатата без никакви проблеми?!

 

Защото не са обявили истинската стойност при изпращане. И баш до вратата няма да е, освен ако не са се бръкнали за куриер като UPS или DHL (а тогава обикновено се обявява истинската стойност и пак те разхождат до митницата).

 

Иначе по закон за неща до към 100лв не те тормозят

Link to comment
Share on other sites

Защото не са обявили истинската стойност при изпращане. И баш до вратата няма да е, освен ако не са се бръкнали за куриер като UPS или DHL (а тогава обикновено се обявява истинската стойност и пак те разхождат до митницата).

 

Иначе по закон за неща до към 100лв не те тормозят

 

Да, FedEx беше, и ми пристигна на вратата. Не съм се занимавал с аболютно нищо. 2 дена и половина доставка до вратата ми. Покупка с размер от 125,91 $

 

Какво имаш предвид "Защото не са обявили истинската стойност при изпращане." нещо не мога да схвана?

Link to comment
Share on other sites

До 50 евро. За всичко отгоре има ДДС и евентуално мито. Митото беше под 5% проблема е че пристига на митницата и трябва да се освобождава.

 

Часовника : TISSOT ODACI-T (CHRONOGRAPH) - кафяв

 

 

Да ако стоката идва от ЕС всичко е 6+, ако идва от щатите е проблема

http://info.mitnica.com/index.php?p=coment65

Е ти с тяо часовник за толкос $ не влизаш в тая графа, но иначе до 150 Е си е без мито.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Да, FedEx беше, и ми пристигна на вратата. Не съм се занимавал с аболютно нищо. 2 дена и половина доставка до вратата ми. Покупка с размер от 125,91 $

 

Какво имаш предвид "Защото не са обявили истинската стойност при изпращане." нещо не мога да схвана?

 

От къде си пазарувал?

 

Има на предвид, че на плика не е пишело стойността на съдържанието. Затова не са го обложили с мито. Защото са го сметнали за лични вещи, а те не се облагат. Реално ако продавача не обяви писмено на колета стойността на пратката, митницата няма от къде да знае колко струва поръчката ти и колко мито трябва да се наложи. Обаче ако ти пратят пратката с реалната стойност, на митницата виждат, че вътре има кожени ботуши *примерно*, отварят книжката, виждат процента мито и други данъци за кожени стоки, начисляват ти ги на пратката и ти се обаждат да заповядаш да си ги получиш срещу съответната сума.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

А, виж това не ми бе минало през главата :). Взимал съм си дискове със семпли/софтуер, но това беше един път, вече го правя с download, директно от Sony, но сега ако кажа че фактурата бе залепена на плика ще ми повервате ли, демек видяли са пратката на каква стойност е, или просто съм минал между капките или за такава ниска стойност не е имало смисъл :)

Link to comment
Share on other sites

http://info.mitnica.com/index.php?p=coment65

Е ти с тяо часовник за толкос $ не влизаш в тая графа, но иначе до 150 Е си е без мито.

 

 

150 евро, освен ако не го купуваш от някой от ebay и изпращача е частно лице - тогава границата е 45 евро. И държиш ли да проверим за $145 нещо от щатите дали ще мине през митницата или не? ;)

 

 

 

vinyl, от щатите като поръчвам парфюми едните тарикати ги обявяват по $15/парче... за малки пратки... един път поръчах за мен и за още 2ма приятели общо 5 парфюма и понеже е станал голям пакета са го пуснали по UPS и чинно са обявили пълната цена на парфюмите... освен това над 2кг май пристигат на пощата на митницата на Ив.Вазов а те имат право да ти отворят пакета за инспекция и познай какво се случва ако са бутнали вътре оригиналната фактура а те по закон там са задължени да я слагат и изобщо не им минава през ума да не го правят. И затова са дошли без да те притесняват - по-малки и евтини неща ги минават метър, по-големите обаче чинно си ги обявяват и си плащаш после като поп (остави плащането ами е доста разкарване и губене на време за изнервянето да не споменавам)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

150 евро, освен ако не го купуваш от някой от ebay и изпращача е частно лице - тогава границата е 45 евро. И държиш ли да проверим за $145 нещо от щатите дали ще мине през митницата или не? ;)

Да. Зависи от комбинацията подател-получател. Или 45 или 150, като се добавят и транспортните разходи за определяне колко точно струва. В моя случай дойде от фирма. И не подмина 150 евро.

И в какъв смисъл дали ще мине митница? Да изчезне или да го спрат и да искат мито? Аз не твърдя, че ще мине директно. За спирането ще спрат пратката, но ако им докажа, че струва под 150 евро с доставката, го пускат. В случая с тоя прословут часовник, се занесе разпечатка от страницата на амазон с информацията за поръчката + колко излиза доставката. И часовника беше освободен от митницата без мито.

Link to comment
Share on other sites

Оказва се, че хъркам :(

 

Научи се да свириш на онези "рогове" с индианското звучене. Където се подпират на земята и се духа в тях. Гледах предаване, как помагат за трениране на мускулите причиняващи хъркането. Пък и ще ти е кеф.

Link to comment
Share on other sites

За малко да се натровя от забравяне. Забравих, че съм на НВД (ниско въглехидратна диета) и при последно ядене в 14:30 направих 4-ри големи ракии преди да съм готов с вечерята за гостите (22 и нещо), а после още 3 ракии. На сутринта товарен влак ми беше минал през стомаха и главата. Опитах само да хапна една хапка омлет (закуска направих, кафенце и т.н.) и веднага повръщане. Цял ден само вода и чай (билков - истински, не пакетчета) и след около 10-на часа вече бях готов :)

 

Винаги съм знаел, че не съм от най-паметливите или умните, но това вече беше върха (за 23 - 24.09 става въпрос, на другата вече 24-25.09 си бях пушка вече).

Link to comment
Share on other sites

За малко да се натровя от забравяне. Забравих, че съм на НВД (ниско въглехидратна диета) и при последно ядене в 14:30 направих 4-ри големи ракии преди да съм готов с вечерята за гостите (22 и нещо), а после още 3 ракии. На сутринта товарен влак ми беше минал през стомаха и главата. Опитах само да хапна една хапка омлет (закуска направих, кафенце и т.н.) и веднага повръщане. Цял ден само вода и чай (билков - истински, не пакетчета) и след около 10-на часа вече бях готов :)

 

Винаги съм знаел, че не съм от най-паметливите или умните, но това вече беше върха (за 23 - 24.09 става въпрос, на другата вече 24-25.09 си бях пушка вече).

A този период от 10 часа нехранене е защото? Нередовно хранене + алкохол = всичко друго, но не и правилно отслабване.

Link to comment
Share on other sites

В стаята ми нахълта една миризливка, бръмчи супер досадно и се блъска в лампата, стените, мен :[

 

Ако остане и продължи да досажда ще я кръстя Глория...

Link to comment
Share on other sites

В стаята ми нахълта една миризливка, бръмчи супер досадно и се блъска в лампата, стените, мен :[

 

Ако остане и продължи да досажда ще я кръстя Глория...

 

Аз ставам от стола само като я чуя и се оглеждам докато не я елиминирам.

 

Тва жълтичкото е смешничко :D kudos

Link to comment
Share on other sites

Оказва се, че хъркам :(

 

Welcome to the club :)

 

Всъщност при подходящо извиване на главата всички хъркат. Аз имам един "компромат" където жената хърка та се къса чак малкия успя да стресне и горкия се събуди уплашен. После обаче така зверски и се беше схванал врата че не и беше до майтапи но още си го пазя клипчето :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...