Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

SIM-картата е отхвърлена...Бахти, а чакам важен разговор... :angry1 Опитах с два други телефона - явно е дефектна... Ще ходя да се разправям в глобул!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Свърши ми отпуската... 24 дни изминаха без да ги усетя и довечера на работа :(

а да... и си изгубих клавиатурата

 

24 дни отпуска.... ЗАВИЖДАМ ТИ и то много... аз цяла седмица отпуска успявам да си взема само 1 път на година и то около коледа....

Link to comment
Share on other sites

Виж, това не се среща всеки ден.

 

именно... ама на мен ми се случи :lol:

 

24 дни отпуска.... ЗАВИЖДАМ ТИ и то много... аз цяла седмица отпуска успявам да си взема само 1 път на година и то около коледа....

 

то тя беше 20 дни, ама по независещи от мен обстоятелства се поудължи малко :)

Link to comment
Share on other sites

аз съм си харесал от Амазон.юк просто изчаквам с покупката. една с макс ъптайм. ето я:

 

21w341MZ%200L._SL500_AA200_.jpg

 

Asus EEE PC High Capacity Battery 6600mAh White

Като крайна цена колко ще ти излезне в лв? Смисъл... Като си отвориш вратата, като ти звъннат - с колко ще си олекнал от ставането от дивана, до отварянето на вратата? Защото и на мен ми трябва батерия...

Link to comment
Share on other sites

Като крайна цена колко ще ти излезне в лв? Смисъл... Като си отвориш вратата, като ти звъннат - с колко ще си олекнал от ставането от дивана, до отварянето на вратата? Защото и на мен ми трябва батерия...

 

ами 35 паунда е самата батерия + 10 паунда (или 11 ако е две кила, ама надали) - 45 паунда * 2,5 (грубо) ~100 ~ 115 лъва

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

ами 35 паунда е самата батерия + 10 паунда (или 11 ако е две кила, ама надали) - 45 паунда * 2,5 (грубо) ~100 ~ 115 лъва

А до вратата ли ти го носят наистина? :) Абсолютно сериозно питам, лаик съм в тази част от пазарната култура. :)

Link to comment
Share on other sites

ами 35 паунда е самата батерия + 10 паунда (или 11 ако е две кила, ама надали) - 45 паунда * 2,5 (грубо) ~100 ~ 115 лъва

 

А сигурно ли е, че Амазон доставят техника до България, защото преди доставяха само дискове и книги и то само някои.

Link to comment
Share on other sites

доставят. адаптора за същия асус ми е от там.

 

А преди това случайно да си имал поръчки към друга държава и да си се утвърдил като сигурен клиент? Или първата ти беше директно към България и мина без проблем? Ако са си оправили политиката, ще взема да се разглеждам. Има интересни нещица в Амазон-а.

Link to comment
Share on other sites

първата ми беше директно от амазон. мисля, че ти в случая бъркаш юса амазон със амазон.юк

 

до колкото знам юса амазон не доставя в бг нищо освен книги - то само книгите всъщност са на далавера от там, де, другото излиза по-скъпо.

 

амазон.юк от друга страна няма такива затегнати политики към бг

Link to comment
Share on other sites

до колкото знам юса амазон не доставя в бг нищо освен книги - то само книгите всъщност са на далавера от там, де, другото излиза по-скъпо.

 

Доставят ама не пристигат. Поне досега колкото книги съм поръчал от Amazon (US) нито една не е пристигнала, имам още 1 познат и той направи тази грешка и загуби около $250... преди няколко години, оттогава нямам спомени някой да е опитвал

 

А до вратата ли ти го носят наистина? :) Абсолютно сериозно питам, лаик съм в тази част от пазарната култура. :)

 

 

Да да... чакай - пристига в пощата (най-близкия клон) ако си късметлия или евентуално в пощата на митницата на И.Вазов (не се спира отпред - вдигат преди да успееш да влезеш вътре)... ако доставката е от щатите и надвишава $50 - като ти дойде по пошата известието отиваш пак на И.Вазов да ти дадат една бланка и с нея тръгваш към митницата, като отписваш въпросния ден (следобед в моя случай) и си го оставяш за разходки напред назад между 2-3 сгради там и чакане на опашки или просто да обработят документите. Ако си късметлия още същия ден може да успееш да си вземеш нещата ако не на следващия се разхождаш отново за да ти дадат документите и да отидеш след това с тях на И.Вазов за да си вземеш нещата.

Link to comment
Share on other sites

Да да... чакай - пристига в пощата (най-близкия клон) ако си късметлия или евентуално в пощата на митницата на И.Вазов (не се спира отпред - вдигат преди да успееш да влезеш вътре)... ако доставката е от щатите и надвишава $50 - като ти дойде по пошата известието отиваш пак на И.Вазов да ти дадат една бланка и с нея тръгваш към митницата, като отписваш въпросния ден (следобед в моя случай) и си го оставяш за разходки напред назад между 2-3 сгради там и чакане на опашки или просто да обработят документите. Ако си късметлия още същия ден може да успееш да си вземеш нещата ако не на следващия се разхождаш отново за да ти дадат документите и да отидеш след това с тях на И.Вазов за да си вземеш нещата.

 

 

Това всичкото е вярно за доставки от ЮСА... от ЮК няма нищо подобно. Получаваш известие и отиваш до пощенския си клон да си вземеш пратката. В ЕС сме...

Link to comment
Share on other sites

Да да... чакай - пристига в пощата (най-близкия клон) ако си късметлия или евентуално в пощата на митницата на И.Вазов (не се спира отпред - вдигат преди да успееш да влезеш вътре)... ако доставката е от щатите и надвишава $50 - като ти дойде по пошата известието отиваш пак на И.Вазов да ти дадат една бланка и с нея тръгваш към митницата, като отписваш въпросния ден (следобед в моя случай) и си го оставяш за разходки напред назад между 2-3 сгради там и чакане на опашки или просто да обработят документите. Ако си късметлия още същия ден може да успееш да си вземеш нещата ако не на следващия се разхождаш отново за да ти дадат документите и да отидеш след това с тях на И.Вазов за да си вземеш нещата.

 

В такъв случай, хубаво, че говорим за Английския от който ти носят всичко на вратата ако е с куриер. Ако е по пощата, ти пращат известие и ти отиваш да си го прибереш.

Link to comment
Share on other sites

първата ми беше директно от амазон. мисля, че ти в случая бъркаш юса амазон със амазон.юк

 

до колкото знам юса амазон не доставя в бг нищо освен книги - то само книгите всъщност са на далавера от там, де, другото излиза по-скъпо.

 

амазон.юк от друга страна няма такива затегнати политики към бг

Моя опит е точно обратния :)

От мамзон ком кума ми си взе часовник. Дойде с UPS - ама си го взе от митницата. 1.5 дена от Тексас до Бг 3 дена от София до Пловдив :) Поне се обадиха хората и ни пратиха готови документи за митницата.

 

От друга страна юк не щяха да ми доставят Хероес ММ, че било тежичко, пък трябвало по куриер, ама не плащали, ала-бала. Та го поръчах на адреса на познат в ЮК и той ми го донесе миналата седмица.

Иначе поне от ЮК няма мита и такива работи. Води се преместване на стоки в ЕС и няма се занимаваш с митниците.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

различните търговци в амазон могат да имат различни политики за доставка. специално за компютърни игри има отделни условия. стоките са разделени на няколко категории, като за всяка категория има списък със страни до които се доставя. ако за пеце игри бг не е в списъка... гориш.

 

PC & Video Games and Software items and accessories

 

* United Kingdom (England, Northern Ireland, Scotland and Wales), Austria, Belgium, Bulgaria, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland (Republic of), Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden and Switzerland.

 

България е вътре, но сигурно си попаднал на търговец, който има собствена политика...

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

От търговец през амазон. То това нещо те не го продават.

Абе с малко зор дойде, ама как му се кефя.

Остава да намеря свястно обяснени как да ги използвам тия ТАРО карти, които дойдоха с комплекта.

Link to comment
Share on other sites

Моя опит е точно обратния :)

От мамзон ком кума ми си взе часовник. Дойде с UPS - ама си го взе от митницата. 1.5 дена от Тексас до Бг 3 дена от София до Пловдив :) Поне се обадиха хората и ни пратиха готови документи за митницата.

 

Да да ... готови... дават ти само половината документи, другата половина (баш митническата декларация) се попълва от някоя агенция срещу 20лв, после си плащаш ДДСто и митото в клона на банката, след това ги носиш на 2рия етаж да ги подадеш, преглеждат ги, съответно по закона на мърфи все някой с нещо не е съвсем съгласен и за около 2-5лв трябва да се върнеш обратно в агенцията (друг сграда пак там) да ти дооправят документите, после да си доплатиш или да си сторнират старата бележка да направят нова и после пак на 2рия етаж. А пропуснах момента с онзи новия номер който са съчинили и ходенето на 3тия етаж... вече мина месец да ми е минало малко и съм позабравил какво "забавление" беше в митницата докато си освободиш пратката. Вместо UPS/DHL да ти оправят документите, да отидеш в офиса им и да си платиш останалото те ти връчват едно хвърчащо листче и те пращат да се оправяш. Жена ми за един часовник платихме за ДДС, мито и разни ей такива такси по 20лв тук и там горе-долу колкото струваше самия часовник и пак излезна с 30% по-евтино отколкото в джулиани, но така ме нервираха че другия път ще ида в магазина и ще им броя малко повече пари но няма да си губя времето и нервите на митницата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...