Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

Днес на Асеновградско шосе до оградата на КЦМ видях закрепен на пилон един сандък, който много ми заприлича на радар с камера. Има два отвора и е леко обърнат "с лице" към пътуващите за Пловдив.

 

Видял си явно просто сандък - няма такава техника там. Новите камери няма да бъдат в подобни на кошове за боклук контейнери като едно време. Търси елегантни кутийки по разни пилончета, но туй след време. Засега няма "оператори".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Видял си явно просто сандък - няма такава техника там. Новите камери няма да бъдат в подобни на кошове за боклук контейнери като едно време. Търси елегантни кутийки по разни пилончета, но туй след време. Засега няма "оператори".

Както обичаше да казва П. Бочаров - "Да, ама не". Я виж тук - всеки ден минавам по два пъти, даже вчера специално отидох да я огледам отблизо.

Link to comment
Share on other sites

Както обичаше да казва П. Бочаров - "Да, ама не". Я виж тук - всеки ден минавам по два пъти, даже вчера специално отидох да я огледам отблизо.

 

Чек'са, това е комплект камера с радар и е куполно, затова е в кутия. Ако снимката е вярна, туй нещо стои на пилон. Аз говоря за ония старите коруби на земята (край гробищата имаше такава на делителната ивица на булеварда). Тези камери също ги ловят нашите радари.

 

В такива моменти се усмихвам дяволито, тъй като колата се води фирмена. devil.gif

 

Тепърва се инсталират онези "лошите" камери на принципа на разстояние за време... Там вече става кофти...

 

ЕДИТ: Сега чак виждам, че си написал сандък НА ПИЛОН. My mistake.

Link to comment
Share on other sites

Ти си явно някакъв измислен супергерой. И защото не си в нещата (това е мой коментар, който е продължение от друга тема), ще го обясня и тук:

Как е възможно, завчера, когато минаваха мотористите, за да отиват на Бачково, да вдигнат по-малко шум (бяха над 1000 души), отколкото разни нещастни, гнусни пропадняци с пистарки, които си мислях, че булеварда е мястото, за да се изрежат.

 

Дори докато пиша този пост, се намери нещастно теленце, което да направи тази глупост.

Та, обясни ми.

 

А отделно съм забелязал, че откък съществува форум по българското интернет пространство, всеки се опитва да излиза с номера "избиваш комплекси". Как мога да избивам комплекси от това, че има културни мотористи и нещастници? И че нещастниците са повече от културните?! Кой точно комплекс ми е това? Комплекса, че не съм нещастник? Връзвам си червено, премествам го в другия крачол и ставам нещастник. Утре си купувам мотор, заставам зад вас, и постоянно на прекъсвач в уличката зад вас. И като дойдеш ядосан да ми раздадеш някой и друг шамар, ще почнеш пак с мохабета "АБЕ ЕЙЙЙЙ, КОМПЛЕКСАР", тааааа... така.

Ако следващия ти мохабет пак ще е в насока "да ти умрат децата", си го спести. Щот' моя ще е "да не си жив да го видиш", и пак ще стигнем до шамарите.

 

Причината да си мислиш, че всички мотористи са "идиоти" е, че повече се набиваме на очи (по малко сме отколкото автомобилите). Да ти каже, съотношението мороисти - идиоти и автомобилист - идиоти е доооста в ползва на автомобилистите (не е причината в бройката на мотористите). Що аз като си карам с 50 км/ч може да ме отнесе джип с някъв Асеновградски бек, и да ми каже "Ми не те видях". Ми ти така утре няма видиш майка с дете на пешеходна пътека. Проблема, е че при беля кола -кола в повечето случаи се правят ламарини. При беля кола - мотор си е 60% в болница за поне 2-3 седмици. Има идиоти и при мотористите (тия коментираните с 150 в града и каране на прекъсвач, което съсипва двигателя на мотора от всякъде..), но както написах автомобилистите са по големи ИДИОТИ (ми то след като на момиче което не държи спирачка на наклон на светофар, прави предпоставка за ПТП 100 метра след светофара и дават книжка за кола..).

Link to comment
Share on other sites

Ако на 100 автомобилисти 10 са идиоти, то на 100 моториста поне 50 са идиоти. Кажи ми сега, процентно къде са повечето идиоти? До сега не е имало случай, в който да съм чакал на светофар с моторист, който при светването на зеленото да не се е изтрелвал с поне 80км и това го казвам съвсем сериозно!

Link to comment
Share on other sites

От гледна точка на бройка - човека е прав. Идиоти в ламарини има повече. !НО! Колко често виждаш моторист по чехли и къси гащи и колко често с екип?

Link to comment
Share on other sites

По причина, че днес сутринта пътувах извън Пловдив в посока Асеновград (и нататък), се сетих за тая новата камера до КЦМ-то, дето са я сложили и реших да я снимам. Батерията на регистратора ми обаче май се е прецакала нещо, затова сложих един друг, малко по-некачествен, но все пак се вижда кое-какво. Забързал съм предварителните кадри, за да не си губите времето да гледате всичко и само на нужното място съм го пуснал в забавен каданс.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=rTtYhvE0MMc&feature=youtu.be

 

 

П.П. Не гледайте датата и часа - не съм ги настройвал.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не знаех че точно там има камера,миналата седмица минах с 150 от там :ninja:

Не знаех че точно там има камера,миналата седмица можех да мина с 250 от там...ама не минах. :P

 

@Runner, той май говори за магистралата, така че не е карал кой знае колко бързо. :))

Link to comment
Share on other sites

@Runner, той май говори за магистралата, така че не е карал кой знае колко бързо. :))

Точно за Тракия си говори.

Link to comment
Share on other sites

Точно за Тракия си говори.

 

За автомагистрала "Тракия" ставаше дума в репортажа. 150км/час за магистрала не са чак толкова. Без темпомат (cruize control) ако се заблееш спокойно вдигаш 10-20км за секунди без да се усети особена разлика в скоросттаю

 

Аз над 160 ги усещам с невъоръжено око тъй да се каже, но 140 го "чувам" от навигацията

Link to comment
Share on other sites

За автомагистрала "Тракия" ставаше дума в репортажа. 150км/час за магистрала не са чак толкова. Без темпомат (cruize control) ако се заблееш спокойно вдигаш 10-20км за секунди без да се усети особена разлика в скоросттаю

 

Аз над 160 ги усещам с невъоръжено око тъй да се каже, но 140 го "чувам" от навигацията

 

Аз и прекъсвач съм удрял(на последната предавка) на същата магистрала - не е там хавата обаче ;). Последните няколко пъти колкото и бавно да карах по тая магистрала не можех да се забавя 3 часа от София до ПЛД...в работно време :D :D

Link to comment
Share on other sites

На АМ Тракия, в отсечката Пловдив - София, камерите (за които аз знам), са:

1. На Happy-то, непосредствено след последния изход от Пловдив - и в двете посоки.

2. На новото OMV, малко след Пазарджик. Доколкото знам - само в посока Пловдив - София.

3. На Мотел Ихтиман. Доколкото знам - само в посока София - Пловдив.

4. На Цариградско шосе, посока София - Пловдив, в частта малко преди входа на "Врана" има един голям билборд над цялото платно. Отдолу има три камери, които следят за винетки, гражданска и т.н. Предполагам, че могат да засичат и скорост...

 

Edit: Старият модел камери снимаше в гръб, явно заради светкавицата. Камерата на OMV е първата, която виждам, насочена срещу движението и така нямаш време да намалиш след като си я видял. Предполам че снима с инфрачервена светкавица...

Link to comment
Share on other sites

За автомагистрала "Тракия" ставаше дума в репортажа. 150км/час за магистрала не са чак толкова. Без темпомат (cruize control) ако се заблееш спокойно вдигаш 10-20км за секунди без да се усети особена разлика в скоросттаю

 

Аз над 160 ги усещам с невъоръжено око тъй да се каже, но 140 го "чувам" от навигацията

Ако е говорил за магистралата се извинявам!

Link to comment
Share on other sites

Новите камери.

Търговище след кръговото посока Варна синя бензиностанция - ограничение 60 км, гледа към Варна.

Шумен на Шела - ограничение 60 км, гледа към София (не съм много сигурен за тая на къде гледа)

Бургас - на влизане от Пловдив на Ромпетрол, гледа към Бургас.

 

На Пазарджик кажете къде е и тая на Плевен.

Новите камери снимат на 10км. над ограничението, да си знаете.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Булевард "България" е окамерен от началото до края. Честито! Печелившите скоро ще започнат да получават подаръците си по пощата :D

Link to comment
Share on other sites

Камерите нямат радар. :)

От пловдивската полиция обясниха, че системата следи целия трафик, като основният фокус пада върху наблюдаване на движението, санкциониране за неправилно паркиране, преминаване на червено, както разбира се и бързо реагиране при катастрофи.
Link to comment
Share on other sites

Там е само ако минеш на червено нали ?

 

Май да. Не знам дали камерите виждат лицето на водача- ако си говориш по телефона пак го отнасяш.

Link to comment
Share on other sites

Не е ясно за говорене по тел. дали ще те хванат защото трябва някой постоянно да гледа за да се направи снимка, но ако минеш на червено, говорейки по телефона как ще го отнесеш е просто красота..

Link to comment
Share on other sites

Камерите са подобни на десетките такива по кръстовищата из София и служат за наблюдение. Добре е да ги има, вършат полезна работа.

 

Относно новите камери по магистрала Тракия - едната е в посока София, скрита за пилон точно до OMV-то на Пазарджик. Другата е в посока Пловдив и е отново зад пилон точно до мотел Ихтиман. Не се отчитат от нашите радари, поне не и навреме.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...