Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Тая на Ихтиман доскоро беше празна, но пък там си има чат пат патрулка, та по навик си намалявам.

 

Няма такова нещо като "празна" и "пълна". Ако имаш предвид старите коруби (ако изобщо са останали някъде), то те нямат нищо общо с новите камери. Новите камери са ТОЧНО като тази, снимана от колегата Мидекс на КЦМ - голям метален сандък на висок пилон, НО - на магистралата са надлежно скрити зад други обекти и не се виждат, освена ако не се обърне особено внимание.

Link to comment
Share on other sites

Относно новите камери по магистрала Тракия - едната е в посока София, скрита за пилон точно до OMV-то на Пазарджик. Другата е в посока Пловдив и е отново зад пилон точно до мотел Ихтиман. Не се отчитат от нашите радари, поне не и навреме.

Тази до ОМВ е сравнително нова. На няколко месеца е. Тази до мотел Ихтимат обаче си е там от години ;).

Link to comment
Share on other sites

Не съм съглесен - двете камери са ЕДНАКВИ и са от новите, за които бяхме предупредени, че ще бъдат инсталирани. И двете камери са сложени в зоната на март месец, както бе обявено. Със сигурност има и други, но някак си ми омръзна да се озъртам докато шофирам.

Link to comment
Share on other sites

Не съм съглесен - двете камери са ЕДНАКВИ и са от новите, за които бяхме предупредени, че ще бъдат инсталирани. И двете камери са сложени в зоната на март месец, както бе обявено. Със сигурност има и други, но някак си ми омръзна да се озъртам докато шофирам.

 

 

Тази на Ихтиман е там поне от година, точно под надлеза. Преди 2 седмици си стоеше самотна и празна, ако са сложили нова от тогава, съжалявам за старото инфо което имам.

Link to comment
Share on other sites

Не съм съглесен - двете камери са ЕДНАКВИ и са от новите, за които бяхме предупредени, че ще бъдат инсталирани. И двете камери са сложени в зоната на март месец, както бе обявено. Със сигурност има и други, но някак си ми омръзна да се озъртам докато шофирам.

За пореден път твърдиш, че си сигурен за нещо за което грешиш. Тази на Ихтиман я има още от времето когато сложиха двете на Хепитата покрай Пловдив. От години е там. Единствената нова е тази на ОМВ. Сега се замислих. На поне 3 години е тази до Ихтиман. По едно и също време я монтираха с тези до Пловдив, село Съдиево, село Подслон, кръстовището на Атия и още една 2 километра преди него. Беше една поръчка за общо 15 камери.

 

Edit:

http://www.dnevnik.bg/dnevnikplus/2009/08/18/771626_30_kameri_sreshtu_djigitite_na_putia/

 

Ето една статия от преди 3 години!

30 кутии с 15 камери. Наистина ги въртяха. Тогава си използвах още радар детектора и хващаш на кои места ги има и на кои няма. През няколко месеца ги разместваха. Тази на Ихтиман също съм я хващал.

Link to comment
Share on other sites

За пореден път твърдиш, че си сигурен за нещо за което грешиш.

 

Иване, знам това трасе с вързани очи. Знам, че много често го минаваш, по-често и от мен, но по твоята логика трябва да имам около 145 известия за глоби за превишена, поне от времето, в което имах навика да карам със 160+. Не ме карай следващия път да спра, па да ти наснимам кутиите на пилоните да видиш колко точно нови са. Защото ако са няколкогодишни ще им личи. Камерите на Пазарджик и на Ихтиман са АБСОЛЮТНО идентични и със сигурност са инсталирани по едно и също време.

Link to comment
Share on other sites

Иване, знам това трасе с вързани очи. Знам, че много често го минаваш, по-често и от мен, но по твоята логика трябва да имам около 145 известия за глоби за превишена, поне от времето, в което имах навика да карам със 160+. Не ме карай следващия път да спра, па да ти наснимам кутиите на пилоните да видиш колко точно нови са. Защото ако са няколкогодишни ще им личи. Камерите на Пазарджик и на Ихтиман са АБСОЛЮТНО идентични и със сигурност са инсталирани по едно и също време.

Пак се излагаш. Колко хора трябва да ти напишат тук и да потвърдят от колко години е там камерата? След 5 дена се прибирам. Специално ще спра да ти я снимам.

Link to comment
Share on other sites

Ако говорим за една и съща камера имаш бутилка Финландия (литрова) от мен. beer.gif

Говоря за камерата която е от страната на мотела. Разположена е на няма и метър зад стълбите които водят към надлеза. Насочена е към идващите от София. Абсолютно същата кутия с тези които ги монтираха 2009-та година. Дал съм ти линк за статията. Тази която е на новото ОМВ е малко по - голяма като размери.

Link to comment
Share on other sites

Камерата, за която аз говоря е насочена към Пловдив и снима идващите от София в гръб. МОже би снима и отсрещното платно.

Link to comment
Share on other sites

Камерата, за която аз говоря е насочена към Пловдив и снима идващите от София в гръб. МОже би снима и отсрещното платно.

Най - много да са я завъртели ;).

Link to comment
Share on other sites

Най - много да са я завъртели ;).

 

Абсолютно същата е като тази на ОМВ Пазарджик tounge.gif

 

кой ще ми плати акта, за да си тествам пунтото на камерата ;D :D И да видя дали ми е магнетична усмивката :D :D

 

Аз в това отношение съм много добре, защото колата ми е фирмена и няма как да идентифицират кой е зад волана. Трябва да правим разпознаване. laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Видене, последно има или няма втора камера там? Вече ти изпратих снимката на тази която е там от 2009-та. На няколко пъти минах и така и не видях описаната от теб камера.

Link to comment
Share on other sites

Видене, последно има или няма втора камера там? Вече ти изпратих снимката на тази която е там от 2009-та. На няколко пъти минах и така и не видях описаната от теб камера.

 

Няма - имаш Финландия, както съм обещал. Звънях ти маса време да ти кажа. Разбрах обаче, че местели камерите барабар с постаментите постоянно. Това вярно ли е??? Защото може да обясни доста работи... Аз съвсем друга разстановка бях видял...

Link to comment
Share on other sites

Така би било логично. Само че се чуха приказки за физическо местене... wacko.gif

Няма такова местене. Доста километри навъртам и до момента не съм видял и един път да се местят кутиите. Винаги са си на местата.

Link to comment
Share on other sites

Камера има като идва човек по пътя от Пазарджик, след бетонцентъра преди 9-ти километър, където е паметника Пловдив. На един пилон 3-4 метров седи.

 

 

42.156055, 24.619814

Link to comment
Share on other sites

Камера има като идва човек по пътя от Пазарджик, след бетонцентъра преди 9-ти километър, където е паметника Пловдив. На един пилон 3-4 метров седи.

 

 

42.156055, 24.619814

 

Там 90 ли беше ограничението или заради бетоноцентъра 60 ?

Link to comment
Share on other sites

Никой не е писал, но на Колелото на Панаира има от една седмица вече поне 10 камери. Това не променя нещата и снощи пак към 12 имаше някакъв простак, който се правише на дрифтър. Дано са го заснели и да му пратят чиститка.

Link to comment
Share on other sites

Никой не е писал, но на Колелото на Панаира има от една седмица вече поне 10 камери. Това не променя нещата и снощи пак към 12 имаше някакъв простак, който се правише на дрифтър. Дано са го заснели и да му пратят чиститка.

 

Любо, всички кръстовища на България са с видеонаблюдение вече. Последно видях да монтират на кръстовището на Филикон на Дунав и В. Априлов. Което със сигурност е помогнало при катастрофата в петък, когато за ПОРЕДЕН път идващ откъм КАТ автомобил прави абсолютно неразчетен ляв завой и засича отсрещния... Там това изпълнение е превърнато в спорт направо!

Link to comment
Share on other sites

Любо, всички кръстовища на България са с видеонаблюдение вече. Последно видях да монтират на кръстовището на Филикон на Дунав и В. Априлов. Което със сигурност е помогнало при катастрофата в петък, когато за ПОРЕДЕН път идващ откъм КАТ автомобил прави абсолютно неразчетен ляв завой и засича отсрещния... Там това изпълнение е превърнато в спорт направо!

За катастрофите там са виновни тъпанарите, от които зависи регулирането на кръстовището. Там няма нормална видимост за правене на ляв завой в този му вид.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...