Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

Има такъв момент донякъде, но аз вече повече от 15 години нямам проблеми и спирам нормално за лявия завой, без да се навирам в платната на идващите отсреща. Все си мисля, че след като аз мога да го правя, могат и останалите...

 

Малка корекция за бул. България. Понеже го минах целия откъм Рогош до В. Априлов одеве, останах изненадан, че на изток от колелото на Панаира няма все още камери, включително и на кръстовището на моста на Марица, окъдето онзи идиот засилен се вряза с бясна скорост в спрялото такси.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Там 90 ли беше ограничението или заради бетоноцентъра 60 ?

 

Ще кажа след известно време, защото бях на 95 някъде. Но мисля, че е 90.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Днес на Карловско шосе монтираха две камери !!! Малко преди табелата за изход от града , на караулката на полицията. Едната е закачена отгоре и следи заминаващите извън града, а другата е на пилон и гледа към пристигащите. Там ограничението е 50 и бая хора ще изгорят в началото,докато я научат.

Link to comment
Share on other sites

Това са част от тези за наблюдението, които сложиха навсякъде в северен ли? Те нямат радар. Или тези са други с радари?

Link to comment
Share on other sites

На кръстовището на бул. България и Васил Априлов има някакво допълнение към камерите . Когато някой мине видимо по - бързо от другите, това светва . Някой има ли информация дали това е камера за скоросто или нещо такова ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Упорито минавам на червено на светофара между "Захарна фабрика" и "Практикер". Честитка още липсва. :P Започвам да си мисля, че няма да глобяват с информация от тези камери.

Link to comment
Share on other sites

Там 90 ли беше ограничението или заради бетоноцентъра 60 ?

 

Там би трябвало да е 50, тъй като не си минал табелата, означаваща края на населеното място ;)

Link to comment
Share on other sites

Упорито минавам на червено на светофара между "Захарна фабрика" и "Практикер". Честитка още липсва. :P Започвам да си мисля, че няма да глобяват с информация от тези камери.

 

Иди питай направо в КАТ :) - може да ти ги дадат накуп :).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Упорито минавам на червено на светофара между "Захарна фабрика" и "Практикер". Честитка още липсва. :P Започвам да си мисля, че няма да глобяват с информация от тези камери.

Гледам отдавна не е писано по този въпрос.

Някой досега глобен ли е от тия камери наистина?

Link to comment
Share on other sites

Цитирам точно обяснението на началника на 3-то РПУ, където се извършва мониторинга на всичките камери по бул. България:

 

Тези камери са поставени от частни предприемачи и те не са за такива работи, каквито вие си мислите!

 

Това получих като отговор след молба от моя страна, заедно с адвоката ми да прегледаме запис за извършено ПТП, при което бях ударен от кола, която мина на червен сигнал на светофара. Така че няма да получите никакви честитки. Тези камери може софтуерно да измерват скоростта на автомобила, но не са снабдени с радар - както са тези в София и са предимно и главно за наблюдение, но аз и в това вече се съмнявам и то доста силно.

Link to comment
Share on other sites

Абе, Любо, тия те лъжат точно както си искат! Чудя се как се връзваш, аз бих завел дело срещу тях по тоя повод!

 

 

40 видеокамери записват от днес денонощно движението на автомобили и пешеходци на възлови кръстовища на булевард "България" в Пловдив. Целта е превенция на безопасността на движението и снижаване на криминалната престъпност. Пилотният проект се осъществява с помощта на Общината и бизнес гражданско сдружение на фирмите от района които са събрали 200 000 лева. Скоро ще бъдат монтирани още 60 камери, казаха от полицията. Очаква се примера на Трето РУП да бъде последван от колегите им в останалите райони на града.Пилотният проект за видеонаблюдение на ключови кръстовища в район "Северен" е плод на тригодишен труд. В момента все още системата се тества, настройват се камерите.

 

- Резолюцията е прекрасна, четат се номерата на автомобилите, записват се, създава се база данни с номерата на преминаващите автомобили, вкарват се номерата на автомобилите, които се издирват, и при съвпадение на издирван автомобил с номер на преминаващ автомобил, съответно алармира дежурният.Никола Симов - началник на Трето РУП

 

Точно при ПТП трябва веднага да извадят тоя запис, това е ПЪРВОТО нещо, което трябва да направят. Без значение кой е инвеститорът, системата е на МВР, следи се от МВР, записите са в МВР!!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Обясни на началника на КАТ, че след като той не може да изиска запис от тези камери, ще направиш запитване за записа на по-високо ниво, примерно в София, като му обясниш, че ще ги уведомиш за неговия отказ, който вероятно е защото е лично заинтересован и иска да защити другата страна по спора. Като този разговор го видиш в присъстието на адвокат или трето лице, като е най-добре да е адвоката ти.

Аз така преди години осъдих КАТ, след като един малоумник с Мерцедес по джапанки ме забърса, но беше човек на един друг малоумник, на когото му казах още там, че ще ги осъдя и ще дават обяснения и така и стана накрая. Верно, занимавах се 2 дни с подробно описание на ситуацията, приложих мои снимки от мястото на ПТП, като накрая дори не се явявах на трите гледания, а ходи само адвокат, като на едното явяване отидох само пред залата, за да видя насраните физиономии на двамата тиквеници.

Link to comment
Share on other sites

Подай жалба до комисар Чонов в централата на МВР за Пловдив срещу съда се намира. Да видим дали няма да има отговор.

А камерите са точно за това Превенция на престъпния контингент, имат възможност за засичане на скоростта но не е активна или поне не на всички, това святкащото чудо за което пишете по нагоре е точно радар, но все още снимките няма да ес обработват.

Пък и незнам дали сте запознати как точно функционират камерите --Те правят 2 последователни снимки на определен интервал от време и по проста формула изчисляват скоростта. Пътят разделен на времето или обратното беше дава скоростта.

Затова винаги ама винаги при дошла честитка изисквайте втората снимка от камерата .

Link to comment
Share on other sites

Какво значи, че се връзвам бе Видене. Получената информация е официално от органа, който извършва мониторинга. Аз чак такъв будала не съм. Нещата ще си стигнат до съда, лошото е, че с това моткане от страна на КАТ и полицията като цяло - минава времето и записите в архивите ще ги изтрият. Ако даже вече не са изтрити разбира се.

 

Днес получих официален отговор и от КАТ, че няма да уважат жалбата ми и доводите, които съм описал(адвоката ми) там, няма да бъдат взети под внимание. Ако съм искал - може административно да продължа спора. То хубаво, ама ето го вече 1 месец ме мотат. Не искат да разпитат свидетелите. За да гледам камерите ми искат прокурорска заповед! Това е развитието.

 

Според теб какво им се връзвам? Нещата си вървят по канален ред, който е муден и е направен с една единствена цел - да се моткат нещата, за да му писне на човек и да се откаже. Е да, ама аз пък съм инат и няма как да стане така, че да се откажа. Утре пак сме в КАТ с адвоката, после в съда.

Link to comment
Share on other sites

Явно другата страна е доста силна --по принцип не би трябвало да се отказва подобна информация.

Все още има ваши на наши--Давай смело напред ако имаш нерви разбира се да го направиш --всеки трябва да отговаря за постъпките си

Link to comment
Share on other sites

Определено имам нерви, а и съм се заял. Колкото до "наши и ваши" това определено все още си го има, лошото е, че вече обаче много пари под дупето, ако си сгафил и си длъжностно лице, за което се радвам много.

 

Другото нещо, което покрай цялото това фиаско ми стана ясно е, че записите се пазят само 8 дена.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...