Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

Говорите така за колелата около Панаира, защото си нямате идея какво става там вечер. Аз лично много се радвам, че ще сложат камери точно там, защото ми е писнало към 1 - 2 да идват и да си въртят кръгчета там или да си тестват колите по бул. България - говоря за колелото на Панаира специално. Да не говорим, че всеки ден става поне 1 катастрофа и така поне ще имат материал кой - какво е направил и кой крив, кой прав. Има и доста случай на бягства след катастрофа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply
  • 5 months later...

Малко позабравена тема обаче да питам какво става с камерите из Пловдив?Имаме ли вече такива които направо снимат и пращат честитки :)

Link to comment
Share on other sites

В края на миналата година бяха писали, че в началото на тази, по кръстовищата на район Северен най-накрая ще бъдат поставени камери (бул. "Дунав" и наоколо), но докъде са стигнали и дали изобщо са започнали...нямам си и представа.

Link to comment
Share on other sites

В края на миналата година бяха писали, че в началото на тази, по кръстовищата на район Северен най-накрая ще бъдат поставени камери (бул. "Дунав" и наоколо), но докъде са стигнали и дали изобщо са започнали...нямам си и представа.

Филмираха ме че след Екскалибур по пътя за Метро имало и малко се бях притЕснил :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Филмираха ме че след Екскалибур по пътя за Метро имало и малко се бях притЕснил :bgrin:

 

Няма, там обаче често спира една от патрулките с камера, та разваления телефон е докарал до теб стационарна.

 

Засега радарът ми няма изменения в отчитането из града. Тоест камери няма. Както обаче сте видяли по телевизията, ще инсталират камери (стартирайки този месец), които ще ни ударят и през радарите. От вида засичащ скорост на база изминато разстояние за определено време. Ще има попарени докато научим къде са. Аз лично смятам, че ще почнат от магистралите, ще оборудват и всички тунели. С такива камери са в Австрия например - толкова са много, че обесмислят радара. Хубавото е, че все пак пищят в K/Ka честотата....

Link to comment
Share on other sites

Няма, там обаче често спира една от патрулките с камера, та разваления телефон е докарал до теб стационарна.

 

Засега радарът ми няма изменения в отчитането из града. Тоест камери няма. Както обаче сте видяли по телевизията, ще инсталират камери (стартирайки този месец), които ще ни ударят и през радарите. От вида засичащ скорост на база изминато разстояние за определено време. Ще има попарени докато научим къде са. Аз лично смятам, че ще почнат от магистралите, ще оборудват и всички тунели. С такива камери са в Австрия например - толкова са много, че обесмислят радара. Хубавото е, че все пак пищят в K/Ka честотата....

всички тунели на магистралите вече имат охранителни камери на входа и на изхода на всеки отвор. идеята е да им се набичи софтуер към картината с разпознаване на рег. номера на преминаващите автомобили.

 

и пак ще има наши и ваши, т.е. на едни ще се пращат честитки, а другите ще ги прескача системата.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Всички тунели имат камери за видеонаблюдение И вътре в тях. Тунела на Траянови врата например има и радар, който е на входа откъм София и редовно хваща разни некадърници, които си мислят, че радарът е в караулката от другия край. Това е разбира се, когато караулката работи изобщо. Напоследък никой не се вясва там....

Link to comment
Share on other sites

Няма, там обаче често спира една от патрулките с камера, та разваления телефон е докарал до теб стационарна.

 

Засега радарът ми няма изменения в отчитането из града. Тоест камери няма. Както обаче сте видяли по телевизията, ще инсталират камери (стартирайки този месец), които ще ни ударят и през радарите. От вида засичащ скорост на база изминато разстояние за определено време. Ще има попарени докато научим къде са. Аз лично смятам, че ще почнат от магистралите, ще оборудват и всички тунели. С такива камери са в Австрия например - толкова са много, че обесмислят радара. Хубавото е, че все пак пищят в K/Ka честотата....

 

И какво става ако влезна в такава зона с 250(предполагам няма само тунелите да са такива зони). Спра в отбивката, пия едно кафе, пуша една цигара, драпам си малко оная работа и тръгна пак еваж, еваж?

Link to comment
Share on other sites

И какво става ако влезна в такава зона с 250(предполагам няма само тунелите да са такива зони). Спра в отбивката, пия едно кафе, пуша една цигара, драпам си малко оная работа и тръгна пак еваж, еваж?

 

Тва вътре в тунела викаш? laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Това замерване е най-удобно за тунели. В Австрия обаче ме смаяха - през 5км на магистралата има такива отсечки. Дефакто няма как да превишиш без да те хванат. Ако пък имаш радара - той просто НЕ млъква през целия път - аз моя го изключих направо... laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Както обаче сте видяли по телевизията, ще инсталират камери (стартирайки този месец), които ще ни ударят и през радарите. От вида засичащ скорост на база изминато разстояние за определено време. Ще има попарени докато научим къде са. Аз лично смятам, че ще почнат от магистралите, ще оборудват и всички тунели. С такива камери са в Австрия например - толкова са много, че обесмислят радара. Хубавото е, че все пак пищят в K/Ka честотата....

В Босна използват камери които следят няколко маркера на пътното платно. В зависимост от това колко бързо минеш през тях ти определя скоростта и те снима. По този начин тотално се забравя за радарните детектори. Гледам в последно време на всеки няколко километра в Сърбия се появиха такива маркери, но за момента няма камери към тях. Предполагам само отчитат трафика който минава.

 

И какво става ако влезна в такава зона с 250(предполагам няма само тунелите да са такива зони). Спра в отбивката, пия едно кафе, пуша една цигара, драпам си малко оная работа и тръгна пак еваж, еваж?

И какъв ще е смисъла от това упражнение? Вероятно ще разположат камерите на всеки един изход от магистралата. Ще трябва на всеки 5 минути да спираш :lol:. Дано най - накрая го направят това нещо и да се нормализира трафика по магистралата.

Link to comment
Share on other sites

Че той си е нормален, Ванка. Напоследък забелязвам все по-малко спортисти. Според мен трябва да се съблюдава строго спазването на минималната скорост, защото повече проблеми произтичат оттам.

 

Аиначе тия нови начини на замерване, които са вече в процес на въвеждане, елиминират донякъде радара. Казвам донякъде, тъй като той регира на камерата. Ако ги направят със сериозна гъстота като австрийските, то радарът става излишен, тъй като просто пищи постоянно. Но това е доста скъпо начинание. Не виждам тук скоро да стане.

 

Има и няколко други момента.

 

1. iGo перфектно познава зоните с радари по нашите пътища, така че веднага става решение на проблема след съответен ъпдейт.

2. Радарите ни ще известяват за камерите и ще намаляваме скоростта. Аз лично винаги съм смятал, че радара е нещо полезно - през всичките години на ползване от моя страна, общо взето ми е напомнял да намалям скоростта.

 

Link to comment
Share on other sites

И как точно ще те извести радара когато няма никакви радио сигнали излъчвани от камерата? Тези за които споменах нямат грам излъчване. Другият момент е, че тези около тези които са разположение извън града има поставени указателни табели, че има камери за следене на скоросттта. Всичките до една са разположени на правилни места обаче. Това последното от сега мога да се обзаложа, че няма да се случи в Бг.

Link to comment
Share on other sites

Излъчват, защото имат motion detector. Също като автоматичните врати. Табели и сега са длъжни да слагат, където има фиксирано радарно засичане ги и има. Друг е въпроса, че се продължава с нарушаването на ЗДП от полицаите с криенето в храстите и дебненето с радар и бинокъл. Нещо, което никъде другаде в Европа не видях.

 

И още нещо много важно - никой никъде в цивилизована Европа няма да ти направи проблем, че караш със 130, вместо 120. НИКЪДЕ.

Link to comment
Share on other sites

И още нещо много важно - никой никъде в цивилизована Европа няма да ти направи проблем, че караш със 130, вместо 120. НИКЪДЕ.

В швейцария глобяват и за 3км превишение ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Карай. Но не в града. За това се казват пистови. Щото се карат на писта.

 

Е, ние имаме една картофена нива, пардон писта Дракон, на която май бяха вдигнали цените двойно за 1 ден каране.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...