Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

Снимката има давност до 1 г от датата на нарушението --така че може да ти я връчат и на 11 месец след нарушението.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

На мен вчера ми дойде глоба от магистралата , 80ти км посока София.

Тва би трябвало да е маалко преди Ихтиман , ма там къде има камера ? Радара не ми я хвана , полицаи съм сигурен че не съм видял.

Link to comment
Share on other sites

На мен вчера ми дойде глоба от магистралата , 80ти км посока София.

Тва би трябвало да е маалко преди Ихтиман , ма там къде има камера ? Радара не ми я хвана , полицаи съм сигурен че не съм видял.

 

Има на едно ОМВ ама на 87 км май беше, следващата е на Ихтиман...и стига толкова камери(освен тия на Макдоналдсите в началото)

Link to comment
Share on other sites

На мен вчера ми дойде глоба от магистралата , 80ти км посока София.

Тва би трябвало да е маалко преди Ихтиман , ма там къде има камера ? Радара не ми я хвана , полицаи съм сигурен че не съм видял.

0левия километър е на околовръстното на софия. тва трябва да е камерата на ОМВто след пазарджик преди разклона за Калугерово/Динката.

разположена е именно за платното в посока София, но се твърди че хваща и платното в посока Бургас

Link to comment
Share on other sites

Там трябва да е наистина.

Щото на Ихтиман винаги минавам бавно а тая на ОМВ-то не я знаех до преди месец а акта е от 7-ми месец......

Link to comment
Share on other sites

Странно тук пише, че записите се пазят 30 дни....Цък.

Три пъти повече актове на шофьори са издадени от началото на годината след монтирането на близо 100 камери в район „Северен", съобщи началникът на Трето РУП главен инспектор Никола Симов.

Камерите се включват автоматично при преминаване на червен светофар и нарушението се констатира на момента. Засичат се и всички, които спират или паркират неправомерно, уточни Симов в интервю за Дарик.

 

Макар че това ми е много странно, как така камерата се включва автоматично?Не работи ли постоянно?Или имат предвид, че заснема нарушението автоматично...Чудна работа.Или пак някой нескопосан драскач е писал статията...

Link to comment
Share on other sites

Странно тук пише, че записите се пазят 30 дни....Цък.

 

 

Макар че това ми е много странно, как така камерата се включва автоматично?Не работи ли постоянно?Или имат предвид, че заснема нарушението автоматично...Чудна работа.Или пак някой нескопосан драскач е писал статията...

 

Толкова разбира човека, толкова пише. Ти да не искаш алгоритъма да ти разпише барабар с математическата обосновка? :)

Link to comment
Share on other sites

То може да си пише каквото е поръчано, дали е вярно си е друга тема на разговор. Това за 8 дена архив го знам от собственика на Анди, техни и на АЛФА СОТ били камерите, които след като били монтирани са подарени на 3-то РПУ.

 

Колкото до автоматичното снимане при преминаване на червено, то половината град трябваше да са с честитки от тези кръстовища, защото масово се минава там на червено.

 

Колкото и да се странно - излезна ми наказателното постановление от КАТ, само че сега трябва да чакам да дойдат до нас, за да ми го връчат, защото катаджиите са станали пощальони. По моя случай се действа доста бързо ;) направо си е за похвала. Хората за колан чакат и карат с акт по 4 - 5 месеца, а аз съм с връзки :rolleyes: - за 1 месец всичко ми решиха, отхвърлиха жалби и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Има ли ап за андроид, който да показва камерите на магистралата с адекватна база данни, че iGo то не ми се ъпдейтва на седмица 2?

 

Едит: Аз намерих това с хубава база от Бълграия

Link to comment
Share on other sites

Абе да сте чули за някакъв слух, че около автогарата или под бетонния мост имало някакви камери?

Link to comment
Share on other sites

Странен въпрос: какво се прави с камерите за наблюдение? Биг Брадър? Каква файда от тях изобщо?

 

Наблюдават, чети назад какво сме разисквали. Ама като ти потрябва нещо, както на Любо, явно правят парчета. Принципно работата им е точно да разясняват ПТП-та.

Link to comment
Share on other sites

Според мен в случая с Любо има умишлено прикриване на извършителя на нарушението. Оттам са му проблемите. Така мисля аз.

Link to comment
Share on other sites

поставени са за да се усвоят едни пари от едни фирми.

няма назначени наблюдатели за тези камери - има само отговорници за съврърите където се блъска всичко. цялата схема с видеонаблюдението е тотално безсмислена - основната функция на камерите е да функционират като плашила срещу дребната престъпност, а и за да се харчат пари да бъдат поддържани и осъвременявани своевременно.

камерите на главната да не би някой да ги гледа?! да не би да не стават инциденти там?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Две седмици се каня да напиша и все забравям - има стационарна камера на изхода към Пазарджик. Малко след Сортови семена/ХЪС ООД, току след Лукойла, който ви остава от лявата страна. Камерата стреля в гръб и респективно челно идващите от Пазарджик. Няколко пъти минах за една седмица оттам и единия я забравих. Много мръсно местенце. 

 

Преди малко се прибирам и една от патрулките с камера ме хвърли в тъча. Редовно като видя безумна опашка на левия завой от Руски към Гладстон и прецапвам през Петьофи и покрай Гроздовия пазар, за да излезна направо на подлеза. Днес правя същото - ляв срещу острова на Бунарджика, почти не спрях, че нямаше отсреща коли по Руски и... току на ъгъла на Петьофи от лявата ми страна срещу мене патрулката с камера! Снима посока Бунарджика, т.е. само въ връзката между двете платна на Руски. Какво точно снимат, не знам, но на такова място за сефте ги виждам. Да не говоря за изцяло забраненото им паркиране върху целия тротоар на ъгъла. Отделно там аз лично не съм видял някакви забранителни знаци. Всъщност, никакви знаци не съм виждал там... 

Link to comment
Share on other sites

Две седмици се каня да напиша и все забравям - има стационарна камера на изхода към Пазарджик. Малко след Сортови семена/ХЪС ООД, току след Лукойла, който ви остава от лявата страна. Камерата стреля в гръб и респективно челно идващите от Пазарджик. Няколко пъти минах за една седмица оттам и единия я забравих. Много мръсно местенце.

Тази камера е там от много отдавна. Поне половин година има. Може би и повече.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ако се чудите какво се случва като ви заснемат, ето как изглежда честитката, която е придружена с елегантен електронен фиш:

 

scannedat22320131716.jpg

 

КРАСОТА!!!

 

:laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Това къде е ? Нещо не се ориентирам по блоковете отзад.

 

ПС: Пак хубаво не си карал над 80 че тогава става доста интересно. 

 

Между другото тази снимка можеш ли да се направиш, че не си я получил?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...