Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

В Англия определено го има това нещо.

От Лондон до Лийдс сме ходили с кола и имаше табели,че се извършва такова заснемане.

Не че трафика ти позволява да летиш но все пак :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Аз в Англия такова нещо не съм видял (2007), освен да е новост. Немалко път минах там, не съм се съобразявал с подобни неща изобщо, нито видях предупреждения. Иначе камери за наблюдение има НАВСЯКЪДЕ. НЯма да казвам как поскочих като спрях да пикая на една отбивка и в един момент забелязах в храстите камера на пилон, облещена срещу мене. tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

За камерите и в Любимец си имат. Вчера ме щракнаха между Харманли и Любимец (говоря за камера в кола), тъпото е, че даже не беше на ограничение.

Очаквам честитката - само не знам с колко са ме хванали с под или с над 20 км/ч над ограничението.

Link to comment
Share on other sites

Днес се прибрах от нашето Лайноморие,както казва Иван Ласкин,и се накефих на едно нещо.Имам таблет Галакси таб,с андроид.Има приложение в маркета"Антирадар",българско,страхотно е.Постоянно си има ъпдейти за спийд камери,радари и т.н.Иначе в движение работи през гпс-а и сигнализира 300-400 метра преди камерите.Карам кола 333 коня и за мен е мъка да карам с 50 по тъпите села,но...така трябва.Да не ви казвам малко преди Карнобат каква катастрофа имаше.

Link to comment
Share on other sites

Карам кола 333 коня

 

Ако я качиш на дино, гарантирано няма да е точно 333. :D

 

А аз имам един въпрос - в Пловдив има ли вече поне на едно място камера, дето е активна и снима?

Link to comment
Share on other sites

Познат таксиметров шофьор е получавал честитка от камера някъде около Лук Ойл на излизане от Пловдив в посока Пазарджик, но дали работи в момента нямам представа.

Link to comment
Share on other sites

А аз имам един въпрос - в Пловдив има ли вече поне на едно място камера, дето е активна и снима?

 

Тоя въпрос нарочно ли го задаваш като Ники? tounge.gif

 

Все още в Пловдив нямаме фиксирана снимаща камера-радар. Има наблюдение в Тунела и на още някои места.

 

За сметка на това имаме няколко патрулни коли, оборудвани с камери към радарите. Назад сме ги обсъждали достатъчно

Link to comment
Share on other sites

Две бели астри без отличителни знаци, едната е 5352, другата е нещо подобно. Има и редовни патрулни коли с оборудване. За да не се повтаряме, четете темата назад, всичко сме коментирали.

Link to comment
Share on other sites

Не знам за другите градове,но в Пловдив има остра нужда от възпитателни мерки за шофьорите-олигофрени.Минаването на червено за някои хорица е нещо съвсем нормално.Преди няколко години,един такъв селяк от село Брестник,ме размаза минавайки на суперузряло червено.Не го убих на момента,понеже гурлата жена му ми се моли циврейки.На всчко отгоре,когато му писаха акт на цървула,измънка,че едва ли не на жълто бил преминал.Нагъл вмирисан на тор селянин!Полицая го отряза,като му каза,че за него и жълтото е равносилно на червено.Вчера,на същото кръстовище(идвайки от Мебелна къща и правейки ляв завой към новия надлез),брат ми караше неговия джип,отново зверско минаване на многооо червено от двама минаващи направо посока Мебелна къща.Късмет,че сме патили и имаме едно на ум.Моите впечатления са,че софиянци са най-дисциплинираните и добри шофьори.Ние пловдивчани сме пълни гамени,та дано сложат много камери по светофарите,та малко мършата да се отсее.Говоря за отнемане на книжки.

Link to comment
Share on other sites

оффтопик

...

Глупости говориш за софиянци... в един ден 3 катастрофи видях (макса ми в Пловдив е една). На пешеходна пътека жена блъсна пресичащ. После една линейка събираше някой от земята (не се виждаше какво се е случило) и накрая отивам до тогавашното ми работно място и единият колега звъни да каже, че го блъснала някаква. Отива се на мястото и гледаш сеир. Оная истерично вика, че тя е по-добър шофьор от мъжете и не можело тя да е виновна. Питат я какво стана... "ми карах си... ми мислех, че след като светна жълто ще мога да мина". И накрая се оказва че е минала на червен брояч, който вече е отброил между 3 и 5 секунди - според очевидци. Като цяло стоях в София 2 седмици. Видях поне 15 ПТП-та... толкова не виждам в Пловдив за половин година.

Шефа ми (софиянец) се шегуваше, че в София е задължително да си направиш пълно каско - винаги се изплащало. В Пловдив само един приятел се възползва от тази си привилегия, но той е рисков фактор и ако аз бях застраховател изобщо нямаше да го застраховам с неговите 15 катастрофи за 1 година, в която колата беше в движение едва 4 месеца /в другото време я ремонтираше/.

Иначе съм напълно съгласен с теб, че голямата част от шофьорите в Пловдив (а и не само) не заслужават книжките си. Ако можех бих взел както техният лиценз, така и този на този който им го е дал.

Link to comment
Share on other sites

Не знам за другите градове,но в Пловдив има остра нужда от възпитателни мерки за шофьорите-олигофрени.Минаването на червено за някои хорица е нещо съвсем нормално.

 

 

Руски и 6ти септември след неколкократното ми писане тук не знам прочете ли го някой или сами са забелязали и те но беше трагедия. От руски завиваха на толкова узряло червено че няма накъде. Сега в пиковите часове има полицаи и след като глобиха n на броя кретени вече е по-добре. Но първите дни гледах как при всеки светофар спираха по някой серсем минаващ на червено.

Link to comment
Share on other sites

Днес се прибрах от нашето Лайноморие,както казва Иван Ласкин,и се накефих на едно нещо.Имам таблет Галакси таб,с андроид.Има приложение в маркета"Антирадар",българско,страхотно е.Постоянно си има ъпдейти за спийд камери,радари и т.н.Иначе в движение работи през гпс-а и сигнализира 300-400 метра преди камерите.Карам кола 333 коня и за мен е мъка да карам с 50 по тъпите села,но...така трябва.Да не ви казвам малко преди Карнобат каква катастрофа имаше.

 

Просто от любопитство. А8 4.2 бензин? :)

Link to comment
Share on other sites

Аз по питах за Астрите, защото ми направи впечатление, че информацията е доста стара и дали ве още е актуална. Мерси за което.

Link to comment
Share on other sites

Просто от любопитство. А8 4.2 бензин? :)

Не колега,БМВ 745i бензин,разбира се.

 

оффтопик

 

Глупости говориш за софиянци... в един ден 3 катастрофи видях (макса ми в Пловдив е една). На пешеходна пътека жена блъсна пресичащ. После една линейка събираше някой от земята (не се виждаше какво се е случило) и накрая отивам до тогавашното ми работно място и единият колега звъни да каже, че го блъснала някаква. Отива се на мястото и гледаш сеир. Оная истерично вика, че тя е по-добър шофьор от мъжете и не можело тя да е виновна. Питат я какво стана... "ми карах си... ми мислех, че след като светна жълто ще мога да мина". И накрая се оказва че е минала на червен брояч, който вече е отброил между 3 и 5 секунди - според очевидци. Като цяло стоях в София 2 седмици. Видях поне 15 ПТП-та... толкова не виждам в Пловдив за половин година.

Шефа ми (софиянец) се шегуваше, че в София е задължително да си направиш пълно каско - винаги се изплащало. В Пловдив само един приятел се възползва от тази си привилегия, но той е рисков фактор и ако аз бях застраховател изобщо нямаше да го застраховам с неговите 15 катастрофи за 1 година, в която колата беше в движение едва 4 месеца /в другото време я ремонтираше/.

Иначе съм напълно съгласен с теб, че голямата част от шофьорите в Пловдив (а и не само) не заслужават книжките си. Ако можех бих взел както техният лиценз, така и този на този който им го е дал.

Все пак и мащабите са други колега,София е четири пъти по-голяма.Тук при нас е масов селския тарикатлък,да минеш направо от лента само за ляв завой,да не пускаш излизащите от малки улички и т.н.И като светне зеленото да си бъркаш в носа,вместо да изтеглиш здраво.В София поне се кара бързо,и винаги се пускат излизащите от малки улички.

Link to comment
Share on other sites

На тоя светофар за към надлеза редовно завиват на червено, но там е така направено. За наляво от надлеза светеше 8 или 9 секунди зелено, после 52 червено....Да го направят по друг начин, насреща да е спрян трафика пък за на ляво да е зелено или нещо подобно, да го измислят

Link to comment
Share on other sites

А аз имам един въпрос - в Пловдив има ли вече поне на едно място камера, дето е активна и снима?

 

Ъхъ и аз да питам там на тунела има ли вече камери? :devil

Link to comment
Share on other sites

Ъхъ и аз да питам там на тунела има ли вече камери? :devil

Тоя въпрос нарочно ли го задаваш като Ники?

Все още в Пловдив нямаме фиксирана снимаща камера-радар. Има наблюдение в Тунела и на още някои места.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Най - накрая една добра новина:

 

 

С последното решение на ОбС Пловдив, се разрешава на Областна дирекция на МВР-Пловдив да монтира камери на светофарните уредби, находящи се на следните кръстовища на територията на гр. Пловдив:

 

1.Кръстовището на бул."Васил Априлов" и бул."България"

2.Кръстовището на бул."България" и ул."Победа"

3.Кръстовището на бул."България" и ул."Васил Левски"

4.Кръстовището на бул."Цар Борис Трети Обединител" и бул."Брезовско шосе".

5.Кръстовището на бул."България" и бул."Цар Борис Трети Обединител"

6.Кръстовището на бул."Дунав" и ул."Васил Левски"

7.Кръстовището на бул."Дунав" и ул."Победа"

8.Кръстовището на бул."Дунав" и бул."Васил Априлов"

9.Кръстовището на бул."България" и ул."Рогошко шосе"

10.Кръстовището на бул."България" и ул."Дилянка"

11.Северната част на моста на р. Марица до Панаира

12.Кръстовището на бул."Васил Априлов" и ул."Георги Бенев"

13.Кръстовището на ул."Победа" и ул."Димитър Стамболов"

14.Кръстовището на ул."Победа" и бул."Марица"

15.Кръстовището на бул."Васил Априлов" и ул."Полк. Сава Муткуров"

 

 

Да се надяваме до няколко месеца и на други места да разположат. По възможност и такива за следене на скоростта.

Link to comment
Share on other sites

Наистина добра новина, но аз доколкото разбирам тези камери няма да следят нарушителите по пътя, т.е преминаване на червено, завиване от друга лента и т.н.

Информацията, придобита чрез монтираните камери, може да се използва само за извършване на превантивна дейност и за разкриване на престъпления и други нарушения на обществения ред
Link to comment
Share on other sites

Наистина добра новина, но аз доколкото разбирам тези камери няма да следят нарушителите по пътя, т.е преминаване на червено, завиване от друга лента и т.н.

 

И аз това четох, но после се замислих. Ако няма да следят за нарушения по пътищата защо ги разполагат по кръстовищата?

Link to comment
Share on other sites

... Ако няма да следят за нарушения по пътищата защо ги разполагат по кръстовищата?

 

А по колелата на панаира ? Едва ли ще е заради няколкото на ден ,които завиват от средна лента или продължават направо от лява :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...