Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Има ли камери в посока София-Пловдив след тунела?

 

Вчера докато карах в мъглата ми се стори, че нещо светна като светкавица. Да съм карал със 140...

!?!?!?!?!!??!!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!

Kaрал си с 140км/ч в мъгла? Наясно ли си как си застрашавал живота на хората около теб!?

Като не ти пука за тебе, поне мисли малко, че може да убиеш някой друг човек!

Аз лично повече от 50 в мъгливо време избягвам да карам и като цяло гледам да съм 10км/ч под ограничението...

Аман от състезатели!

Link to comment
Share on other sites

1. Щом съм карал със 130-140 значи условията са го позволявали.

1.1. Трафикът на магистралата караше с близка и по-висока скорост от моята.

 

2. В конкретните условия беше по-опасно да караш с 50 на магистралата.

Link to comment
Share on other sites

С 50 на магистралата? Как рискуваш да те отнесе камион изотзад...

Разбира се, че не съм визирал магистрала.

Но моята формула е-10км/ч под ограничението+още минимум 20км/ч надолу при мъгла и все пак зависи за каква мъгла си говорим...

50км/ч-60км/ч на нормален междуградски път в мъгла имах предвид, защото там може да ти изскочи и някой колоездач и някоя каруца дори :bgrin: , не са само коли, нямах си и идея, че отсечката която се говори е магистрала.

На магистрала в случая лично аз бих карал с около 90км/ч.

И то защото е магистрала и при условие, че всички други се движат със същата или по-висока скорост, за да не задръствам движението.И все пак зависи-от мъгла до мъгла има голяма разлика, колко е видимостта...

Лично аз просто съм просто много предпазлив.

Не искам да бутна някого и после да си скубя косите, "Защо не съм натискал педала на газта по-малко?"...

Лично мен, когато бях колоездач ме беше бутнал един джип...Караше с около 50, но никаква реакция-ни спирачки, ни помръдна волана, все едно кара танк...

Спря чак когато реално блъсна колелото, най-нахално излезе, направи се на интересен, хвърли 10лв и замина...

Ех, защо не му записах или запомних номера...

Е, за късмет скочих от колелото, но предната капла на същото за нищичко не ставаше...

П.П И все пак всичко се преценя и напасва за конкретни условия-от мъгла до мъгла, от сняг до сняг и от дъжд до дъжд голяма разлика има.

Link to comment
Share on other sites

На входа и на изхода на тунела има камери и в двете посоки, но дали има светкавица и стационарен фотоапарат - незнам. Между другото там ограничението е 80 докато излезеш от тунела.

Link to comment
Share on other sites

Радара на тунела е ПРЕДИ да влезеш в него. Може да го видите отгоре между лампите. Винаги се усмихвам като видя как горят глупаците, които не го знаят. Камери там няма, поне аз не съм виждал такива. И да има - те са като в нашия тунел и люлинския тунел в София - само за наблюдение - НЕ СА вързани с радар.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ли да се навлиза в спора, че в случая ти и Алхимиста сте по-опасните участници на движението, отколкото Инсинератора?

Еdit:

Бях написал нещо иронично, но прибързано.

Нека всеки отговаря за себе си.

Аз предпочитам да съм възможно най-внимателен.

Link to comment
Share on other sites

Радара на тунела е ПРЕДИ да влезеш в него. Може да го видите отгоре между лампите. Винаги се усмихвам като видя как горят глупаците, които не го знаят. Камери там няма, поне аз не съм виждал такива. И да има - те са като в нашия тунел и люлинския тунел в София - само за наблюдение - НЕ СА вързани с радар.

 

Говориш за полицаите които винаги ги има, нали?

 

ПС: Как е възможно някой да се обърка и да профучи там - едно знаците и второ ВСИЧКИ намалят. Трябва да си ебати чука да не се светнеш че и ти трябва да намалиш. Изобщо има ли някой който да не знае че там полицаи има винаги? Не съм сигурен дали денонощно са там, но съм минавал оттам в 11 вечерта и е имало

 

 

ПС2: INCINERATOR, камерите са настроени да хващат над 140... освен това ако можеш да замериш дали това което ти показва километража е реално вероятно ще те успокои. Ако е показвало 140 вероятно не си имал 130. Поне на мойта е така (според GPS-a). Но и да е реален километража ако не си бил над 140 вероятно ще минеш метър.

Link to comment
Share on other sites

Всеки обича да е внимателен, но ако внимаваш само ти - какво се получава?

Това са думи, над които трябва да размислят останалите.

А това, че другите не внимават, не означава, че ти не трябва да внимаваш.

Безотговорността е най-голямото престъпление.

Както казах-Да не си скубеш косите "Защо не натисках педала на газта по-малко???"

Мислех, че хората са преминали стадните общества.

В държави, където законите не са само за красота, не се позволяват безумия, като да караш Audi-то с 200км/ч на междуградски път.

На мен с това беше ми се похвалил един познат...

Набал много по-скъпа от моята кола и кой като него...

Както и да е, прекратявам с offtopic-а.

Link to comment
Share on other sites

ПС2: INCINERATOR, камерите са настроени да хващат над 140... освен това ако можеш да замериш дали това което ти показва километража е реално вероятно ще те успокои. Ако е показвало 140 вероятно не си имал 130. Поне на мойта е така (според GPS-a). Но и да е реален километража ако не си бил над 140 вероятно ще минеш метър.

 

Аз съм 99% сигурен, че не е било камера, но все пак реших да попитам да не е някоя нова. Но точно там където беше е много малко вероятно да има ток, за да има и камера/радар.

 

Иначе за километража... 140 км/ч по километраж са ми реални 132 км/ч по GPS.

Link to comment
Share on other sites

Всеки обича да е внимателен, но ако внимаваш само ти - какво се получава?

Каква беше тая глупост сега?!

 

 

Говориш за полицаите които винаги ги има, нали?

 

ПС: Как е възможно някой да се обърка и да профучи там - едно знаците и второ ВСИЧКИ намалят. Трябва да си ебати чука да не се светнеш че и ти трябва да намалиш. Изобщо има ли някой който да не знае че там полицаи има винаги? Не съм сигурен дали денонощно са там, но съм минавал оттам в 11 вечерта и е имало

 

 

ПС2: INCINERATOR, камерите са настроени да хващат над 140... освен това ако можеш да замериш дали това което ти показва километража е реално вероятно ще те успокои. Ако е показвало 140 вероятно не си имал 130. Поне на мойта е така (според GPS-a). Но и да е реален километража ако не си бил над 140 вероятно ще минеш метър.

Ами, Дядо, явно има такива хора, които най-малкото не внимават, защото почти няма случай, когато да съм минал през тунела и поне на едната от двете страни да няма някой спрян. А там спират за превишена скорост.

 

Иначе камерата на Ихтиман май ме щракна веднъж, а карах точно с малко над 140км.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ами, Дядо, явно има такива хора, които най-малкото не внимават, защото почти няма случай, когато да съм минал през тунела и поне на едната от двете страни да няма някой спрян. А там спират за превишена скорост.

 

Не само. Мен един път ме спряха че карах в тунела без фарове но ме пуснаха без бой защото карах на тъста колата, нямах никакви нарушения, не се препирах че съм невинен ми като ме спря и аз се плеснах по челото и му викам "ей сега като ме спря и се сетих защо ама като не е моя колата съм свикнал сама да си пуска фаровете"... поскараха ми се малко пък ме пуснаха да си ходя.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае в колко часа отварят КАТ,по специално гишето за плащане на актовете и проверка/удължаване?

 

Така или иначе в 8.30 отваря банката, без която просто няма как да минеш, но тъй като постоянно има опашки по другите гишета....препоръчително е да отидеш малко по-рано, че да си хванеш ред. Днес цяла сутрин се разправях из гишетата на КАТ и вече със затворени очи мога да ти кажа в коя сграда кое гише за какво отговаря. :bgrin:

 

Списъци се правят единствено за свидетелствата - един за получаване и още един за подаване (в края на миналата година имаше и трети списък - пред банката, но тогава наистина опашките бяха огромни). Днес освен редовните опашки (макар и доста по-малки) за "получаване" и "подаване", сравнително големи опашки и чакане имаше на 1-во гише в най-лявата сграда (бракуване, дубликати и др.) и 3-то гише в същата сграда. Пред 1-во гише в средната сграда (където всичко трябва да мине през там, че да се завери от дежурния) нямаше никакви хора. В ниската сграда за регистриране на автомобили имаше по 3-ма-4-ма на гише. На 7-мо гише във вътрешната сграда (там дето правят техническите прегледи и се пазят данните от големите талони) нямаше жив човек ; на другите гишета на същото място от противоположната страна също нямаше жив човек, но пък тогава почиваха, та не знам... В банката също нямаше много хора, като изключим, че за половин час им спряха компютрите. Трябва да се съобразиш също и с почивките им, които са 3 на брой - ако помня правилно от 10.00 до 10.20 ; от 12.00 до 12.20 и от 14.00 до 14.20 (може и да бъркам някоя от трите).

 

П.П. А защо всъщност питаш в тази тема - камера ли те хвана? :P

Link to comment
Share on other sites

П.П. А защо всъщност питаш в тази тема - камера ли те хвана? :P

 

Хах ,не патрулка преди месец когато ми беше изтекла гражданската,сега на 8-и се падаше да е излезнал уж акта,затова утре ще ходя преди работа да проверя,ако не да ми го удължът.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Преди няколко седмици, един шофьор на такси ми каза, че съобщили по радиото за поставени стационарни камери в Пловдив. Някой може ли да го потвърди и евентуално къде са поставени?

Link to comment
Share on other sites

Няма кой да ти го каже, защото такива камери няма. Има 2 бели патрулки без обозначения, но с радари и камери в тях, които заемат почти едни и същи позиции из града.

Link to comment
Share on other sites

Няма кой да ти го каже, защото такива камери няма. Има 2 бели патрулки без обозначения, но с радари и камери в тях, които заемат почти едни и същи позиции из града.

 

И те са?

Link to comment
Share on other sites

Такива бели опели без отличителни знаци, с двама кротко стоящи и снимащи полицаи съм засичал във всички посоки от града: Асеновградско на ограниченията, Пазарджишко, към Свиленград и към Карлово. Единствено не съм ги мяркал на магистралата.

Пичовете просто си стоят в колата, слушат музика... и снимат нарушителите екипирани с някаква готина камера и радар. Така че внимателската на всички. И е хубаво да не се забравя навика за пресвяткането с фарове, като видим пост.

 

П.П. Но нещата вървят на зле или може би на добре, с тия стационарни и подвижни камери - скоро ще си спазвам почти всички ограничения. :)

Тия дни забелязах, че преди Стара Загора от магистралата като се слезе, има не една, а две камери: едната е на едно ограничение на кръстовище преди летището им, а другата на ограничението на самото летище...

Link to comment
Share on other sites

Не знам за ограниченията но селските тарикатлъци със змиорките са най-дразнещи. 2 пъти се вгледах - ако не се бяха набутали 4-5 коли преди мен щях да мина а не да чакам следващия светофар. А рейс пък ако го направи това буквално изтрещявам

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...