Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

залагания ще приемаме ли след колко време дядовимраз ще получи честитка за минаване на червено(примерно) и ще избеснее кой тъпанар е решил да се слагат камери точно там?!

Link to comment
Share on other sites

залагания ще приемаме ли след колко време дядовимраз ще получи честитка за минаване на червено(примерно) и ще избеснее кой тъпанар е решил да се слагат камери точно там?!

 

По-скоро аз ще мина там на 1 колело :D :D

Link to comment
Share on other sites

Какво общо има дядо мраз?

че през 4-5 страници разказва за разни изпълнения на хитреци в час пик.

и за мечтите си да има камера и да се въздаде справедливост.

въпроса е след колко време ще стане жертва на въпросната справедливост.

Link to comment
Share on other sites

че през 4-5 страници разказва за разни изпълнения на хитреци в час пик.

и за мечтите си да има камера и да се въздаде справедливост.

въпроса е след колко време ще стане жертва на въпросната справедливост.

 

Аз искам на Руски и 6ти Септември да сложат.

 

Но пък бях доволен откакто там сложиха патрулка и почнаха да раздават честитки. Точно в час пик. Полицията чете и този форум.

 

 

И това е така от година някъде. Конкретно на това кръстовище мисля избиха заплатите на патрулиращите.

 

И това за което беснеех беше не че някой минава на жълто или по-оранжево ами че продължават да минават след като на мен от няколко секунди ми свети зелено и не мога да тръгна. Колко червено трябва да стане за да престанат да минават според теб та аз да не се дразня? Аз може и да съм минавал на жълто (не че е разрешено), но чак такива глупости НИКОГА не съм правил нито съм толкова нагъл че да тръгна да правя.

 

До тук през живота си на 2 пъти съм си изпускал нервите зад волана, единия го пое каското и после се разкаях за случката. Да си чул да се оплаквам от това? Това последното ти го давам да си имаш повод за размисл

Link to comment
Share on other sites

Мотористите да измрат. Другото не ме интересува. :)

Комплекси ли избиваш? А дано да имаш син или дъщеря и да се качат на мотор и да се сбъдне пожеланието. Да ти кажа, че повечето които са зад волана на 4 колесно са по опасни от тия дето са на 2 колесно (карам и двете). Преди 1 година един такъв майстор с джип ме отнесе докато карах с 40 км/ч, точно щото съм "карал бавно и той можел да мине". Е да ама кой да прецени, че като тръгне да минава с 20 км/ч и като ме види в последния момент, вместо да спре и да мога аз да го избегна, да се засили още повечеи да ме удари челно, след моята маневра да го избегна.

Link to comment
Share on other sites

Ти си явно някакъв измислен супергерой. И защото не си в нещата (това е мой коментар, който е продължение от друга тема), ще го обясня и тук:

Как е възможно, завчера, когато минаваха мотористите, за да отиват на Бачково, да вдигнат по-малко шум (бяха над 1000 души), отколкото разни нещастни, гнусни пропадняци с пистарки, които си мислях, че булеварда е мястото, за да се изрежат.

 

Дори докато пиша този пост, се намери нещастно теленце, което да направи тази глупост.

Та, обясни ми.

 

А отделно съм забелязал, че откък съществува форум по българското интернет пространство, всеки се опитва да излиза с номера "избиваш комплекси". Как мога да избивам комплекси от това, че има културни мотористи и нещастници? И че нещастниците са повече от културните?! Кой точно комплекс ми е това? Комплекса, че не съм нещастник? Връзвам си червено, премествам го в другия крачол и ставам нещастник. Утре си купувам мотор, заставам зад вас, и постоянно на прекъсвач в уличката зад вас. И като дойдеш ядосан да ми раздадеш някой и друг шамар, ще почнеш пак с мохабета "АБЕ ЕЙЙЙЙ, КОМПЛЕКСАР", тааааа... така.

Ако следващия ти мохабет пак ще е в насока "да ти умрат децата", си го спести. Щот' моя ще е "да не си жив да го видиш", и пак ще стигнем до шамарите.

Link to comment
Share on other sites

Аз искам на Руски и 6ти Септември да сложат.

 

Но пък бях доволен откакто там сложиха патрулка и почнаха да раздават честитки. Точно в час пик. Полицията чете и този форум.

 

 

И това е така от година някъде. Конкретно на това кръстовище мисля избиха заплатите на патрулиращите.

 

И това за което беснеех беше не че някой минава на жълто или по-оранжево ами че продължават да минават след като на мен от няколко секунди ми свети зелено и не мога да тръгна. Колко червено трябва да стане за да престанат да минават според теб та аз да не се дразня? Аз може и да съм минавал на жълто (не че е разрешено), но чак такива глупости НИКОГА не съм правил нито съм толкова нагъл че да тръгна да правя.

 

До тук през живота си на 2 пъти съм си изпускал нервите зад волана, единия го пое каското и после се разкаях за случката. Да си чул да се оплаквам от това? Това последното ти го давам да си имаш повод за размисл

точно там ще се позабави доста и не могат, щото няма издаден акт. 16 :)

ама има време де.

ползвам те за удобен пример, пък ти подскачаш преди да се е случило. безгрешни хора няма.

не ми проваляй залаганията. мислех процент да прибера, егати!

Link to comment
Share on other sites

В дедо спи автомобилен състезател, но спи толкова дълбоко, че дедо още не го е разбрал. :P

Иначе е абсолютно прав за това, че в час пик, на червено почти винаги минават още трима и изяждат времето на тия със зеленото, които нямат специализирана секция. Обикновено първият си казва "А, 1 секунда остана - ще успея...", вторият "Айде бе, дай малко газ, че да мога и аз да мина...", а третият "Майната му, няма само тия пред мен да минават на жълто...ако ме хванат, ще споря, че и аз съм минал на жълто...". Та с камерите поне вторият и третият ще получат честитки, защото вече ще го има документирано.

Link to comment
Share on other sites

Ей, тоя път съм съгласен с Психара. Живея на кръстовището на България с Васил Априлов и непрекъснато някви шибани комплексари с пистарки се правят на състезатели. Вдигат такъв ужасен шум, че могат да събудят някой мъртвец чак на Рогошко шосе. Всеки път, като се изцепи някой такъв тъпанар се ослушвам дали няма да последва и друг звук - от размазването му в някой автомобил или по-добре стълб!

derte, ако има някой комплексар, то това определено са шибаняците на пистарките, които се мислят за "мноу готини", като развиват по 150км в населените места!

Link to comment
Share on other sites

В дедо спи автомобилен състезател, но спи толкова дълбоко, че дедо още не го е разбрал. :P

Иначе е абсолютно прав за това, че в час пик, на червено почти винаги минават още трима и изяждат времето на тия със зеленото, които нямат специализирана секция. Обикновено първият си казва "А, 1 секунда остана - ще успея...", вторият "Айде бе, дай малко газ, че да мога и аз да мина...", а третият "Майната му, няма само тия пред мен да минават на жълто...ако ме хванат, ще споря, че и аз съм минал на жълто...". Та с камерите поне вторият и третият ще получат честитки, защото вече ще го има документирано.

 

Не състезател ами обикновен серсем, само че се мъча да го укротя :)

 

 

ако ме хванат, ще споря, че и аз съм минал на жълто.

 

На жълто е точно толкова забранено колкото и на червено да се навлиза в кръстовището. Тя патрулката на онова кръстовище ги отучи вече тарикатите. Откак в пиковите часове стоят там драстично намаляха тъпанарите. Първите дни обаче след всеки светофар имаше опашка от глобявани. Колкото пъти мина оттам толкова пъти си умирах от кеф. Напоследък само някой заблуден състезател чат-пат хващат колкото да си покрият норматива и да си избият заплатите.

Link to comment
Share on other sites

В момента, в който се махне, отновно ще почнат да минават на червено. Същото е като при спиращите пред Аладина на Четвъртък пазара - когато има патрулка - няма никой, ама като няма патрулка е пълно със спрели. Добре е, че правят изненадващи проверки, но и това не ги спира повечето. Просто глобите са прекалено ниски, а рушветите са практика и на повечето не им пука.

Link to comment
Share on other sites

В момента, в който се махне, отновно ще почнат да минават на червено. Същото е като при спиращите пред Аладина на Четвъртък пазара - когато има патрулка - няма никой, ама като няма патрулка е пълно със спрели. Добре е, че правят изненадващи проверки, но и това не ги спира повечето. Просто глобите са прекалено ниски, а рушветите са практика и на повечето не им пука.

 

Аладина много сериозно си плащат затова. Защото трябва тях да санкционират, че клиентите им задръстват улицата и второ кой им даде право да запушат и тротоара с маси. И при такъв очевиден проблем с очевиден причинител общината да не взима мерки работата е повече от ясна. Сергиите от Кап. Райчо и пешеходния мост ги разкараха, а мазните дюнери не могат... или по-скоро не искат май

Link to comment
Share on other sites

Хм, нещо ми стана интересно, я кажете дали съм прав.

До колкото знам, можеш да минеш на жълто за да избегнеш опасно спиране /съответно не се вписва в случая с чакащите по кръстовищата/. Та само аз ли го знам така? Определено намирам и логика де ... :)

Link to comment
Share on other sites

Хм, нещо ми стана интересно, я кажете дали съм прав.

До колкото знам, можеш да минеш на жълто ...

 

Това с жълтото е още от времето, когато нямаше броячи по кръстовищата, светофарите не бяха синхронизирани и обикновено жълтото те изненадваше в най-неудобния момент. Сега не е така - дори и да липсва брояч и да светне жълто, а ти да навлизаш в кръстовището, по същото това време на другите (чакащите) още не е светнало "тяхното" жълто. Проблемът е, че жълтото при нас не се ползва по предназначение - като го видиш, да намалиш и спреш, а точно обратното....да дадеш газ, за да "хванеш светофара"...и след теб още един....и още един....а то пък вече се било сменило червеното....и т.н.

Link to comment
Share on other sites

На жълто нямаш право да навлизаш в кръстовището:

 

 

2. "Жълт сигнал" - забранява навлизането на пътните превозни средства и на пешеходците в кръстовището и в местата за преминаване на пешеходци и предупреждава за смяна на сигнала. На водачите, които при включване на жълтия след зеления немигащ сигнал не могат да спрат, спазвайки установените правила, се разрешава по-нататъшно движение. Пешеходците, които при включване на жълтия сигнал се намират на платното за движение, завършват преминаването му. Ако това е невъзможно, спират на острова за безопасност, а когато няма остров - на средата на платното за движение.

 

Т.е. ако е светнало когато си бил на 1 метър преди светофара примерно. Което пак не променя факта че в час пик навлизането в кръстовище на жълто си е чиста проба нарушение точно колкото и ако е светнало червено.

 

В този ред на мисли какво беше ограничението на скоростта по кръстовища? Имам спомени за някакви 20-30км в час, но не съм особено сигурен защото нито съм виждал такива индивиди нито смее някой, защото а си намалил а тоя след теб те е надянал мощно с поне 50...

Link to comment
Share on other sites

В този ред на мисли какво беше ограничението на скоростта по кръстовища? Имам спомени за някакви 20-30км в час, но не съм особено сигурен защото нито съм виждал такива индивиди нито смее някой, защото а си намалил а тоя след теб те е надянал мощно с поне 50...

За първи път чувам за ограничение на скоростта в кръстовище. Ако няма знак, няма никакво ограничение.

Link to comment
Share on other sites

Освен малоумния инструктор да ми е говорил глупости че преди кръстовище се намалява (в което има някакъв смисъл) но така ми се е набило в главата...

Link to comment
Share on other sites

Така е, Ники - няма специални изисквания, но е силно препоръчително когато наближаваш кръстовище да намалиш скоростта, без значение кой е с предимство. Не че така си застрахован от джигитите...мен преди години така ме отнесоха, докато карах с 20 км/ч по едни тесни улички зад Военна болница, че колата ми се завъртя на 360 градуса, удари се в бордюра, който беше висок към 30 см, качи се на тротоара и спря на сантиметри от една паркирана там кола. После разбира се ми оставаше единствено да дам колата за скрап. И това при положение, че виновният имаше знак "Стоп" и на всичкото отгоре даже бях десен на кръстовището.

Link to comment
Share on other sites

Повечето шИфьори като навлизат в кръстовище, вместо да намалят се засилват, случайно да не ги хване червеното. Този стил на пилотиране са го преподавали на камикадзетата през WW2. Не знам колко тъп трябва да си да се засилиш към място което нямаш видимост към тези коитосе опитват да ти пресекат пътя. А по въпроса с жълтоточесто се слува да изнервя останалите 5 коли зад мен, които се опитват да минат на червено. Да ги слагат тия камери, ама да глобяват мощно, не само да ми седят там.

Link to comment
Share on other sites

Аз като наближава светофар,ако няма таймер гледам пешеходния светофар,ако той свети зелено си минавам спокойно,но ако свети червено съм готов да спра.

Link to comment
Share on other sites

Днес на Асеновградско шосе до оградата на КЦМ видях закрепен на пилон един сандък, който много ми заприлича на радар с камера. Има два отвора и е леко обърнат "с лице" към пътуващите за Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...