Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

Това къде е ? Нещо не се ориентирам по блоковете отзад.

 

ПС: Пак хубаво не си карал над 80 че тогава става доста интересно. 

 

Между другото тази снимка можеш ли да се направиш, че не си я получил?

с писмо с обратна разписка е.

а дори и да се подпише друг човек пак не им пречи на разните данъчни и катаджии да си те преследват за всяка стотинка.

мен например се пробваха да ми търсят и лихви за някаква глоба, която връчили на някого в студентски град, а аз от 10 години съм със съвсем друга регистрация. със същия успех могат да събират и кръстчета вместо подписи в столипиново.

и повечето снимки от мобилни камери ги правят именно на дългите спокойни участъци на трилентови булеварди. ей го и раптора няма кьорава кола или човек наоколо да го напсува, ама по закон излиза че кара опасно, дори безразсъдно. а уж крайната цел на тия камери беше безопасност.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Обжалваш по съдебен ред и 90% пада фиша на 1ва инстанция. Вече до ВАС ако се стигне ... те имат малко по-друго мнение. Но дали КАТ ще обжалва първото, божа работа. Няма ни шофьор сниман, ни нищо. Това е основанието обикновено.Дали радара е минал пломбиране и до коя дата е техн. изправен. Дали не се е движил автомобила на КАТ и т.н. ;) Успех.

Link to comment
Share on other sites

Това къде е ? Нещо не се ориентирам по блоковете отзад.

 

ПС: Пак хубаво не си карал над 80 че тогава става доста интересно. 

 

Между другото тази снимка можеш ли да се направиш, че не си я получил?

 

Точно до Митницата е. Не, не можеш, както ти казаха идва с обратна разписка. 

 

Обжалваш по съдебен ред и 90% пада фиша на 1ва инстанция. Вече до ВАС ако се стигне ... те имат малко по-друго мнение. Но дали КАТ ще обжалва първото, божа работа. Няма ни шофьор сниман, ни нищо. Това е основанието обикновено.Дали радара е минал пломбиране и до коя дата е техн. изправен. Дали не се е движил автомобила на КАТ и т.н. ;) Успех.

 

Малко фантастика тука, колега. Изобщо не им пука кой е шофьорът, даже във фиша изрично си пише, че нали ако не съм аз, мога да им дам декларация от нарушителя с копие от книжката му и да глобят него. Което в случая мен не ме грее - все съм аз, тъй като фишът е на фирмата. Глобен ВИНАГИ има, а както виждаш снимката има всички атрибути - ден, час, място, номер на нарушението (12 цифрен!), как е засечено и т.н. Така че може да хванеш дедовия с обжалвания, които ще струват около 10 пъти над 70-те лева, които с удоволствие платих същия ден по банков път (отстъпка 30% от иначе 100-те). Та ти ако искаш - гони Михаля като те снимат, няма лошо. Само да те светна, че държавните инстанции обжалват ДО ПОСЛЕДНО. Аз съм ходил два пъти до ВАС, та питай патило.    

Link to comment
Share on other sites

 

КАТ може да манипулира снимките от камери

Могат ли в КАТ да манипулират снимките, които правят камерите на нарушителите на пътя? Поне веднъж всеки глобен си е задавал този въпрос. Да, може - казва немската фирма, която е вносител на най-новите 8 устройства за Пътна полиция.

Специален софтуер следи за защитата на всяка една снимка от външна намеса. Именно с такава програма КАТ не разполага, научи в. "168 часа". Последните 8 устройства са закупени от Гаранционния фонд и дарени на КАТ. По време на сделката обаче купувачът отказва софтуера за защита. 

Промяната на данни върху самата снимка теоретично е възможна

Направихме опит да заличим номера на превозно средство и да променим скоростта, с която се е движело върху изображение, направено с новите 8 камери. 

Дори с най-обикновена програма Paint всеки човек, дори слабо компютърно грамотен, може да направи подобна манипулация.

Данните за скоростта, разбира се, продължават да фигурират в реалните си стойности в текстовия файл, където се пази информацията от снимката. При самия шофьор обаче пристига изображението, принтирано на хартия.

Според представителите на немската фирма "Робот" в България, чието производство са устройствата, при това положение всяка една глоба, съставена на базата на такъв документ, може да бъде оспорена в съда.

Link to comment
Share on other sites

Момчета, полицаите ги водя с толкова много, че веднъж на 10 години е редно да платя една глоба. Заслужават го, особено след като реципиента е Фонд за безопасност на движението. С удоволствие платих, с много по-голямо удоволствие от това да давам рушвети на наглеци... 

Link to comment
Share on other sites

Аз само давам инфо, не гоня никой. Единствения ми фиш е за 53км/ч в зона 40км/ч в село Печелбаре... опа, Чепеларе. Уникум... смяха ми се не само двамата униформени на гишето в КАТ при плащане. Аз съм  :angel:

 

btw днес бях до "Пазарджишкото Метро"... приятно изненадан съм, след табелата "Пловдив" на влизане в града, като си карах с 50-55км/ч никой не ме е изпреварвал, никой не ми се репчил. Чудо. Явно всички са се прибрали в ПЗ, ПА, СТ, Х.

Link to comment
Share on other sites

В Шипилари, брат, и керемидите те бият. Мога да ти говоря дълго по тоя повод. Едни от най-комплексираните поУицаУи са там. 

Link to comment
Share on other sites

ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА

Обн. ДВ-15 Февруари 2013г.

 

Чл. 182. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)

(1) Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:

1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 20 лв.;

2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 50 лв.;

3. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 100 лв.;

4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 200 лв.;

5. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 40 km/h - с глоба 300 лв.;

6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 50 km/h - с глоба 350 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство, като за всеки следващи 5 km/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.

 

(2) Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се наказва, както следва:

1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 20 лв.;

2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 50 лв.;

3. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 100 лв.;

4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 150 лв.;

5. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 41 до 50 km/h - с глоба 200 лв.;

6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 50 km/h - с глоба 300 лв., като за всеки следващи 5 km/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

По пътя за Пазарджик на разклона на с. Говедаре има камера точно след завоя. Ако някой не е забелязал - точно след Автоморгата

 

https://maps.google.com/maps?q=с.+Говедаре,+Пазарджик&hl=bg&ie=UTF8&ll=42.166958,24.494169&spn=0.0047,0.007156&sll=37.0625,-95.677068&sspn=41.003738,58.623047&t=h&hnear=Говедаре,+Пазарджик,+България&z=17

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Читател на Plovdiv24.bg е станал свидетел на следния случай: На 15 май 2013 г., в 9,34 часа на кръстовището на бул. "България" и бул. "Васил Априлов" черен джип "Мерцедес" G-Класа прави десен завой от "България" към "Васил Априлов" на отдавна светнал червен светофар. Попитахме пловдивската полиция: Ще има ли санкция за водача? Заснет ли е от камерите, които са поставени на въпросното кръстовище? В какъв размер ще бъде наказанието? Ето какво ни отговориха от полицията: 
 

На 16.05.2013 г. на електронната поща на Трето РУ "Полиция" - Пловдив (police03-Plovdiv@mvr.bg) е получено съобщение от Ваша електронна поща. От текста е видно, че Ваш читател е станал свидетел на нарушение по Закона за движение по пътищата.


Мястото на събитието е в териториалната принадлежност на Трето РУ "Полиция" - Пловдив, поради което в същото подразделение е започната проверка за установяване на съобщените факти и обстоятелства. Установено е, че на 15.05.2013 г. в 09:34 часа е извършено административно нарушение на Закона за движение по пътищата - преминаване на червен светофар при извършване на маневра десен завой от бул. "България" към бул. "Васил Априлов". Установени са автомобилът и водачът, на който е съставен акт за установено административно нарушение.

Материалите по случая са изпратени до сектор "Пътна полиция" при ОДМВР - Пловдив за вземане на отношение по определяне вида и размера на санкцията.

Благодарим Ви за проявената гражданска активност и нетърпимост към проява на закононарушение!

Началник Трето РУ "Полиция" - Пловдив

Главен инспектор Никола Симов 

 

 

Любо, как така за едни може, а за други не може???

 

========================================

 

Уважаеми колеги, да ви предупредя, че вече радарите ни не могат да ловят патрулките с камери. Поради това съм получил и моята честитка. След разговор надълго и нашироко в ЕМК, стигнах до извода, че трябва да мислим за нови устройства. Най-евтиният ни вариант е около 330 лева. В момента не се сещам точното име, но радарът е много приличен, като на мейла си получавате информация кога да го ъпдейтнете. Просто го ръгате в УСБ слот и изчаквате малко време. Радарът се самоъпдейтва с всички данни за стационарни камери и т.н. Услугата е безплатна. 

 

Скъпите варианти са по 650-700 лева като там нещата вече са модулни. Радарният модул се монтира отпред при двигателя, командния пулт и звуковата система - вътре. Радарът е едно временно и ГПС приемник, който следи всичко, свързано с движението на колата и предупреждава за всички камери по пътя. Там абонаментът за ъпдейт е или доживотен, или месечен, НО е платен. 

 

Новите уреди се настройват и да не пищят под определена скорост на колата, което много удобно, предвид шуменето около автоматични врати. Имат и още много интересни екстри.

 

Остава обаче проблемът с патрулките-камери. Колите вече са оборудвани с нови радари в КА честотата. Импулсът им е толкова кратък, че нашите сегашни нищо не усещат. Дори новите машини трудно ги засичат, като единственият шанс е радарът да излъчи импулс по кола пред нас...

Link to comment
Share on other sites

Освен да почнем да спазваме ограниченията тогава. :)

Еврика! :lol:

 

Между другото тези радари не са ли направени да ти изпращат честитка само ако преминеш някакъв аванс над разрешената скорост? При нас например ако караш с 60 в зона с 50 няма да тръгнат да те спират.

Link to comment
Share on other sites

Според зависи от настроението. По принцип е така. Между другото те не те и спират. После идва поздрава  :laughing:

 

Относно ограниченията - да ги направят разумни и тогава. Не може булевард с 2х3 ленти да е с ограничение 50 - не може. Там ако оставят засечка на 60 дори - ВСЕКИ, дори и рейсовете трябва да глобят. 

Link to comment
Share on other sites

Днес видях патрулка на която камерата стоеше надолу и в ръцете катаджията, това с какъвто и анти радар да си,нема как да се спасиш.

Link to comment
Share on other sites

Днес видях патрулка на която камерата стоеше надолу и в ръцете катаджията, това с какъвто и анти радар да си,нема как да се спасиш.

 

Тук нещо си се объркал. Това се прави само с радар, не и с новите радари с камери. Най-малкото - абсолютно безсмислено е.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой дето пътува често по маршрута Пловдив-София да ми каже колко и къде точно са камерите на магистралата, че в събота ще пътувам, а не съм ходил до София от доста време. Не че ще карам с 200, но за всеки случай да не ме изненадат при някое изпреварване...

Link to comment
Share on other sites

Някой дето пътува често по маршрута Пловдив-София да ми каже колко и къде точно са камерите на магистралата, че в събота ще пътувам, а не съм ходил до София от доста време. Не че ще карам с 200, но за всеки случай да не ме изненадат при някое изпреварване...

Пловдив на ШЕЛ от двете страни, след Пазарджик на ОМВ гледа в посока Пловдив и на Ихтиман (мотела) мисля че е празна. На цариградско в София има една камера горе над пътя. Другото са мобилни в патрулките.

Link to comment
Share on other sites

Има още една след една бензиностанция мисля че след тунела някъде беше - sygic-a ми пищи там и съм я виждал, но къде е точно не мога да обясня.

Link to comment
Share on other sites

Има още една след една бензиностанция мисля че след тунела някъде беше - sygic-a ми пищи там и съм я виждал, но къде е точно не мога да обясня.

 

Няма стационарна камера след тунела освен на Ихтиман. Сигурен съм, днес съм го минал и в двете посоки. Често има мобилни камери в патрулки м/у Ихтиман и Вакарел.

След тунела има точно 3 бензиностанции. На Ихтиман (мисля беше на Петрол), на Лукойл (там камера няма) и на Петрол точно преди  Църна маца.

Говоря за Пловдив - София.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...