Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не бъркам хората. Ходил съм да питам и отговора беше този който съм написал-химическо чистене и етикети за произход.А дали случайно братовчедка ти не е дарявала НОВИ дрехи,а ?Има известна разлика ;)

 

Мне - нищо ново. Дрехи и грачки на килограм. Заедно с една настолна машина за децата. Нищо подобно не е искано от нас. Освен това да е нещо ново.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой знае ли нещо за този сайт за поръчка на цигари, струва ми се леко съмнителен.

 

Меко казано "съмнителен", но не ти пречи да пробваш с малко....Наскоро поръчах за проба един стек цигари, които отдавна ги няма в BG, от подобен международен сайт. Въпреки, че бях въвел всичките си данни (име, адрес, телефон, имейл, номера на Визата и т.н.), след поръчката ми звъннаха и 10 минути ме караха да потвърдя всичките тези данни отново (що за идиотизъм :blink:). След това нямах потвърждение на имейла, както бяха обещали, пратих отново запитване дали не се е получил някакъв проблем с поръчката, но не получих отговор. Както и да е, тия 40 и няколко долара съм ги отписал, понеже всичко това ми се стори доста съмнително. Ако изобщо пристигнат даже ще съм много изненадан.

 

П.П. Btw, за разлика от моя сайт, където трябваше да платя предварително, тия работят с наложен платеж, така че нищо не ти пречи да отвориш пакета преди да го платиш.

 

А защо не мога да избирам марките от менюто вляво - да не би да трябва да се регистрирам, че да се активира колоната? :confused

Link to comment
Share on other sites

Въпросът е, че доколкото разбирам, поръчката е минимум 6 стека, примерно за карелия 100 това са 120 лв и 12 лв с доставка, стават 132 лв, а аз в момента не мога да си позволя да прежаля толкова пари.

 

Да, и не работи и бутона за покупка, вероятно пак трябва регистрация, а тук идва още едно съмнително нещо - да им пращаш смс за парола (уж 25 ст., ама знам ли дали няма да го таксуват повече).

Edited by slay
Link to comment
Share on other sites

...поръчката е минимум 6 стека, ...

 

Виждам...но на тия цени както сам виждаш...а работи ли системата за поръчки - пробва ли вече? И излизат ли още видове, освен тия с картинките?

Link to comment
Share on other sites

Не съм, защото както казах за поръчка трябва да се регистрирам, а за регистрация трябва да пратя смс, а имам предчувствието,че този смс ще струва доста повече от 25ст.

ЕДИТ: Мда като пуснах търсене на този номер, излезоха интересни неща и явно тоя пич смята да печели само от тези смси и не продава цигари

http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2020116&pid=14343403&start=&st=#entry14343403

http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2020116&pid=14343403&start=&st=#entry14343403

http://www.bezplatno.net/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B8/izprati-sms-s-txt-sk51514-na-nomer-18423-776070.html

-------------------------------------------------------------------------------------------

Само се чудя на кой да обадя за този сайт да го изтрият, защото много хора може да се хванат, защото този почна да си рекламира сайта по коментари под статии в различни сайтове.

ЕДИТ: И аз сигнализирах на господарите

Edited by slay
Link to comment
Share on other sites

Не се връзвай - никъде регистрацията не става с SMS-и ; тя се изисква единствено за името и адреса на поръчката. Интересно наистина къде се сигнализира за такива сайтове....надали е директно на Явор Колев. :P

А и като гледам в подменюто "За нас" реално не пише нищо "за тях"...и всъщност никъде не пише нищо кои изобщо са и къде се намират. :busted2:

 

 

Edit: Сигнализирах за сайта тук.

Link to comment
Share on other sites

Въпреки, че бях въвел всичките си данни (име, адрес, телефон, имейл, номера на Визата и т.н.)

Попълнил си всички тези данни в сайт, който е меко казано съмнителен? :confused

Аз по-скоро бих пробвал скокове с wingsuit. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Попълнил си всички тези данни в сайт, който е меко казано съмнителен? :confused

 

 

Прецених, че с -$40 няма да ми свърши живота и реших да пробвам...при положение, че декември ме "източиха" с няколко хиляди и все още съм жив...;)

Link to comment
Share on other sites

Прецених, че с -$40 няма да ми свърши живота и реших да пробвам...при положение, че декември ме "източиха" с няколко хиляди и все още съм жив...;)

Защо -$40? С тези данни могат да те ошушкат до ръба на кредитния ти лимит. Да не говорим, че всъщност всичко това е чувствителна персонална информация (Personally Identifiable Information). :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Не става - "Виза"-та не е кредитна и там обикновено не държа повече от стотина лева...просто я зареждам преди всяка покупка (банката ми е на 50 метра от нас). :)

Виж за информацията си прав, въпреки, че не виждам за какво може да им послужи на другия край на света...а и винаги мога да си открия друга карта и тази да я закрия.

Link to comment
Share on other sites

Не става - "Виза"-та не е кредитна и там обикновено не държа повече от стотина лева...просто я зареждам преди всяка покупка (банката ми е на 50 метра от нас). :)

Виж за информацията си прав, въпреки, че не виждам за какво може да им послужи на другия край на света...а и винаги мога да си открия друга карта и тази да я закрия.

Е, това е малко по-добрия вариант, но все пак и в този случай не бих рискувал. Да не говорим, че с кредитния лимит на моята Виза може спокойно да отидеш в най-близкия дилършип и да си тръгнеш с последния модел на някой компактен седан. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Е, това е малко по-добрия вариант, но все пак и в този случай не бих рискувал. Да не говорим, че с кредитния лимит на моята Виза може спокойно да отидеш в най-близкия дилършип и да си тръгнеш с последния модел на някой компактен седан. :blink:

 

Ето това е разликата между КРЕДИТните карти тук и там. С кредитния лимит на повечето от тукашните (спокойно може да си купиш някое класно уиски евентуално две) Може и компактен седан също така но ще е matchbox :)

Link to comment
Share on other sites

Ето това е разликата между КРЕДИТните карти тук и там. С кредитния лимит на повечето от тукашните (спокойно може да си купиш някое класно уиски евентуално две) Може и компактен седан също така но ще е matchbox :)

То тва е нож с две остриета, но тук в Северна Америка ситуацията е такава и всичко се върти около кредитния рейтинг на индивида, като това е вързано в една цяла система. В кредитния ти рейтинг участват всички фактори, свързани с взимани и изплащани заеми, както и всякакви услуги на кредит, като например мобилни телефони, лизинг на автомобили и т.н. Всичко това оказва съществено влияние при определянето на лихвените равнища и другите параметри на ипотечните кредити. Доколкото знам в България май все още не действа подобна система на индивидуални кредитни рейтинги, достъпна за всички пазарни субекти. ;)

Link to comment
Share on other sites

То тва е нож с две остриета, но тук в Северна Америка ситуацията е такава и всичко се върти около кредитния рейтинг на индивида, като това е вързано в една цяла система. В кредитния ти рейтинг участват всички фактори, свързани с взимани и изплащани заеми, както и всякакви услуги на кредит, като например мобилни телефони, лизинг на автомобили и т.н. Всичко това оказва съществено влияние при определянето на лихвените равнища и другите параметри на ипотечните кредити. Доколкото знам в България май все още не действа подобна система на индивидуални кредитни рейтинги, достъпна за всички пазарни субекти. ;)

Те в България колко са назад в това отношение не е истина. Мен ме водят "ненадежден" клиент понеже съм нямал трудов договор в България. Не гледат какви суми и за колко години назад вече минават през сметката ми. Веднъж поисках карта и ми одобриха лимит който се равнява на седмичният ми доход :blink:. Единствената причина да си държа там сметките са условията които Уникредит ми предоставят по дебитната карта.

Link to comment
Share on other sites

С две думи подписа на един съфорумник, който мернах днес из темите е много валиден за нас.Пишеше нещо от рода на това, че сме 30 години назад от развитието на останалия свят.Ако питате мен сме поне 50 години назад.

Link to comment
Share on other sites

Тези дни поради вятъра пускат някакви кодове: "жълт", "оранжев".. Какво по-точно означават и само за вятър ли са валидни или и за други случаи?

Link to comment
Share on other sites

да намерите тук...

Забелязах, че много от вас сте от Пловдив, имате ли представа колко роми живеят в Шекер махала и Филиповци?

Изобщо ходили ли сте в тези квартали?

(Мога да напиша, при интерес от ваша страна, за наблюденията ми от Факултето.)

 

Прегледах я статистиката,не видях да има има нещо за - етнически групи,религии (и на мен ми беше интересно тази част) .

 

Ходил съм в Изгрев...и направо е прекрасно там."Красота".Там е друг свят.

 

в крайна сметка се подразбира че циганите едва ли ще спаднат като процент в населението,и току виж след 10 години оглавили парламента :allien .

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Преди 3-4 години много давах зор да разбера повече за циганите в България. Дори бях си намерила една приятелка от Пловдив, която е работи като полицай там, а тя ми беше обещала да ме разведе из Шекера и Филиповци. За жалост не успях да стигна до тази разходка, затова ви разпитвам толкова настойчиво. Все още ми е много интересно.

Прав/а си, че в тази статистика няма нищо за етническата принадлежност, но стискам палци в истинската статистика да присъстват такива и тогава можем да ги обсъдим.

Разкажи ми нещо за Изгрев? Какво има там? Снимки къде да търся? Помогни малко...? :blush:

Аз мога да разкажа повече за търговията на жени при кардарашите. Преди 2 години отидох да видя този хммм... "ритуал".

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли представа как вървят цените за отпушване на кенеф от фирма? Три туб-о-фло едно след друго не свършиха никаква работа, както и бъркането с ръчичка - явно е някъде по-навътре.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли представа как вървят цените за отпушване на кенеф от фирма? Три туб-о-фло едно след друго не свършиха никаква работа, както и бъркането с ръчичка - явно е някъде по-навътре.

 

Купи си една от ония пружини дето се ползват за отпушване. Тоя препарат става като гума и запушва още повече ако не мине. Имахме един такъв случай в офиса преди няколко години. Вкарахме пружината, овъртяхме я и .... готово.

Link to comment
Share on other sites

Ама ако не е хартия или друго органично, а е паднало пластмасовото ароматизаторче, може само да го набутам още по-навътре и да стане много грозна работа.

Link to comment
Share on other sites

...

Разкажи ми нещо за Изгрев? Какво има там? ... :blush: ...

 

"Изгрев" е доста обширен квартал - на някои места е съвсем прилично и по нищо не може да го различиш от всеки друг квартал в който и да е голям град в България. На други места обаче е силно препоръчително да се движиш само през светлата част на денонощието или по-добре изобщо да не навлизаш в тези области. Нямам представа как е в момента точно в тези области, но преди няколко години ми се наложи да навляза дълбоко в квартала - блокове с избити дограми ; ръчно пробити големи дупки на приземно ниво, тъй като канализацията там е тотално запушена ; боклуци с тонове под терасите и около входовете, в които боклуци радостни щъкат боси цели тумби от малки циганета ; огньове горящи тук-там, главно с цел сваляне изолацията на откраднатите кабели...и за капак, между всичките тези останки от блокове - забодена къщата на местния цигански бос (нарко-, лихво- или какъвто и да е...), боядисана в розово (или виолетово) и изрисувана от неизвестен художник. И най-вече - деца....много деца...

 

Та...в тези дълбоки райони могат да се видят доста работи, стига да ти стиска да се разходиш дотам. ;)

Link to comment
Share on other sites

"Изгрев" е доста обширен квартал...

Мерси за отговора. :) Само не разбрах това "Изгрев" какво е? Филиповци, Шекер махала или друго? Снимки нещо от там? Видео?

Сайт имат ли си?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...