Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какво се случи преди минути??? Какъв беше този гръм, чак разтресе блока тук... Взрив или нещо друго?

 

Май земетресение,и то доста силно...в нас всичко се разтресе.

Edited by t_tunchev
Link to comment
Share on other sites

+1 за земетресение.Ще гледаме обедните новини и ще разберем...

В триетажна къща сме и майка се шашардиса...не мога да си представя какво е било усещането в по-високите блокове :ph34r:

Пробвахте ли да се обадите на някой през Мтел или Глобул.Аз не мога да се свържа нито през единия,нито през другия оператор.

Link to comment
Share on other sites

В Пловдив регистрираха трус със сила 3,5 по Рихтер

 

Земетресение със сила 3,5 по скалата на Рихтер е усетено в Пловдив. По думите на жители на града - трусът е бил сравнително силен. Няма данни за щети и разрушения. Епицентърът на труса е на 41 километра от Пловдив.

Данни за щети и разрушения няма.

Link to comment
Share on other sites

имам едно аверче,което не е от форума и в момента е в Торонто.Зело си е момчето PSP и му трябва хакване.Не знам дали поста ми е за тук

ще му дам скайпа,за да се разберете с него щото аз нз какво да питам: ted_951

Edited by gecaaa
Link to comment
Share on other sites

имам едно аверче,което не е от форума и в момента е в Торонто.Зело си е момчето PSP и му трябва хакване.Не знам дали поста ми е за тук

ще му дам скайпа,за да се разберете с него щото аз нз какво да питам: ted_915

 

Цък

Link to comment
Share on other sites

Някаква идея от къде мога да си купя газ-анализатор? Интересува ме такъв който измерва съдържанието на кислород във въздуха който минава през него. Също така и анализатор за хелий.

Ха ха... тук работата става дебела! Зависи какъв клас такива машинки ти вършат работа. Евентуално можеш да потърсиш контакт с господата от Leybold. Имат доста интересен асортимент от машинарии (включително и газ анализатори), но дерат кожичката с пет пръста сланинка отдолу....

Обаче пък можеш да разчиташ на това, че при тях ще намериш най - доброто в тази област.

 

Не лоша алтернатива са и Тези. Освен, че имат традиции в тази област, имат и представителство в София.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Преди години ми попадна една програма KeyHole 14 - за спътникови снимки в реално време, при това с доста по-висока резолюция от тези на гугълмапс. Някой ако може да пусне малко инфо относно програмата, ще му бъда благодарен. Доколкото помня, се плащаше месечен достъп, ама не е проблем.

Link to comment
Share on other sites

Преди години ми попадна една програма KeyHole 14 - за спътникови снимки в реално време, при това с доста по-висока резолюция от тези на гугълмапс. Някой ако може да пусне малко инфо относно програмата, ще му бъда благодарен. Доколкото помня, се плащаше месечен достъп, ама не е проблем.

 

Keyhole EarthViewer

Link to comment
Share on other sites

Преди години ми попадна една програма KeyHole 14 - за спътникови снимки в реално време, при това с доста по-висока резолюция от тези на гугълмапс. Някой ако може да пусне малко инфо относно програмата, ще му бъда благодарен. Доколкото помня, се плащаше месечен достъп, ама не е проблем.

Купена от гугъл. Използват технологията в гугъл мапс

Link to comment
Share on other sites

На какъв период от време е добре да се преинсталира Джам ХР?

Няма определени срокове. Зависи от предмониторното устройство. Според мен за средният потребител е на около 6 месеца. Нормално може да работи и с години.

Link to comment
Share on other sites

На какъв период от време е добре да се преинсталира Джам ХР?

Преди време бях чел, че самите microsoft дават до 1 година. Не съм сигурен много за срока, но беше малък.

Link to comment
Share on other sites

На какъв период от време е добре да се преинсталира Джам ХР?

 

Аз го преинсталирам на година и половина някъде, но този път, вместо преинсталацията, реших да сложа Win7.

Link to comment
Share on other sites

Ако днес е пуснат паричен превод /преди 12/ кога трябва да бъде "видим" по сметката?

Link to comment
Share on other sites

Шведската горчивка помага много...

 

Зимата си взех от технополис или техномаркет - инфрачервена лампа- родих се нов човек...и от тогава не съм имал никакви проблеми със синузита. НИЩО все едно изчезна. А като си представя какво ми беше , откакто се помна обикалям болниците за нагревки, и някви доктори искат да ми правят пункция.

 

Я да пренесъм разговора за синузита тук, да не прецакваме темата за оплаквания.

 

Проблема при мен е ужасяващ (не мога да мисля от главобол-а) и е на всеки 3-4 дни.Антибиотиците и нагрявки и т.н. имаха само временни ефекти.

Видях, че се споменават две неща, които са успешни - инфрачервена лампа и шведска горчивка.

Моля, ако е възможно да дадете още информация (точен модел на лампата) и как сте ползвали най-ефективно горчивката (пиене, намазване областите на синусите, компрес).Благодаря за споделената информация от другата тема.

Link to comment
Share on other sites

Ако днес е пуснат паричен превод /преди 12/ кога трябва да бъде "видим" по сметката?

 

След 24 часа.

 

Ако е в една и съща банка, парите се появяват веднага в другата сметка.

Link to comment
Share on other sites

Шведската горчивка -> директно в носа като капки, тя подобрява кръвообращението на лигавицата, същото което прави и инфрачервената лампа. Иначе точен модел на лампата е тази, но не си спомням откъде е купих. или техномаркет или технополис и беше към 100лв.

Link to comment
Share on other sites

Ако днес е пуснат паричен превод /преди 12/ кога трябва да бъде "видим" по сметката?

Зависи поя коя система е: Рингс или Бисера. Вероятно е по Бисера. Бисера се обновява 2 пъти на ден - 10:30 и 15:30. Значи вече е пристигнал.

 

След 24 часа.

Няма превод който да отнема 24 часа когато е в български лева и е вътре в страната ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...