Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Смятам да прекратя с финес заформилата се дискусия за кроснатите и некроснатите кабели...

 

 

Наистина я прекрати с финес :D Другата седмица, като се върна в ПЛД, ще се разберем кога и къде :) А се надявам да сме и малко повече народ де, та да си видим мутрите, че се забравихме...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хора преди време намерих една DJ програма, в която имаше много звуци които можеш да си ги комбинираш и така да си направиш някакъв track, обаче не си я свалиш и дори забравих как съм я намерил, затова се питах някой от вас дали знае такава програма или поне да ме насочи в google какво да пиша, че аз намирам само такива които си правиш mix с твои .mp3-ки :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

По темата: Откъде и как мога да си ползвам кодови таблици, докато пиша във форума, които включват и сет с ударени гласни? Не знам дали съм ясен - трябват ми "а,и...." с акцентче върху тях. :unsure:
Май директно във форума няма да стане, поне аз не успявам. Тъпо, но все пак някакво решение е да отвориш документ на Word и да пишеш там а после да копираш написаното. Вероятно знаеш, но аз да спомена - Ctrl+' и после придържайки Ctrl чукнеш a, e, u - отпечатва ударен същия символ на латиница ( á é ú)
Link to comment
Share on other sites

...някакво решение е да отвориш документ на Word и да пишеш там а после да копираш написаното. Вероятно знаеш, но аз да спомена - Ctrl+' и после придържайки Ctrl чукнеш a, e, u - отпечатва ударен същия символ на латиница ( б й ъ)

Току що го пробвах - работи! Ще използвам този "метод". :bowdown: :rolleyes:

 

П.П. Само с "я"-то няма как да се справя, но то на "я" май няма ситуации, в които да ми потрябва. ;)

Link to comment
Share on other sites

Току що го пробвах - работи! Ще използвам този "метод". :bowdown: :rolleyes:

 

П.П. Само с "я"-то няма как да се справя, но то на "я" май няма ситуации, в които да ми потрябва. ;)

 

Това работи в Word също така за Ctrl+`, Ctrl+:, Ctrl+~ не мога да се сетя само как се пише а с кръгче отгоре, обаче не стават за букви на кирилица

Link to comment
Share on other sites

Аз ще си питам до дупка. Търся акрилни панти, резета, дръжки и т.н.

 

431_hasp.jpg 597_flexhinge.jpg

Link to comment
Share on other sites

Това работи в Word също така за Ctrl+`, Ctrl+:, Ctrl+~ не мога да се сетя само как се пише а с кръгче отгоре, обаче не стават за букви на кирилица
Да поразнищим още малко.

Сега пробвах на служебните компютри и една друга хватка - може да се въвеждат тези символи директно в IPB но единствено на латиница, като съвпадението с кирилицата е единствено визуално. Използват се кодове Alt+[...]:

 

á - Alt+0225

é - Alt+0233

ó - Alt+0243

ú - Alt+0250

ý - Alt+0253

и специално за дядомраз ;) :

å - Alt+0229

 

Оттук се впущам в зоната на предположенията: Различните Windows дистрибуции вероятно включват по подразбиране инсталирането на различен брой и вид кодови таблици, от което зависи дали дадена клавишна комбинация ще отпечата (или пък не) един или друг символ. Нека някой компетентен се изкаже по въпроса, защото явно ще има полза за повече хора тук. Аз например редовно използвам такива кодове за въвеждане символи от рода на ±, °, ÷ и т.н.

Този и по-горния ми пост са инспирирани от Midex, комуто винаги съм се възхищавал на старанието за пълноценно използване книжовния български език и изразяването му в писмен вид.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Използват се кодове Alt+[...]:

 

Така и баба знае обаче трудно се помнят тези пущини. Друго си е да натиснеш Ctrl+` и после "а" и да излезне à.

 

А и освен варианта с Alt+# комбинациите може и да се ползва Character map и да си го избираш с мишката но определено е доста по-бавно

 

 

 

 

Оттук се впущам в зоната на предположенията: Различните Windows дистрибуции вероятно включват по подразбиране инсталирането на различен брой и вид кодови таблици, от което зависи дали дадена клавишна комбинация ще отпечата (или пък не) един или друг символ. Нека някой компетентен се изкаже по въпроса, защото явно ще има полза за повече хора тук. Аз например редовно използвам такива кодове за въвеждане символи от рода на ±, °, ÷ и т.н.

Този и по-горния ми пост са инспирирани от Midex, комуто винаги съм се възхищавал на старанието за пълноценно използване книжовния български език и изразяването му в писмен вид.

 

Няма такова нещо - уникод е стандартизиран и е ясно кой символ къде трябва да бъде. До Windows XP (или 98 - не помня вече) имаше някаква каша донякъде заради смотания FlexType тъй като кодовата таблица беше само 8 битова, като се мина на Unicode и се оправиха нещата...

Link to comment
Share on other sites

А няма ли да е по-лесно в един текстови файл да си ги копна всичките тези букви и когато някоя от тях ми дотрябва - просто да си я "пейстна" дето й е мястото. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Я, тоя сайт бил на Буч от "З" клас! :laughing:
Камък ми падна, да знаеш. Добре, че сподели тук, иначе сума народ нямаше да може да спи спокойно без това пояснение.
Link to comment
Share on other sites

Отново задавам своя странен въпрос,какво може да ми бута трафика около 5 пъти,при сваляне и качване на торенти(трябва да свалям с около 5мб/с,а сега са 800кб/с в най-добрия случай?

Не е вирус преди 2 дена преинсталирах(сложих виста).Дали може да е ланката?

Знам ,че не е и торент програмата смених 2 .Не е и доставчикът виновен!

Странни работи стават с моя компютър ,странни :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ами винаги ми е по-ниска скоростта,това е тъпото.Правя тест в speedtest и там показва скорост 4 5 пъти по-малко от норалната и това стана някъде от около месец.Преди всичко си беше ОК.Но в един момент от време взеха да се получават чести дискънекти към мрежата и скоростта падна.Аз си помислих ,че доставчика прави профилактика ,но се обадих и ми казаха че са правили преди сега всичко трябва да е нормално.Да ,ама не е ,дори след преинстал скороста ми пак е такава .По-подробно не мога от това ,защото и аз нз какво става.

Edited by letalis
Link to comment
Share on other sites

ѝ

 

_______________________

 

От известно време notepad-а като сваля субтитри и ми ги дава не в Unicode ами в ANSI.Много е дразнещо, защото не разпознава кирилицата и трябва да ги отварям през Office Word, та да разпознае, че са Unicode и после да пействам съдържанието в титри файла като го сейвна в Unicode.Идеи защо може да се получава това?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми малка ръчна горелка за полиране на плексиглас(ръбове). Бях се спрял на МАРР, но не намерих цени, само някакъв вносител.

Link to comment
Share on other sites

Търся търся търся ама в пловдив немога да намеря :laughing: Трябва ми гривната Livestrong на Ланс Армстронг но тъй като тук найка е със сто години назад човек и едно дарение неможе да направи а знам че в Софиа в на Найк магазина има та мисълта ми е ако има човек който ходи често до София и реши да се отбий до този прословут магазин да драсне едно ЛС пък ще почерпим ако трябва ( естествено ще си заплатя и гривната ).

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли къде има фото аколо кичука и не само там,където могат да ми изкарат снимките на момента или до 2 часа максимум,че ми трябват снимки за паспорт :(

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли къде има фото аколо кичука и не само там,където могат да ми изкарат снимките на момента или до 2 часа максимум,че ми трябват снимки за паспорт :(

 

Кичука е доста обширно понятие. На Сточна Гара има едно фото където ги вадят за час.

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли къде има фото аколо кичука и не само там,където могат да ми изкарат снимките на момента или до 2 часа максимум,че ми трябват снимки за паспорт :(

 

До Събота пазара има фото където могат да ти ги извадят до половин час или 15 мин беше не съм сигурен...

Link to comment
Share on other sites

вярно ли е, че ако ти откраднат колата и малкият талон е вътре застраховката не важи ? :confused

 

Не знам да има подобно нещо. Виж големия талон обаче не трябва никога да седи в колата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...