Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Вчера, докато спасявах мъжа с Каменица, взех, че спечелих чаша. От кой по-централен магазин мога да си я взема?

Това са от сайта им.

 

ул.Братя Търневи №7

 

бул.Тодор Александров №9

 

ул.Брезовско шосе №149

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой с мишка Logitech MX Air да даде отзиви?

 

RaptoR-e, ти не си ли взе такава?

 

В момента нямам ресурси за компютърни лиготии, а ти знаеш, че взимам или най-доброто или нищо. Поразгледах я в Ресет, много добре изглежда, невероятно лека е, но за употреба не зная. Питай Теди, той е много доволен от мишката, която си взе, друг модел на Logitech е. Прилича на нашите Революшъни, но е по-добра според него.

Link to comment
Share on other sites

В момента нямам ресурси за компютърни лиготии, а ти знаеш, че взимам или най-доброто или нищо. Поразгледах я в Ресет, много добре изглежда, невероятно лека е, но за употреба не зная. Питай Теди, той е много доволен от мишката, която си взе, друг модел на Logitech е. Прилича на нашите Революшъни, но е по-добра според него.

 

MX1100 - взех си същата... и не ми е удобна - голяма ми е. За Air ме гризеше дали става за друго освен за дистанционно ;)

 

За рутера няма разлика откъде идва сигнала - през модем или директно по LAN. Ако доставчикът ти е дал статично IP и съответните маска, гейтуей и DNS, то би трябвало да зададеш на рутера тези статични настройки, респективнo и да клонираш MAC-а на мрежовата карта. Доколкото знам, някои доставчици в София са задали TTL=1, което да спира потребителите да споделят интернета и което условие се преодолява с модифициран фърмуер за някои модели рутери (включително и твоя модел). Ако е последното, резултата е: мушваш кабела в компютъра - имаш нет; мушваш кабела в рутера - няма нет :( . Пиши малко повече подробности за доставчика си, може да е такава причината.

 

Всъщност има ОГРОМНА разлика откъде идва "сигнала" и дали кабела идващ от доставчика е наврян във WAN порта.

 

Освен това не знам как са Мегалан но провери дали си клонирал MAC адреса на компютъра че ако по него те "познават" без да го клонираш няма да стане номера.

 

За Созопол,Черноморец,Лозенец или Бургас вече не ми се мисли,все там ходя. Реших да ходя по-надолу и се двоумя м/у Китен,Синеморец и Ахтопол.

Не съм много по шумния нощен живот,на море ще ходя само за отпуската.Ако някой е ходил по тия места,моля,да каже дали има прилични квартири или хотели на приемливи цени (8-15 : нет;кабел;хладилник;самост.баня...)

 

Един път с приятели бяхме решили да отидем в Ахтопол - по-селско място не бях виждал - както дойдохме така направихме обратен и си тръгнахме обратно към Созопол. Това беше последната ми почивка в Созопол преди години но не вярвам нещо да се е променило оттогава насам. Китен е малко по-добре но плажа не им е хубав. Синеморец пък е съвсем забутано... Слънчев Бряг беше добре но последните години е адски пренаселено и вече няма градинки - сергия до сергия и хотел до хотел...

 

 

Ако с shift + del съм изтрил нещо мога ли да го възтановя?

 

Има едни програми за търсене на изтрифи файлове но трябва да си спрял машината буквално следващата секунда след изтриването на файла и да си откачил диска за да не се заплеска нещо отгоре му. И трябва много да ти трябва за да си заслужава усилията от намирането му измежду стотиците такиава които ще намериш. Та ако не ти се губят 2-3 дни в ровене по-добре го отписвай. Иначе за начин - има ама...

Link to comment
Share on other sites

Брат ми има Air и съм поработвал от време на време с нея, но не мисля, че става за нормална мишка. Ташак е, но само толкова. Ако търсиш удобство и максимален комфорт надали това ще е твоят избор, особено и на тая цена. Ако можеш да си намериш MX 1000 отнякъде, но и тя ще е голяма и тежка като MX1100.

 

Ето един вариант за мнения от реални userи: http://www.newegg.com/Product/ProductRevie...N82E16826104089

Link to comment
Share on other sites

Брат ми има Air и съм поработвал от време на време с нея, но не мисля, че става за нормална мишка. Ташак е, но само толкова. Ако търсиш удобство и максимален комфорт надали това ще е твоят избор, особено и на тая цена. Ако можеш да си намериш MX 1000 отнякъде, но и тя ще е голяма и тежка като MX1100.

 

Ето един вариант за мнения от реални userи: http://www.newegg.com/Product/ProductRevie...N82E16826104089

 

MX1000-та я подарих на майка ми - не е лоша но свикнах с МX Revolution и ми е по-удобна. На жената бях подарил една VX Revolution и май ми беше най-удобната от всичките но малко я почупихме. Но MX Rev на моменти спича и дразни малко

Link to comment
Share on other sites

Ебаси простотията.Това е най-дразнещото нещо на света.

 

Фен съм на PES серията (Winning Eleven) от както я има за РС.PES-а чат-пат като имаш много риплеи и сейв-ове скапва леко бързината, а за футболна симулация е недопустимо това...и тръгвам аз да трия и цък.Без да искам си изтривам Option fail-а...трагедия, той е ключов за цялата игра.

 

Търсих, имах резервни копия на харда...не ще, и не ще...знам и от кой сайт съм го свалял ама там има 20204202140120551051 опшън файлове...язък, една година игра си отиде, ей така.Много е дразнещо.Най-кофтито е, че тоя опшън определя и способностите и кои футболисти фигурират в играта и въпреки, че сейв-а ми си седи на отбора и лигата, то сега са ми манджа с грозде внимателно селектираните футболисти от няколко сезона.

 

И да, намерих някакви файлове там, възтанових ги ама май в цялата каша не съм нацелил правилните или нещо друго правя грешно и пак тези които не ми трябват са.

Link to comment
Share on other sites

MX1000-та я подарих на майка ми - не е лоша но свикнах с МX Revolution и ми е по-удобна. На жената бях подарил една VX Revolution и май ми беше най-удобната от всичките но малко я почупихме. Но MX Rev на моменти спича и дразни малко

Принципно ползвам MX 1000, но съм си взел и VX Nano за лаптопа и е страшно удобна - дори за работа на десктоп. Интересното е, че дори да съм свикнал с голяма мишка като MX 1000-то VX-а никога не съм я чувствал като по-малка от нужното.

Link to comment
Share on other sites

Странното е, че специално съм се обаждал на Мегалан да ги питам дали е забранено да се слагат рутери. Увериха ме, че не е забранено. Но реално се получава точно това, което казваш: "мушваш кабела в компютъра - имаш нет; мушваш кабела в рутера - няма нет". Настройките за IP, маска, гейтуей и DNS ги въвеждам, долу иконката на Local Area Network си свети, пише "Connected", но реално нет няма.

 

Що ли не взема да им се обадя пак...

Клонирай MAC-адреса на ланката. Ако пак не става, пусни в конзолен режим един ping към гейтуея и ако ти върне TTL=1 работата е ясна. Четейки по форумите, май това ще да е причината и ще ти се наложи да се позанимаваш с DD-WRT фърмуер.

@Дядо Мразе, имах предвид че рутера има адекватни настройки за различен тип свързване към доставчика и не би следвало да има значение дали WAN порта му е свързан към модем по RJ45 или към суича на доставчика.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да намери клип с финалната сцена(края на филма) на Трансформърс 1. Доста го търсих но не успях д аго намеря.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да намери клип с финалната сцена(края на филма) на Трансформърс 1. Доста го търсих но не успях д аго намеря.

 

Ето ти го целия филм : http://zamunda.net/details.php?id=107753&hit=1 (има 2ма сийдъра)

Link to comment
Share on other sites

Въпроса, беше само за тази сцена иначе аз щях вече да съм си свалил филма.

АКо картината на монитора ми е леко замазана и също и шрифта и всички напдиси в нета и навсякъде другаде, тва как се управя ?

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Читава Фонетика ми трябва...

 

Мерси предварително!

 

 

http://rapidshare.com/files/258442659/bgx64pho.rar.html

 

ей ти една правена с MS Keyboard Layout Creator с буквичката ѝ вместо голямо "ь" и също така работеща на всевъзможни windows-и без проблеми (тази на инжинера имаше с active directory някакви грижи)

Link to comment
Share on other sites

Въпроса, беше само за тази сцена иначе аз щях вече да съм си свалил филма.

АКо картината на монитора ми е леко замазана и също и шрифта и всички напдиси в нета и навсякъде другаде, тва как се управя ?

Понякога се получаваше от честотата на опресняване на монитора поне при мен е имало такива проблеми демек на колко Hz ти работи монитора.Десен бутон на Desktopa -> Properties -> Settings -> Advanced -> Monitor и от там гледай да е има тикче в кутийката - Hide modes that...(и проче) и от там изпробжай различните варианти на различни честоти.

Edited by Harlem
Link to comment
Share on other sites

Ебаси простотията.Това е най-дразнещото нещо на света.

 

Фен съм на PES серията (Winning Eleven) от както я има за РС.PES-а чат-пат като имаш много риплеи и сейв-ове скапва леко бързината, а за футболна симулация е недопустимо това...и тръгвам аз да трия и цък.Без да искам си изтривам Option fail-а...трагедия, той е ключов за цялата игра.

 

Търсих, имах резервни копия на харда...не ще, и не ще...знам и от кой сайт съм го свалял ама там има 20204202140120551051 опшън файлове...язък, една година игра си отиде, ей така.Много е дразнещо.Най-кофтито е, че тоя опшън определя и способностите и кои футболисти фигурират в играта и въпреки, че сейв-а ми си седи на отбора и лигата, то сега са ми манджа с грозде внимателно селектираните футболисти от няколко сезона.

 

И да, намерих някакви файлове там, възтанових ги ама май в цялата каша не съм нацелил правилните или нещо друго правя грешно и пак тези които не ми трябват са.

 

Възстанови и другите. Какъв е проблема :)

 

Щом ги намира...

Link to comment
Share on other sites

Ужким пробвах със сейв от преди месец и пак не става...не мога да си го обясня.Есента излиза новия PES по-добре да го чакам от колкото пак да хабя 2-3 месеца нерви в правене на нов отбор.

 

Благодаря за помоща, тази програма е много удобна.

Link to comment
Share on other sites

Я каже някакой месинджър, който позволява конферентен видео разговор. Скайпа неще.

Link to comment
Share on other sites

Я каже някакой месинджър, който позволява конферентен видео разговор. Скайпа неще.

 

Brosix - правят го едни приятели: http://www.brosix.com/ (само че не е безплатен)

 

Иначе пробвай MSN - той може и да стане а съм почти сигурен че и скайпа поддържа видео конференция - нямам видеокамера и не искам да имам, но според техния сайт го поддържат: http://www.skype.com/allfeatures/videocall/

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Brosix - правят го едни приятели: http://www.brosix.com/ (само че не е безплатен)

 

Иначе пробвай MSN - той може и да стане а съм почти сигурен че и скайпа поддържа видео конференция - нямам видеокамера и не искам да имам, но според техния сайт го поддържат: http://www.skype.com/allfeatures/videocall/

 

Конференцията включва повече от 2-ма потребители. :)

Link to comment
Share on other sites

Brosix - правят го едни приятели: http://www.brosix.com/ (само че не е безплатен)

 

Иначе пробвай MSN - той може и да стане а съм почти сигурен че и скайпа поддържа видео конференция - нямам видеокамера и не искам да имам, но според техния сайт го поддържат: http://www.skype.com/allfeatures/videocall/

На линка никъде не видях да пише нещо за видео конферентен(всъщност видях две изречения, но нищо повече). Ще проверя и MSN, мерси ;)

 

Ако някой има други идеи, да се чуства свободен да ги сподели :)

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

На линка никъде не видях да пише нещо за видео конферентен(всъщност видях две изречения, но нищо повече). Ще проверя и MSN, мерси ;)

 

Ако някой има други идеи, да се чуства свободен да ги сподели :)

oovoo

 

oovoo_5.jpg

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Конференцията включва повече от 2-ма потребители. :)

 

Както казах - аз не съм го пробвал но според техния сайт може:

 

Improve the bottom line at work

Kitting your office out with video conferencing technology is expensive but rarely used. With Skype you can easily set up a video connection between all your offices wherever they are in the world – and all your video calls will be free.

 

Не вярвам да има американец над 15 годишен който да разбира "конферентен разговор" като лаф-моабед между него и комшийката. Специално това изречение ме навя на мисълта че може: "set up a video connection between all your offices"

 

Edit: мда... не било conference ами connection... тъпо...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...