Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Може ли неонова лампа за 220 волта , да се преправи по някакъв начин да работи на 12 волта ? :unsure:

 

Да, има едни инвертори за кола, които се включват в запалката и от 12 правят 220 волта. Та най-лесния начин е този...

Link to comment
Share on other sites

А тоя инвертор може ли да се върже за друго място освен запалката и къде ги продават ?

 

Ами трябват му 12 волта - откъдето ти е кеф оттам ги взимай. Има ги в Практикер, Бриколаж, Конрад, Вик-и-Ват и т.н. подобни магазини.

Link to comment
Share on other sites

Пазу, що не вземеш 12-те волта от светещите пръскалки на чистачките? :lol:

Тоя неон май се каниш да го слагаш по(д) праговете, ама ще има ефект само нощем.

Аз лично ти препоръчвам да си направиш модинг на голфа, с който ще утрепеш конкуренцията в града и денем, и нощем...даже може и изобщо да не го караш по улиците. :bgrin:

 

Link to comment
Share on other sites

Аз лично ти препоръчвам да си направиш модинг на голфа, с който ще утрепеш конкуренцията в града и денем, и нощем...даже може и изобщо да не го караш по улиците. :bgrin:

 

 

Бахахахаххааххахах!!!!

Link to comment
Share on other sites

Момци - проблем...

 

Как да вържа две РС-та тип ланка в ланка? Едното РС ще рутира за другото, така че и на двата да има нет. Много съм босичък на тая тема - пишете като за идиоти :D

 

 

Забравих да допълня - имам кроснат кабел...и две ланки на алфа-РСто (както се изразява RaptoR) :P

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Момци - проблем...

 

Как да вържа две РС-та тип ланка в ланка? Едното РС ще рутира за другото, така че и на двата да има нет. Много съм босичък на тая тема - пишете като за идиоти :D

 

 

Забравих да допълня - имам кроснат кабел...и две ланки на алфа-РСто (както се изразява RaptoR) :P

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=59358

Link to comment
Share on other sites

Да обясня простичко как стоят нещата при мен. В единия лан на алфа машината идва нет, файъруолнат и шеърнат, от втория лан един прав (некроснат) кабел го води до втората машина и толкоз. Никакви програми и прочее.

 

Друг вариант разбира се е да се минава през хъб или рутър.

Link to comment
Share on other sites

Да обясня простичко как стоят нещата при мен. В единия лан на алфа машината идва нет, файъруолнат и шеърнат, от втория лан един прав (некроснат) кабел го води до втората машина и толкоз. Никакви програми и прочее.

По принцип директно свързаните компютри се свързват с crossover кабел. Това че твоите работят е защото лан картите им автоматично разпознават кабела. Някои по - стари модели може да не го направят.

Link to comment
Share on other sites

Еййй...омотахте го човека, а решението всъщност е много просто: @chistacha, ела да ти дам един суич и си включвай 4 компютъра ако искаш...не че не става и по техния начин, но така е по-бързо и ефективно. :)

Link to comment
Share on other sites

Прав си, че са два различни стила. Незнайно защо съм се заблудил така...

Анимето е филм (серии в повечето случаи) , правен по дадена манга (японските комикси както каза хамстера)

Link to comment
Share on other sites

По принцип директно свързаните компютри се свързват с crossover кабел. Това че твоите работят е защото лан картите им автоматично разпознават кабела. Някои по - стари модели може да не го направят.

 

Това от тебе за пръв път го чувам. Я помисли пак, защото при мен с крос кабел НЕ става вече на втора secondary машина. Не твърдя че знам подробности, но знам 100% че между двата лана директно с крос кабел не става (ние поне тук у нас не сме могли да свържем машините в този ред). Именно затова си ползвам още кабела на ЕК модема, защото е прав и ми е единствен такъв. Втората машина между другото далеч ама далеч не е нова. С MSI KT4V е. Трябва да има вече 5-6 годишна давност ако не се лъжа...

Link to comment
Share on other sites

Бе тя и мойта втората е с 5-6 годишна давност, но интересното е, че с на Психара лаптопа мрежата стана и се пукахме цяла вечер на Диабло. Ся що не става - нямам идея. К'ви ли не мнения изчетох по форумите и пак все същата. И на двете машини отчита Network Cable Is Unplugged, като от време на време премисля разни работи и толкова.

 

Кабела го поръчах във фирмата, от която ми е РС-то с думите, че ще връзвам два компютъра директно ланка в ланка. Не'ам идея...

 

@Midex - със суич и баба знае (ама аз - не :bgrin: ). Просто не ми се даваха пари и за това ;) Кабела ми излезе 3 лв :P Но ако правиш оферта за суича - давай на ЛС да се разберем :)

 

@Vetim - мерси за съвета, но предпочитам да стане без допълнителни програми :)

 

Въобще в цялата история най-важно ми е споделянето на файлове, мани тоя интернет :D

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Ами за да се играе играта в мрежа освен самото свързване не трябваше ли и двата компа да са в мрежа в смисъл нагласени адреси а-у.Защото отя номер съм го правил само че пуцахме BroodWar на работа.

Edited by Harlem
Link to comment
Share on other sites

Бе тя и мойта втората е с 5-6 годишна давност, но интересното е, че с на Психара лаптопа мрежата стана и се пукахме цяла вечер на Диабло. Ся що не става - нямам идея. К'ви ли не мнения изчетох по форумите и пак все същата. И на двете машини отчита Network Cable Is Unplugged, като от време на време премисля разни работи и толкова.

 

Кабела го поръчах във фирмата, от която ми е РС-то с думите, че ще връзвам два компютъра директно ланка в ланка. Не'ам идея...

 

@Midex - със суич и баба знае (ама аз - не :bgrin: ). Просто не ми се даваха пари и за това ;) Кабела ми излезе 3 лв :P Но ако правиш оферта за суича - давай на ЛС да се разберем :)

 

@Vetim - мерси за съвета, но предпочитам да стане без допълнителни програми :)

 

Въобще в цялата история най-важно ми е споделянето на файлове, мани тоя интернет :D

 

А как се опитваш да създадеш мрежата? Пускай на Windows автоматичния Wizard, той ще се оправи и ще си направи всичките настройки. И аз така се мотах сумати време и накрая с Wizard-a тръгна веднага.

Link to comment
Share on other sites

@netrootbg - да де, ясно - кроснатия кабел е на лице, ама мрежата се губи по трасето.

 

Пробвах и с уизарда и не се получи....

Link to comment
Share on other sites

Смятам да прекратя с финес заформилата се дискусия за кроснатите и некроснатите кабели...

@Midex - със суич и баба знае (ама аз - не :bgrin: ). Просто не ми се даваха пари и за това ;) Кабела ми излезе 3 лв :P Но ако правиш оферта за суича - давай на ЛС да се разберем :)
@chistacha, ела да ти дам един суич и си включвай 4 компютъра ако искаш...

 

@chistacha - да видя някъде да писах "Ела да ти продам един суич"? За мен "дам" е синоним на "подарявам", а "продам" е за други, дето първо казват "ела да ти дам"....пък впоследствие добавят - "абе за парите ще се разберем...лесна работа...". :bgrin:

Ако толкова държиш да ти дам оферта, ОК - ела до нас да си го вземеш и ще черпиш бирата докато си лафим. :)

 

------------------------------------------------

 

По темата: Откъде и как мога да си ползвам кодови таблици, докато пиша във форума, които включват и сет с ударени гласни? Не знам дали съм ясен - трябват ми "а,и...." с акцентче върху тях. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея от къде мога да си купя касета за 6 диска за автосидичейнджър Pioneer....?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...