Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Няма превод който да отнема 24 часа когато е в български лева и е вътре в страната ;).

 

Казах 24 часа, защото превода ще е там на следващия ден. Можеби съм се изразил грешно, но няма и такъв дето да пристигне на същия ден. Така че....

 

Ако е РИНГС, трябва да се пусне преди 2 на обед и пристига до края на деня.

Таксата за РИНГС е 15лв.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Казах 24 часа, защото превода ще е там на следващия ден. Можеби съм се изразил грешно, но няма и такъв дето да пристигне на същия ден. Така че....

 

Ако е РИНГС, трябва да се пусне преди 2 на обед и пристига до края на деня.

Таксата за РИНГС е 15лв.

На следващият ден ще пристигне единствено ако е пуснал нареждането след 15:30. Нали в предното си мнения написах кога се обменя информацията. Прехвърлянето по РИНГС е в реално време и няма забавяне(до някъде зависи от банката). Не знам защо си мислиш, че е само до 14 часа. Поинтересувай се преди да пишеш ;).

Link to comment
Share on other sites

На следващият ден ще пристигне единствено ако е пуснал нареждането след 15:30. Нали в предното си мнения написах кога се обменя информацията. Прехвърлянето по РИНГС е в реално време и няма забавяне. Не знам защо си мислиш, че е само до 14 часа. Поинтересувай се преди да пишеш ;).

 

Ама разбира се че съм се поинтересувал. Нали всеки ден пускаме платежни в банката. РИНГС системата работи до 14 или 14:30. После спира и не се обработват заявки.

 

На следващия ден пристига при всякакви случаи, когато става въпрос за междубанкови преводи. Иначе какъв е смисъла от РИНГС тогава?

Link to comment
Share on other sites

Ама разбира се че съм се поинтересувал. Нали всеки ден пускаме платежни в банката. РИНГС системата работи до 14 или 14:30. После спира и не се обработват заявки.

 

На следващия ден пристига при всякакви случаи, когато става въпрос за междубанкови преводи. Иначе какъв е смисъла от РИНГС тогава?

И аз извършвам всеки ден и го виждам с очите си. Поне до 15 часа е РИНГС. Идеята му е, че веднага се обработва плащането и пристига в сметката без да се чака следващият обмен на информация. Мога да ти покажа доста примери как чрез Бисера пристигат още същият ден. Това че вие си нямате на идея кое за какво е говори лошо за вас ;).

 

Сега потърсих в Google още на първите страници излиза много информация и за двете системи и за това как работят.

 

Edit:

Ако използвате интернет банкиране таксите са доста по - ниски ;). Ако правите по няколко пъти на ден би трябвало да го знаете това.

Link to comment
Share on other sites

За пускане на нормални платежни, такси няма.

 

Пускане на платежно от една сметка, към друга сметка (в различна банка), не пристига на същия ден, а на следващият.

 

Часът за РИНГС зависи от банката, но определено не е целодневно. В твоята банка може да е 15:00. Тия дето работим ние с тях са до 14-14:30.

Link to comment
Share on other sites

На какъв период от време е добре да се преинсталира Джам ХР?

 

НА НИКАКЪВ, освен ако не го осереш самичък качвайки безброй no-name програмки и чистейки регистрите с още по-noname програми твърдящи че ще оптимизират всичко и ще работи 100 пъти по-добре и най-вече качвайки и махайки антивирусни антиспай и какво ли не друго анти-нещо си. В този случай - веднага след осирането :)

 

 

w00x, нямало такси за пускане на платежни??? Сигурен ли си? Защото на мен всеки път ми взимат поне по 1лв а някой път и повече... последно като плащах една купчина осигуровки понеже за всеки месец имаше по 5-6 платежни нареждания ми взеха към 30 кинта мръсниците... не знам при какво положение няма но на мен досега не са пропускали да ми вземат...

 

Преди време бях чел, че самите microsoft дават до 1 година. Не съм сигурен много за срока, но беше малък.

 

Глупости. На жена ми работи около 3 години и половина и се наложи да инсталирам нова машина защото старата просто сдаде багажа (някакви надули се кондензатори) а не защото се осра. Само че я бях пуснал с не-администраторски акаунт и не можеше да инсталира нищо а отказвах да и дам паролата за администратора :)

 

Аз също не съм преинсталирал от последния upgrade насам което е и аз не помня откога но определено е над 2 години...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Пускане на платежно от една сметка, към друга сметка (в различна банка), не пристига на същия ден, а на следващият.

Ще знам вече кога пристигат. Явно очите ми ме лъжат и ти си по наясно.

post-12-1234436580.gif

Link to comment
Share on other sites

Много объркано почна да става тука положението. И в тая тема и в онази за съката.

 

w00x, нямало такси за пускане на платежни??? Сигурен ли си? Защото на мен всеки път ми взимат поне по 1лв а някой път и повече... последно като плащах една купчина осигуровки понеже за всеки месец имаше по 5-6 платежни нареждания ми взеха към 30 кинта мръсниците... не знам при какво положение няма но на мен досега не са пропускали да ми вземат...

 

На каса ли си внасял парите или имаш сметка в банката?

 

Ще знам вече кога пристигат. Явно очите ми ме лъжат и ти си по наясно.

post-12-1234436580.gif

 

Добре де. Айде. Обясни ми тогава какъв е смисъла от РИНГС-а? Щото си по-балък да платиш 15лв такса?

Link to comment
Share on other sites

Добре де. Айде. Обясни ми тогава какъв е смисъла от РИНГС-а? Щото си по-балък да платиш 15лв такса?

Колко пъти вече да ти го обяся? При Бисера се чака докато се обмени информацията между банките, при Рингс се извършва веднага. Когато трябва спешно да се преведат пари се използва Рингс. Когато може да се изчака до края на дена или до сутринта се използва Бисера.

Понеже явно ти е трудно да използваш google направо ще ти дам и няколко линк-а.

 

http://www.bnb.bg/bnb/home.nsf/vPages/PayS...serGuide-bg.pdf - Рингс

 

http://www.bsbg.net/show_page.aspx?key=products&pId=4 - Бисера

Link to comment
Share on other sites

Колко пъти вече да ти го обяся? При Бисера се чака докато се обмени информацията между банките, при Рингс се извършва веднага. Когато трябва спешно да се преведат пари се използва Рингс. Когато може да се изчака до края на дена или до сутринта се използва Бисера.

Понеже явно ти е трудно да използваш google направо ще ти дам и няколко линк-а.

 

http://www.bnb.bg/bnb/home.nsf/vPages/PayS...serGuide-bg.pdf - Рингс

 

http://www.bsbg.net/show_page.aspx?key=products&pId=4 - Бисера

 

Не си ми го обяснил нито веднъж. Питах те какъв е смисъла от РИНГС в 14:00 и нормален превод в 14:00, при положение, че според теб и информацията ти и двете пристигат до края на деня?

 

Преставам с тоя спор. Аз много добре знам по какъв начин минават плащанията и без да чета какво са писали някакви си акционерски дружества в сайта си.

 

Това какво е на ТЕОРИЯ, не означава, че е същото на ПРАКТИКА.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Аз много добре знам по какъв начин минават плащанията и без да чета какво са писали някакви си акционерски дружества в сайта си.

Единият линк води към сайта на БНБ. Те са тези които оперират системата Рингс. Според теб на кое да вярвам? На теб или на тях? Вторият линк води към сайта на Банксервиз(някакво си акционерно дружество). Те пък са тези които оперират Бисера. Пак стигаме до въпроса на кой да вярвам ;). Наистина след 14 или там до колкото ти ги приема банката няма смисъл от Рингс ;). Ако беше прочел линковете които ти дадох и помислиш малко сам щеше да достигнеш до този извод.

Link to comment
Share on other sites

Аз ги прочетох линка и по-точно този за БИСЕРА. И също съдя от 3 години преводни нареждания. Няма да споря повече. Казах си мнението. На ТЕОРИЯ е едно, на ПРАКТИКА е съвсем различно. В тая държава законите не се спазват, а какво остава за някакви си банкови транзакции и то с точност до 1 минута. Виж там където пише "до края на деня или най-късно на следващия ден". Практиката сочи, че това преди "най-късно" изобщо не трябва да съществува. И това е в 3 банки.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Аз ги прочетох линка и по-точно този за БИСЕРА. И също съдя от 3 години преводни нареждания. Няма да споря повече. Казах си мнението. На ТЕОРИЯ е едно, на ПРАКТИКА е съвсем различно. В тая държава законите не се спазват, а какво остава за някакви си банкови транзакции и то с точност до 1 минута. Виж там където пише "до края на деня или най-късно на следващия ден". Практиката сочи, че това преди "най-късно" изобщо не трябва да съществува. И това е в 3 банки.

Кои са тия банки?

 

Между другото не се заяждам. Обичам да споря на всякакви теми. Никакви лоши чувства не влагам ;). Сигурен съм как това което сме обсъдили ще е полезно на някой.

Link to comment
Share on other sites

На каса ли си внасял парите или имаш сметка в банката?

 

От фирмената сметка, как иначе да преведа разните осигуровки, ДОО и прочее?

 

Сигурен съм как това което сме обсъдили ще е полезно на някой.

 

Определено... на мен примерно... досега не бях чувал какво е това РИНГС и даже да са се опитали да ми го обясняват каките в банката сигурно съм зяпал някои техни прелести вместо да ги слушам :lol: (последното е така защото ако са ми казали че таксата е 15лв сигурно съм им казал че не ме вълнува но някои от тях са изключително настоятелни да си изрецитират всичко което знаят въпреки че вече съм казал че не ме вълнува особено и понякога съм по-учтив и ги изчаквам учтиво да свършат преди да повторя че не желая това - подобен номер редовно ми се случва в Германос и опитите ми да ме зарибят да си взема глобулска карта)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Изчезна ми звука в Vbox,youtube, и всички сайтове ,с Мозила съм,звука от Winamp си върви ,но като пусна от интернет нещо да слушам няма грам звук,не е от плеърите защото са увеличени на макс :unsure:

Edited by lpfc1990
Link to comment
Share on other sites

Изчезна ми звука в Vbox,youtube, и всички сайтове ,с Мозила съм,звука от Winamp си върви ,но като пусна от интернет нещо да слушам няма грам звук,не е от плеърите защото са увеличени на макс :unsure:

 

И на мен ми се е случвало. Кодеците ти са се прецакали. Пускай ги с Internet Explorer и другия път пак си инсталирай K-Lite Codec Pack.

Link to comment
Share on other sites

Алфа Банк, СиБанк, ОББ, Уникредит Булбанк.

 

Искаш да кажеш че ако имам фирмена сметка с СиБанк или ОББ примерно за платежните нареждания към бюджета няма да ми взимат такса? Сигурен ли си в това?

 

Или ако имам лична сметка и преведа пари на човек имащ сметка в друга банка няма да ми вземат пари за превода? Ако сметката на човека е в същата банка не се брои, това доста банки го минават метър наистина...

Link to comment
Share on other sites

За пускане на нормални платежни, такси няма.

 

Пускане на платежно от една сметка, към друга сметка (в различна банка), не пристига на същия ден, а на следващият.

 

Часът за РИНГС зависи от банката, но определено не е целодневно. В твоята банка може да е 15:00. Тия дето работим ние с тях са до 14-14:30.

 

 

БИСЕРА и РИНГС са платежни системи които НЕ ЗАВИСЯТ от която и да е отделна банка. Това са системи за обмен на информация между банките. Имат си определени часове за изпълнение и те са еднакви за всички банки в страната.

 

БИСЕРА се изпълнява в 11:00, плащания наредени до този час ще пристигнат в сметката на бенефициента същия ден - обикновено след 15:00 парите са вече налични по сметката му. Независимо дали са по сметки в една и съща банка или са междубанкови. След този час - на другия ден ще си получи парите.

 

РИНГС се изпълнява до 14:00. По РИНГС минават задължително плащания над определена сума и международните плащания. Ако си изпуснал БИСЕРА за деня, можеш да пуснеш нареждането с РИНГС, дори и да е под сумата, която изисква РИНГС, но това е свързано със по-висока такса. РИНГС е система за разплащания в реално време - но до 14:00 все пак. След 14:00 и РИНГС нареждане ще мине на другия ден. Но парите ще са по сметката на бенефициента преди 15:00 все пак.

 

Казвам го със 1000% сигурност, защото на ден правим по над десетина плащания през какви ли не банки на клиентите ни и тези срокове се спазват желязно при нас, иначе им проваляме сделки за хиляди и милиони.

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

БИСЕРА се изпълнява в 11:00, плащания наредени до този час ще пристигнат в сметката на бенефициента същия ден - обикновено след 15:00 парите са вече налични по сметката му. Независимо дали са по сметки в една и съща банка или са междубанкови. След този час - на другия ден ще си получи парите.

 

Аз точно това казвах. Трябваше да цитираш на netroot мнението.

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос (главно към RaptoR): до колко мнения на ден са позволени в една тема и каква е максималната бройка на темите в които е позволено на човек да се обади? Хубаво е да се знае все пак защото ако човек е изплющял 15 мнения в една тема е едно а ако се е разписал в 10 различни теми по 2-3 пъти като разликата между постовете е примерно час-два е друго... поне на мен така ми се струва... а може би бъркам?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Няма такова правило , ако искаш можеш да зададеш 220 въпроса в тази тема .

Просто раптор е нервен заради счупеният си крак и прави забележки на всички. :)

Интересно само защо не сложи на мод режим всички като му пожелахме бързо въстановяване в темата за оплакванията :D

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам да попитам има ли право да ме спира изкочил от астра БЕЗ надписи , полицай във униформа , късно вечер без светлоотразителна жилетка и без каквато и да е била фуражка ?

 

Случката е от снощи . Беше някъде към 23.10 , спрях на спирката срещу ПУ-то да оставя един приятел точно за 30 секунди , бях си щракнал авариините , след като му помогнах да си свали багажа от багажника , качвам се аз , спирам авариините , пускам мигач , и потеглям лека полека и в движение вече си слагам колана , тъкмо го щракам в закопчалката и от една бяла астра спряна на тротоара преди светофара на капитан Райчо ми изкача един полицай с палка в ръка . Ама няма нито жилетка , нито фуражка .. само по една синя риза , тъмен панталон и палка в ръка . Спирам аз , не гася двигателя , свалям джама и го чакам да дойде ... идва той и ме пита "Младеж , що караш без колан ?" , в следващият момент аз му отговарям "Аз карам с колан , а вие защо ме спирате без да сте с фуражка и светлоотразителна жилетка" и оня докато измънка там нещо ... и аз потеглих без въобще да го отразявам повече . Не го изчаках нито да се легитимира , нито да ми поиска документите , просто си тръгнах ...

 

Ще има ли някви последици ?

 

ПП. От както потеглих от спирката , докато ме спрат не съм вдигнал повече от 30 ... айде 35 най-много .

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос (главно към RaptoR): до колко мнения на ден са позволени в една тема и каква е максималната бройка на темите в които е позволено на човек да се обади? Хубаво е да се знае все пак защото ако човек е изплющял 15 мнения в една тема е едно а ако се е разписал в 10 различни теми по 2-3 пъти като разликата между постовете е примерно час-два е друго... поне на мен така ми се струва... а може би бъркам?

 

Ники, дефинирай си думата СПАМ и сам прецени. Ти си се обаждай колкото искаш където си искаш, което в случая е навсякъде. Няма лошо, нямам против, чудя ти се на ентусиазма. Ти обаче толкова се увличаш в желанието си непременно да отговориш/кажеш нещо навсякъде, че се включваш в офтопици и спам сешъни, надявам се без да се усетиш. За какво се хвалехте групата в темата за хвалби в тия 6-7 поста, които пак се наложи да местя? Защото ако не стана лош и не се обадя ще го обърнете на селски Хоремаг, оттам юзъри почват да обясняват как Екипа не си гледа работата, оттам се почват намеци за двойни стандарти и прочее - лавината тръгва. Ама това вие не го знаете и не го виждате. Ти поне си възрастен и интеглигентен, поне ти се спирай.

 

Няма такова правило , ако искаш можеш да зададеш 220 въпроса в тази тема .

Просто раптор е нервен заради счупеният си крак и прави забележки на всички. :)

Интересно само защо не сложи на мод режим всички като му пожелахме бързо въстановяване в темата за оплакванията :D

 

Пак си в грешка, Васко - 220 въпроса не можеш зададе един след друг. На третия ще те спре някой от Екипа. Може да зададеш 2220 в един пост и ли в течение на времето да зададеш много въпроси. И не става въпрос за изнервяне, а за Правилата на Форума, които напоследък е някаква мода явно да се нарушават от редовни, отдавнашни, запознати добре с тях юзъри. Преди време на членовете на Екипа им дойде в повече спама и лиготиите и някои хора получиха предупреждение по въпроса - знаят си кои са. Един Психар дори така се обидил на един модератор, че му направил забележка, че си тръгнал от Форума :tongue

 

В крайна сметка толкова ли е трудно да поддържате говорилнята на мястото й? Никой никого не спира - просто го правете където му е мястото.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...