Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Остава да кажеш и къде й е мястото.

 

Раздела Адрес4000 беше създаден навремето със сто подраздела - нищо не излезе от целия експеримент. В крайна сметка ако не ме лъже паметта, а тя рядко го прави, от целия раздел беше оставен само подфорума Тя и Той именно с целта да е нещо като не-модерирана зона, в която да се съсредоточи целия безсмислен спам&чат, един вид да се даде възможност на тия дето ги сърбят пръстите или си нямат друга работа/живот, да си живеят в него, като така се разтовари останалата "сериозна" част на форума от тях. Идеята беше модераторската намеса да се сведе до минимум в тоя подфорум - само при груби обиди например. За сметка на останалата част от форума. Тя и Той да е канала за спама. Разбира се, това никъде не е отразено в правилата, но беше вътрешно договорено в екипа. И поне до скоро положението беше такова наистина.

 

Явно нещата са се променили. Не е лошо такива промени да се свеждат до знанието на участниците, та да са наясно с новите промени... а не така изведнъж да се хвърлят закани за неща, които до вчера са си били съвсем в рамките на допустимото. Най-малкото хората имат достойнство и извенъж да ти скочи някой, който може да ти е син, и да ти прави публично забележки, за нещо което до вчера не е било проблем... някак си... малко уважение към по-възрастните. А и към всички участници, без значение на възрастта... модератори и редови участници не са две страни на барикада, все пак...

 

На времето, когато аз бях модератор, а ти редови участник, често ми отправяше критики (разбира се, не само ти...), че преигравам, прекалено съм заядлив с участниците и издребнявам, налагам правилата за дреболии и прекалено буквално, излишно строго гоня участинците и прочие и прочие и прочие... Напоследък мога да ти отправя абсолютно същите критики... Особено след тази последната заплаха за отстраняване заради много постове... в Тя и Той...

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ники, дефинирай си думата СПАМ и сам прецени.

 

http://bg.wikipedia.org/wiki/Спам

Спам (spam) е използване на среда за електронни комуникации за масово изпращане на нежелани съобщения. Най-известната форма на спам е под формата на съобщения с рекламно съдържание по електронната поща.

...

Какво е спам? Под спам в Интернет се разбира натрапването на нежелана информация на потребителите, най-често под формата на електронни писма. Понякога повече или по-малко шеговито, със същата дума означават всякаква нежелана информация, ако човек бива затрупван с нея, докато търси по коректен начин нещо друго в Мрежата.

 

Ок съгласен съм че вероятно съм изписал доста неща които някой друг не би желал да ги чете по една или друга причина, това обаче важи за почти всички защото рядко сме на едно мнение над 3ма човека. От друга страна коментирането на нещо в темата за хвалбите верно е offtopic донякъде но малко или много носи полезна информация. Примерно откъде е купено, някакви параметри на нещото и т.н. Съгласен съм че за това има и Л.С. и ако Екипа настоява поддържането на on-topic в тази тема ще е съобразя, просто съм правел като останалите в темата, не предполагах че някой би се нервирал на нещо такова след като темата не е за нещо съвсем конкретно.

 

 

 

Ти си се обаждай колкото искаш където си искаш, което в случая е навсякъде. Няма лошо, нямам против, чудя ти се на ентусиазма.

 

Не става дума за ентусиазъм а за "запълване на дупки" от по 5 мин докато чакам да се компилира нещо или да сваля/кача някаква база данни, някой да изтества нещо и т.н. Знаеш че пиша бързо и ако желаеш на живо мога да ти демонстрирам как за 5 минути успявам да напиша 3 поста - е не с размерите на настоящия но все пак писането на едно изречение ми отнема под минута...

 

 

От друга страна считам този форум за място където човек може да си каже мнението дори да не е прав и да поспори на някоя тема без да трябва да представя 3 тома научни доказателства за достоверността на собствените си твърдения - все пак не сме научни сътрудници на БАН за да обсъждаме неточностите в Теорията на Относителността и да се сърдим когато някой се е отклонил че еди какво си му напомня на нещо което му се е случило предния ден и да развали строго научната дискусия. Може пък да съм в грешка и да трябва да се държа по-сериозно и да не разводнявам данните събрани от другите потребители в този форум. Добре е да се знае главното му предназначение все пак...

 

 

Ти обаче толкова се увличаш в желанието си непременно да отговориш/кажеш нещо навсякъде, че се включваш в офтопици и спам сешъни, надявам се без да се усетиш.

 

За една част от тях се сетих но мислех че е забавно и някой би се развеселил...

 

 

В крайна сметка толкова ли е трудно да поддържате говорилнята на мястото й? Никой никого не спира - просто го правете където му е мястото.

 

Като изключим темата за баш говорилнята няма да е лошо да знаем къде още е "безопасно" да се обади човек без да си навлече гнева на някой свише или без някой да обвини Екипа че не си върши работата

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

По РИНГС минават задължително плащания над определена сума и международните плащания.

Международните плащания са най-вече(95%) по swift ;)

Link to comment
Share on other sites

добре, господин Разбирачев... аз това работя и знам какво говоря. SWIFT си е SWIFT. РИНГС си е РИНГС. Не изваждай ябълки от круши, че ще получиш мушмули... Не мешай двете системи, защото са различни нещо. Едната е международна, другата е вътрешна, само на територията на републиката.

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

сигурно е най,ама най-тъпия и наивен въпрос в цялата тема и целия форум, ако щете,но бихте ли били така добри да цъкнете сайта

 

*********************

 

благодаря на всички предварително

 

П.С. Няма да се сърдя и уорн да получа или никой да не щракне,ама нали пише "нестандартни въпроси"...

поне да пробвам

 

Едит: Геца, докато не си оформиш въпроса като въпрос, няма да стане. Не дръж всички на сляпо "- А сега цъкнете тук, няма да ви казвам защо, няма да ви задавам въпрос, ама все пак ще го попитам...". Някакси не се вързва цялата ситуация...напиши го като хората и ми изтрий едита след това.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Остава да кажеш и къде й е мястото.

 

Раздела Адрес4000 беше създаден навремето със сто подраздела - нищо не излезе от целия експеримент. В крайна сметка ако не ме лъже паметта, а тя рядко го прави, от целия раздел беше оставен само подфорума Тя и Той именно с целта да е нещо като не-модерирана зона, в която да се съсредоточи целия безсмислен спам&чат, един вид да се даде възможност на тия дето ги сърбят пръстите или си нямат друга работа/живот, да си живеят в него, като така се разтовари останалата "сериозна" част на форума от тях. Идеята беше модераторската намеса да се сведе до минимум в тоя подфорум - само при груби обиди например. За сметка на останалата част от форума. Тя и Той да е канала за спама. Разбира се, това никъде не е отразено в правилата, но беше вътрешно договорено в екипа. И поне до скоро положението беше такова наистина.

 

Явно нещата са се променили. Не е лошо такива промени да се свеждат до знанието на участниците, та да са наясно с новите промени... а не така изведнъж да се хвърлят закани за неща, които до вчера са си били съвсем в рамките на допустимото. Най-малкото хората имат достойнство и извенъж да ти скочи някой, който може да ти е син, и да ти прави публично забележки, за нещо което до вчера не е било проблем... някак си... малко уважение към по-възрастните. А и към всички участници, без значение на възрастта... модератори и редови участници не са две страни на барикада, все пак...

 

На времето, когато аз бях модератор, а ти редови участник, често ми отправяше критики (разбира се, не само ти...), че преигравам, прекалено съм заядлив с участниците и издребнявам, налагам правилата за дреболии и прекалено буквално, излишно строго гоня участинците и прочие и прочие и прочие... Напоследък мога да ти отправя абсолютно същите критики... Особено след тази последната заплаха за отстраняване заради много постове... в Тя и Той...

 

Нарочно ще цитирам целия пост, защото си напълно прав. И все пак - темата ГОВОРИЛНЯ е КАКВО ВИ МИНАВА ПРЕЗ ГЛАВАТА. Тя няма граници сама по себе си дори като заглавие, докато останалите все пак имат някаква тематична насоченост. В тази тема не може никой лилав да обвини останалите, че правят нещо нередно, защото тя е точно за това - да си говори кой каквото му скимне (в рамките на добри тон и Правилата, специално точка 1 и 2). И да му отговаря който пожелае както пожелае в рамките на добрия тон и Правилата - просто и ясно.

 

От месеци е на дневен ред идеята да се смени името на целия раздел и да се пооформят по-добре нещата в него. Знаеш, че Администраторите са заети хора и нещата стават бавно. Ще дойде време и това ще се нареди.

 

А дотогава - който иска да се оплаче - има си място, който иска де се похвали - има си място, който/които искат мохабет без парса - има си място. Не мисля, че е толкова сложно. Особено за стари юзъри.

 

ЕДИТ: Разбира се в този раздел може спокойно да има отделни теми от типа "Мнението ви относно комбинация сако с дънки и маратонки", "Маратонки, кецове и цвички" и т.н.

Link to comment
Share on other sites

ОК, значи коментирането на нечия придобивка или нечие оплакване трябва да става в темата за "размислите и страстите". Аз лично не виждах особена разлика след като темите и без това не са особено сериозни и насочени към нещо кой знае колко конкретно а най-общо кой с какво се е сдобил или какво е направил или съответно какво се е прецакало, но щом така трябва ще гледам да се съобразявам.

 

Друг въпрос: в настоящата тема освен въпроси и отговори уместно ли е да се коментират отговорите или част от тях или и това не е желателно?

 

Трети въпрос: в темата за дискусията за автомобилите кое е on-topic и кое не че вече взех да се съмнявам в преценката си...

 

 

___________________________

 

 

Сега един въпрос: на Руски точно преди моста на Герджика нали има една нова червено-розова кооперация която май още е незавършена. Гледам бутнати са ниските сгради до самата кооперация. Някой знае ли дали ще я бутат или не защото някак не ми се струва логично да бутнат малките сгради точно до нея а тя да остане? Бях чел че нямало да я закачат но като гледам как тече ремонта нещо ме съмнява.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

А дотогава - който иска да се оплаче - има си място, който иска де се похвали - има си място, който/които искат мохабет без парса - има си място. Не мисля, че е толкова сложно. Особено за стари юзъри.

Раптор-е не знам слънцето ли те е напекло, заради крака ли си се изнервил, ама евала :beerchug Раздел "Тя и той" не случайно ми е скрит и там влизам в годината по 2 пъти сигурно (или като се появи някоя култова тема като на дядомраз), именно заради тая говорилня, дето се е получила и наистина ще е добре да си остане в онзи раздел :rolleyes:

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Сега един въпрос: на Руски точно преди моста на Герджика нали има една нова червено-розова кооперация която май още е незавършена. Гледам бутнати са ниските сгради до самата кооперация. Някой знае ли дали ще я бутат или не защото някак не ми се струва логично да бутнат малките сгради точно до нея а тя да остане? Бях чел че нямало да я закачат но като гледам как тече ремонта нещо ме съмнява.

 

Няма да я бутат. Навсякъде се твърди, че не пречела на новия път. Аз не мога много-много да си го представя, но ще почакаме и ще видим...

 

А по темата за Бисера - и аз съм съгласен, че се обработва два пъти дневно - в 10:30 и в 15:30 - по това време ми се появат и новите плащания в online банкирането, когато са от банка, различна от моята...

Link to comment
Share on other sites

по темата за Бисера - и аз съм съгласен, че се обработва два пъти дневно - в 10:30 и в 15:30 - по това време ми се появат и новите плащания в online банкирането, когато са от банка, различна от моята...

 

Бисера се изпълнява ВЕДНЪЖ в 11. Парите ти се появяват в 15 защото на банката трябва време да осчетоводи превода в сметката ти. от 11 до 15 системата на банката обработва пристигналите преводи и изходящите от нея преводи, и за това в 15 парите ти, наредени в 11 се появяват в сметката ти. Ако са наредени същия ден преди 11. През мен минават заплатите на толкова много хора и много добре знам кога като се наредят парите им кога си ги получават. защото ми писнало да им го обяснявам това по десет пъти най-малко - къде са ми парите, кога ще дойдат, що не сте ми платили и блаблабла...

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

И пичовете дето правят път така казаха, щял да минава покрай нея пътя - на корупционен скандал намирисва това.Всички други сгради пречат, тая не?!

Link to comment
Share on other sites

Бисера се изпълнява ВЕДНЪЖ в 11. Парите ти се появяват в 15 защото на банката трябва време да осчетоводи превода в сметката ти. от 11 до 15 системата на банката обработва пристигналите преводи и изходящите от нея преводи, и за това в 15 парите ти, наредени в 11 се появяват в сметката ти. Ако са наредени същия ден преди 11. През мен минават заплатите на толкова много хора и много добре знам кога като се наредят парите им кога си ги получават. защото ми писнало да им го обяснявам това по десет пъти най-малко - къде са ми парите, кога ще дойдат, що не сте ми платили и блаблабла...

 

Това го обясни на Банксервиз:

 

http://www.bsbg.net/show_page.aspx?key=products&pId=4

 

А това, кога служителите могат да теглят преведените им по картова сметка пари няма много общо с Бисера...

Link to comment
Share on other sites

ОК, значи коментирането на нечия придобивка или нечие оплакване трябва да става в темата за "размислите и страстите". Аз лично не виждах особена разлика след като темите и без това не са особено сериозни и насочени към нещо кой знае колко конкретно а най-общо кой с какво се е сдобил или какво е направил или съответно какво се е прецакало, но щом така трябва ще гледам да се съобразявам.

 

Друг въпрос: в настоящата тема освен въпроси и отговори уместно ли е да се коментират отговорите или част от тях или и това не е желателно?

 

Трети въпрос: в темата за дискусията за автомобилите кое е on-topic и кое не че вече взех да се съмнявам в преценката си...

 

 

___________________________

 

 

Сега един въпрос: на Руски точно преди моста на Герджика нали има една нова червено-розова кооперация която май още е незавършена. Гледам бутнати са ниските сгради до самата кооперация. Някой знае ли дали ще я бутат или не защото някак не ми се струва логично да бутнат малките сгради точно до нея а тя да остане? Бях чел че нямало да я закачат но като гледам как тече ремонта нещо ме съмнява.

За мен можеш да коментираш такива неща колкото искаш - в тия теми тук може и шеговито. Пиши си, това са теми "яйляк" и не мисля, че някой трябва да бъде гонен или порицавам, че пише в тях. Все пак главното е да няма постове от един ред/две думи макар и това тук да е допустимо стига това да не е от човек, който има единствено такива постове. Няма с какво да се съобразяваш - пиши си както ти е кеф. В тия теми модерация би трябвало да има само при обиди.

 

ДВ: За мен е уместно, коментирането е доизясняване и доуточняване на въпросите. Или се проявява допълнителен интерес към темата и се доразвива - лошо няма, дори е хубаво - така всеки получава повече полезна или дори безполезна информация.

ТВ: Всичко свързано с автомобилите, всичко. Не трябва да се поставят някакви рязки ограничение и не трябва да се прекалява с модерирането. Все пак повечето стари user-и тук се самоконтролират до достатъчна степен. Пък и няма да умрем ако някоя тема излезе _леко_ в офтопик. То е и казано "обща тема" демек обхваща много или иначе казано всичко, за което не ти се отваря отделна тема иначе би отворил.

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми се е случвало. Кодеците ти са се прецакали. Пускай ги с Internet Explorer и другия път пак си инсталирай K-Lite Codec Pack.

 

Преинсталирах го К-лайт кодека и не се оправи ,някаква друга идея? Да не би някакви настройки на Мозилата да са :unsure:

 

___________________________

 

 

Сега един въпрос: на Руски точно преди моста на Герджика нали има една нова червено-розова кооперация която май още е незавършена. Гледам бутнати са ниските сгради до самата кооперация. Някой знае ли дали ще я бутат или не защото някак не ми се струва логично да бутнат малките сгради точно до нея а тя да остане? Бях чел че нямало да я закачат но като гледам как тече ремонта нещо ме съмнява.

 

Там течат съдебни дела които са пунта мара само и само да се заличат бутнатите пари.Ако е бутнат закоето също се говори пак влизат доста парички в касата на този който купи имота ,като обещетение на имота който беше на това място ,а покупката стана преди 2 години,а за тоя проект се знае минимум поне от 10,просто обещетават на готова сграда в пъти повече отколкото на терен само :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Бисера се изпълнява ВЕДНЪЖ в 11.

Бъркаш се. Виж линка който 3dfx ти даде. Малко по - напред в темата съм дал същият линк.

Link to comment
Share on other sites

Преинсталирах го К-лайт кодека и не се оправи ,някаква друга идея? Да не би някакви настройки на Мозилата да са :unsure:

 

Ти май не усети сърказма. K-Lite кодек пака е ужасен. Не се ли oчуди как знам изобщо, че го използваш?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Бъркаш се. Виж линка който 3dfx ти даде. Малко по - напред в темата съм дал същият линк.

 

Така е. Очевидно съм се заблудил, но все пак - ако трябва плащането да се получи същия ден, необходимо е да се изпрати в банката преди 11:30. Иначе остава за следващия. Това ме е подвело, че се изпълняват само в 11:30.

Link to comment
Share on other sites

Така е. Очевидно съм се заблудил, но все пак - ако трябва плащането да се получи същия ден, необходимо е да се изпрати в банката преди 11:30. Иначе остава за следващия. Това ме е подвело, че се изпълняват само в 11:30.

 

Зависи до къде е плащането обаче повечето държавни институции трябва освен това и да си проверят сметката за да получат информация какво е дошло а техния софтуер е особено real time както знаем... и освен това за тях 2:30 следобед е направо надвечер и хората почват да се поздравяват по коридорите с добър вечер вече :lol:

Link to comment
Share on other sites

Едната ми тонколона падна от стената точно върху принтера и му счупи щракалото за включване/изключване на платката. Има ли смисъл да го пращам на ремонт - какъв е шансът да има такива резервни части?

Link to comment
Share on other sites

Взех го за 50 лв втора ръка преди повече от година и половина, Машенка. Точно затова си мисля, че май му е дошло времето да се рее из вечните принтерски полета :)

Link to comment
Share on other sites

Зависи до къде е плащането обаче повечето държавни институции трябва освен това и да си проверят сметката за да получат информация какво е дошло а техния софтуер е особено real time както знаем... и освен това за тях 2:30 следобед е направо надвечер и хората почват да се поздравяват по коридорите с добър вечер вече :lol:

 

това няма никакво значение. ти имаш документ, че си плащането е наредено навреме. от там нататък те какво правят не те интересува. ти си изряден.

Link to comment
Share on other sites

Така е. Очевидно съм се заблудил, но все пак - ако трябва плащането да се получи същия ден, необходимо е да се изпрати в банката преди 11:30. Иначе остава за следващия. Това ме е подвело, че се изпълняват само в 11:30.

Всъщност ако искаш да го получих дори по рано е добре преди първата обмяна на информация да го пуснеш плащането. Ако е след 10:30, но преди 11:30 ще се извъши със втората обмяна. Поне съм сигурен, че ще прочетеш внимателно линковете :D.

Link to comment
Share on other sites

това няма никакво значение. ти имаш документ, че си плащането е наредено навреме. от там нататък те какво правят не те интересува. ти си изряден.

 

Изряден съм ама друг път но това е друга тема... като имам пари им давам като нямам - чакат :) Иначе ако си превел пари (като моята жена здравните за майчинството) след поне 1 ден се ходи в НАП за да им дадеш дискета и да не ти я върнат че нямат информация. Най-добре 2-3 дни или носиш и платежното нареждане (за предпочитане в този случай да не е направено онлайн че да има хартийка с печати и т.н.). След това внасянето му в РУСО пък трябва да стане след още ден-два (примерно на 2рия ден следобеда) за да могат и онези вече да са получили информация през поредния batch процес че ти си занесъл въпросната дискета при тях и да са отразени нещата и чак тогава ти подпечатват платежното нареждане (или искане ли какво беше) което да занесеш до банката и да ти изплатят майчинството (като зъболеркар е свободна професия и цялата тази история е доволно по-сложна отколкото на човек работещ на трудов договор). Ей на тази система се нервирах преди 2 години но тъй или иначе работата е така а хората зад бюрата съвсем пък нямат вина че работят с допотопни машини и некадърно написан софтуер (за 10 милиарда лева ако не се бъркам нещо и то само единия) но каквото е това е - след 3тия месец претръпваш...

 

Едит: netroot: мдаaaa, в 10:30 аз тъкмо съм заспал дълбоко :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...