Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Привет на всички,

По повод на нестандартните впроси....и аз имам няколко въпроса за така да се каже ;) нестандартни (ретро,неактуални и т.н да ги наречем) любими мои детски филмчета от далечното минало. Понеже трудно ми е да открия торенти за сваляне, моля ако някои има представа, нека даде координати за сваляне на :

 

Чип и Дейл - Спасителен отряд

Инч Хай - Частен детектив

Патешки истории(Чичо Скрудж)

Ферди Мравката

Патето Яки и Чопър

Ум, Белият делфин

Мечето Ръкспин

Смехораните

Джейми и вълшебното фенерче[

Tail Spin (Soper Baloo)

 

Предварително Благодаря!

Edited by stanchobb
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Освен 9-ти километър другаде има ли нощен плаж ?

 

Ако не се лъжа в Кичук-а имаше - басейн "Нептун" мисля че се казваше мястото.

Link to comment
Share on other sites

Какъв FlexType да си сваля за Vista? В смисъл...те всички са все за ХР и в дата и в замунда.

:blink:

 

Държиш ли на FlexType? Няма ли да е по-добре да си сложиш фонетична и да не се занимаваш в такива работи?

Мм, не пиша с фонетика. :/

Edited by gerry^^
Link to comment
Share on other sites

Какъв FlexType да си сваля за Vista? В смисъл...те всички са все за ХР и в дата и в замунда.

:blink:

 

Държиш ли на FlexType? Няма ли да е по-добре да си сложиш фонетична и да не се занимаваш в такива работи?

Link to comment
Share on other sites

Като влача разни файлове из различни папки, често се случва мишката да ги изпуска и да ми дава менюто за десен бутон, проблема в мишката ли ще да е или в уиндоуса

Link to comment
Share on other sites

Като влача разни файлове из различни папки, често се случва мишката да ги изпуска и да ми дава менюто за десен бутон, проблема в мишката ли ще да е или в уиндоуса

Мишката, въпреки че се случва някой пътт уиндоуса да се бъгва.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Абе как се презаверява здравна книжка? До сега все съм ги губел и съм си вадел нови - РИОКОЗ -> Лаборатория -> Личен лекар -> РИОКОЗ... При заверката не би ли трябвало да са по-малко разправии?

Link to comment
Share on other sites

До колкото си спомням, трябва да се мине първо през личния лекар :)

Link to comment
Share on other sites

Какъв FlexType да си сваля за Vista? В смисъл...те всички са все за ХР и в дата и в замунда.

:blink:

Мм, не пиша с фонетика. :/

Никакъв Flex Type не ти трябва. Още от версия 95 Windows поддържа кирилица и има вградена БДС клавиатурна подредба, която работи безупречно. Относно фонетичните подредби, има доста алтернативи. Във Vista за първи път има вградена фонетична подредба, но е малко неадекватна.

Flex Type за мен е недомислен продукт и в много случаи вреден. Затова не ти препоръчвам да го използваш.

Link to comment
Share on other sites

Никакъв Flex Type не ти трябва. Още от версия 95 Windows поддържа кирилица и има вградена БДС клавиатурна подредба, която работи безупречно. Относно фонетичните подредби, има доста алтернативи. Във Vista за първи път има вградена фонетична подредба, но е малко неадекватна.

Flex Type за мен е недомислен продукт и в много случаи вреден. Затова не ти препоръчвам да го използваш.

Мисля че и 98 нямаше или беше някаква много сгомнясана.

 

@gerry^^ Правиш навсякъде "България", "Български" и т.н. навсякъде от регионалните настройки от контрол. Там са ти и настройките за подредбата. Всъщност ето ти тук обяснение с картинки http://forums.softvisia.com/index.php?show...amp;#entry14296

Link to comment
Share on other sites

Мисля че и 98 нямаше или беше някаква много сгомнясана. ...
БДС клавиатурната подредба не се е променяла от Win 95 насам, неслучайно го написах удебелено.
Link to comment
Share on other sites

БДС клавиатурната подредба не се е променяла от Win 95 насам, неслучайно го написах удебелено.

Грешката е моя. Под "поддържа кирилица" аз разбирам кирилизацията. Не да ти излизат маймунки почти навсякъде. A 98 определено нямаше вградена.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Грешката е моя. Под "поддържа кирилица" аз разбирам кирилизацията. Не да ти излизат маймунки почти навсякъде. A 98 определено нямаше вградена.

 

Имаше ами просто повечето серсеми от компютърните фирми го инсталираха натискайки 15 пъти "next" без да бутнат регионалните настройки. А иначе има за не-уникод програмите една настройка която при 98 беше добре да се направи при инсталирането.

 

Иначе има културни фонетични кирилици за всички видове windows а flextype само омазва системата. Наличието му е един от сигурните признаци че е пипал някой който нищо не разбира...

 

 

ПС: Преди няколко дена качих в rapidshare една кирилица правена с MS Keyboard Layout Creator която има и инсталация и може да работи на всичко от Windows 98 до Windows 7 x64 bit - ако на някой друг му трябва да се обажда да я кача отново...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Никакъв Flex Type не ти трябва. Още от версия 95 Windows поддържа кирилица и има вградена БДС клавиатурна подредба, която работи безупречно. Относно фонетичните подредби, има доста алтернативи. Във Vista за първи път има вградена фонетична подредба, но е малко неадекватна.

Flex Type за мен е недомислен продукт и в много случаи вреден. Затова не ти препоръчвам да го използваш.

 

Уф, нямам никакво чувство за ориентация :D

Аз настройките си ги оправих, проблемът ми беше( и всъщност още е), че когато си пусна субтитри в уиндолс м плейъра ми излизат на шльокавица. Не знам защо, но реших, че проблемът ми е липсата на FlexType, а току що осъзнавам, че не съм използвала програмата преди...

Рових се в плейъра, но нищо не намерих.Някой да ме ориентира? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Start > Control Panel > Regional and Language Options > Advanced > и тук има едно падащо меню, в което трябва да избереш Bulgarian > Apply > OK и честито, вече няма шльокавица :)

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Еми да, обаче нямам Адванст в Regional and Language Options. Само Formats, Location, Keyb. and Langl. и Administrative.

Имам Advanced Key Settings, обаче то е заа...с кои клавишида си сменяш езиците.

Edited by gerry^^
Link to comment
Share on other sites

Еми да, обаче нямам Адванст в Regional and Language Options. Само Formats, Location, Keyb. and Langl. и Administrative.

Имам Advanced Key Settings, обаче то е заа...с кои клавишида си сменяш езиците.

 

 

Не думай... това го има от Windows 95 и не се е променяло...

 

HowToChn.jpg

 

Същото но вместо китайски избираш български

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Еми да, обаче нямам Адванст в Regional and Language Options. Само Formats, Location, Keyb. and Langl. и Administrative.

Имам Advanced Key Settings, обаче то е заа...с кои клавишида си сменяш езиците.

Дал съм линк по-горе, кой ли да види...

 

Vista2.png

 

Натиснете бутона "System Locale" и от падащият списък изберете Bulgarian:

 

Vista3.png

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Start > Control Panel > Regional and Language Options > Advanced > и тук има едно падащо меню, в което трябва да избереш Bulgarian > Apply > OK и честито, вече няма шльокавица :)

Ох, държиш ли да качнвам снимка за да я прикача, за да ти покажа че нямам такова меню.

На Хр-то го имам, обаче там - не.

 

:bgrin: ... Vetim, много благодаря, оправих го.

Edited by gerry^^
Link to comment
Share on other sites

Кажете къде продават хубави, качествени кожени портфейли. Че моя отива за сменяне, а и не е пригоден да държи всичките карти дето ми се насъбират постепенно. Вече се чудя къде да ги дяна, а и моя портфейл ми служи вече 10 години.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Халите магазина на Арт 90 или в Мола пак техния на 1вия етаж по средата.

 

Иначе има на още доста места - аз последно от някакво магазинче докато жена ми мереше някакви дрехи си взех един с повечко места за картите но вече не помня кой и къде беше този магазин.

Link to comment
Share on other sites

Кажете къде продават хубави, качествени кожени портфейли. Че моя отива за сменяне, а и не е пригоден да държи всичките карти дето ми се насъбират постепенно. Вече се чудя къде да ги дяна, а и моя портфейл ми служи вече 10 години.

Централни Хали, влизаш,после веднага вдясно и си в магазина.Има огромен избор.

 

Хах.Дедото ме изпревари.Пък уж дедо. :lol:

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Я някой който е ходил да сподели има ли вариант да се стигне от Триград до Ягодинската пещера (напълно изключваме собствен транспорт и автостоп).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...