Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Моля.Но е добре да се направи консултация с доктор.Просто за всеки случай. :smile:

.... то нашия доктор е ....

за него всичко е нормално и се изчерпва с диагнозата бременост

-докторе,това ме ....

-ааа,нормално е

-ама,докторе и тук ...

-аааа,браво така трябва да ....

нищо чудно за него и космонавт да може да стане :)

Link to comment
Share on other sites

Кой е най-евтиния избор за климатик девятка?От къде мога да го поръчам и колко струва монтажа?Не съм претенциозен относно марката.Някфо НЕО ще ми свърши перфектна работа :) .Благодаря предварително за отговора :)

Link to comment
Share on other sites

Кой е най-евтиния избор за климатик девятка?От къде мога да го поръчам и колко струва монтажа?Не съм претенциозен относно марката.Някфо НЕО ще ми свърши перфектна работа :) .Благодаря предварително за отговора :)

По принцип не си одисвай да си взимаш евтини климатици,защото принципно излизат колкото скъп климатик двойно.

У нас сме с 2 климатика(12ки) - една Мидеа и един Дайкин съответно за 600 и 2000лв.

Скъпия климатик си избива парите във всякакви отношения. Евтин инвертор харчи ток колкото евтин обикновен сплит. Така,че по-добре дай още някой лев (примерно за Панасоник или Фуджицу Дженерал),вместо да си отплащаш на ремонти и разправии.

Плюс това получаваш и по-добра работа (и зиме и лете).

Дано съм ти бил полезен :)

Link to comment
Share on other sites

.... то нашия доктор е ....

за него всичко е нормално и се изчерпва с диагнозата бременост

-докторе,това ме ....

-ааа,нормално е

-ама,докторе и тук ...

-аааа,браво така трябва да ....

нищо чудно за него и космонавт да може да стане :)

 

Изобщо не ти препоръчвам да пътуваш със самолет. Всъщност продължително друсане по паваж също не е препоръчително. И все пак всеки човек е различен, но по-добре да се избягват излишни усложнения когато може.

Link to comment
Share on other sites

Понеже старите места, от които се снабдявах са затворени, някой има ли идея къде има склад за бира на едро, където мога да занеса празна каса и съответно да си отнеса пълна? Освен магазините де :D

Link to comment
Share on other sites

Понеже старите места, от които се снабдявах са затворени, някой има ли идея къде има склад за бира на едро, където мога да занеса празна каса и съответно да си отнеса пълна? Освен магазините де :D

http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=12505e3...mp;initsearch=0

 

Тук имаше склад до преди няколко месеца (когато минавах за последно от там )

Link to comment
Share on other sites

http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=12505e3...mp;initsearch=0

 

Тук имаше склад до преди няколко месеца (когато минавах за последно от там )

Един комшия бачка в такъв склад в кичука някъде си , като го мерна тея дни ще го питам как е хавата , какви са цените и т.н :)

 

Ще ти драсна лс , само дано не забравя .

Link to comment
Share on other sites

Не би трябвало да е проблем, ако уча едновременно 2 различни специалности в НБУ и УНСС, нали?

Link to comment
Share on other sites

Мерси, ама точно тоя е един от закритите, за които говоря :(

 

Ебаси кризата...да няма откъде да си купим бира :D

 

Не можеш ли да намериш някоя фирма доставчик?Щом е за 1 каса ще ти докарат според мен...

 

Иначе доколкото си спомням в кичука има едно складче към събота пазара.Хей сега ще го намеря на БГ мапса

и ще покажа къде се намира

 

http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=f52c9b0...mp;initsearch=0

 

 

Не би трябвало да е проблем, ако уча едновременно 2 различни специалности в НБУ и УНСС, нали?

 

Аз немога да си го обясня как ще стане, след като те запишат за студент ти взимат дипломата за средно образование.А пък за да кандидатсваш другаде и после да се запишеш пак ти трябва същата ....

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Аз немога да си го обясня как ще стане, след като те запишат за студент ти взимат дипломата за средно образование.А пък за да кандидатсваш другаде и после да се запишеш пак ти трябва същата ....

Може да измисли някаква причина поради която да си я вземе уж временно. След това забравя, че си я е взела и я оставя във вторият университет.

Link to comment
Share on other sites

Може да измисли някаква причина поради която да си я вземе уж временно. След това забравя, че си я е взела и я оставя във вторият университет.

Мога да я взема за не повече от 6 дни, след което се прекратяват студентските ми права в УНСС. В НБУ пък ми я искат само за записването за изпити. Това не е проблем.

За по-нататък е чуденката, защото искам и двете специалности да уча в редовна форма. Нямате ли разни познати, които да са минали по този път? Дали има шанс да има разни административни пречки, въпреки, че едното е частно, а другото държавно заведение?

Edited by RiMy_SuN
Link to comment
Share on other sites

...

 

По-добрият въпрос е ЗАЩО. Т.е. какво печелиш ако си завършила и 2те специалности било то едновременно или не. Не ми е работа та може и да не ми отговаряш но просто сферата в която работя натрупания опит и самия стаж е много по-важен от завършеното образование (да не каже че дипломата почти никой не я гледа).

 

За пречки - едва ли, стига да присъстваш на задължителните упражнения и лекции (ако има такива). Виж за стипендиите не знам как стои въпроса в частните и изобщо има ли...

 

Но пак остава по-важния въпрос защо искаш да вземеш 2 висши едновременно? Да не смяташ да се явяваш на конкурса Мис България? Там вече само с по 2 висши ги избират :lol:

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Проблем би имало, когато и на двете места караш държавна поръчка, защото по закон нямаш право. Точно заради това дипломата се държи в университета, където ти държавата ти плаща образованието. Тъй като в НБУ до колкото знам ДП няма, то не виждам пречки.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Но пак остава по-важния въпрос защо искаш да вземеш 2 висши едновременно? Да не смяташ да се явяваш на конкурса Мис България? Там вече само с по 2 висши ги избират :lol:

[Off]Освен това трябва да имат задълбочени познания върху творчеството на Коелю, да са активни борци за световен мир и да имат минимум три книжки за оцветяване попълнени собственоръчно - изискването да могат едновременно да дишат и да ходят вече отпадна[/Off]

Link to comment
Share on other sites

Мога да я взема за не повече от 6 дни, след което се прекратяват студентските ми права в УНСС. В НБУ пък ми я искат само за записването за изпити. Това не е проблем.

За по-нататък е чуденката, защото искам и двете специалности да уча в редовна форма. Нямате ли разни познати, които да са минали по този път? Дали има шанс да има разни административни пречки, въпреки, че едното е частно, а другото държавно заведение?

 

Аз уча в НБУ и имам колеги записали едновременно в СУ и НБУ, тъй че проблеми очевидно няма. Не съм се интересувал как точно става, но ако попиташ във http://forum.nbu.bg/ съм сигурен, че някой ще ти обясни подробно. Успех! :)

 

EDIT:

Погледни тази тема. ;) Доколкото разбрах изисква се да им се покаже оригиналната диплома, както и копие от нея.

Edited by WriteR4e
Link to comment
Share on other sites

По-добрият въпрос е ЗАЩО. Т.е. какво печелиш ако си завършила и 2те специалности било то едновременно или не.

За пречки - едва ли, стига да присъстваш на задължителните упражнения и лекции (ако има такива). Виж за стипендиите не знам как стои въпроса в частните и изобщо има ли...

 

Но пак остава по-важния въпрос защо искаш да вземеш 2 висши едновременно? Да не смяташ да се явяваш на конкурса Мис България? Там вече само с по 2 висши ги избират :lol:

За миска мога да се пробвам само в случай, че двете висши за взети за общо 4 години и в различни държави :)

 

Иначе аз също разсъждавам така - за 2 години в университета не съм научила нищо повече от това, което научих работейки. Но... за да запиша втора специалност в УНСС, от която все пак да имам и някаква полза (като знания) ми искат успех над 5.5, който тази година не мога да имам. Затова обмислям варианта вместо да ходя по разни езикови курсове, просто да запиша филология (за тях знам, че са на ниво) в НБУ. Ако успея да взема пълна стипендия, или покриваща поне 80%, няма да е никакъв проблем да изкарам двете висши, пък и да поработвам. Идеята не е в двете дипломи, а в знанията.

Link to comment
Share on other sites

Спойлер е когато някой издаде ключов момент от филм, който все още не си гледал. Spoil = развалям. Сиреч развалят ти кефа от гледането :)

Link to comment
Share on other sites

Спойлер е когато някой издаде ключов момент от филм, който все още не си гледал. Spoil = развалям. Сиреч развалят ти кефа от гледането :)

мерси :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...