Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Къде в Пловдив слагат чипове на PS2?

Мисля ,че в Асеновград имаше един пич дето ги чипосва и Xbox също

 

ето тук беше май ако не се лъжа

Edited by PiTT BuLL
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

за такава болест къде мога да се изследвам ? Личния лекар ще ми даде ли направление ? Ще боли ли ?

Такава болест няма.

1.Инсулинът е пряко свързан с метаболизма на въглехидрати , а не мазнини. Вкарва глюкоза в клетката. Той не разгражда , а е един вид транспортъор.

2.Повишеното ниво на инсулина може да се коригира с много и достъпни медикаменти- инсулинови антагонисти(най-силния е кортизол), както и редица инхибитори на инсулиновите рецептори.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли електронната поща на коментаторите на снукъра по евроспорт?

Искам да ги питам нещо, ама не намирам нищо по сайта. За българските коментатори ми е питането.

Link to comment
Share on other sites

Тея карти дето ги дават в Сани за какво са? Вече втора година пазарувам от Сани и всеки път давам картата, а нищо не става. Има ли смисъл от тея карти?

Link to comment
Share on other sites

Каква е връзката между твърдостта и електропроводимостта на водата и може ли да се сметне едната величина ако се знае другата без допълнително измерване?

 

И пак да питам за сглобките, че са ми спешни:

Някой виждал ли е да се продават подобни стелажни сглобки:

 

Verbinder.jpg

Link to comment
Share on other sites

Каква е връзката между твърдостта и електропроводимостта на водата и може ли да се сметне едната величина ако се знае другата без допълнително измерване?
Мисля, че не би трябвало да има някаква връзка или дори да има, едва ли има правопропорционална зависимост между твърдост и електропроводимост, защото различните разтворени соли имат различна електропроводимост, а общата твърдост на водата се определя от цялата съвокупност на Калциеви и Магнезиеви соли, измерва се в Ненмски градус или мг/л.
Link to comment
Share on other sites

Тръгнах да купувам едни неща от ebay и като се логвах в paypal ми написа, че съм привършил някакъв лимит от 100 евро и трябвало да си verify-на дебитната карта. Като това ставало като ми пратят 1,5 евро и после да им пратя някакъв 4 цифрен код, някой знае ли за какво точно става дума?

Link to comment
Share on other sites

Тръгнах да купувам едни неща от ebay и като се логвах в paypal ми написа, че съм привършил някакъв лимит от 100 евро и трябвало да си verify-на дебитната карта. Като това ставало като ми пратят 1,5 евро и после да им пратя някакъв 4 цифрен код, някой знае ли за какво точно става дума?

 

същото упражнение не си ли го правил при първоначалната регистрация на картата в пейпал?

Link to comment
Share on other sites

същото упражнение не си ли го правил при първоначалната регистрация на картата в пейпал?

 

 

Не, първите две покупки станаха без проблем.

 

Идва и другият въпрос... как да видя въпросното банково извлечение при положение, че са почивни дни и нямам онлайн банкиране? :)

Edited by INCINERATOR
Link to comment
Share on other sites

Не, първите две покупки станаха без проблем.

 

Идва и другият въпрос... как да видя въпросното банково извлечение при положение, че са почивни дни и нямам онлайн банкиране? :)

сори, няма да присъства в системата на борика, съответно няма да е видимо от банкомат. именно заради това аз си пуснах онлайн наблюдение на сметките.

при мойте покупки съм плащал няколко пъти по над 200 евро и този лимит, за който споменаваш ме изненадва. може би има значение вида на картата и банката от която е издадена. в темата за пейпал май някой го беше споменал, че някои банки задавали лимити за интернет разплащанията.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли електронната поща на коментаторите на снукъра по евроспорт?

Искам да ги питам нещо, ама не намирам нищо по сайта. За българските коментатори ми е питането.

В бълграският сайт намерих Списък на BG коментаорите на Евроспорт . Ако искаш пиши на някой от снукър коментаорите (отстрани на всеки пише) и те ще ти отговорят а пък и тамън може да ги питаш за пощата която използват във живото предаване за въпроси и след това ако е напишеш тук няма да ти се разсърдя :)

Link to comment
Share on other sites

след малко тръгвам за Германия и мисля да си нося лаптопа с мен, който е с пиратски Windows. Ще имам ли проблем с това, преди малко ми казаха, че на някоя граница можело да се заядат? Минавам през Сърбия, Хърватска и Австрия.

Link to comment
Share on other sites

Тея карти дето ги дават в Сани за какво са? Вече втора година пазарувам от Сани и всеки път давам картата, а нищо не става. Има ли смисъл от тея карти?

 

има 2 вида карти

едните са някакви кретитни/дебитни..... % отстъпка

 

другите са клиенстки ( сини )

и като направиш колко си хиляди одород и имаш % отстъпка

най-много е 7%

 

аз за сега съм на 4% ако не се лъжа :)

Link to comment
Share on other sites

В бълграският сайт намерих Списък на BG коментаорите на Евроспорт . Ако искаш пиши на някой от снукър коментаорите (отстрани на всеки пише) и те ще ти отговорят а пък и тамън може да ги питаш за пощата която използват във живото предаване за въпроси и след това ако е напишеш тук няма да ти се разсърдя :)

Ако си обърнал внимание - дадена е една и съща поща :) Явно е само една и те си гледат там какво да правят :)

Link to comment
Share on other sites

след малко тръгвам за Германия и мисля да си нося лаптопа с мен, който е с пиратски Windows. Ще имам ли проблем с това, преди малко ми казаха, че на някоя граница можело да се заядат? Минавам през Сърбия, Хърватска и Австрия.

Никой няма да ти гледа операционната система на компютъра.Аз моя по летища съм го мъкнал...само го гледат за бомби ;)

Link to comment
Share on other sites

Защо постовете във форума ми излизат под формата на списък и за да прочета дадено мнение трябва да цъкам върху нещо и да ми се появява нова страница... и как да го върна по нормалния начин, щото адски мн ме нерви!

Link to comment
Share on other sites

Защо постовете във форума ми излизат под формата на списък и за да прочета дадено мнение трябва да цъкам върху нещо и да ми се появява нова страница... и как да го върна по нормалния начин, щото адски мн ме нерви!

Горе вдясно -> "Options" и сменяш на Linear+ (може и на Standard)-->clip.jpg

Link to comment
Share on other sites

От 1 до 7 ли са почивни дни ? (интересува ме за КАТ ) Мерси предварително :)

едит:Аз питам дали между тези дни има работни , а не че 7 и 8 са работни

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

От 1 до 7 ли са почивни дни ? (интересува ме за КАТ ) Мерси предварително :)

Би трябвало 7 и 8-ми да са работни.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже откъде мога да си купя днес вътрешна гума за колелото? Къде има магазин около Кючука? :) Мерси :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Има ли програма, която да предотвратява презаписа на CD/DVD и ако има коя е тя + линкче, bitte :)

По принцип има разни защити, но нали се сещаш, че има и програми, които са доста пробивни. Лично аз не съм срещал диск, който да ми се опъне и да не успея да копирам, така че според мен едва ли има смисъл да си играеш : )

Link to comment
Share on other sites

По принцип има разни защити, но нали се сещаш, че има и програми, които са доста пробивни. Лично аз не съм срещал диск, който да ми се опъне и да не успея да копирам, така че според мен едва ли има смисъл да си играеш : )

Ти - да, но хората масово нямат такава компютърна грамотност. А и на мен ми трябва за определен кръг клиенти, с които работя и на които много им знае устата :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...