Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

За матурите:

Какви документи трябва да нося освен лична карта?

В интернет пише и "бележка за допускане на изпита" и документ за самоличност.

 

Въпроса ми е: тази бележка се дава на 15 май, нали? Защото на нас ни дадоха и още няква преди това, ама я изгубих и не помня тя тоно за какво беше... :unsure:

Питам навсякъде, тъ ако някой тук знае да каже.

 

Предварително благодаря, дано не съм закъсал...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Как се казваше онзи сайт в който хората се оплакват от услуги и продукти?

 

 

Интересува ме следното:

 

Имам сайт, имам договор към фирма за закупуване на домейн и поддръжка(хостване), но съм крайно недоволен от тази фирма. Как мога да сменя фирмата като си запазя името на сайта и дизайна на сайта?

Edited by INCINERATOR
Link to comment
Share on other sites

За матурите:

Какви документи трябва да нося освен лична карта?

В интернет пише и "бележка за допускане на изпита" и документ за самоличност.

 

Въпроса ми е: тази бележка се дава на 15 май, нали? Защото на нас ни дадоха и още няква преди това, ама я изгубих и не помня тя тоно за какво беше... :unsure:

Питам навсякъде, тъ ако някой тук знае да каже.

 

Предварително благодаря, дано не съм закъсал...

Доколкото знам днес и утре в твоето училище трябва да ти дадат 1 бележка ,в която пише къде ще са ти матурите.Предполагам че с нея и личната карта трябва да си в уреченето училище в 8 часа :)

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Интересува ме следното:

 

Имам сайт, имам договор към фирма за закупуване на домейн и поддръжка(хостване), но съм крайно недоволен от тази фирма. Как мога да сменя фирмата като си запазя името на сайта и дизайна на сайта?

 

На чие име е сайта? Т.е. кой го е регистрирал и т.н.?

Link to comment
Share on other sites

На чие име е сайта? Т.е. кой го е регистрирал и т.н.?

 

 

По принцип трябва да е на фирмата ни, но знам ли? Как да проверя? По договор трябва да е на наше име.

Link to comment
Share on other sites

Как от Canon mv830e (нещо дето е Dc7.4V) мога да извадя клипа записан на касетката върху пс-то ?

 

ПП . Не ми разпознава камерата , а само мемъри картата в него ...

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

По принцип трябва да е на фирмата ни, но знам ли? Как да проверя? По договор трябва да е на наше име.

 

отиваш в Гугъл и пишеш domain whois. Отваряш една от първите страници, пишеш сайта и гледаш имената дето са написани за техническа поддръжка и т.н.

 

Колкото до хостинга, домейна е купен, така че просто взимате друг хостинг и местите сайта там. Сменяте после DNS-ите упоменати в административния панел на домейна ви с тези дадени ви от новия хостинг (за да преместите домейна към сайта на новия хостинг, а не към стария) и сте готови.

Link to comment
Share on other sites

отиваш в Гугъл и пишеш domain whois. Отваряш една от първите страници, пишеш сайта и гледаш имената дето са написани за техническа поддръжка и т.н.

 

Колкото до хостинга, домейна е купен, така че просто взимате друг хостинг и местите сайта там. Сменяте после DNS-ите упоменати в административния панел на домейна ви с тези дадени ви от новия хостинг (за да преместите домейна към сайта на новия хостинг, а не към стария) и сте готови.

 

Като нищо домейна може да го държи фирмата предлагаща хостинга... Обаче намерих нещо много интересно:

 

http://www.who.is/whois/bulforum.com

 

Вместо bulforum.com може да напишеш който домейн искаш да провериш. Аз досега гледах с netsol.com или тръгвах от www.internic.net после гледах кой е регистрара и оттам през неговия интерфейс...

Link to comment
Share on other sites

Имам един компютър с Виста и трябва да му сложа XP. Въпросът ми е има ли проблем това да стане или някакви особености при инсталация, щото тва е един вид даунгрейд, и не съм наясно по нормалния начин ли протича процедурата или не.

Link to comment
Share on other sites

Някой регистрирал ли се е в CATALOG.BG? Има ли смисъл от подобно нещо? При условие, че фирмата си има интернет сайт. В сайта на КАТАЛОГ пише, че имат 170 000 уникални импресии месечно. Не ми се струва особено реално. Може ли някой да помогне?

Благодаря!

(искат ни 200 лева годишно)

Link to comment
Share on other sites

Търся някой да ми хакне PSP-то. Нека ако има желаещи да си оставят телефона и да кажат евентуална цена...

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли в ПУ за колко време се пазят правата след като се завърши семестриално, защото инспекторката каза 1 година, един приятел вече 2-ра година е семестриално завършил и още е студент.

 

Също така, някой може ли да ме свърже в тъмните канали на университета, защото тука един предмет май няма да го бъде....

 

П.П. Това второто разбира се на ЛС ако има някой предложения.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Колко горе долу струват едни пълни изследвания на болести предавани по полов път - спин, хепатити и такива ?

Link to comment
Share on other sites

Колко горе долу струват едни пълни изследвания на болести предавани по полов път - спин, хепатити и такива ?

Най-евтино е чрез половин литър кръв като дарение в локалния кръвен център.

В Пловдив - в болницата срещу английската гимназия. влизаш, изцеждат те малко, черпят те с шоколадче и натурално сокче, попълваш едно листче и си тръгвашс една бележчица за 2 дни платен отпуск.

След 2 дена се връщаш взимаш едно малко листче с кръвната си група и резус-фактора и питаш има ли ти нещо.

А иначе ако ти е мерак да си платиш - пак там и се забавляваш на усърдието на леличките за да ти вземат парите. Имат ценоразпис точно до регистратурата. Не помнявсичко, но един от 5те вида тестове за СПИН беше ~70 лв.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам откъде може да се закупят еталбонд плоскости с дебелина 2-3 мм?И евентуално рязане по размер?И въобще с какъв инструмент става отрязването на тези плоскости?Благодаря предварително за отговорите :)

 

ЕДИТ:Споделете и цената на еталбонда,ако някой е купувал скоро. :)

Edited by Divaka
Link to comment
Share on other sites

Колко горе долу струват едни пълни изследвания на болести предавани по полов път - спин, хепатити и такива ?

В ХЕИ правят такива изследвания. 38 лева излизат всичките. Като застанеш пред ХЕИ минаваш от лявата страна. Входа гледа към Пещерско шосе. На вторият етаж се качваш.

 

Не помнявсичко, но един от 5те вида тестове за СПИН беше ~70 лв.

Изследванията за СПИН са винаги безплатни. Ако има място на което да ти искат пари за да те проверят за СПИН ми пиши. Има няколко места на които много ще им се зарадват.

Link to comment
Share on other sites

Имам няколко чувала строителни отпадъци,недостатъчно количество,за да викам камион да ми го извози.Някой знае ли къде има строежи с ония големите контейнери за боклуци пред тях,да отида да си ги изхвърля някоя вечер

Link to comment
Share on other sites

Имам няколко чувала строителни отпадъци,недостатъчно количество,за да викам камион да ми го извози.Някой знае ли къде има строежи с ония големите контейнери за боклуци пред тях,да отида да си ги изхвърля някоя вечер

Доколкото знам чувалите се оставят до контейнера, и като минат да го празнят ги взимат.

 

едит: КАзах ,че чувалите се оставят до контейнера , а не вътре :) такава е процедурата със сигурност...

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен дали седи така въпроса със строителните отпадъци.Те май не могат да се изхвърлят в контейнерите за обикновени боклуци

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае откъде мога да си взема крем Nystatin? Няма го в нито една аптека, а ми го предписаха неска против гъбички. Знам, че ще трябва евентуално да се ходи пак до лекаря, но ако някой знае да каже, че да не чакам още един ден, щото положението е много червено вече... :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Имам няколко чувала строителни отпадъци,недостатъчно количество,за да викам камион да ми го извози.Някой знае ли къде има строежи с ония големите контейнери за боклуци пред тях,да отида да си ги изхвърля някоя вечер

 

Така е, оставят се ДО контейнера, а не в него защото ако има камъни/тухли вътре са опасни за боклукчийската кола. По принцип и това не е много правилно, но обикновено циганетата ги закачат отстрани и ги отнасят.

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен дали седи така въпроса със строителните отпадъци.Те май не могат да се изхвърлят в контейнерите за обикновени боклуци
Да, изобщо не седи така въпроса. Има специално депо за строителни отпадъци до Първенец. Таксата за "гондола" доскоро беше 50 лева, ама не съм сигурен къде се подава заявление да ти я докарат (май беше в районното кметство). Моят съвет: огледай се около вас за строежи и наличие на гондола на достъпно място. Като си тръгнат работниците, пренеси отпадъците и ги сложи истимаро в гондолата.

Но не оставяй строителни отпадъци в контейнера за битови такива.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли продават ли още Digital 8 или Hi8 касети за видеокамера?

P.S И къде?

Edited by sek800
Link to comment
Share on other sites

Някой да знае откъде мога да си взема крем Nystatin? Няма го в нито една аптека, а ми го предписаха неска против гъбички. Знам, че ще трябва евентуално да се ходи пак до лекаря, но ако някой знае да каже, че да не чакам още един ден, щото положението е много червено вече... :sayjin

Ако го няма по складовете единствения вариант е да търсиш някъде ако има останало . Или да ти го смени доктора с друго .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...