Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

има ли някой ползвал РАУНДЪП?интересува ме къде се продава,в какви разфасовки,как се дозира и с какво се пръска?и най-важното,има ли някакъв ефект от него или е прехвален?искам да махна от двора една трева,която е може би 70,но искам дълготраен ефект.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

има ли някой ползвал РАУНДЪП?интересува ме къде се продава,в какви разфасовки,как се дозира и с какво се пръска?и най-важното,има ли някакъв ефект от него или е прехвален?искам да махна от двора една трева,която е може би 70,но искам дълготраен ефект.

 

Редовно използваме този хербицид на село.Не съм запознат точно с дозировката но ще питам баща ми и ще ми каже.Продава се в агроаптеките и изобщо не е прехвален.Доколкото знам има и разфасовки от 50 или 80 мл. до туби с по 1, 5 и 15 литра и нагоре съм виждал.Определено има голям ефект от него като той е системен а именно унищожава всякъкви треви.От тази гледна точка като пръскаш с него около някъкви плодни дръвчета внимаваш да не им пръскаш листата защото и тях поразява!!!!Ние лично го пръскаме с гръбна пръскачка която след това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се кисне във вода за да няма остатъчен ефект от хeрбицида.

 

П.П.Като казах Раундъп-а се приема от листата на разстенията.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

ot kade mogat da se zakupqt paterici?

по принцип от аптека...пиши ми лс, имам, нали скъсах сухожилие миналата година - ще се споразумеем ако ти вършат работа :)

Link to comment
Share on other sites

някой има ли идея с какво се лепят рекламните плакати по улиците, че искам да разлепя едни обяви, а не знам с какво лепило.

мерси предварително!

Лепило за тапети ползвах аз за едни плакати....мисля че и другите ползват нещо подобно.

Link to comment
Share on other sites

ot kade mogat da se zakupqt paterici?
До моста на герджика от страната на булевард "Руски" - като слезеш от моста в дясно се пада - преди или след пешеходния светофар(не мога да се сетя точно). На самата улица е. Магазин за такива неща.
Link to comment
Share on other sites

някой има ли идея с какво се лепят рекламните плакати по улиците, че искам да разлепя едни обяви, а не знам с какво лепило.

мерси предварително!

дам както каза и колегата става с лепило за тапети (то попринцип всички плакати с тва се лепят) даже бих ти препоръчал лепилото на Bizon-с една жълта опаковка е като прах за пране.Много е добро а пък и не е скъпо а се разтваря лесно.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли с колко горе долу пораства косата за 1 месец

на всеки човек различно .... аз по принцип се постригвам 0 номер за 1 седмица ми порасва и ми чернее ...

и не се трая

Link to comment
Share on other sites

С горе-долу един сантиметър. Зависи дали е химически обработвана, зависи и от подредбата на хромозомите ти. На мъжете принципно расте по-бързо, поне това са моите впечатления. Моята расте доста бавно и много и се нервя...

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли до кога ще продължи този спортен фест ли е не знам, който е до пощата на центъра ?

Link to comment
Share on other sites

има ли някой ползвал РАУНДЪП?интересува ме къде се продава,в какви разфасовки,как се дозира и с какво се пръска?и най-важното,има ли някакъв ефект от него или е прехвален?искам да махна от двора една трева,която е може би 70,но искам дълготраен ефект.

 

Важните неща при употреба на тотален хербицид Раундъп (излишно скъп заради името си):

 

1. Както каза Жорето важно е да се знае, че се поема през листата и се отвежда оттам до кореновата система (да не вземеш да окосиш преди да напръскаш)

 

2. Ако буренаците са прекалено високи (над 40 см пущинак) - не хаби препарата. Коси се и като покара листна маса тогава се третира.

 

3. МНОГО ВНИМАВАЙ с малки дръвчета и храсти - заминават си ако ги напръскаш.

 

4. НЕ ГЛЕДАЙ дозата, написана на шишето. Слагай винаги по 300-350 мл на пръскачка (15л). Така ще се насладиш на много по-сериозен, скоростен и мащабен ефект.

 

5. В следващите ПОНЕ 4 часа не трябва да вали.

 

хирбицида.

 

хЕрбицид бе Жоре (HERB), по-горе си го уцелил :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Лепило за тапети ползвах аз за едни плакати....мисля че и другите ползват нещо подобно.

 

 

дам както каза и колегата става с лепило за тапети (то попринцип всички плакати с тва се лепят) даже бих ти препоръчал лепилото на Bizon-с една жълта опаковка е като прах за пране.Много е добро а пък и не е скъпо а се разтваря лесно.

мерси момчета

Link to comment
Share on other sites

хЕрбицид бе Жоре (HERB), по-горе си го уцелил :bgrin:

 

Да усетих се после че е от Латински ;)

 

Друго важно нещо което се сетих е, че след третиране с препарата и изсъхване на тревата трябва да прекопаеш(30-на дни след третирането) .Не е задължително, но ефектът е по-добър.

 

Иначе за малки и и по-големи дръвчета ако им напръскаш листата на същата година едва ли ще забележиш проблем.На следващата обаче малките дръвчета почват да растат по слабо не изсъхват, но са много слаби, имат странни листа.Големите спират да раждат и ефекта е години .....Направо стават за вадене......

 

Ако напръскаш стъблото на дръвчето няма проблеми.Поне от това може да не се боиш :)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Жоре не юркай момчето - никакво копане не му трябва и никакъв ефект и връзка с пръскането няма. Виж ако му се копа....

Link to comment
Share on other sites

има ли някой ползвал РАУНДЪП?интересува ме къде се продава,в какви разфасовки,как се дозира и с какво се пръска?и най-важното,има ли някакъв ефект от него или е прехвален?искам да махна от двора една трева,която е може би 70,но искам дълготраен ефект.

 

 

Извинявам се за офф-а, но за борба с тревата единствено помага Мотикан, ни Рандъб ни Стардъб, само си даваш парите и ефекта е краткотраен. Това е мое мнение.

Edited by pyroman
Link to comment
Share on other sites

понеже треволяка е над 60 см,реших първо да го окося и след това да го третирам с някакъв препарат.след това обръщане на двора и евентуално райграс.благодаря на всички за съветите,за първи път ще се занимавам с такова нещо и съм малко невеж :(

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се за офф-а, но за борба с тревата единствено помага Мотикан, ни Рандъб ни Стардъб, само си даваш парите и ефекта е краткотраен. Това е мое мнение.

 

Прав си донякъде Митак.Ефекта на този препарат е много добър и наистина унищожава тревата.Ама далеч трябва да е от акъла на някой, че като напръска веднъж и после години няма трева......Мога да ти гарантирам, че ефекта е по-дълготраен от Мотикан ;)

 

Другото което е ако имаш 5 корена домати,6 краставички и 2 дръвчета много ясно че ще можеш да си ги копаш редовно и няма да имаш трева.Представи си обаче има хора с по хиляди декари лозя, овощни градини?Хайде да не са и хиляди.......... в с.Брестник има хора с по 50, 60 декара лозя и да ти кажа ако трябва да ги копат постоянно, немогат да се оправят посмъртно!!!Първо това е много нещо второ, че мераклии за таква работа няма, другото което е това не е единствената работа в лозето примерно ;) Тогава единственият изход е препарат.

 

Доколкото си спомням препарата има двойници със същият химичен състав и съответно по-евтини.Не се сещам обаче как се казваха...

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Раундъпа е много добър препарат, треволяка го мори много, за препоръчване на пролет, като покара да го напръскаш и нямаш проблеми от там насетне.

Link to comment
Share on other sites

Като гледам рекламата на кока кола с италианеца и "германеца" във влака, все се чудя какво си приказват. Някой с познания по италиански? :)

Link to comment
Share on other sites

Като гледам рекламата на кока кола с италианеца и "германеца" във влака, все се чудя какво си приказват. Някой с познания по италиански? :)
Приказват си имена на футболисти - италианецът на немски футболисти, немецът - на италиански ;) .
Ne sa samo futbolisti! Ima i piloti na formula 1 i motocikletisti!
Сигурно. Не съм се заслушвал след първите 1-2 имена. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Абе, какво по дяволите?!

http://img253.imageshack.us/img253/5240/pfutp7.png

 

Ето така изглежда всичко при логване във форума от работния компютър от събота насам. Не поп-ъп-ват малките помощни прозорчета за добавяне на линк или имидж. Изобщо - ?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...