Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ima li nqkade sait, v koito zadavam parametrite(vida na komponentite) na kompiutara i izbiram igra i toi mi iz4islqva dali 6te mi varvi dobre? Ama da ne e ot tozi tip, kydeto ti iz4islqva konfiguraciqta, ot koqto startira6 saita, ami ti da si sloji6 s kakvi komponenti iska6 da testva6!?

Link to comment
Share on other sites

Прецени сам: БАУМАКС

Не става въпрос сам да проверя, а някой да ми каже (някой, който има наблюдения и знае какви са цените в другите магазини). Ок ще видя, че бормашината е 5 лева ама ако не знам в другите магазини какви са цените... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ima li nqkade sait, v koito zadavam parametrite(vida na komponentite) na kompiutara i izbiram igra i toi mi iz4islqva dali 6te mi varvi dobre? Ama da ne e ot tozi tip, kydeto ti iz4islqva konfiguraciqta, ot koqto startira6 saita, ami ti da si sloji6 s kakvi komponenti iska6 da testva6!?

Пробвай тук - tomshardware.com

Има тестове на отделни компоненти един спрямо друг, VGA, CPU, RAM

Link to comment
Share on other sites

Питай бе, Сандмане, аз съм като справочна агенция :D
6te se vazpolzvam! :) Athlon64 2X 4800+ na 2,5GHz; RAM - 2 Gb, HDD - SATA, Video ATI EAH3650 TOP na 256Mb i iskam da vidq dali 6te mi varvi dobre Assasin Creed i NFS Pro Street i Call of duty 4 primerno... :)
Пробвай тук - tomshardware.com

Има тестове на отделни компоненти един спрямо друг, VGA, CPU, RAM

Ni6to ne mojah da namerq, ama to normalno de - az sym mnogo prost po default! :)
Link to comment
Share on other sites

Защо гмуркачите на плитко се гмуркат единствено със шнорхел? Има ли смисъл изобщо от него, при положение, че си под водата?

 

В самия шнорхел се задържа определено количество въздух, примерно 1-2 вдишвания.

Link to comment
Share on other sites

Казаха ми, че Баумакс бил скъп магазин...? Вярно ли е? :ghost

 

Абсолютно вярно !! Боклуците са с цени като на всякъде, но другите им работи са с неоправдано високи цени. Зависи на тебе какво ти трябва.

Защо гмуркачите на плитко се гмуркат единствено със шнорхел? Има ли смисъл изобщо от него, при положение, че си под водата?

Използва се предимно от харпунджиите с цел да не си променят положението на тялото и по този начин да не губят визуален контакт с дъното(по разбираеми причини). Когато си на повърхността имаш възможност да дишаш без да си показваш лицето отгоре.

spot_ex Публикувано на Днес, 14:22

 

QUOTE(w00x @ Apr 24 2008, 21:30) *

 

В самия шнорхел се задържа определено количество въздух, примерно 1-2 вдишвания.

 

Това само доказва че, никога не си се гмуркал с шнорхел !!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

имам един въпрос. Къде мога да си преисталирам СЕ К800-то че е с някъв софтуер на англиски оператор и дава грешки тук таме и ме дразни. 10Х предварително.

Edited by 5starGeneral
Link to comment
Share on other sites

Това само доказва че, никога не си се гмуркал с шнорхел !!

 

Дали съм се гмуркал или не си е лично моя работа, не бързай да ме съдиш! И за да не съм съвсем голословен, ето ти цитатчето, по-долу е и линка: "Други шнорхели имат клапан на горния край на тръбата, който я затваря при потапяне и я задържа пълна с въздух." Източник

 

Съвет към gado: не тръгвай директно с рогата, че не знаеш в какво ще се забиеш. По-добре помисли малко, ако е нужно провери тук-там как стоят нещата. Остани със здраве

Link to comment
Share on other sites

Ne si razbral pravilno, spot_ex. Ideiata na tozi klapan ne e da zadarja vazduh, koito moje6 da vdi6va6, a da ne se nalaga pri izpluvane da izduhva6 vodata ot 6norhela. 1. Nqma kak tryba s diametyr, kolkoto tozi na traheiata i daljina okolo 2 pyti po-golqma da te zahrani s kislorod dori i za polovin vdi6vane. i 2. Ako ediniq krai e zapu6en, kak 6te vdi6a6 ot drugiq? Vse edno da se opitva6 da vdi6a6 vazduh ot staklena butilka. Fizika.

 

Az vaprosa taka i ne go razbrah - imenno za6toto se gmurkat na plitko im trqbva 6norhel. Ako bqha na dalboko 6tqha da sa s butilki. Ne zavisimo ot pri4inata za gmurkane, vse trqbva da se gmurne6 na opredeleno mqsto. Za da vidi6 koga si na tova mqsto trqbva da si pod vodata. 6norhela ulesnqva tova deistvie, kato ne se nalaga da si vdiga6 glavata nad vodata za da si poeme6 vazduh i da razmesti6 i maskata. :)

Edited by sandman
Link to comment
Share on other sites

Дали съм се гмуркал или не си е лично моя работа, не бързай да ме съдиш! И за да не съм съвсем голословен, ето ти цитатчето, по-долу е и линка: "Други шнорхели имат клапан на горния край на тръбата, който я затваря при потапяне и я задържа пълна с въздух." Източник

 

Съвет към gado: не тръгвай директно с рогата, че не знаеш в какво ще се забиеш. По-добре помисли малко, ако е нужно провери тук-там как стоят нещата. Остани със здраве

 

Да, клапанът служи единственно за това да не ти се пълни шнорхелът с вода защото иначе при всяко изплуване трябва да я издухваш. Виталният ти капацитет е около литър (не съм много сигурен обаче)

т.е. капацитетът на белите ти дробове. Хайде сега помисли колко пъти можеш да вдишаш от обем около

0,25л ? Ако искаш тази година като идеш на морето пробвай сам да дишаш под вода с шнорхел, пък бил той и с 10 клапана :)

 

Айде със здраве, и поразрови още малко Википедията. Там може би ще намериш материал който да ти обясни , аджеба що е шнорхел и какво е предназначението му.

 

П.С. подводниците също имат шнорхел с клапан , помисли в-ху това

 

П.П.С. А може би съм се занимавал с леководолазъм и за това може би имам някакво понятие за какво става дума. :)

 

Ред: Упсс.., сега видях че, човекът по-горе те е просветлил по въпросът.

И сега в твой стил :

Дали ще вървя с рогата напред или не си е лично моя работа !

 

Незнам в какво ще се забия, но нали знаеш че, всеки батко си има батко. Така че, пусни парата и давай по-спокойно ;)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Вярно ли че в "Kenvelo" има някаква оферта правиш 200лв. стойност плащаш 100лв. :confused И ако има такава до кога е :)

 

Мисля, че няма такова нещо. Онзи ден бяхме там с женами и си взехме 3 фанелки. Та мисля , че ако имаше нещо такова щяха да ни споменат за него.

Но иначе имат нови модели на лятни фанелки на доста прилични цени.

Link to comment
Share on other sites

Вярно ли че в "Kenvelo" има някаква оферта правиш 200лв. стойност плащаш 100лв. :confused И ако има такава до кога е :)

мернах оня ден нещо на витрината 200/100 и лева...няма кво друго да е :punk

само се чудя като съм им абонат, ша ми направят ли още отстъпка от 100лв за 200лв покупка или не :tongue

Link to comment
Share on other sites

Ni6to ne mojah da namerq, ama to normalno de - az sym mnogo prost po default! :)

 

Нормално е да не можеш да намериш, при положение че такова нещо няма в tomshardware.com. Има само сравнителни графики за различни видеокарти и процесори. Разбира се останалата част на конфигурациите е максимално скъпа :)

 

Използва се предимно от харпунджиите с цел да не си променят положението на тялото и по този начин да не губят визуален контакт с дъното(по разбираеми причини). Когато си на повърхността имаш възможност да дишаш без да си показваш лицето отгоре.

 

 

Az vaprosa taka i ne go razbrah - imenno za6toto se gmurkat na plitko im trqbva 6norhel. Ako bqha na dalboko 6tqha da sa s butilki. Ne zavisimo ot pri4inata za gmurkane, vse trqbva da se gmurne6 na opredeleno mqsto. Za da vidi6 koga si na tova mqsto trqbva da si pod vodata. 6norhela ulesnqva tova deistvie, kato ne se nalaga da si vdiga6 glavata nad vodata za da si poeme6 vazduh i da razmesti6 i maskata. :)

 

На мен ми е кристално ясно за какво служи шнорхела. Не веднъж съм виждал по предавания и филми, хора да лапат шнорхела и да се гмуркат на 3-4-5 метра. (затова използвах думата гмуркач, а не водолаз). Идеята ми беше, какъв е смисъла да си с шнорхел, при положение, че се гмуркаш мигновено, а не плуваш малко под повърхността.

 

мернах оня ден нещо на витрината 200/100 и лева...няма кво друго да е :punk

само се чудя като съм им абонат, ша ми направят ли още отстъпка от 100лв за 200лв покупка или не :tongue

 

Ще ти направят 5%.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

...На мен ми е кристално ясно за какво служи шнорхела. Не веднъж съм виждал по предавания и филми, хора да лапат шнорхела и да се гмуркат на 3-4-5 метра. (затова използвах думата гмуркач, а не водолаз). Идеята ми беше, какъв е смисъла да си с шнорхел, при положение, че се гмуркаш мигновено, а не плуваш малко под повърхността...
Е, тогава не знам - наистина не виждам логика. Единствено остава това - после като изплува да не си вдига главата над водата, за да не му се размества маската.
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли,дали ако сменя батерията на дъното,няма да се прецака нещо?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...