Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Сложих си новите драйвъри на ATI, но при всяко пускане на компютъра автоматично на десктопа ми се отваря папката на ATI и в нея се вижда друга папка "ATICustomerCare".На предишните драйвъри, пак излизаше същото, но си едно прозорче да се регистрирам за нещо, но му дадох да не ми се показва повече и сега само папката ми се отваря, но това ме дразни.Как мога да препкратя "автоматичното" отваряне на тази папка?? :wacko:

 

Edit: И още нещо искам да питам! :lol: "Едно време" на аквариумите нагревателите много бръмчаха: "бррррррррр" (май нагревателите правеха така...или помпите бяха - неук съм!), та сега на "новите модели" още ли така бучат неприятно? ;)

 

За папката как да махнеш незнам но...

Аквариумните помпи бръмчат така гадно дори и нивите.

А ако си търсиш по безшумна ти препоръчам да е продукт на L.E.D.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Сложих си новите драйвъри на ATI, но при всяко пускане на компютъра автоматично на десктопа ми се отваря папката на ATI и в нея се вижда друга папка "ATICustomerCare".На предишните драйвъри, пак излизаше същото, но си едно прозорче да се регистрирам за нещо, но му дадох да не ми се показва повече и сега само папката ми се отваря, но това ме дразни.Как мога да препкратя "автоматичното" отваряне на тази папка?? :wacko:

 

Edit: И още нещо искам да питам! :lol: "Едно време" на аквариумите нагревателите много бръмчаха: "бррррррррр" (май нагревателите правеха така...или помпите бяха - неук съм!), та сега на "новите модели" още ли така бучат неприятно? ;)

 

Евентуално някъде в контрол панела в секцията АТИ ще да има опция да се махне. Или в самите АТИ опции - не може някъде да го няма изключването разрови се.

 

Що се отнася до помпите - заиси какъв вид помпа искаш да слагаш. Има помпи, които са напълно безшумни. Разбира се когато са правилно поставени. Препоръчвам задължително външна помпа - много по-лесна за поддръжка и много по-ефективна. Като цяло зависи много какъв ти е аквариума - дай повече информация.

Link to comment
Share on other sites

Бърз, ефикасен и евтин начин за почистване на миниум от метална повърхност?Но да не включва абразиви, органични разтворители или експлозия/по възможност де/.

Link to comment
Share on other sites

Практически миниумът е неразредим във вода. Все пак той се разтваря в хидрохлорна киселина, която се съдържа в стомашните сокове на човека. По тази причина миниумът е отровен ако бъде погълнат. Освен това той е разтворим и в алкохол, при което се разпада на хидрохлорна киселина, кристализарала оцетна киселина, както и на разтвор от азотна киселина и водороден пероксид.

 

Повърни отгоре му... майтап бе.

Link to comment
Share on other sites

Повърни отгоре му... майтап бе.

 

 

Благодарско.Алкохолът е органичен разтворител.Но и това за повръщането е идея.Ще опитам с ацетон...И ще бягам бързо.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се предварително за найстина глупавия въпрос.

Как се пише на български думичката uploader? Mоят английски казва ъплоудъ, записано ъплоудер. Но все по-често забелязвам, че се пише апоадер или нещо от сорта. Та кое е правилното...

Link to comment
Share on other sites

ъплоудър, а това аплоадер е сигурно някой който не знае английски и просто кирилизира всяка буква поотделно и не знае как се произнася самата дума

Link to comment
Share on other sites

Къде в интернет мога да намеря книги на Збигнев Бжежински? Разрових се но не намерих никъде безплатни в интернет. Ако някой знае нещо по въпроса ще му бъда благодарен.

 

Пиша и в тази тема защото се преглежда от доста хора!

 

едит: Търся алтернатива моля без мнения от рода: Иди си купи!

Edited by Белов
Link to comment
Share on other sites

Попаднах на някаква странност. Или аз нещо не мога да схвана логиката.

Има ли хора в този форум, които са се абонирали за определени вестници или списания чрез фирма за доставка на абонаменти? Проблемът е следният: повечето големи фирми имат каталози на издания, като ценовата листа (определена от изданията) е разделена на периоди: 1 месец, 2 месеца, 3 месеца, 6 месеца, 1 година. При по-голям период на абонамент, се прави отстъпка в цената. Тоест - най-изгодно е да се запишеш за едногодишен период. Пример - каталогът на "Разпространение на печата" АД - http://www.razprostranenie.com/?lang_id=1&...p;subprm=prices

Като си направих справка, се оказа, че ако днес (17 ян. 2008) искаш да си направиш едногодишен абонамент (до 17 ян. 2009), той ще трябва да изтече на 31 декември 2008 г., защото в противен случай преизчисляването при евентуална промяна на цената на изданията е сложно. (1-год. абонамент за в. 24 часа за 2008 г. е 286 лв., но издателите могат да поискат да го направят 300 лв. за 2009 г.)

На второ място - ако се абонирам днес до 31 декември 2008 г., ще се наложи да платя общата сума за 12 месечен абонамент, макар че очевидно няма да получа първите 17 броя от 1-17 януари. Тоест - няма как да ми извадят цената на недоставените броеве.

На трето място - понеже "шаблонът" за абонамент е 1/2/3/6/12 месеца, не мога да си направя абонамент от 1 април до 31 декември 2008 г. (9 месеца), защото той също предполага някакво преизчисление, което не е изрично посочено. Не можеш да си сметнеш механично 3месечен + 6месечен абонамент=9 месечен абонамент, защото има разлика в отстъпките и в крайна сметка може да излезе, че 9-месечният абонамент е по-скъп от 12-месечния.

И какво излиза - че ако не свариш да се абонираш от 1 януари, по-добре да изчакаш 1 юни?!!!

Edited by kopche
Link to comment
Share on other sites

Tолкова много констатации и заключения, изгубиха ми се въпросите. Може ли да те помоля да ги зададеш по-директно, защото имам чувството, че знам отговорите.

Link to comment
Share on other sites

Tолкова много констатации и заключения, изгубиха ми се въпросите. Може ли да те помоля да ги зададеш по-директно, защото имам чувството, че знам отговорите.

Хахах :P

И на мен ми се изгуби края... Идеята е, че липсва каквато и да е гъвкавост в ценообразуването. Ако пропуснеш един период за абонамент - или си длъжен да платиш за броеве, които няма да получиш, или трябва да чакаш следващия период на абонамент.

Link to comment
Share on other sites

Копче то затова си има срокове за абониране - именно за да не стават разминавки. В твоя случай или се абонирай сега за каквото е там и си закупи тия 17 броя на номинал или чакай юни - не виждам друго решение. На мен някаква фирма АРТЕФАКТ ООД още в началото на декември ми прати каталог 32 страници с де що се издава и получава в страната да си избирам евентуално. Гледам има и сайт - www.abonamenti.bg и телефон - 02/9 71 71 71. Схемите са си същите както каза - 1 - 3 - 6 - 12 месеца. Мисля че открай време е така....

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Къде в интернет мога да намеря книги на Збигнев Бжежински? Разрових се но не намерих никъде безплатни в интернет. Ако някой знае нещо по въпроса ще му бъда благодарен.

 

 

bokz.ru

Link to comment
Share on other sites

Хахах :P

И на мен ми се изгуби края... Идеята е, че липсва каквато и да е гъвкавост в ценообразуването. Ако пропуснеш един период за абонамент - или си длъжен да платиш за броеве, които няма да получиш, или трябва да чакаш следващия период на абонамент.

 

Ако платиш за абонамент сега, ще ти приспаднат парите за липсващите броеве или ще ти дадат броеве и следващата година. Общо взето, ще си получиш това за което си платила. Ако променят цената, теб това не те засяга, ударила си късмет. Абонамента ти си тече.

 

Друг въпрос имаше ли :)

 

П.П. говоря от опит. Имах доста проблеми с един абонамент на National Geographic преди 2 години с един Пловдивски представител.

П.П. почти съм сигурен, че Пловдивският представител беше Артефакт.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Тогава виж тук ---> http://www.chitanka.info:82/lib

 

Благодаря! Оказа се полезно макар да няма Бжежински :beerchug

 

Политология съм.. и по предмет Геополитика ни накараха да го прочетем. Ще си я купя няма как ;)

Edited by Белов
Link to comment
Share on other sites

Благодаря! Оказа се полезно макар да няма Бжежински :beerchug

 

Политология съм.. и по предмет Геополитика ни накараха да го прочетем. Ще си я купя няма как ;)

Ходил ли си в Иван Вазов, ако не си отивай, ако я няма на рафтовете, се пуска поръчка и все ще ти я изровят отнякъде от тия огромни хранилища.

Link to comment
Share on other sites

Има ли програма, която да прави запис на видео от десктопа - както PrintScrn прави копие на картина.

Link to comment
Share on other sites

Къде в Плд. правят свястна физиотерапия? .. и по възможност физиотерапевтките да са руси момичета със стегнати дупета. Та сериозно, някой знае ли къде си заслужава или пък има ли въобщя някво значение къде ще..

Link to comment
Share on other sites

Къде в Плд. правят свястна физиотерапия? .. и по възможност физиотерапевтките да са руси момичета със стегнати дупета. Та сериозно, някой знае ли къде си заслужава или пък има ли въобщя някво значение къде ще..

ти ся кво, искаш да таковаш или да вършиш работа :D

спортния диспансер на гребната ;)

за 20 дена ме раздвижиха, бях със скъсано сухожилие и 6 месеца с патерици :sick

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...