Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте! Препоръчайте ми, моля, някой стилен  ресторант в Пловдив. Гледах един Buda's, до мола в Смирненски, ако някой е бил там нека да каже мнение. Благодаря!

 

"Щастливци под тепето" е ок. Намира се горе на стълбите до църквата Света Богодорица, където преди беше Потомци. Може да погледнеш снимки от интериора и градината в интернет. :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Препоръчайте ми, моля, някой стилен  ресторант в Пловдив. Гледах един Buda's, до мола в Смирненски, ако някой е бил там нека да каже мнение. Благодаря!

В момента La Petit Paris е доста популярен. С Хемингуей никога няма да сбъркаш. Също така ресторанта на хотел Хеброс.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Препоръчайте ми, моля, някой стилен  ресторант в Пловдив. Гледах един Buda's, до мола в Смирненски, ако някой е бил там нека да каже мнение. Благодаря!

 

"Ноте ди Вино" например (бившият "Гладиатори"), предлага прилична италианска кухня и приятна атмосфера на открито. 

"Малкия Париж" на Младежка има стилен интериор и може би най-добре селектираната винена листа в Пловдив.

"Memory" и "Хемингуей" също са доста приятни места с добра кухня.

Елеа-та и Буено също са ОК.

Всеки от горе-изброените отговарят на понятието "стилен", зависи вече ти какво точно търсиш.

Link to comment
Share on other sites

Също така ресторанта на хотел Хеброс.

 

За мен това е доста претенциозен ресторант, който дори не е толкова уютен, а и вкуса на храната е доста под въпрос. На нормални хора може и да не допадне. Аз лично круша с разтопено сирене Бри върху нея, не го възприемам като десерт. :)

Link to comment
Share on other sites

:Интериора е специфичен, така като гледам, да :D А цените брутално високи ли са, или като Хемингуей кажи-речи?

Малко по-високи са, отколкото на Хемингуей.

Link to comment
Share on other sites

На "Петко Д. Петков", посока Гранда, вдясно под блока, преди кръговото. След магазина за препарати и шивашкото ателие. Малко навътре се пада, завива се вдясно около блока (той самият блок прави завой). Но се вижда, продават закуски до към 12 - 13 ч.

Свекито беше поръчала за сватбата и беше хубава.

Link to comment
Share on other sites

А сега ако със също толкова точни инструкции ме насочиш към място, на което прават вкусен чийзкейк, цена няма да имаш :)

 

На мен чийзкейка навсякъде ми е вкусен, но може да пробваш тортичките в Dolce Mel срещу пожарната примерно :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Препоръчайте ми, моля, някой стилен  ресторант в Пловдив. Гледах един Buda's, до мола в Смирненски, ако някой е бил там нека да каже мнение. Благодаря!

Master Class - ново ресторантче на Пещерско шосе, до болница Селена :)

Link to comment
Share on other sites

От къде в Пловдив мога да разгледам и да си взема някакво японско уиски?

В Лекси-то на Гранд-а бях гледал да продават японски уискита, а до колко са хубави идея си нямам. 

Link to comment
Share on other sites

От къде в Пловдив мога да разгледам и да си взема някакво японско уиски?

 

В денонощните магазини "Кореком" (нищо общо с онзи от соц времето) също имат японски. Само че разглеждането ще се ограничиш до гледане на шишенцата. Избора е по-голям от лекси, но май и надценката (само че аз имам карта за 10% отстъпка та компенсирам)

 

Ако търсиш цена - обаждай се на нашия съфорумец runner (www.gigadrinks.com)

 

Пил съм 3-4 японски - хубави са. 12 годишно японско може да се мери с някои 18 годишни уискита (или поне 15). Но пък и цената му е същата като на 18 годишните. 

 

В момента има разни интересни уискита в магазина на 6ти септември до Берьозката.

Link to comment
Share on other sites

На мен чийзкейка навсякъде ми е вкусен, но може да пробваш тортичките в Dolce Mel срещу пожарната примерно :)

 

Това са може би най-добрите торти в Пловдив. Точно чийзкейк не съм взимал, но всичко останало, което съм опитвал е поне с две класи над Неделята или Чочко, примерно. Ама и цените са им добри, де! :)

Link to comment
Share on other sites

Неделя верно са отвратително сладки (ама пак ми харесват). На главната в бившата Руска книжарница също имаха готини неща (ама май главно сладоледени, но последния път някакви палачинки май ядохме и ми харесаха). 

 

В Тримонциум пък има един страхотен турски сладкиш - казандиби... 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за насоките за питката. А относно чийзкейка аз го взимам от "Бутикова пекарна" в Тракия. Пускат и ваучери в Грабо чат пат.

Моля, моля. Радвам се, че помогнах.

Психо, за чийзкейка обаче не знам, наистина. И въпреки това цена си нямам :D

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

В денонощните магазини "Кореком" (нищо общо с онзи от соц времето) също имат японски. Само че разглеждането ще се ограничиш до гледане на шишенцата. Избора е по-голям от лекси, но май и надценката (само че аз имам карта за 10% отстъпка та компенсирам)

 

Ако търсиш цена - обаждай се на нашия съфорумец runner (www.gigadrinks.com)

 

Пил съм 3-4 японски - хубави са. 12 годишно японско може да се мери с някои 18 годишни уискита (или поне 15). Но пък и цената му е същата като на 18 годишните. 

 

В момента има разни интересни уискита в магазина на 6ти септември до Берьозката.

 

Принципно не съм пил до сега, но много ми се иска да пробвам някакво и момета е подходящ :D Най-вероятно ще разгледам първо в Лекси какво предлагат (това до УХТ ми се струва най-удачно).

Иначе другото на което съм се спрял, ако не харесам нещо JP е Monkey Shoulder. Чета все хубави неща за него. Гледам при колегата runner май го няма, но ще му пусна един ПМ със заявка да видим дали ще изкочи нещо.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...