Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Monkey Shoulder го има в Billa. Хубаво е и цената му е прилична. Иначе аз съм се спрял на Kavalan, но все още се боря с разумната част от съзнанието ми, която крещи "100 лева за уиски - абсурд!" :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Принципно не съм пил до сега, но много ми се иска да пробвам някакво и момета е подходящ :D Най-вероятно ще разгледам първо в Лекси какво предлагат (това до УХТ ми се струва най-удачно).

Иначе другото на което съм се спрял, ако не харесам нещо JP е Monkey Shoulder. Чета все хубави неща за него. Гледам при колегата runner май го няма, но ще му пусна един ПМ със заявка да видим дали ще изкочи нещо.

 

Аз по-скоро бих взел от runner или от "Корекома" - все пак са специализирани магазини а в Лекси кой знае какво ще намериш.

 

Пробвал съм Hibiki 12 : http://sr1.wine-searcher.net/images/labels/86/58/hibiki-12-year-old-blended-whisky-japan-10518658.jpg

и Yamazaki 12 : https://cdn4.masterofmalt.com/whiskies/p-2813/yamazaki-12-year-old-whisky.jpg?ss=2.0

 

И двете са много хубави (като за 100лв близо). Като вкус са ми подобни на 18 годишния Glenfiddich или 18г. Glenlivet. Може би по-скоро нещо средно между 15 и 18 но клонящо към вкуса 18ката по-скоро. Мисля че от Гленливета ми харесват повече, но е въпрос на вкус. 

Monkey Shoulder го има в Billa. Хубаво е и цената му е прилична. Иначе аз съм се спрял на Kavalan, но все още се боря с разумната част от съзнанието ми, която крещи "100 лева за уиски - абсурд!" :)

 

Monkey Shoulder е blend - демек бозичка. Освен това като гледам как няма години това ако изобщо е отлежавало е под 7 години. 

 

Не знам по колко уиски пиеш, но аз с 1 такава бутилка изкарвам над месец.

Link to comment
Share on other sites

blend - демек бозичка

 

Това е чиста проба снобизъм ;) Както за всеки влак си има пътници, така и за всяко уиски си има пиячи.

Колкото до пиенето - дори и шест месеца да изкараш, от гледна точка на value равносметката пак е 1 бутилка = 100 лв. 

Link to comment
Share on other sites

+ съм за колегата @PSYCHOSIS

 

Хора, чийто вкус съвпада с моя го оценяват доста добре, така че предполагам и на мен ще ми хареса. Колкото до парите... кефа цена няма, а и не всеки ден/седмица/месец/година :D се решавам да си подаря нещо подобно.

Link to comment
Share on other sites

Ами ти попита за японско уиски. Аз под уиски разбирам единствено малцово, а не бленд. Ама щом казвате че е снобизъм - сигурно е така. Един друг съфорумец ми обясни, че съм надменен лицемер - вярвам му и на него. Нямаше как да преположа за какъв диапазон говорим. Освен това маймуните не са никак японски... Ама както и да е. 

Link to comment
Share on other sites

Ами ти попита за японско уиски. Аз под уиски разбирам единствено малцово, а не бленд. Ама щом казвате че е снобизъм - сигурно е така. Един друг съфорумец ми обясни, че съм надменен лицемер - вярвам му и на него. Нямаше как да преположа за какъв диапазон говорим. Освен това маймуните не са никак японски... Ама както и да е. 

 

Ами аз казах, че ако не намеря JP (харесам), тогава на какво съм се спрял. Няма сега пък жаден да седя...

Просто изказването ти "blend - демек бозичка"  беше леко пресилено.

Link to comment
Share on other sites

Опитайте 18 годишен Лисмор. Случва се понякога да е намален от 99 на 69 долара, тогава намазвам. По-хубаво уиски не съм пил.

http://www.lovescotch.com/p/lismore-18-year-old-single-malt

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Трудно бих могъл да се объркам. Пък и не мога да се видя отстрани - може и да съм.

 

Одеве пък ми обясниха, че съм сноб. Сигурно са и прави. Аз друго си мислех, че значи тази дума, но са ме наричали нееднократно в този форум така - явно оставям у хората такива впечатления. 

Link to comment
Share on other sites

По кои кредити?Не съм ги проучил нещата,но първата ми мисъл е,че банките са събрали страшно много пари,а това значи,че българина разполага с доста финанси.Значи реално немалка част никак не са бедни.

Link to comment
Share on other sites

Паднали? По кредитите? А защо днес по новините казаха, че били доста над останалите в ЕС?

Назад са.

Сега погледнах някакъв сайт за ипотеки и според него ипотеките започват от около 4.5 и подминават 6 процента... 6 процента не отдавна ми предлагаха за потребителски кредит от банката при поредната си спам акция.

А ипотеката ми е на 1.53...

Link to comment
Share on other sites

Паднали? По кредитите? А защо днес по новините казаха, че били доста над останалите в ЕС?

 

Миналата година бяха около 8%, сега са 4.3-4.8...

Link to comment
Share on other sites

А бе какво става с парите?!Днес случайно разбрах,че лихвите по депозитите са под 1 % и то с доста.

 

 

По кои кредити?Не съм ги проучил нещата,но първата ми мисъл е,че банките са събрали страшно много пари,а това значи,че българина разполага с доста финанси.Значи реално немалка част никак не са бедни.

Ами явно не ти ясна икономиката :) В целия свят лихвите са на рекордно ниски нива от централните банки, с цел стимулиране на икономическото развитие и освен това се прави изкупуване на бондове с цел наливане на още пари в икономиката. Лихвите по депозити и кредити са свързани с този процент и затова са ниски (въобще не са достатъчно ниски в сравнение с другите европейски страни)

Link to comment
Share on other sites

Трудно бих могъл да се объркам. Пък и не мога да се видя отстрани - може и да съм.

 

Одеве пък ми обясниха, че съм сноб. Сигурно са и прави. Аз друго си мислех, че значи тази дума, но са ме наричали нееднократно в този форум така - явно оставям у хората такива впечатления.

Аз пък искам да съм като теб... Ама с много повече свободно време

☺️☺️☺️

Link to comment
Share on other sites

Това е нереално... Лихвите ни да са x3 , а цената на имотите същите като градове 2,3 пъти по-големи от София и Пловдив.

 

5bb091de1c07021c.jpg

Не са баш същите цени. В Бърно който е с населението на Пловдив за 40-50К евро ще купиш едностаен (една стая с кухненски ъгъл в нея) ново строителство, доката в плд за тези пари се взимат 100на квадрата така по спомен от видяното ( около 500 евро квадрата)...

 

За Прага, до офиса ни (края на Прага, но до метро, квадрата струва около 2700 евро (7,7 млн крони за 104 квадрата ново строителство )

Уточнявам , че цитирам сравнително ниските цени, не в центъра на града и за двете места.

Но и така лихвите са неприятно високи в бг

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

500 евро бяха цените, гонят 600 в Пловдив.

Тая лихва в България или в Чехия е?

 

@exabyte - инфото на страниците на банките никак, ама никак не е актуално. Лично не намирам логика, но като идеш на място, лихвите са по-ниски и условията по-добри.

Работата с лихвите по депозитите е тръгнала към отрицателна лихва, тоест да плащаш, за да имаш пари в банката.

Link to comment
Share on other sites

800 евро на квадрат БЯХА преди години в Мараша. А с гледка към реката бяха към 1000. Сега не знам колко са. Тези 500-600 евро на квадрат не знам за кой квартал говориш. Тракия?

Link to comment
Share on other sites

Е старичко ми е инфото :)) Нонза ориентация става :)

Да, Чехия давам за пример

Дядо то на хубаво място тук цената също скача, затова и давам Тракия за пример. Гледка към Вълтава и при нас удвоява цената :D

И пак, цените при мен минават за ниски в сравнение с Германия или Англия например

Link to comment
Share on other sites

Нищо ненормално. Лихвите по кредитите паднаха много, няма как по депозитите да стоят непроменени.

 

Кога това, че не съм разбрал?

 

Миналата година бяха около 8%, сега са 4.3-4.8...

 

Дай ми банка  с тая лихва и напускам моята  :grin:

 

=========================

 

Никсън, има един такъв момент, че каквито и впечатления да оставяш, все пак като се познаваме повече от 10 години, може би имаме представа каква е действителността, нали така? И нека не забравяме, че няма нищо ненормално в това хората да са различни. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...