Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хаха, виж им цените. 2ГБ ДДР2 800 за 47лв. Тия са някакви надрусани. :D

Нямам никаква представа как вървят цените, но ДДР2 са доста стари вече. Хубаво е да се огледат новите (ако има) в ERA, JarComputers и VALI пък и тогава да се търси от форуми. Поне така бих посъветвал аз.

Не са с еднакви тайминги. Много са сходни, но не са 1:1.

Ако са достатъчно сходни и дъното е хубаво успява да нацели честота, която да се дели и на едните и на другите... но винаги е за препоръчване всички тайминги да са им еднакви.

Link to comment
Share on other sites

Ако са достатъчно сходни и дъното е хубаво успява да нацели честота, която да се дели и на едните и на другите... но винаги е за препоръчване всички тайминги да са им еднакви.

 

Ники, не се вкарвай във вентилация.... Ние сме го изпитали туй на собствен гръб, но не! Чорапът трябва да е лилав! И LG да не забравяме!  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ники, не се вкарвай във вентилация.... Ние сме го изпитали туй на собствен гръб, но не! Чорапът трябва да е лилав! И LG да не забравяме!  :grin:

 

 

Да не забравиш и тоталната липса на хумор, и дъвкането на едно и също без значение дали има или не отношение към настоящите събития.

Link to comment
Share on other sites

Хардкора зададе много хубав въпрос, който и аз щях да задам след седмица-две, само че при мен става въпрос за лаптоп.

Link to comment
Share on other sites

Правете като мен. Сменяте на месец и половина и двигателя си е чист ;)

сега си гледах хисторито. Оказа се, че само съм писал.

 

Или като мен на 3000 км :-) на мотора де...

Link to comment
Share on other sites

на пистов мотор или състезателна кола/много висок клас спортна може...

 

аз понеже нямам вяра на никое масло от норманите (на които пише пълна синтетика, 100 синтетика), ги третирам като минерални и сменям на 6-7к км пробег, или ако съм го направил на чорба преди това (пример MOTUL X-Cess).

 

просто защото за моята кола 2-но и 3-но естерна синтетики не виждам смисъл да се сипват

Link to comment
Share on other sites

Хардкора зададе много хубав въпрос, който и аз щях да задам след седмица-две, само че при мен става въпрос за лаптоп.

За лаптоп гледай и напрежението им. 

Link to comment
Share on other sites

на пистов мотор или състезателна кола/много висок клас спортна може... аз понеже нямам вяра на никое масло от норманите (на които пише пълна синтетика, 100 синтетика), ги третирам като минерални и сменям на 6-7к км пробег, или ако съм го направил на чорба преди това (пример MOTUL X-Cess). просто защото за моята кола 2-но и 3-но естерна синтетики не виждам смисъл да се сипват

Мне. Просто за това време навъртам 5000 мили. Което си е за оплакване де.
Link to comment
Share on other sites

http://www.bestbuy.com/site/tvs/4k-ultra-hd-tvs/pcmcat333800050003.c?id=pcmcat333800050003

 

Вариант номер 2 заслужава ли 1000-ката. В момента сме с такъв 55-ца, но не е 4К. Сега е мой ред да купувам и ми се ще като ще пръскам 1000ка да е за нещо приятно.

 

Дедо, знам, че има Сони и т.н маркови неща ама и цените им са "по-маркови". Все пак сме бедни студенти :D

Link to comment
Share on other sites

http://www.bestbuy.com/site/tvs/4k-ultra-hd-tvs/pcmcat333800050003.c?id=pcmcat333800050003

 

Вариант номер 2 заслужава ли 1000-ката. В момента сме с такъв 55-ца, но не е 4К. Сега е мой ред да купувам и ми се ще като ще пръскам 1000ка да е за нещо приятно.

 

Дедо, знам, че има Сони и т.н маркови неща ама и цените им са "по-маркови". Все пак сме бедни студенти :D

За тия пари какво му се чудиш? 4К 55'' Самсунг за хилядарка си е далавера отвсякъде. При това е с нанокристалната технология, вграден Wi-Fi, изобщо бягай в магазина и го взимай.

 

ПП. Забрави за Сони, това е толкова стара и изтъркана слава, че няма накъде повече. Гледай корейците и няма да сбъркаш.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, знам, че има Сони и т.н маркови неща ама и цените им са "по-маркови". Все пак сме бедни студенти :D

Какво им е на Samsung? Даже OLED-a им май е без аналог, а за телевизори Sharp се водеха най-хубавите, а не Sony. Гледам 2рия при мен е едно VIZIO, които пък са американска марка (при това от любимия ми Irvine) и се славеха като много добра марка също. Даже ако имам възможност аз вероятно бих предпочел тях (вероятно защото и самсунга не е за подценяване и трябва много внимателно да се гледа какво има единия и какво другия, как предава, как изглежда дистанционното и т.н. и т.н.)

Link to comment
Share on other sites

Какво им е на Samsung? Даже OLED-a им май е без аналог, а за телевизори Sharp се водеха най-хубавите, а не Sony. Гледам 2рия при мен е едно VIZIO, които пък са американска марка (при това от любимия ми Irvine) и се славеха като много добра марка също. Даже ако имам възможност аз вероятно бих предпочел тях (вероятно защото и самсунга не е за подценяване и трябва много внимателно да се гледа какво има единия и какво другия, как предава, как изглежда дистанционното и т.н. и т.н.)

Мислих визиото защото е по-голям....а размера винаги е от значение :D :D

Link to comment
Share on other sites

Така и така Чефо е зачекнал темата - последно СоРи, Смяхсунг, или ЛъЖи? Евентуално ми се върти вариант с Филипс, но е в някакъв краен случай.

 

LG и Samsung просто ме дразнят последно време  със супер бавните си менюта - брадясвам докато стане нещо. Сони ми харесаха заради андроида и това, че е бързичък сравнително (или поне в магазина беше бърз). Търся нещо 40-43 цола, смарт, с Ви-Фи, бързи менюта и добра картина. 4К и 3D не ми трябват, но ако е добра офертата - ше ги взема, нема се дърпам :D

 

Та някой наскоро да е разглеждал таз техника?

Link to comment
Share on other sites

Филипс да не си си купил, никога. Те си продадоха бранда с телевизорите на някви измисляци, които за нищо не стават. Наскоро даже бях пуснал това тук, чети и бягай от филипс.

Link to comment
Share on other sites

Ок, тея заминават. Въпреки, че в момента и те смениха софтуера и ползват Андроид, но все пак...

Link to comment
Share on other sites

http://www.bestbuy.com/site/tvs/4k-ultra-hd-tvs/pcmcat333800050003.c?id=pcmcat333800050003

 

Вариант номер 2 заслужава ли 1000-ката. В момента сме с такъв 55-ца, но не е 4К. Сега е мой ред да купувам и ми се ще като ще пръскам 1000ка да е за нещо приятно.

 

Кой е "вариант номер 2"? Телевизор се купува в магазина, а не по Интернет. Отиваш, гледаш на място и взимаш.

 

Даже OLED-a им май е без аналог, а за телевизори Sharp се водеха най-хубавите, а не Sony.

 

Хайде да не е без аналог OLED-а на Samsung... :D

 

Така и така Чефо е зачекнал темата - последно СоРи, Смяхсунг, или ЛъЖи? Евентуално ми се върти вариант с Филипс, но е в някакъв краен случай.

 

LG и Samsung просто ме дразнят последно време  със супер бавните си менюта - брадясвам докато стане нещо. Сони ми харесаха заради андроида и това, че е бързичък сравнително (или поне в магазина беше бърз). Търся нещо 40-43 цола, смарт, с Ви-Фи, бързи менюта и добра картина. 4К и 3D не ми трябват, но ако е добра офертата - ше ги взема, нема се дърпам :D

 

Та някой наскоро да е разглеждал таз техника?

 

Всичко зависи от класа. В един клас един модел е водещ, в друг клас - друга марка е водеща. Ако гледаш телевизор 40-43" за 600лв - всичките ще са гадни. Ако гледаш 40-43" телевизор за 2000лв - нещата стават по-различни.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, цената да е около 1200. Повече не ми се дават, просто защото нито ще ползвам нещата които предлагат, нито съм маниак на тая тема, че да искам чудеса. Трябва ми смарт заради YouTube приложението, Wi-Fi заради стрийминга от компа, да не мисли по 100 часа, като натисна Menu и картината да е хубава. Други екстри (3D, камера, пунканки с филма...) не ми трябват.

 

Наистина не ги следя тея техники. Това, което съм чувал до сега е - Samsung или LG, другите не стават...

Link to comment
Share on other sites

Не че не стават съвсем, но тия са в челото, така си е.

 

А тая история по-назад... Руми, тоя човек е за медал просто... 

Link to comment
Share on other sites

Добре де, цената да е около 1200. Повече не ми се дават, просто защото нито ще ползвам нещата които предлагат, нито съм маниак на тая тема, че да искам чудеса. Трябва ми смарт заради YouTube приложението, Wi-Fi заради стрийминга от компа, да не мисли по 100 часа, като натисна Menu и картината да е хубава. Други екстри (3D, камера, пунканки с филма...) не ми трябват.

 

Наистина не ги следя тея техники. Това, което съм чувал до сега е - Samsung или LG, другите не стават...

 

Гледай да е с 3D по простата причина, че телевизорите с 3D технология са от по-висок клас и имат по-добри панели като цяло. А това все пак е телевизор.

 

Няма как да се каже марка. Скоро имаше супер промоция в Техномаркет на 55" LG 7-ма серия от 2014 година за 1350лв. LG същия клас от тази година - 55" е 2100лв (в момента 1900 на промоция). Та ако беше писал преди 1 месец, щях да ти предложа това.

 

Така че, всичко е според моментните промоции.

 

Избирай нещо над среден клас Samsung серия 6 и нагоре. LG серия 6, 7 и нагоре. Сони серия 7-8 и нагоре.

Тия "нагоре" по принцип са извън ценовия ти диапазон, но може да са на промоция миналогодишните модели и да ти дойдат таман.

Гледай какво ти харесва като цена, поразрови се малко само, за да видиш дали няма някакви дефекти панела и отивай да го гледаш в магазина, за да си прецениш дали те кефи.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Какви пари върви хидроизолация за покриви/басейни/тераси/мокри помещения, материал + труд? Питам за цена при положение, че го прави читав майстор? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...