Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Края на месеца ще има черен петък, изчакай и си купи. 3D панел... Аз не бих купил - всичките са с петна. Каквото купиш - като се прибереш и го пуснеш, гледай вечерта на черен фон за петна.

Избий си от главата да си купуваш Филипс или Тошиба, просто ги забрави тези марки, че съществуват. LG, Sony, Гнусмас, ако искаш но Philips и Toshiba - просто не си го причинявай. Аз, лично, бих си купил LG, но това е мое мнение, което само споделям.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Благодаря за информацията.

 

Изводът е, че ще дебнем ПримоциЙ за по-високия клас тИлИвизор, марка - някоя от светата троица по-горе.  :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Какви пари върви хидроизолация за покриви/басейни/тераси/мокри помещения, материал + труд? Питам за цена при положение, че го прави читав майстор? 

 

От 7 до 250 лева квадрата. Обясни каква точно хидроизолация те интересува и за какво. 

Link to comment
Share on other sites

От 7 до 250 лева квадрата. Обясни каква точно хидроизолация те интересува и за какво. 

 

Нямам конкретен пример, просто искам да се ориентирам. Каква е тази за 7 лв. и каква е тази за 250 лв? 

 

Може би единствено като условие мога да сложа да има 5-10г.(или повече) гаранция. 

Link to comment
Share on other sites

Нямам конкретен пример, просто искам да се ориентирам. Каква е тази за 7 лв. и каква е тази за 250 лв? 

 

Може би единствено като условие мога да сложа да има 5-10г.(или повече) гаранция. 

 

Как така нямаш пример? Казва се - ще изолирам еди какво си, еди колко си квадрата...

Link to comment
Share on other sites

Как така нямаш пример? Казва се - ще изолирам еди какво си, еди колко си квадрата...

 

Продавам хидроизолация (само продукта) и често ме питат за хора който да я полагат. За това питам как вървят цените, за да преценя какво мога да предложа като решение. 

Link to comment
Share on other sites

Бърз въпрос (по-скоро търся бърз отговор :) ) - понеже Дядо Мраз ми беше пуснал мухата с едни линкове на докинг станции за хардсискове, искам да попитам - data и power конекторите на 2.5" и 3.5" SATA абсолютно еднакви ли са по размери, разположение и подредба на пиновете, защото на тая докинг станция, дето ще взимам гледам, че в отсека за IDE има 2 отделни конектора за 2.5" и 3.5", но в отсека за SATA - само един единствен сдвоен конектор, което ме навежда на мисълта, че трябва да има 100% съвместимост за двата размера SATA.

 

Edit: Намерих инфо - съвместими са...поръчвам. :) Пък и освен за дисковете гледам си има още за eSata, четец за всички възможни карти, USB вход, изход, малък...голям...че чак и копче за бърз бекъп....и ще го взема на половин цена от ония на дедото :thumbsup:

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Продавам хидроизолация (само продукта) и често ме питат за хора който да я полагат. За това питам как вървят цените, за да преценя какво мога да предложа като решение. 

 

Последно съм се договарял на 3 лева квадрата за еднослойна италианска ГАЛАКСИ.

Link to comment
Share on other sites

Някой в час с цените за ремонт на бойлери?Смяна на нагревател, труд + нагревател (80л, 3kw)

В Пловдив нагревател 10-20лв, чистене котлен камък, работа и гаранция франция до към 20-30лв. Прецени на колко години е, попитай официалния сервиз ако има и преценяй. Нов фалшив 170-230лв, който ще изкара гаранцията.
Link to comment
Share on other sites

От Алито също става - нали имаш точки там. :)

 

Има различни модели - избери си, който ти харесва...

 

Ти дай това, което ти ще поръчаш, все тая сайта. Моделите са 100 поне, но не ми се четата спецификациите на всеки един. Ще видя това, което ще поръчаш, ако ми хареса - ще поръчам и аз. Ако се окаже кофти, ще се оплача пред форОма, че си ме подвел  :grin:  :grin:  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Иии, тея сайтове са много подсещащи.

Има едни бързи конектори или бързи връзки се водят, за прикачване към кабел, но без заголване/запояване/навиване. За многожилен кабел, имам предивд, примерно 0.25м2, 0.50м2. Някой сеща ли се как се водят? Тип "крокодил", но не точно, защото пак казвам, че няма заголване, тоест самия конектор си прави тънък прорез, който си е само за него. Може и нещо като клипс да се води...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Не знам как се казват, но отдавна съм си взел такива. :)

 

П.П. Много изоставате в материала... :laughing:

 

Едит: Quick Splice Wire Connector (внимавай, че имат различни размери за различна дебелина на кабелите)

Link to comment
Share on other sites

След като послушах съвета ви относно РАМ-а, реших да мина на ДДР3, като за целта ще трябва да ъпгрейдна дъното. И следва въпрос:

Мога ли да използвам сегашния си процесор AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ в комбинация с някое дъно (https://www.jarcomputers.com/c/71/Dynni-platki-za-AMD-procesori.html?ref=c_69 , примерно някое от първите пет) или е по-добре да си взема комплект дъно+процесор като това, например: https://www.jarcomputers.com/p/MBAASROCKC70M1/ASROCK-C70M1-MBAASROCKC70M1.html?ref=c_494

Целя се към цена около 150лв за дъно + 2х4гб рам плочки

Благодаря ви много !

Link to comment
Share on other sites

В тоя сайт има само едно дъно.

https://www.jarcomputers.com/p/MBAASROCKN68CGS4FX/ASRock-N68C-GS4-FX-MBAASROCKN68CGS4FX.html?ref=c_71

 

На това ще можеш да сложиш DDR3 и сегашния си процесор, а после да си сложиш и по-нов AMD процесор.

 

Ето ти и памет:

 

https://www.jarcomputers.com/p/MRAMADATAAD3U1600W4G113/2X4GB-DDR3-1600MHz-A-Data-MRAMADATAAD3U1600W4G113.html?ref=c_65

 

https://www.jarcomputers.com/p/MRAM8GD31600GEILEVOLEG/2x4GB-Geil-EVO-LEGGERA-DDR3-1600Mhz-MRAM8GD31600GEILEVOLEG.html?ref=c_65

 

Аз бих взел GEIL пред A-data. Потърси си втора ръка памет също. 100% ще намериш по-евтина.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ще си взимам DVB-T за андроид (телефони и таблети), ама още проучвам положението, че пустите китайци обикновено не поместват подробна информация дали едикой си модел поддържа MPEG4, AAC и т.н. Вероятно направо ще взема един модел DVB-T2 (който не е много по-скъп) за да съм сигурен, че ще подкара с нашата телевизия, пък и някой слънчев ден (вероятно след около стотина години :P ) наш'те могат и да се навият да пуснат Т2 нетуърк.Та въпросът ми е - някой ползва ли такава джаджа, за да сподели как е чувствителността, има ли бъгове и т.н. (в комплекта на това, дето евентуално ще взема, освен единичната антена влиза и една външна, двойна, която е доста по-силна).

Link to comment
Share on other sites

Виждал съм в колата на един бакш подобно нещо. Каза, че баца перфектно. Пътувах с него около 7-8км., като зацикли 1-2 пъти за секунда, което в градски условия е повече от нормално. И да - вземи си DVB-T2, за да си сигурен, че ще има MPEG4. А и сподели сайта, от който ще го купиш :)

Link to comment
Share on other sites

Да, знам, това е евтиния вариант, но не искам да взимам него, понеже много двусмислено са съобщили данните - има на едно място H264, но незнайно защо са го кръстили, че е за аудиото (?) и навсякъде другаде са написали само MPEG2 и никъде MPEG4, та не е много сигурно какво точно са имали предвид....пък и даже да тръгне случайно,  го дават само с единичната антенка и ако не хваща добре с нея увисвам.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...