Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Това не става. Споменато си е както трябва за видео, но е слято със следващото, което е за аудиото. Това H264 са го имали предвид за друго и в случая е подвеждащо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Както и да е, купих онова с T2. ;)

 

Сега пак едно кратко въпросче, ако някой ползва една друга джаджа...

 

Имам един стационарен DVB-T тунер, който съм свързал през HDMI с един телевизор, а през SCART с друг в същото помещение. Да, но ми трябва да освободя SCART буксата за други цели и по тази причина смятам да си взема един HDMI конвертор с 1 вход и 2 изхода. Въпросът ми е, така както пуска сигнала едновременно на два телевизора дали има някакво влошаване на качеството, че ако има да търся друго решение...

HDMI-1to2-Splitter-Cable-Male-to-Female-

Link to comment
Share on other sites

Някаква free програмка да ми кажете, с която да подкарам finger print-а на Fujitsu P771. Omnisoft-а не го намирам свободен, нито кракнат. На сайта на фуджицуто има само някакъв ъпдейт. Говорим за WIN7. Интересно че под WIN10 си има всичко, и драйвери си инсталира, и някакъв софт негов си.

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

 Здравейте, някой знае ли дали има и ако има от къде мога да си сваля портабъл  IRC клиент.Търсих, но все удрям на камък.Благодаря предварително! :)

Link to comment
Share on other sites

Не. Всъщност по-зле трудно може да се намери. TN панел и ниска разделителна способност (само 1080 за 27")

 

:) Не го слушай много дедо - за хора с не много добро зрение, но искащи да работят седейки на метър от монитора си, всъщност 27" с FullHD изобщо не е лош избор, стига цената на монитора да е добра. Ако ще го ползваш за нещо по-професионално и прецизно - тогава търси по-професионален и по-скъп модел.

Link to comment
Share on other sites

exmortis, on 23 Mar 2016 - 12:00, said:

 Здравейте, някой знае ли дали има и ако има от къде мога да си сваля портабъл  IRC клиент.Търсих, но все удрям на камък.Благодаря предварително! :)

А тук потърси ли?

Link to comment
Share on other sites

Доста обобщителен въпрос.

Някакви изисквания ще кажеш ли?

Мисля да го свържа към лаптопа за гледане на филми и опцията Picture-In-Picture също.За игри също понеже го дават,че е бърз с 2-те ms.

Link to comment
Share on other sites

@galaxi, тия 2 милисекунди ги забрави, защото са grey2grey, така че по-скоро са 5, което също е достатъчно за игри, освен ако не си някой суперпретенциозен геймър. :)

От моя гледна точка (като човек, работещ от години на подобен 27" монитор) тоя асус ще ти свърши работа, но провери все пак тоя PiP дали не е ограничен само за определен вход, защото понякога го има тоя момент. ;)

Link to comment
Share on other sites

За 320 лева струва ми се е добре.Дедо,къде видя инфо за панела?

 

За панела: http://www.tftcentral.co.uk/panelsearch.htm

 

Също така гледай тука дали е от "мигащите": http://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htm

 

Все пак да повторя - ако не си виждал 27 инчов монитор - виж го. Поработи малко и пак да си говорим.

 

За гледане на филми сигурно ще е ок донякъде (ако не се въртиш много и го гледаш фронтално без много да мърдаш). За игри е ок предполагам - малко играя и то не на разни shooter-и та там не се чувствам компетентен - про геймърите да кажат.

 

Но ако ще гледаш текст - това ще е трагично зле като размери на пикселите. Образа ще е ужасно зърнест. 

 

Потърси поне монитор без PWM ако ще е от тези. Имаше едни модели на Benq на приблизително същата цена и освен че бяха flicker free бяха и с МVA панел. Един такъв имам в офиса и помня го взех преди година-две за около 350лв.

 

Аз специално не бих си го причинил това да взема монитор с TN панел и 27". IPS или MVA/PVA да. 27" за предпочитане е да е с 2560х1440 разделителна способност а не 1080 но там цените верно скачат и няма да е под 800лв даже. 

 

Ето този е доста по-приличен: http://desktop.bg/displays-benq-benq_gw2760hs (и е с приличен панел и не мига)

 

А за хубав - http://desktop.bg/displays-dell-dell_u2715h или http://desktop.bg/displays-benq-benq_bl2710pt

320 лв. за нов 27" монитор си е съвсем добре. :thumbsup:  ...моят струваше двойно...

 

И като се вгледа човек - дали мига или не, какъв е панела и т.н. и се оказва, че е имало защо да струва двойно. Моите обикновено са малко над четворно на този и определено има за какво да им е цената такава. 

Link to comment
Share on other sites

Чкаха една пратка от китай, отидох онзи ден в пощата с листчето и жената там ми каза, че това била втората бележка и в клона пратка за мен няма. Поръчах стоката миналия месец на 17-18ти и до 22ри февруари можех да я тракна без проблем. В един от сайтовете за тракинг показва, че е още in transit. 

 

 

Ако се окаже, че съм изпуснал срока за взимане, какво трябва да направя ? Да кажа на китайците, че не съм я получил и да ми пратят друга гривна или ? 

Link to comment
Share on other sites

Обикновено ги държат 2 седмици и след това ги връщат. Ако се окаже, че са го върнали - пиши на китайците, че не си го получил.
 
-------------------------------
 

За гледане на филми сигурно ще е ок донякъде (ако не се въртиш много и го гледаш фронтално без много да мърдаш). За игри е ок предполагам - малко играя и то не на разни shooter-и та там не се чувствам компетентен - про геймърите да кажат.

Но ако ще гледаш текст - това ще е трагично зле като размери на пикселите. Образа ще е ужасно зърнест.

 

По повод филмите - понеже постоянно гледам точно на него (моя 27 инчов TN монитор), мога да кажа, че 170 градуса са си предостатъчен ъгъл за гледане от която и да е страна без някакво значимо променяне на контраста и цветовете ; единствено ако го гледаш отдолу-нагоре (щото и така съм го гледал), се налага да увеличил малко осветлението, защото в тази позиция става малко по-тъмен. Между другото понеже имам и един подобен Самсунг, там си има специални презети, в които автоматично променяш осветлението в зависимост от това дали мониторът ти е позициониран доста над или доста под линията на очите ти.

 

А по въпроса за "зърнестия образ" - стига да не го гледаш от една педя разстояние, няма да виждаш пикселите...а и се предполага, че като си с 27" ще го гледаш от по-далечно разстояние, а от там нямаш никакъв шанс да ги видиш тия пиксели. Дедо просто има завишени изисквания за мониторите и не се явява критерий за по-масовите покупки и добре че е така, защото всички производители тутакси трябваше да преустановят производството на всякакви модели с TN матрица, както и всичките си ниски класове с IPS. :)

Link to comment
Share on other sites

170те градуса са по хоризонтала. Вертикално е проблема. Ако се излегнеш назад на стола и образа потъмнява


всички производители тутакси трябваше да преустановят производството на всякакви модели с TN матрица, както и всичките си ниски класове с IPS. :)

Много точно описа мнението ми. Виждал съм на какви монитори работят някои хора (защото 'това има' и никой не се грижи за това, че очите им след 5 години ще са на мармалад)

Link to comment
Share on other sites

Пичове, да се сещате къде продават шапки, ала 30-те в Пловдив, че за утре ще ми трябва една? Сещам се за един магазин на Антим 1ви, ще погледна и в мола New Yorker и HM, но съм отворен и за други идеи.

 

mens-fedora-hat.jpg

Link to comment
Share on other sites

Къде ги видя две? Аз за една знам, от поне 20 години, но там шапките са класика и се въртят около 100 лева за елементаризми. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...