Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Опитвам се да си купя нещо през Itunes, въвеждам си правилно номера на картата и пин кода, но ми изписва, че е грешен. Някакви идеи?

Ако е от значение досега не съм я ползвал тая карта за онлайн покупки.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Опитвам се да си купя нещо през Itunes, въвеждам си правилно номера на картата и пин кода, но ми изписва, че е грешен. Някакви идеи?

Ако е от значение досега не съм я ползвал тая карта за онлайн покупки.

При онлайн покупки се въвежда CVV2 код-а, а не пин код-а. На гърба на картата се намира. Изписан ти е номера на картата. Малък интервал и тогава можеш да го видиш. 3 цифри е.
Link to comment
Share on other sites

При онлайн покупки се въвежда CVV2 код-а, ........

 

Потвърждавам! Точно тоя код поискаха да им потвърдя по телефона ония с цигарите, дето бащата на netrootbg успя да ми ги изпуши (с неудоволствие). :lol:

Link to comment
Share on other sites

При онлайн покупки се въвежда CVV2 код-а, а не пин код-а. На гърба на картата се намира. Изписан ти е номера на картата. Малък интервал и тогава можеш да го видиш. 3 цифри е.

Ааа, супер стана! Благодаря много.

Link to comment
Share on other sites

Кой предлага на място в Пловдив продуктите на Бардал? Конкретно ми трябва продукт за промиване на двигател при смяна на маслото, видях, че мога по интернет да си го поръчам, но ако има магазин в Плд предпочитам на място.

Link to comment
Share on other sites

Не знам кой предлага, ама само да вметна, че "добавките" за промиване са нож с 2 остриета, така че съветът ми е ако нямаш остра нужда, да не го правиш профилактично.

Link to comment
Share on other sites

Правете като мен. Сменяте на месец и половина и двигателя си е чист ;)

Не ще да работи,тия камило**ци явно са блокирали всичко-то войс де що за докопали...

сега си гледах хисторито. Оказа се, че само съм писал.
Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Мисля да си взема допълнително РАМ за компа, в момента съм с 2х1 + 2, смятам да ги сменя с 2х4.

Processor: AMD Athlon 62 x2 Dual Core Processor 4200+   2.20GHz

Какво точно трябва да гледам, когато си търся РАМ, някакви определени детайли, които да отговарят на процесора? DDR2 или DDR3 трябва да са паметите и т.н.

П.С.: Ако някой от колегите във форума има каквото търся, може дори да ми предложи на ЛС :)

Link to comment
Share on other sites

Кой предлага на място в Пловдив продуктите на Бардал? Конкретно ми трябва продукт за промиване на двигател при смяна на маслото, видях, че мога по интернет да си го поръчам, но ако има магазин в Плд предпочитам на място.

 

Autopro.

 

Здравейте!

 

Мисля да си взема допълнително РАМ за компа, в момента съм с 2х1 + 2, смятам да ги сменя с 2х4.

 

Processor: AMD Athlon™ 62 x2 Dual Core Processor 4200+   2.20GHz

 

Какво точно трябва да гледам, когато си търся РАМ, някакви определени детайли, които да отговарят на процесора? DDR2 или DDR3 трябва да са паметите и т.н.

 

П.С.: Ако някой от колегите във форума има каквото търся, може дори да ми предложи на ЛС :)

 

Процесора няма връзка. Трябва да кажеш дъното ти какво е.

Link to comment
Share on other sites

Инсталирай си Speccy.
Ще ти покаже всякаква информация, дори и каква РАМ имаш инсталирана в момента.

DDR2/DDR3, както и честотата на работа.

Link to comment
Share on other sites

Не само това. Трябва да вземеш памети със АБСОЛЮТНО СЪЩИТЕ тайминги - CAS Latency, RAS, ...

Правил съм подобно упражнение преди време и резултата е бил "поразителен" - т.е. системата стана не само по-бавна ами и крайно нестабилна, именно защото паметите не бяха еднакви - накрая стигнах да изхвърля и едните и другите и да търся нови.

Моя съвет е да продадеш наличните памети и да си вземеш нови - АБСОЛЮТНО еднакви и като марка и модел и всичко - много внимавай във всички цифрички по паметите. Съветвам те да търсиш нови памети или поне такива с гаранция, а не стари такива - шанса да попаднеш на нещо правещо проблеми е голям.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Не само това. Трябва да вземеш памети със АБСОЛЮТНО СЪЩИТЕ тайминги - CAS Latency, RAS, ...

 

Правил съм подобно упражнение преди време и резултата е бил "поразителен" - т.е. системата стана не само по-бавна ами и крайно нестабилна, именно защото паметите не бяха еднакви - накрая стигнах да изхвърля и едните и другите и да търся нови.

 

Моя съвет е да продадеш наличните памети и да си вземеш нови - АБСОЛЮТНО еднакви и като марка и модел и всичко - много внимавай във всички цифрички по паметите. Съветвам те да търсиш нови памети или поне такива с гаранция, а не стари такива - шанса да попаднеш на нещо правещо проблеми е голям.

 

Благодаря много за съвета! Можеш ли случайно да ме насочиш към някого, от когото да си закупя, примерно някой колега от форума ? :)

Link to comment
Share on other sites

host, on 14 Mar 2016 - 02:30, said:host, on 14 Mar 2016 - 02:30, said:host, on 14 Mar 2016 - 02:30, said:host, on 14 Mar 2016 - 02:30, said:host, on 14 Mar 2016 - 02:30, said:

Кой предлага на място в Пловдив продуктите на Бардал? Конкретно ми трябва продукт за промиване на двигател при смяна на маслото, видях, че мога по интернет да си го поръчам, но ако има магазин в Плд предпочитам на място.

Както w00x-а спомена - аутопро на Коматевско шосе 27 предлагат продукти на Бардал. Иначе аз си купувам литрова тенекия Бардал за нафтата от един склад в двора на Напредък - не мога да ти постна стрийт вю, обаче като влезеш оттук: https://www.google.bg/maps/@42.1605138,24.7668828,3a,75y,161.31h,94.75t/data=!3m6!1e1!3m4!1sJuQdR7NlV8093z4DwOmQMA!2e0!7i13312!8i6656 караш до дъното, завиваш вдясно и караш още приблизително толкова; склада ти се пада отляво. Този ми го препоръча приятел монтьор, сервизите си пазаруват оттам на едро.

 

П.П. Обаче те признавам за манЯк, в добрия смисъл на думата.

П.П.П. И ако някога реша да си купя бееНве на старо, първом на теб ще се обадя дали не го продаваш ;)

 

 

Пази си бабата с шевроните и хич ти ни требе да се занимаваш с ония тревясали гробове с разклатени кръстове....

Бабата с шевроните си я пазя, щото е от последните истински хидроени. Това изобщо не пречи да се кефя на Коста как се грижи за онова, което има.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Не само това. Трябва да вземеш памети със АБСОЛЮТНО СЪЩИТЕ тайминги - CAS Latency, RAS, ...

 

Правил съм подобно упражнение преди време и резултата е бил "поразителен" - т.е. системата стана не само по-бавна ами и крайно нестабилна, именно защото паметите не бяха еднакви - накрая стигнах да изхвърля и едните и другите и да търся нови.

 

Моя съвет е да продадеш наличните памети и да си вземеш нови - АБСОЛЮТНО еднакви и като марка и модел и всичко - много внимавай във всички цифрички по паметите. Съветвам те да търсиш нови памети или поне такива с гаранция, а не стари такива - шанса да попаднеш на нещо правещо проблеми е голям.

 

Малко преекспонираш. Имам два кита на компютъра си. Единия е Adata 2x1GB 1066MHz, другия е Corsair 2x2GB 1066MHz DDR2. Никакви проблеми съм нямал.

 

Тук, примерно.

 

Хаха, виж им цените. 2ГБ ДДР2 800 за 47лв. Тия са някакви надрусани. :D

Link to comment
Share on other sites

Щото са на 1066, пробвай да туриш друг чип, че да видиш. Тая простотия я бях сътворил навремето, щото нали чипове има, удисват на слота - ръгай... Добре че Ники ме светна преди нещо да изгори... Машината беше Чики Бегиристайн отвсякъде... 

Link to comment
Share on other sites

Малко преекспонираш. Имам два кита на компютъра си. Единия е Adata 2x1GB 1066MHz, другия е Corsair 2x2GB 1066MHz DDR2. Никакви проблеми съм нямал.

Ми нямал си щото си калитко и си нацелил с еднакви тайминги или дъното ти е достатъчно хубаво да не му пука много, а реално работят доста по-бавно.

 

Защото за да работи всичко като хората се избират едни честоти и чудесии и се гледа най-малкия общ знаменател. Хубавите дъна сами се нагаждат но е егати изкуството по принцип.

 

И ти като си нямал проблеми с произволни памети не значи, че други хора не сме брали маса ядове докато се светнем къде е грижата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...