Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

HDI-то наистина е куче ама 2.0. И 1.6 и 2.2 HDI не ги препоръчвам и на най-големия ми враг както 1.9 dCi 120 коня на Рено....

 

Аз иначе откакто карам Ван, за семейна кола друга не искам и да чувам. Да сядам на земята, и да се сгъвам, хайде не мерси.... Ако ще е за писта, вече е друга бира. 

Link to comment
Share on other sites

Някой ползва ли безжични тонколони? Какви са впечатленията?

Напоследък съм се чалнал на тема "cable management" и се убеждавам, че най-лесният начин да скриеш кабелите е да няма кабели, които да трябва да криеш :)

Link to comment
Share on other sites

Някой ползва ли безжични тонколони? Какви са впечатленията?

Напоследък съм се чалнал на тема "cable management" и се убеждавам, че най-лесният начин да скриеш кабелите е да няма кабели, които да трябва да криеш :)

 

Ако са хубави няма да имаш никакъв проблем. Много скъпи марки използват безжични ресивери в скъпи модели за задни говорители, а дори и за събуфер. Технологията е изчистена от бъгове. Преди имаше някакви смущения от време на време, но вече това е решено. Стига да не вземеш някакви "Безжични тонкулони!! ПРОМО!" от OLX, всичко ще е наред.

Link to comment
Share on other sites

Някой ползва ли безжични тонколони? Какви са впечатленията?

Напоследък съм се чалнал на тема "cable management" и се убеждавам, че най-лесният начин да скриеш кабелите е да няма кабели, които да трябва да криеш :)

 

Не са готови още за нас, нито ние за тях. Засега сме в добра кондиция на тема безжични слушалки. 

Link to comment
Share on other sites

Снощи поразгледах какви са възможностите. Май наистина не сме готови. Като цяло не са за тази цел, за която ги мисля. Батериите издържат много под очакванията ми. Преобладаващите дизайни и цветове са "фреш", "куул" и др. подобни, което не ми допада. Да не забравяме и парите - има и по-достъпни модели, но в повечето случаи цената на една дребна тонколонка се равнява на прилична 5.1 система. Засега ще се примиря с кабелите :)

Link to comment
Share on other sites

Само ако има излишни пари за хвърляне...иначе за мен това си е напълно безсмислено разхищение....да не говорим, че има доста по-евтини варианти за BT-music.

Link to comment
Share on other sites

За семейна кола поглеждам към освен изброените и към Honda FRV, пък що не и Митсубиши Грандис, но щом и жена ще го кара май Грандиса не е много ок. Иначе Мултипла ми е също фаворит най-вече заради 6-тото място подобно на ФРВ, но пък е по-поносима на цена.

Я в този ред на мисли някой има ли информация за кола, чиято предна седалка може да се върти назад, че жената да забавлява децата докато се пътува. Изключваме вановете, там е ясно.

Link to comment
Share on other sites

Друг вариант 

 

Последно се загледах в това: http://www.emag.bg/soundbar-philips-htl1180-2-0-40w-htl1180b-12/pd/DZVLDYBBM/?ref=smart-history_1&recid=VP_AP_VIS

 

Много ми харесва като стил и ще пасне идеално върху стойката на монитора (зад ствола). Само не знам дали няма да му повлияе заради близостта.

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Това е саундбар за телевизор. :)
До сега не съм се и замислял дори за използването на подобен говорител с компютър, защото:

 

1. Широко е 1 метър или повече.

2. Разстоянието на използване е предвидено да е няколко метра, а не 60-70см, колкото е нормалното разстояние на потребителя от монитора.

3. За тези пари ще си вземеш чудесни стерео колони, които ще звучат по-добре от този саундбар.

4. Предвиден е за включване в дигитален/оптичен изход, което ще е трудно с компютърна звукова карта, освен ако нямаш някоя с вграден оптичен изход.

5. Говорителите при саундбар-овете са разположени в двата края на саундбар-а, което ще означава, че при използване от толкова близо - звука ще ти минава отстрани. Оптималното разположение е говорителите да са насочени към позицията на слушане.

 

Няма да повлияе на монитора, защото е екранирано. Все пак е направено да седи директно пред/под телевизора.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

djadomraz, on 18 Jan 2016 - 22:30, said:

Хора, казвайте за тапицер, че аз имах 1, който нещо не си вдига телефона тези дни.

 

Някой ми беше дал телефон на 2ри - той се оказа че само с автомобили се занимавам - даде ми телефон на трети, който тотално ме отряза, че този месец няма да може да ми обърне внимание изобщо...

Дедо, ползвал съм услугите на тапицера на ул. "Граф Игнатиев" 20 . Бяха по-дребни неща, които носих на място и не съм запазил номера му, но сърча в гошо връща телефон 0889 169 199.

Link to comment
Share on other sites

4. Предвиден е за включване в дигитален/оптичен изход, което ще е трудно с компютърна звукова карта, освен ако нямаш някоя с вграден оптичен изход.

 

Не е точно така...

 

 

Възможности за свързване

• Странични изводи за свързване: Аудио вход (3,5 мм), USB

• iPod/iPhone: чрез 3,5-мм аудио вход

• Задни конектори: Допълнителен вход (AUX), Цифров коаксиален вход, Цифров оптичен вход

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така...

 

На мен ми е пределно ясно, че може да се включи с RCA/3,5, но това за мен е компромис. А и в случая е най-малкият проблем.

 

Освен това, ако не е включен дигитално с източника, не може да се използват функцията за виртуалния съраунд и вградените декодери.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Разбира се, но "Не е точно така" се отнасяше и за друга част от твърдението ти:

 

...освен ако нямаш някоя с вграден оптичен изход.

Доста голяма част от съвременните дъна имат коаксиален цифров изход.

Link to comment
Share on other sites

Именно заради съм го споменал като вариант......?

 

Нека го кажа така. Който иска да си слага саундбар на компютъра. Аз никога не бих го направил или препоръчал на някой.

 

Ако ще е саундбар, поне да е с вуфер, защото от това нещо няма никакъв бас. Има саундбарове с безжичен вуфер.

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив, мога да разгледам хубави офис столове?

 

БМебел срещу МОЛа

 

ОК Офис срещу полиграфията (там има mposition.pl) и то на прилична цена (ама варианта без стойката за лаптопа). Дали го има наличен не знам, но със заявка бяха ми докарали един да го пробвам.

 

Пак до полиграфията са stol4e.bg

 

Офис 1 (не знам кой от магазините им е най-добре зареден - преди имаше един в център Аркадия срещу Метро ама дали още имат там не знам)

 

Евентуално някоя промоция на Метро може да огледаш.

 

Имаше едни някъде до филипово - при тях не съм ходил все още.

 

Имаше още едни някъде зад четвъртък пазара но съм им забравил името - при тях също не съм ходил, но приятел си взе от тях на humanscale стол та имат и хубави.

 

Midex edit: ...и дедо да не се обажда, че не мо'ем му насмогна на неговите модели...

Е хайде сега. Той ако даде и ценови диапазон мога да го консултирам и за това. 

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...