Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Митко вече няма мед за продаване. Част от "полезното" влияние на човека върху природата е и поголовното намаляване на пчелите. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не, не държа. Просто бях купувал някога... Вече не помня и аз кога и от кого.

На номера от сайта ли да звъня или ти ще ми дадеш друг на ЛС?

Link to comment
Share on other sites

Ценови диапазон в момента не мога да дам, ще трябва да го уточня първо с началството...

Благодаря за насоките.

 

Мнения:

http://stol4e.bg/bg/product-view/890.html

 

 

ВЪРХА Е!!! Колегата си взе такъв и това отдолу идеално ти подпира кръста.

 

Пламен не го слушай - не знам за какъв здрав гръб има предвид като мрежата я предпочитам пред всичко друго защото не ми се запотява гърба, а е достатъчно мека и удобна дори да спиш на този стол (правил съм го веднъж между другото - предпочитам си леглото ама при нужда става)

Link to comment
Share on other sites

Искам да пробия дупка в бюрото за прекарване на кабели. В тази дупка искам да сложа гумено уплътнение - нещо като куха тапа, но не знам как се казва и къде да търся :) Предложения?

Link to comment
Share on other sites

Искам да пробия дупка в бюрото за прекарване на кабели. В тази дупка искам да сложа гумено уплътнение - нещо като куха тапа, но не знам как се казва и къде да търся :) Предложения?

 

Специализирани магазини за мебелен обков - не е точно тапа и не е гумено, но го има  :grin:

 

А фреза за целта имаш ли? 

Link to comment
Share on other sites

Ако визираш нещо такова: http://www.rosi.bg/metalen-otvor-za-kabeli-4693.html, много е широко. Мислех да пробия с бормашина и да разширя, колкото да мине аудио жак и USB.

 

Разгледах няколко сайта, май това е стандартът. Ще го обмисля.

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Такова гумено уплътнение, тип О-пръстен, трудно ще намериш с такава височина като за плот на бюро. Казвам го от опит. Ако намериш, сподели!

Link to comment
Share on other sites

ВЪРХА Е!!! Колегата си взе такъв и това отдолу идеално ти подпира кръста.

 

Пламен не го слушай - не знам за какъв здрав гръб има предвид като мрежата я предпочитам пред всичко друго защото не ми се запотява гърба, а е достатъчно мека и удобна дори да спиш на този стол (правил съм го веднъж между другото - предпочитам си леглото ама при нужда става)

То, това е идеята, да ми подпира кръста, че си имам проблеми с него...Ще видим, все пак трябва да уговоря и бюджета.

Link to comment
Share on other sites

Има, но трябва да се търси на друго место. Например проходните муфи за ел. таблата. Биват пластмасови и гумени. Различни диаметри и височини. Различни цветове. Друг е въпроса вече за визия, дизайн и т.н.

Link to comment
Share on other sites

То, това е идеята, да ми подпира кръста, че си имам проблеми с него...Щ

 

Ако разчиташ, че с тази облегалка ще спре да те боли кръста...в дълбока заблуда си. ;)

Link to comment
Share on other sites

Има, но трябва да се търси на друго место. Например проходните муфи за ел. таблата. Биват пластмасови и гумени. Различни диаметри и височини. Различни цветове. Друг е въпроса вече за визия, дизайн и т.н.

 

Плота като е 70-80мм. няма такъв О-пръстен. Има муфи, да, но те са грозни, с гайки и т.н. Тея конзоли затова са измислени. Макар, че аз накрая не си дупчих бюрото, а ги пуснах така. Два кабела за монитора се виждат и това е положението. Продават едни черни като гофрета или по-точно спирали. С такова го направих и мяса. Като имам предвид хаоса, който ми е на бюрото, последното нещо, което гледам е двата кабела.

 

Що така като ми е подредено и нищо не знам къде е...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ако разчиташ, че с тази облегалка ще спре да те боли кръста...в дълбока заблуда си. ;)

Той кръста ме боли от друго...

Просто трябва да имам лумбална опора, за да го държи в правилна позиция, че иначе става...мазало...

Link to comment
Share on other sites

Ако визираш нещо такова: http://www.rosi.bg/metalen-otvor-za-kabeli-4693.html, много е широко. Мислех да пробия с бормашина и да разширя, колкото да мине аудио жак и USB.

 

Разгледах няколко сайта, май това е стандартът. Ще го обмисля.

 

Стандартът е 60, всичко друго са съчинения и ако ще слагаш "пръстен", то разсъждавай на тема импровизации. Или просто не слагай нищо. 

Link to comment
Share on other sites

Плота като е 70-80мм. няма такъв О-пръстен. Има муфи, да, но те са грозни, с гайки и т.н. Тея конзоли затова са измислени. Макар, че аз накрая не си дупчих бюрото, а ги пуснах така. Два кабела за монитора се виждат и това е положението. Продават едни черни като гофрета или по-точно спирали. С такова го направих и мяса. Като имам предвид хаоса, който ми е на бюрото, последното нещо, което гледам е двата кабела.

 

Що така като ми е подредено и нищо не знам къде е...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Еми аз затова казах че въпроса за визия и дизайн е спорен, но всеки си има вкус де. А какви са тези плотове по 70-80мм? То цял дърводелски тезгях бре... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Алооо, другарю - кухненски плот е 40, да кажем си туриш и на бюрото, какви 60-70 те гонят?  :laughing:

 

При нестандартен отвор стандартни обкови няма. Търси се импровизирано решение. 

Link to comment
Share on other sites

Еее, стругари... На око го казах. Не съм го мерил с шублер  :grin:  :grin:  :grin:

Факт е, че няма такова, което хем да е естетично издържано, хем стабилно като се сложи. Вариантът е конзолка.

А ако някой намери, ще се радвам да сподели.

Link to comment
Share on other sites

И все пак, не вярвам бюро за компютър, да е с плот по-дебел от стандартните 18мм. :popcorn:

 

18 е смях в залата и не е стандарт за плот, по-скоро за вафла. Да си сложиш подобно нещо е живо търсене на беля или аронско картонено изпълнение... Ако не се направи от плот 40-ка, мебелистите обикновено правят т.нар. лепен плот - две плоскости слепени и кантирани с широк кант. Съответно става 36. Ако се купи някой боклук от магазин може и по-малко да е, но това никому не го препоръчвам... 

 

Лъки - 60-70 няма как да го докараш, освен ако не е поръчков масив или някакво много нестандартно изпълнение  :grin:

 

Фактически сега като се замисля, май вече има и други видове освен стандартните 60-ки капачки. Ще проверя изрично следващият път в магазина за обков, защото и на мен ми стана интересно.  

Link to comment
Share on other sites

Плотът на моето бюро е 24 мм и честно казано не виждам каква е нуждата от повече - освен ако целта не е да се играе хоро на него. 

 

Одеве ми хрумна друго нещо - вместо да правя дупки, може в задния край на плота да изрежа малки цепки, колкото да минава кабел. Издърпвам бюрото напред, прокарвам кабела през цепката и връщам бюрото до стената.

Link to comment
Share on other sites

Плотът на моето бюро е 24 мм и честно казано не виждам каква е нуждата от повече - освен ако целта не е да се играе хоро на него. 

 

Одеве ми хрумна друго нещо - вместо да правя дупки, може в задния край на плота да изрежа малки цепки, колкото да минава кабел. Издърпвам бюрото напред, прокарвам кабела през цепката и връщам бюрото до стената.

 

Ский ся, Тоске, варианти много, не ти знам бюрото все пак.  :grin:

 

Например моето е масив и съм правил по него какво ли не. Ти си знаеш кабелите, ти си знаеш бюрото, позицията и прочее - решавай.  

Link to comment
Share on other sites

Аз на 18мм ремонтирам ТВ, вече доста годинки. Вие какво правите на тези плотове, си е ваша работа. Може и 100мм да си слагате. На никой не се бъркам. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...