Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Това на какво ви мирише, на преинсталиране или да пусна отново скенера, от вчера започнаха да ми излизат реклами на хрома като влезна във форума. И днес забелязах че С: ми се е препълнило имаше към 13гб свободно сега е 1,7гб . А хич не ми се преинсталира, че имам много програми за накичване, имам и Ghost ама пак трябва да кича програми, тоест цял ден на вятъра.

 

 

 

 

Това ми мирише, а и не само, защото съм сигурен, на CTB Locker-а дето по някаква причина е много активен в България в момента.

 

За рекламите просто си ресетни браузъра и ще се оправи.

 

Има някакъв моднат вирус, който се разпространява с мейл в момента. В един момент, след рестарт модва всички разширения и дотам. Няма doc, няма pdf. Имаше туул, който оправяше нещата, но този туул не помага на последната версия на вируса.

 

CTB Locker-а е това. Няма туул. Няма оправия.

 

Ползва се това, но се твърди, че при последната версия на вируса не върши работа.

Дъвкано е и тук.

 

Първия линк работеше за версиите преди 1 година. Вече не работи.

 

Имам и още два въпроса.

1. Ако си копирам торент файловете и след преинсталиране ги поставя в съща папка и ги заредя всичките ще продължи ли да сийдва или има друг начин?

2. От биоса ССД-то на AHCI ли трябваше да се настрои за по-голяма производителност?

 

1. Не.

2. Да.

 

На ССД не се прави дефрагментация ако искаш да си го ползваш и за в бъдеще. :D Ако ще го хвърляш - дефрагментирай на воля.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това ми мирише, а и не само, защото съм сигурен, на CTB Locker-а дето по някаква причина е много активен в България в момента.

За рекламите просто си ресетни браузъра и ще се оправи.

 

На ССД не се прави дефрагментация ако искаш да си го ползваш и за в бъдеще. :D Ако ще го хвърляш - дефрагментирай на воля.

Благодаря за съвета, е направих я веднъж вчера тази грешка, дано да не се е бъгясал. Сега започвам с голямата балтия.

Link to comment
Share on other sites

Това ми мирише, а и не само, защото съм сигурен, на CTB Locker-а дето по някаква причина е много активен в България в момента.

 

CTB Locker-а е това. Няма туул. Няма оправия.

 

Какво може да се направи,за да се избегне това вирусче?

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Да не се отварят подозрителни мейли, да не се клика на странни линкове във Фейсбук и скайп, да не се ъпдейтват Adobe Flash Player и Java от неофициални сайтове.

Link to comment
Share on other sites

Да ама не мога да започна, след като дам от биоса AHCI и всички дискове и двд то изчезват и ето какво ми показва при стартиране на инсталацията.

Какво бъркам?

 

788355.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ти AHCI можеш да ги пуснеш и после. Не би трябвало да имаш проблем ако го пуснеш. Моя хардуер е много стар, дори DVD-то ми е с IDE кабел, но заради SSD-то пуснах AHCI режима и нямах грижи с нищо.

Направи го сега на IDE щом има проблем и после като инсталираш уиндоуса го смени на AHCI. Ако не зареди уиндоуса или имаш проблеми, винаги можеш да го върнеш.

Link to comment
Share on other sites

Ти AHCI можеш да ги пуснеш и после. Не би трябвало да имаш проблем ако го пуснеш. Моя хардуер е много стар, дори DVD-то ми е с IDE кабел, но заради SSD-то пуснах AHCI режима и нямах грижи с нищо.

 

Направи го сега на IDE щом има проблем и после като инсталираш уиндоуса го смени на AHCI. Ако не зареди уиндоуса или имаш проблеми, винаги можеш да го върнеш.

Интересно е че на Асрока старото дъно нямах проблем и го бях пуснал, когато сложих Гигабайта и пробвах не стана и инсталира на нативе иде.

Ами пак ще е така.

Link to comment
Share on other sites

Не можах да преинсталирам даваше ми винаги горното съобщение, върнах системата с GHOST сега няма вируси но инсталацията е от преди 2 години. Всички опити бяха с бутване от флашка, сега ще запиша ДВД за да пробвам с него как ще?

Ако имате някакви идеи, помагайте.

Link to comment
Share on other sites

Не можах да преинсталирам даваше ми винаги горното съобщение, върнах системата с GHOST сега няма вируси но инсталацията е от преди 2 години. Всички опити бяха с бутване от флашка, сега ще запиша ДВД за да пробвам с него как ще?

Ако имате някакви идеи, помагайте.

 

Да. От къде взе този Windows и сигурен ли си, че е читав? Ако за сефте го инсталираш, виж с друг релийз.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Да. От къде взе този Windows и сигурен ли си, че е читав? Ако за сефте го инсталираш, виж с друг релийз.

Инсталирал съм доста машини с него, Win7 IE10 x64 BG интегриран април 2013.

Ако сваля от 15.01.2015 г. само че е на US след това ще мога ли да го обърна на BG с ъпдейт на езиците?

Пробвах и с тази версия снощи и пак Нъц.

След доста ровене по торентите установих, че няма по-нова версия от тая която имам и е гостната, така че няма смисъл да преинсталирам, реално ще съм със същата версия, м/у другото сега лети системата да не му е уруки  :grin:

Благодаря за помощта на всички, ще му мисля как да преинсталирам като му дойде времето за 10-тката.

 

А сега ако споделите и програма за възпроизвеждане на 3D филми и същевременно конвертиране от 2D в 3D ще съм страшно благодарен.  Освен  CyberLink PowerDVD

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос - имам един pdf в който има текст на кирилица изписан. В която и друга програма да го копирам тоя текст ми излизат маймунки. Някой идея как да го спася?

 

Те ви и копираното от него. Някой ако иска, мога да му пратя и pdf-a.

 

m - ìàñîâ ïîòîê, kg/s;
Q - òîïëèíåí ïîòîê, W;
t -òåìïåðàòóðà, îÑ;
ðàçìåðè, m;
m - äèíàìè÷åí âèñêîçèòåò, Ðà.s;
l - êîåôèöèåíò íà òîïëîïðîâîäíîñò, W/(m.K)
a - êîåô. íà òîïëîïðåäàâàíå , W/(m2.K);
k - êîåô.íà òîïëîïðåìèíàâàíå, W/(m2.K)
r -ñïåöèôè÷íà òîïëèíà íà èçïàðåíèå, J/
 
 
Edit: Finereader оправи положението
Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Finereader ясно, но твърде крайно решение.

Word 2003 имаше опция Fix broken text за точно такива случаи. В по-новите версии май я няма вече.

Текста гласи:

 

m - масов поток, kg/s;
Q - топлинен поток, W;
t -температура, оС;
размери, m;
m - динамичен вискозитет, Ра.s;
l - коефициент на топлопроводност, W/(m.K)
a - коеф. на топлопредаване , W/(m2.K);
k - коеф.на топлопреминаване, W/(m2.K)
r -специфична топлина на изпарение, J/

 

Поствам тук полезния линк, за да остане:

http://2cyr.com/decode/?lang=bg

 

Или друг линк, ама не съм го пробвал:

http://w0tever.blogspot.com/2011/05/how-to-add-fix-broken-text-to-ms-office.html

Edit: Пробвах го, работи перфектно!

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

По-точно, идеята е да разбера дали е само форматиране на текста или има някаква друга хватка. Занимавам се в момента с един MathCad, обаче старите файлове, които имам, са на по-стара версия. И като ги отворя на новата - положението се осира. А старата версия не се поддържа от Джам 7, още повече, че дори и да се опитам да и дам настройки да върви като на ХР, отново не иска да стартира инсталацията. Малко тъпо положение, ама ще правя копи пейст, докато ги възстановя.

Link to comment
Share on other sites

 

Имам и още два въпроса.

1. Ако си копирам торент файловете и след преинсталиране ги поставя в съща папка и ги заредя всичките ще продължи ли да сийдва или има друг начин?

2. От биоса ССД-то на AHCI ли трябваше да се настрои за по-голяма производителност?

 

1. Не.

2. Да.

 

1. Напротив става точно така, копирах си ги на D: след това му зададох същата директория която сваляше преди това върнах си торентите в папката където бяха преди това и ги стартирах, само направи някаква проверка набързо и ето:

 

788413.jpg

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

Младене, сега следва ритуално да получиш чифт чорапи на розово-жълто-жабешко зелено райе! :laughing:  :laughing:  :laughing:

Галин съответно требе да седне на дилдо със същата разцветка...придържано от Наско...

ХАХАХАХХА

 

Има ли по-голям панаир от Съдебен спор??? :laughing:  :laughing:  :laughing:   

Link to comment
Share on other sites

Младене, сега следва ритуално да получиш чифт чорапи на розово-жълто-жабешко зелено райе! :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Жалко, трябваха ми по-рано, малката играеше Пипи дългото чорапче и се наложи да купим, та в този ред на мисли ще ми станат в повече  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Престраших се най-накрая, ама ще падне търсене сега кое къде е, 10 минути търсих пейнта за да направя това  :grin:

 

788421.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. Напротив става точно така, копирах си ги на D: след това му зададох същата директория която сваляше преди това върнах си торентите в папката където бяха преди това и ги стартирах, само направи някаква проверка набързо и ето:

Не съобразих, че може да са ти в една папка или да не са толкова много. Аз сийдвам 790 торент файла, които се свалят на поне 7 различни места на компютъра. Ако ги добавя след преинсталация, трябва да упомена къде да свали всеки един от тях и после то да ги проверява. Ще ми отнеме седмица.

 

Има ли по-голям панаир от Съдебен спор??? :laughing:  :laughing:  :laughing:   

Съдби на кръстопът.

Link to comment
Share on other sites

 

@mladenski76, това windows 10 ли е? Ако да - как добавяш "widget"-и в Start menu, т.к. моето е много семпло :D

 

От къде мога да си купя дърва за камина?

 

Link to comment
Share on other sites

и още един въпрос: Как се определя таксата за тръби на топлофикация т.к. ще сменям квартирата, а в новата има топли тръби от топлофикация?

Link to comment
Share on other sites

Лакмус за пределяне на pH от къд мога да купя?

Магазин за химически реактиви. Понякога има и в аптеките. Магазин има в Капана.

 

и още един въпрос: Как се определя таксата за тръби на топлофикация т.к. ще сменям квартирата, а в новата има топли тръби от топлофикация?

 

 

Ако има топли тръби, трябва да има датчици на тях. Ако няма - не те засяга.

Link to comment
Share on other sites

Ако има топли тръби, трябва да има датчици на тях. Ако няма - не те засяга.

 

хазяйката спомена 30 лв, но аз не съм сигурен, че тази цифра е фиксирана, за това ме притесняват тези тръби. Няма датчици, просто тръби.

Link to comment
Share on other sites

Помощ, за win8 , от къде да изключа изискването на подписан драйвър за да си инсталирам дъртия скенер?

 

 

788450.jpg

 

 

@mladenski76, това windows 10 ли е? Ако да - как добавяш "widget"-и в Start menu, т.к. моето е много семпло :D От къде мога да си купя дърва за камина?

 

Не 8.1 е, и аз съм много по бос от тебе, днес го инсталирах сефте  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...