Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Спират старите версии и да се логнеш, контактите са аут. Имах една машина с 3 и нещо версия и там трябваше да кача последната, за да си видя контактите. Тъпа работа, но щом така са решили... Все пак е Free услуга и нямаме много право да мрънкаме - като решат нещо, ако ни отърва ползваме, ако не Uninstall и търсим други варианти. И мен новите версии никак не ме радват, ама...

Link to comment
Share on other sites

Спират старите версии и да се логнеш, контактите са аут. Имах една машина с 3 и нещо версия и там трябваше да кача последната, за да си видя контактите. Тъпа работа, но щом така са решили... Все пак е Free услуга и нямаме много право да мрънкаме - като решат нещо, ако ни отърва ползваме, ако не Uninstall и търсим други варианти. И мен новите версии никак не ме радват, ама...

 

Ти да видиш какво е оправданието на МС шит за спирането на старите (мисля само последните 3-4 версии се поддържат).Смях голям.Ненаяли се.

Link to comment
Share on other sites

Ти да видиш какво е оправданието на МС шит за спирането на старите (мисля само последните 3-4 версии се поддържат).Смях голям.Ненаяли се.

Е, дай да го видим това оправдание и ние да се посмеем? 

Скайп не ползвам от около 3 години, инцидентно 2-3 пъти ми се е налагало, та да се чудя как ми е акаунта, пък ма'ни ами и паролата... Не е болка за умиране да го нямаш. Като с фейсбук, много добре се живее и без него.

Link to comment
Share on other sites

С версия 3.8 бях

 

Aaaa да ви кажа ... писах със съпорта, ония от майкрософт вика - ми скайп нямало да поддържа вече XP - качи си 7 (това на английски).    Викам си това как така го решиха ей така тази сутрин, без да е обявено никъде ....

 

И след половин час ми звъни приятел вика и на мен скайпа не се логва ... ама той със вин 7 а на ХР-то му върви .... Тоя от майкрософт вика - ми сложи си 8.1 ...

 

При следващ опит за писане със съпорта все пак да разбера какво става ... вече на жена попадам .... тя пък ми обяснява че трябва задължително да се инсталира последната версия на скайп ....

Да, ама греда .... колкото пъти да пробвах - не ще и неще да тръгне - вика изберете език ... полето празно, по-нататък изберете къде да се инсталира - избирам и пляс - грешка ...

 

Намерих информация че на някои проблема се решавал като се изтрият два файла с име shared ....

 

И проблема в крайна сметка го реших (поне за сега) с някаква кракната (или пачната) версия от братята руснаци на добрата стара 3.8 :)    Тръгна от раз :)

 

 

Ама тея от съпорта .... :blowup:

Edited by ЧефоС
Link to comment
Share on other sites

Е, дай да го видим това оправдание и ние да се посмеем? 

Скайп не ползвам от около 3 години, инцидентно 2-3 пъти ми се е налагало, та да се чудя как ми е акаунта, пък ма'ни ами и паролата... Не е болка за умиране да го нямаш. Като с фейсбук, много добре се живее и без него.

 

 

""As we look ahead to the future, we're focusing our efforts on bringing the latest and greatest to the most recent versions of Skype. As a result, we are going to retire older versions of Skype for Windows desktop (6.13 and below) as well as Skype for Mac (6.14 and below) over the next few months" says Tom Huang, Microsoft."

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Ти да видиш за Линукс версията - просто не те логва. Никакво съобщение, никаква информация. Ъпдейтваш - хисторито ти е празно. В кучешки лайна да се издавят, некадърна пасмина микромека...

Link to comment
Share on other sites

На какви марки кухненски уреди за вграждане да се спра? Става въпрос за печка, котлон и абсорбатор. За сега съм набелязал Teka, Bosch и Siemens. Някакви съвети?

Link to comment
Share on other sites

На какви марки кухненски уреди за вграждане да се спра? Става въпрос за печка, котлон и абсорбатор. За сега съм набелязал Teka, Bosch и Siemens. Някакви съвети?

 

Да - 2ра ръка Miele.

Link to comment
Share on other sites

Да - 2ра ръка Miele.

 

За чий му е втора ръка Miele? Да може после да се хвали, че са му миеле уредите ли? 

 

На какви марки кухненски уреди за вграждане да се спра? Става въпрос за печка, котлон и абсорбатор. За сега съм набелязал Teka, Bosch и Siemens. Някакви съвети?

 

Виж Gorenje ;) Иначе - Bosch и Siemens са добър избор, а Тека - признавам си, сефте я чувам тая марка.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Всичките са еднакви! Това са стари технологии известни и в най-затънтените китайски провинции. Избирай по дизайн и цена. Ако имаш възможност, разцъкай управлението на котлона, че на повечето съвременни е абсурдно идиотско. Силно препоръчвам индукционен котлон. За абсорбаторите погледни faber и не забравяй да вземеш с правилен дебит.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

За абсорбаторите погледни faber и не забравяй да вземеш с правилен дебит.

 

В какъв смисъл - правилен? На база на кое го определяш? Аз, ако си избирам, ще си взема тоя с най-голям дебит  :bgrin:

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Miele е за пералня, ясно ми е там хавата, не върви да взема втора ръка само за да е Miele на нова кухня. Най вероятно ще се спра на Bosch за фурна и котлона, а за абсорбатора ще погледна Faber. Иначе останалите хави ги имам, перални, хладилници и други уреди -  в средния клас.

 

А иначе какво е кривото на котлоните, че не схванах, 100% ще е индукционен.

Link to comment
Share on other sites

В какъв смисъл - правилен? На база на кое го определяш? Аз, ако си избирам, ще си взема тоя с най-голям дебит  :bgrin:

Така де, съобразен с минимума. Но все пак има и огромни абсорбатори, за ресторанти и т.н., от които просто няма смисъл.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Така де, съобразен с минимума. Но все пак има и огромни абсорбатори, за ресторанти и т.н., от които просто няма смисъл.

 

Да, ама и цифрата там е друга. Ако имам 300-400лв за абсорбатор, ще вляза в магазина и ще взема за тея пари този, който е с най-голям дебит и ще е някаква марка, която съм чувал за нея :lol:

Link to comment
Share on other sites

На какви марки кухненски уреди за вграждане да се спра? Става въпрос за печка, котлон и абсорбатор. За сега съм набелязал Teka, Bosch и Siemens. Някакви съвети?

 

Тека наистина са много добри, фимата е Испанска, преди 3 месеца си взех невероятен абсорбатор много безшумен с два мотора 950 куб/ч и 49 децибела, цената му беше около 300лв, ама с малко пазарлък, го взех за 230лв , правят отстъпки, ако си поискаш де :) това си бяха почти 25% отстъпка от цената, а ако вземеш и фурна и котлон от тях ще ти дадат със сигурност 30%. Преди години на шефа ми направих кухнята от Тека, много качествени и батерии и мивки, фурни, котлони абсорбатор, всичко, много е доволен.

Иначе за фурни преди години може би 4-5 вече си взех AEG с керамични котлони 60/60 см произведена в Германия, казвам ти човек, не е мръднала. споделям понеже 80% от готвенето с нея са мои.

Link to comment
Share on other sites

В какъв смисъл - правилен? На база на кое го определяш? Аз, ако си избирам, ще си взема тоя с най-голям дебит  :bgrin:

Примерно на минимална база - три пъти обема (в който е) на час. Това обаче е минималното! И естествено трябва да се вземе предвид нужния напор за изтласкването на  парата и миризмите по тръбата на отдушника.

 

Да, ама и цифрата там е друга. Ако имам 300-400лв за абсорбатор, ще вляза в магазина и ще взема за тея пари този, който е с най-голям дебит и ще е някаква марка, която съм чувал за нея :lol:

Ъхъ.

И ще получиш всичките бенефити от това, също както се случи и при батети Виден :) Тоест, всичките смрадища от кенефите на комшиитети ще дойдат при теб през другите отдушници и канали ;)  Отделно е удоволствието да отваряш и затваряш с усилие вратите и прозорците увас...

 

Miele е за пералня, ясно ми е там хавата, не върви да взема втора ръка само за да е Miele на нова кухня. Най вероятно ще се спра на Bosch за фурна и котлона, а за абсорбатора ще погледна Faber. Иначе останалите хави ги имам, перални, хладилници и други уреди -  в средния клас.

 

А иначе какво е кривото на котлоните, че не схванах, 100% ще е индукционен.

Виниле, индукцията е прекрасно нещо, но не работи с всички чешити съдове! Отделно, че повечето от тях използват разни, меко казано, екзотични вентилатори за охлаждане на IGBT-тата, а именно те (вентовете) си заминават първо и ако не се усетиш на време, следва пукот, облак сивкав пушек и имаш да даваш и едни тридесетина долара и за транзистори. Така че, съветът ми е, ако наистина държиш на индукционен котлон, то гледай да не е за вграждане, та поне слухово да усещаш когато нещата тръгнат към влакнестия си край.

Аз самият съм с една професионална индукция (единичка) унас и един път, къде заради разсеяност, къде заради предоверяване на защитите, вече смених и транзистори заради вентилатора.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ъхъ.

И ще получиш всичките бенефити от това, също както се случи и при батети Виден :) Тоест, всичките смрадища от кенефите на комшиитети ще дойдат при теб през другите отдушници и канали ;)  Отделно е удоволствието да отваряш и затваряш с усилие вратите и прозорците увас...

 

 

А, виж, за миризмите не се бях сетил. До сега живях с идеята, че единственият проблем е, че кебабчетата се пекат прави под оназ камбана :lol:

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Тека е немска фирма с почти 100 годишна история и парадокс може би, но тя е лидер в производството на бирени кегове :)

Галине прав си, няма нищо вечно. В момента жената е с тази печка от Тека и този абсорбатор в първия промо пакет в описанието на печката. А плота е този

За близо 2.5 години експоалатация, нямат никакви дефекти. Но лично аз сега предопичатм да пробваме други марки. Ще видим, верно е че трябва да сменяме и съдовете, което мисля няма нужда, така, че може и да си продължим с модулиращите плотове. Нищо лошо не съм видял.

Link to comment
Share on other sites

Ъхъ.

И ще получиш всичките бенефити от това, също както се случи и при батети Виден :) Тоест, всичките смрадища от кенефите на комшиитети ще дойдат при теб през другите отдушници и канали ;)  Отделно е удоволствието да отваряш и затваряш с усилие вратите и прозорците увас...

 

Това се случва само при неправилно ползване на цялостната вентилационна система на къщата, франкофоне мой. 

 

===========================

 

Румене, трудно може да се дават ясни и точни оценки на уредите на различните марки. При фурната препоръчвам да бягаш от много електроника, освен ако не ти е нужна, което е слабо вероятно. Гледай да е с поне един вентилатор и да е просторна вътре. Има и различни покрития, вкл. "самопочистващо се". 

 

При котлоните силно съветвам да бягаш от газ. Пълно дръвче откъм поддръжка и хигиена и никаква полза. Индукционни да купуваш - почти никаква полза. Както каза Галин, ще трябва определена посуда, за да ги ползваш. 

 

Абсорбатори има много, Тека, както казва Младен, не са лоши. Но какви са тия цени по 300 лева не знам. Аз скоро купих изтеглящ се за около 150 лева и е доста приличен. Както казва Галицин обаче, много зависи от обема на помещението. 

Link to comment
Share on other sites

За чий му е втора ръка Miele? Да може после да се хвали, че са му миеле уредите ли? 

 

 

Виж Gorenje ;) Иначе - Bosch и Siemens са добър избор, а Тека - признавам си, сефте я чувам тая марка.

 

Явно нямаш грам наблюдения върху марката.

 

П.С. Има уреди 2ра ръка, почти неразличими от нови. Ако не дай си боже ми се наложи да сменям уреди, със сигурност ще са 2ра ръка.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Абе, как става така, че съм онлайн в скайп, а всъщност не съм... Неговото мами... Влизам си през фирмения скайп за нещо и хоп, изненада, гледам, че съм онлайн, като поне от месец не съм влизал...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...