Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Оправихме се с онлайн съпорта. Отписаха ме отвсякъде и всичко заспа... Баси, сууупер любезни и бързи, чак ме изненадаха... Точно с 2 обяснения и три клика всичко се оправи. Все пак ме посъветваха да си сменя паролата, ей така...

Link to comment
Share on other sites

Явно нямаш грам наблюдения върху марката.

 

П.С. Има уреди 2ра ръка, почти неразличими от нови. Ако не дай си боже ми се наложи да сменям уреди, със сигурност ще са 2ра ръка.

 

Ай донт гет ит... Значи, купуваш си уред 2-ра ръка, който идва с 6 месеца гаранция най-много, при положение, че за същите пари си купуваш чисто нов с 3 години гаранция, че и повече? При това, няма да е Beko или Neo... Miele си е Miele, дори и втора ръка.

Link to comment
Share on other sites

Уредите втора ръка са с ЕДНА година гаранция. Беко и Нео и с 5 години гаранция не могат стигна някои от предлаганите стоки. Просто трябва да се подбира внимателно. 

Link to comment
Share on other sites

И една да е, все още не съм убеден, че си заслужава, ако ще го купуваш за себе си и ще го ползваш всеки ден тоя уред. Би си заслужавало, ако искаш да спестиш някой лев, но с Miele втора ръка не вярвам, че ще стане. А говорейки за Miele - тя тая марка стана като Mercedes при колите. Дори и тотално лайно да изкарат, хората пак ще му се възхищават и ще разправят колко удобно било, как добре ухаело, как цапало най-добре от всички на пазара и т.н. 

 

Иначе съм съгласен, че Беко и Нео и с 10 години гаранция, рядко имат шанс да стигнат качеството и удобствата, които предлагат смислените марки електроуреди. Та за това ги вадя от уравнението при търсене на такива неща.

Link to comment
Share on other sites

И една да е, все още не съм убеден, че си заслужава, ако ще го купуваш за себе си и ще го ползваш всеки ден тоя уред. Би си заслужавало, ако искаш да спестиш някой лев, но с Miele втора ръка не вярвам, че ще стане. А говорейки за Miele - тя тая марка стана като Mercedes при колите. Дори и тотално лайно да изкарат, хората пак ще му се възхищават и ще разправят колко удобно било, как добре ухаело, как цапало най-добре от всички на пазара и т.н. 

 

Иначе съм съгласен, че Беко и Нео и с 10 години гаранция, рядко имат шанс да стигнат качеството и удобствата, които предлагат смислените марки електроуреди. Та за това ги вадя от уравнението при търсене на такива неща.

 

Въпроса е, че за парите за който ще вземеш хубаво 2ра ръка Miele, не може да вземеш ново, което ще кара толкова време.

Като стана дума за Mercedes, все едно да се чудиш, защо са марката която държат най-дълго цена.И нещо забавно:

 

https://www.youtube.com/watch?v=bo9Ae-k9pCE

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Порше държи най-дълго ама все тая... Да пак е същото.

 

И аз съгласен, че тия новите среден и нисък клас са гола вода спрямо 2ра ръка сериозни марки.

Link to comment
Share on other sites

Порше държи най-дълго ама все тая... Да пак е същото. И аз съгласен, че тия новите среден и нисък клас са гола вода спрямо 2ра ръка сериозни марки.

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/12977-mercedes-gubi-nai-trudno-cenata-si/

Link to comment
Share on other sites

 И аз съгласен, че тия новите среден и нисък клас са гола вода спрямо 2ра ръка сериозни марки.

 

Аз също, скоро ми се прецака мулти сплита Osaka и тръгнах да диря нещо от по висок клас, айде в една по-известна фирма и там мултак Fuji 24-ка компресор с две вътрешни една 9-ка и една 12-ка ценичка като за нас в БГ 3000лв , един познат ме насочи към едно място където вкарват втора ръка климатична техника от Испания и Италия. Там същия модел Fuji 2013г на външен вид едно към едно с първия, но с цена от 1600лв и 1 година гаранция. И още по-шокиращото е че този произведен за БГ спрямо този за Испания е два пъти по-лек, тоест познай в кой има повече мед. Оказа се че в първия има един ред серпентина , а в произведения за Испания са два реда серпентина на топлообменника. И кой ще е по-ефективен. А в сравнение със старата ми дрънкалка само съм си мислел че имам климатик. Fuji-то което взех не е работило повече от 6 месеца и е неразличимо от ново, с нетърпение чакам да дойде зимата да видя как се държи в студовете.

Та и аз съм ЗА уредите втора ръка, особено внесени от белите страни.

Link to comment
Share on other sites

 

И да, и не :) Но си прав, че е една от марките, които държат цена. Но това пък не ме кара да ги харесвам :D

 

Колкото електроуредите - може и да си направя експеримент някой ден. 

Link to comment
Share on other sites

С товар да, но ако е в idle - не. На лаптопа ми след смяна на термолепенките, под товар е на 60 градуса, а в idle е под 50 градуса.

 

Не знам за уредите втора употреба и новите такива с по-дълга гаранция, но преди 3 години взех съдомиялна Beko с 5 години гаранция и до момента не е мръднала. В нея всичко е Bosch /бях любопитен дали продавачът ме е пратил за зелен хайвер, затова я отворих още преди да я монтирам/ и съм супер доволен. Ползва се всеки ден, понякога по 2 пъти. За сведение - всички уреди на Bosch се произвеждат в Турция, без значение какво пише в магазините. Не знам как ще дам 500лв. за втора ръка съдомиялна или пералня.

 

От друга страна много народ ползва уреди втора употреба и е доволен, но аз не мога да се пречупя нещо... Все си мисля, че новото си е ново.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ясно ще се опитам да ги подменя.

Колегата Host ги смени миналата седмица и след това при температура 17 градуса в стаята пуснах една игра и компа се спря след 2 минути.За 4те години откакто го имам това е първото прегряване.Та явно нещо не е наред с лепенките :(

 

едит:500лв ? Скоро си взехме пералня бош за 180лв за Калофер.Дори и да стане нещо,братовчед ми се занимава с ремонт на перални :D 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

температура 17 градуса в стаята

Къде е този рай :grin: Иначе викай го да си оправя бакиите, вече всеки който си вземе комплект ситни отверки и прегледа два пдф-а става "майстор" на компютри и телефони.

Link to comment
Share on other sites

Къде е този рай :grin: Иначе викай го да си оправя бакиите, вече всеки който си вземе комплект ситни отверки и прегледа два пдф-а става "майстор" на компютри и телефони.

Ах да го прочете колегата host... :D

 

Явно не прави добър контакт.Моята (R9 270) под товар (бенч) не вдига повече от 70 градуса при тем. в стаята 25-27 градуса.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Понеделник сме на линия ще се види какво става. Аз машините ги издавам с снимки как са отворени и затворени....  вече съм писал на @kotora , да я носи и ще я видя машината. Аз без стес тест с аида + hd видео пуснат на мини уин поне 30-40 мин не ги издавам. Но щом спира, проблем има. Ще се отстрани.

Link to comment
Share on other sites

Къде е този рай :grin: Иначе викай го да си оправя бакиите, вече всеки който си вземе комплект ситни отверки и прегледа два пдф-а става "майстор" на компютри и телефони.

В едно село в родопите.

 

Ще се разберем с Коста ;)

 

едит:Това е един доста добър начин да откажа игрите :lol: 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Нормално ли е след смяна на термопаста и гумички видео каратата да ми държи 80 градуса ? 

 

Нормално е ако ти си правил смяната. Иначе не е нормално ВК да играе роля на котлон. Нещо си засрал съществено. 

 

Не знам за уредите втора употреба и новите такива с по-дълга гаранция, но преди 3 години взех съдомиялна Beko с 5 години гаранция и до момента не е мръднала. В нея всичко е Bosch /бях любопитен дали продавачът ме е пратил за зелен хайвер, затова я отворих още преди да я монтирам/ и съм супер доволен. Ползва се всеки ден, понякога по 2 пъти. За сведение - всички уреди на Bosch се произвеждат в Турция, без значение какво пише в магазините. Не знам как ще дам 500лв. за втора ръка съдомиялна или пералня.

 

От друга страна много народ ползва уреди втора употреба и е доволен, но аз не мога да се пречупя нещо... Все си мисля, че новото си е ново.

 

На мен също ми пяха колко прилични били Беко за около 350 лева - ай мерси. Ако дадеш 500 лева за втора ръка миялна ти е време за преглед при лекар... За 250 лева купих супер машина NEFF = BOSCH, която в началото мислех, че е повредена, защото не можех да повярвам, че може да е толкова тиха. В сравнение с нея старият ми Аристон (1000лв) беше като трактор... А в магазините миялна за вграждане на 45см е като бяла лястовица, за цените да не говорим... 

Link to comment
Share on other sites

Видене кво беше тва избирателно четене...1 пост по-надолу съм казал кой е извършил ремонта.Явно това е единичен случай ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...