Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

В сайта пише полиестер. Но не мога с парче плат, защото е на върха и не е плоско. Трябва само с лепило и затова търся гъвкаво, а полиуретановото не е, доколкото четох.

 

Може да пробваш с MOMENT универсал. 

 

Някой знае ли сервиз в Пловдив където да центроват фарове? По възможност да са хора които знаят какво правят.

 

Да, в СБА центроваха, но с техника от 197... Наистина обаче другаде тази услуга не съм я виждал. В сервиз Тракия съм виждал техника за проверка, но не и за настройка... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Че тя техниката за настройка не е ли една отвертка? С другата техника само се проверява дали е правилно регулиран светлинния поток на фаровете.

Link to comment
Share on other sites

Съвсем не винаги е така. Това не е Москвич, предполагам. Иначе на много коли и с монета става. Не знам какво се случва при ксенони, например. 

Link to comment
Share on other sites

Те фаровете си имат едни врътки на тях, с които се контролира рефлектора. Няма значение дали са ксенони или обикновенни. Въпросът е че този който ги центрова му трябва една джаджа, дето се слага пред фара, която показва как да се нагласи рефлектора, за да свети оптимално и да не ослепиш насрещното движение. Та да си уточня въпроса, някой знае ли сервиз с такова нещо? :)

Link to comment
Share on other sites

Както ти казахме - единствено в СБА на Брезовско. На излизане от Пловдив отляво. И това ако няма промени - много години не съм ходил там. Друг вариант е да видиш в сервиз ТРАКИЯ уреда, там където правят прегледите. Но не мисля, че ще помогне по същия начин, пък и там не настройват, само се минават прегледи. 

Link to comment
Share on other sites

В 99% от пунктовете за ГТП примерно.... За другаде не се сещам инак....

 

П.п. Видене, плещиш глупости! Ш'мъ прощаваш за френския.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

В СБА в София ми взеха 10 кинта,но след това никой не ми е святкал :) Видене голяма работа като уреда е от 50те.Щом върши работа какъв е проблема не мога да разбера ;) 

Link to comment
Share on other sites

 Та да си уточня въпроса, някой знае ли сервиз с такова нещо? :)

 

Освен центъра на СБА, можеш да идеш на Рогошко шосе, търсиш Suren Service. Пада се точно преди моста на гробищата, в дясно. Струва 10лв настройката, бях там преди 2 седмици за същата операция.

Atsalov Auto и те имат такава машина (в халетата до Бриколажа, посока - мангалската махала, в дясно), но пък там трябва да се обадиш предварително, че иначе - няма вреждане. Отделно, в произволен официален автосервиз на коя да е марка коли - всичките имат. Звъниш, уговаряш се и готово. Цената е еднаква навсякъде :)

 

В пунктовете за ГТП - на никой не му се занимава с такова нещо. Трябва, освен пункт за ГТП, да е И сервиз за ремонт, та някой да се наеме да го прави това.

 

Ксенона се настройва със същия апарат, с който и обикновените фарове, няма разлика. И дърт джоган 12-ка да закараш, и чисто нов мергел - все с това ще ги проверяват.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Някой да има опит със сервиз за лаптопи? Кого бихте препоръчали за Пловдив?

 

колегата host - намира се на Данаил Николаев №18 (преди кино Фламинго, в дясно, на ъгъла - синьо магазинче, като караш по Данаил Николаев). Можеш и да му пишеш във форума, да се разберете.

Link to comment
Share on other sites

Не, и преди си го имаше сервиза на Данаил Николаев, но този в "Париж" затвори врати.

Link to comment
Share on other sites

Не, и преди си го имаше сервиза на Данаил Николаев, но този в "Париж" затвори врати

Кога го е затворил в кичука?? Митака си разбира от работата, а в другия офис имаше някакви момчета, но пък да хлопне кепенците... 

Иначе +1, офисчето на Данаил Николаев изглежда малко и невзрачно, но той знае какво прави. Мисля, че над офиса имаше синя табела "Computers 18" или нещо такова, до него има магазинче за цигари, алкохоли, сладки работи и плод-зеленчук.

Edited by head_up
Link to comment
Share on other sites

Кога го е затворил в кичука?? Митака си разбира от работата, а в другия офис имаше някакви момчета, но пък да хлопне кепенците... 

Иначе +1, офисчето на Данаил Николаев изглежда малко и невзрачно, но той знае какво прави. Мисля, че над офиса имаше синя табела "Computers 18" или нещо такова, до него има магазинче за цигари, алкохоли, сладки работи и плод-зеленчук

 

За кой Митак говориш?

Иначе да - пише точно Computers 18 - https://www.google.bg/maps/@42.147913,24.738966,3a,75y,18.46h,75.16t/data=!3m4!1e1!3m2!1sgBewwuAioS0OuvQ9eMVvsg!2e0

Link to comment
Share on other sites

Вероятно този, който има офис на Данаил Николаев...  :grin:

 

Колко си разбира от работата не знам, но че е тарикат се знае от бая години... Най-весело беше по време на развода, когато жена му идваше в офиса и ставаше боя....  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Вероятно този, който има офис на Данаил Николаев...  :grin:

 

Колко си разбира от работата не знам, но че е тарикат се знае от бая години... Най-весело беше по време на развода, когато жена му идваше в офиса и ставаше боя....  :laughing:

 

 

Абе не съм сигурен, че става въпрос за едно и също. На Данаил Николаев, в тоя сервиз, който съм посочил, работи Коста ;)

Link to comment
Share on other sites

Зумба има на Михалаки Георгиев, но кой номер не знам. Като тръгнеш по Михалаки, посока търговиите отдясно се пада след една нова кооперация, преди парка.

 

Я кажете как да преинсталирам един Samsung Galaxy Grand Neo с версия на Андроид За България, защото тази, с която съм има кирилица, но като изпратя SMS на кирилица, още при самото пращаме ме предупреждава, че вероятно другата страна няма да го разчете и така става и на практика. Получават се маймуни. Все едно преебан FlexType...

Link to comment
Share on other sites

Вероятно този, който има офис на Данаил Николаев...  :grin:

 

Колко си разбира от работата не знам, но че е тарикат се знае от бая години... Най-весело беше по време на развода, когато жена му идваше в офиса и ставаше боя....  :laughing:

 

Да, за същия офис става на въпрос, а в Кичука не знам кой работи. 

Не знам за личните му драми, а и да ти кажа не ми се правят махленски забележки, на мен ми е трябвал да свърши работа. Ползвал съм му услугите доста пъти, повече от доволен съм, препоръчвал съм го, пак доволни са останали :) Кой тарикат, кой не, не знам...

Link to comment
Share on other sites

Абе не съм сигурен, че става въпрос за едно и също. На Данаил Николаев, в тоя сервиз, който съм посочил, работи Коста ;)

 

Ясно е, че става въпрос за два различни сервиза, явно. Коста едва ли работи при Митко.

 

А че Митко е тарикат го знае всеки, който е търгувал по някакъв начин с него. Като влезе някой през вратата и той преценява какви цени ще му каже, малко след като го огледа. Трябва да се признае, че е добър в тая работа... Но това е предмет на друга дискусия, която не е за тук. 

Link to comment
Share on other sites

Абе не съм сигурен, че става въпрос за едно и също. На Данаил Николаев, в тоя сервиз, който съм посочил, работи Коста ;)

 

Е то на тоя Данаил Николаев много сервизи станаха, Стефан и той е малко по-надолу (колегата asasas) и той си разбра от работата, а има и доста налични части втора ръка.

Link to comment
Share on other sites

Мястото е същото, аз не бачкам за него... Най-просто казано. Машини които аз съм приел не ги прави той и толкоз. Привършвам с тая сфера за сега, че имам други занимания, но за познати и бивши клиенти просто гледам да им свърша работа и при Митака им приемам машините, защото имам възможност да ползвам там отделно място.

 

Не нападайте Раптора.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Зумба има на Михалаки Георгиев, но кой номер не знам. Като тръгнеш по Михалаки, посока търговиите отдясно се пада след една нова кооперация, преди парка.

 

Я кажете как да преинсталирам един Samsung Galaxy Grand Neo с версия на Андроид За България, защото тази, с която съм има кирилица, но като изпратя SMS на кирилица, още при самото пращаме ме предупреждава, че вероятно другата страна няма да го разчете и така става и на практика. Получават се маймуни. Все едно преебан FlexType...

 

Мерси.Не се сещам там къде има зала, но ще проверя.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...