Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не виждам настройка специално за мястото на временните копия. Промених default file location на друго място и подейства - временните копия повече не се появяват на десктопа - но пък сега трябва всеки път да указвам на файла да се запазва на десктопа, а не на default file location. Първата ситуация определено е по-малкото зло и просто ще трябва да я преживея :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Auto arrange не е включено. Мирката е прав, сега обърнах внимание и наистина временният файл се създава на мястото на самия файл и го премества. Ще ровя из опциите на Word, но ме съмнява да има нещо полезно. Здраве да е.

То това за пазенето е хубава опция. Но явно при теб иконите може би ги подрежда по име или по нещо друго, настроено, така, че когато се създаде временния файл той се слага пред другия. И да е направено в обратен ред и тогава да ти меша нещата.

По принцип временните файлове би трябвало да ги създава в папката където е работния файл.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив е възможно най-евтиния хотел, хостел или каквото е там, където да може да се преспи една вечер.

Link to comment
Share on other sites

Подлеза на централна гара, стига да не те изгонят полицаите :)

Иначе - може би Родопи на Кукленско шосе, Имаше един хотел до второто колело на панаира - пак евтин и може би Афродита на Коматевско, ама той там се слави ,че е за друг вид престой, та може и да не се наспят твоите хора :) Хостел май съм виждал срещу сградата на Радиото - по диагонала - питай там.


http://kvartiri-plovdiv.alle.bg/ един бръз гугъл вож какво намери за около 2 секунди.

Link to comment
Share on other sites

Не виждам настройка специално за мястото на временните копия. Промених default file location на друго място и подейства - временните копия повече не се появяват на десктопа - но пък сега трябва всеки път да указвам на файла да се запазва на десктопа, а не на default file location. Първата ситуация определено е по-малкото зло и просто ще трябва да я преживея :)

Хрумна ми друго - влез в папката Dresktop през Windows Explorer и я настрой да не показва скритите файлове (без да прилагаш тази настройка на всички останали папки) и виж как ще се отрази.

Link to comment
Share on other sites

и може би Афродита на Коматевско, ама той там се слави ,че е за друг вид престой, та може и да не се наспят твоите хора :)

 

Той е на Пещерско шосе до нас, не на Коматевско , иначе си прав няма да се наспят там може само да се нае**т :grin:

Link to comment
Share on other sites

Май и на Коматевско има Афродита. Иначе за евтини нощувки, ако не ме лъже паметта, мой колега от университета спеше на кьошето на Дом Левски. Пада се диагонално на аптека Марица.

Link to comment
Share on other sites

На Коматевско е първата Афродита. Младене, до вас е втората. Първата на практика приюти к*рвите, които бяха на улицата отсреща... Представям си какво представлява и втората...

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже има ли изобщо някъде фирма/магазин в Пловдив, където може да се вземе зарядно за Asus Eee Pad Transformer TF101? Намерих някаква фирма, която го продава онлайн, но дали може да се намери някъде "на място"?

Link to comment
Share on other sites

На Коматевско е първата Афродита. Младене, до вас е втората. Първата на практика приюти к*рвите, които бяха на улицата отсреща... Представям си какво представлява и втората...

 

Втората е само с елитни прости***ки ... вервай ми  :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Докараха ми на работата настолен компютър НР компак, но ме шашна, че няма малък бутон за рестарт, а само за изключване.

-Как да му направя от този по-сериозния рестарт.

Link to comment
Share on other sites

Докараха ми на работата настолен компютър НР компак, но ме шашна, че няма малък бутон за рестарт, а само за изключване.

-Как да му направя от този по-сериозния рестарт.

 

За чий ти е тоя бутон? Аз също съм с НР и също нямам бутон reset, но пък от както съм с него и Win7 не ми се е налагало да правя такъв рестарт. Рестартирам единствено след ъпдейт на драйвери или някоя програма и то през Джама :)

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да помогне, взех един DELL OPTIPLEX GX620 и не иска да тръгне 7цата и това си е, дава ми че бутващия файл бил "корупт" и през флашка и от току що записано бутващо ДВД.

А какъв зор докато наглася Рам-паметта не е истина. 

Някой ако има идеи да предлага.

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

Някой с пари в paypal и moneybookers (Skrill) би ли се отзовал да прехвърлим дребна сума ? Трябват ми 5 евро в Skrill, пращам в Пейпал обратно.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да помогне, взех един DELL OPTIPLEX GX620 и не иска да тръгне 7цата и това си е, дава ми че бутващия файл бил "корупт" и през флашка и от току що записано бутващо ДВД.

А какъв зор докато наглася Рам-паметта не е истина. 

Някой ако има идеи да предлага.

 

Уффф, там имаше някаква простотия с настройките в биоса. Имах проблем с подобен боклук, който първо, че имаше парола за биоса, която е заводска и ако не знаеш, се махаше с баене в биос и махане на един джъмпър на дъното, след което почти се получиха нещата, ама почти. После не мога да го накарам да буутне от CD, въпреки, че го бях променил, та накрая с F12 и още нещо, което не помня. До кой момент стига и кога точно зависва с грешката. А нищо чудно да има проблем с инсталационния. Другият начин е да има проблем с драйвър за диск и да не го разпознава и да гърми с тая грешка. При W7 не съм запознат дали има F6 и да добавиш драйвър от външен носител.

Link to comment
Share on other sites

Случайно да знаете дали мога от някъде да си взема под наем за 1 ден мултимедиен проектор?
Обмислям дали да си купя за прожекции на двора вечерта, та искам да пробвам дали ефектът задоволителен.

Link to comment
Share on other sites

Уффф, там имаше някаква простотия с настройките в биоса. Имах проблем с подобен боклук, който първо, че имаше парола за биоса, която е заводска и ако не знаеш, се махаше с баене в биос и махане на един джъмпър на дъното, след което почти се получиха нещата, ама почти. После не мога да го накарам да буутне от CD, въпреки, че го бях променил, та накрая с F12 и още нещо, което не помня. До кой момент стига и кога точно зависва с грешката. А нищо чудно да има проблем с инсталационния. Другият начин е да има проблем с драйвър за диск и да не го разпознава и да гърми с тая грешка. При W7 не съм запознат дали има F6 и да добавиш драйвър от външен носител.

 

Да джъмпера го намерих, освен това имаше и несъвместимост с рам паметта (много капризни към рам тия Делове) след това тръгна инсталацията мина много мазно, разпозна всичко аудио, лан, всичко единствено видеокартата я вижда като стандарт вга адаптер.

И от тук се почна втората фаза на тормоз, така и не успях снощи до 1.00ч да подкарам читав драйвер за видеото а то е Sapphire radeon HD7750 1GB GDDR5 128bit

Екстрактва драйвера и в момента който започва да инсталира бум син екран. Пробвах най малко 10тина драйвера които ги дават за видеото и не и не. И през сейвмод пробвах, там пък няма син екран но увисва инсталацията и до там.

Ако имате идеи помагайте.

Link to comment
Share on other sites

Пусни му ъпдейта, сам ще си намери. Ако не пробваш драйвър от официалния сайт, но за XP, който инсталираш не с .exe, а прези Device Manager, като преди това си го екстрактнал с помощта на 7ZIP или Winrar. Има ли драйвър за чипсета, но да си за този чипсет или кара с някакъв стандартен? Ако е със стандартен, пак пусни ъпдейта на W7, би трябвало за чипсета сам да си изрови. Изобщо пусни ъпдейта и му промени сетингите, да не е автоматичен, а да проверява за шофери и когато има, да ти сигнализира, но без да ги тегли. След това му задаваш ръчно в този момент да търси драйвъри и чакаш. Ако не си намери и ще пробваш варианта с такъв за XP, пак го направи с екстрактнат и през дивайса, като внимаваш дали е 32 или 64 бита, съответно какъвто ти е W7. Предполагам тоя Dell е с лепенка за XP?

 

За паметите не съм забелязал проблеми, по-скоро иска да са последователно по слотовете, а не да имаш една плочка на първия и втората да я пернеш на втория. Тогава правеше парчета. Ако е прави номера с паметите, е възможно да има проблем със захранването, което пък, предвид, че е марково, е малко вероятно.

Link to comment
Share on other sites

Я хората често правещи резервации по хотели и т.н Online, да ме светнат за нещо. Имам резервация през booking.com за един хотел. Направена е март месец, нощувките са за септември. Въвел съм и номера на КК в booking, понеже го искаха, Знам, че е нормално хотела да блокира сумата за резервацията, това пише в условията, с това съм съгласен. Обаче в понеделник те са я изискали за осчетоводяване и вчера банката им е превела парите. Това за мен не е нормално, Най-малкото, че аз може да откажа резервацията до определена дата септември без никакви "глоби". Но пък аз нямам опит с тия работи, та може и да е обичайна практика. Нито имам някакво потвърждения, че вече е платена нито нищо. Виждам, че изискването е станало от автоматична система, защото е изискано  в 00:00 часа. Това нормално ли е и какви са ми вариантите? Днес ще правя опит да се свържа с хотела, да видим какво ще излезе.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Някой използва ли електронна цигара? Какви са месечните разходи, свързани с употреба/поддръжка (в сравнение с разходите за 1 кутия/ден)? Има ли ефект, помага ли за отказване от обикновените цигари?

Link to comment
Share on other sites

Случайно да знаете дали мога от някъде да си взема под наем за 1 ден мултимедиен проектор?

Обмислям дали да си купя за прожекции на двора вечерта, та искам да пробвам дали ефектът задоволителен.

Какъв точно ? Тия евтинджока освен за презентации за друг май не стават.Сестра ми имат един Full HD Benq http://www.benq.com/product/projector/W1070/

Оня ден гледахме някакъв рип на Transcendence 16гб-тов и порите на лицата им се виждаха :D .

Link to comment
Share on other sites

Пусни му ъпдейта, сам ще си намери. Ако не пробваш драйвър от официалния сайт, но за XP, който инсталираш не с .exe, а прези Device Manager, като преди това си го екстрактнал с помощта на 7ZIP или Winrar. Има ли драйвър за чипсета, но да си за този чипсет или кара с някакъв стандартен? Ако е със стандартен, пак пусни ъпдейта на W7, би трябвало за чипсета сам да си изрови. Изобщо пусни ъпдейта и му промени сетингите, да не е автоматичен, а да проверява за шофери и когато има, да ти сигнализира, но без да ги тегли. След това му задаваш ръчно в този момент да търси драйвъри и чакаш. Ако не си намери и ще пробваш варианта с такъв за XP, пак го направи с екстрактнат и през дивайса, като внимаваш дали е 32 или 64 бита, съответно какъвто ти е W7. Предполагам тоя Dell е с лепенка за XP?

 

За паметите не съм забелязал проблеми, по-скоро иска да са последователно по слотовете, а не да имаш една плочка на първия и втората да я пернеш на втория. Тогава правеше парчета. Ако е прави номера с паметите, е възможно да има проблем със захранването, което пък, предвид, че е марково, е малко вероятно.

 

Знаеш ли че не съм инсталирал чипсета от официалния сайт, ами такъв какъвто е хванал уйна, а и спрях ъпдейтете на уйндоуса а бяха към 90. Освен да ги пусна да се ъпдейтне да сложа и оригиналния чипсет и да пробвам пак. Ако не ще пробвам с ХР драйвери пък след това незнам.

Link to comment
Share on other sites

Пусни го да се ъпне, би трябвало в допълнителните да си изрови драйвъра за видеото. Ако този за чипсета от сайта е по-стар, от този, който си е намерил W7, не го рови. Въпросът е да има драйвър, а не да стои като Unknown. Ако е Unknown, изобщо не може да подаде инфо на Windows Update какъв е конфига и какво търси. Ще изчакаш всички 90 ъпа, като после ще иска рестарт и вероятно след тях, ще рови за допълнителните. Първо ъпва W7, после другото.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...