Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

нещо като да сравняваш бмв 520 с 335 :grin: . едното има повече екстри (например поддържа по-нова версия на шейдър модел или опън ГЛ), другото пък има чиста производителност (разбирай шина с повече битове).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

СнуупДедиДог, не е така както си мислиш. По-голямото число не винаги означава по-силна карта. Доста често 70% от новите модели са ребрандирани стари. Друго - старата GTX480 е по-силна от новата GTX750. Но пък има други разлики - шум, топлина, енергопотребление и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Примерно. Аз от този човек дори миналото лято бях купил карта, но от друг форум и всичко беше наред. Софиянци са - баща и син и се занимават сериозно с биткойн копане. Ако се поциганиш малко, можеш да бутнеш още 10-20 лева от цената, но и за тези пари е добре.

Link to comment
Share on other sites

Да купиш карта, ползвана за копане, не е ли същото като да купиш кола, ползвана за такси? Не разбирам от биткойн, но от това, което прочетох, ми става ясно, че машините се пускат на 100% и бачкат почти цял ден. Т.е. тази карта на 4 месеца може всъщност да е амортизирана като за година и 4 месеца. Така ли е, или грешно съм разбрал?

Link to comment
Share on other sites

Би трябвало да не е съвсем така. Основните проблеми на видеокартите идват от прецакване на спойките вследствие на прегряване. Ако картата е под постоянен товар държи постоянна температура, която се следи по-лесно и с едно добро охлаждане и голям въздухопоток работата заспива. Докато някоя пишлеме, което слага картата с фабрично охлаждане в затворена кутия с малки въздуховоди и потъва в игри с тежка графика без да следи за прегряване, може да я скапе за 4 дена.

Link to comment
Share on other sites

Да купиш карта, ползвана за копане, не е ли същото като да купиш кола, ползвана за такси? Не разбирам от биткойн, но от това, което прочетох, ми става ясно, че машините се пускат на 100% и бачкат почти цял ден. Т.е. тази карта на 4 месеца може всъщност да е амортизирана като за година и 4 месеца. Така ли е, или грешно съм разбрал?

Горе-долу гусин Пантелеев ти е отговорил. Картата, която бях купил от тия пичове септември миналата година, беше копала и все още си копае като пич, защото аз много следя градусите и не оставам да се пържат. Единственият минус на копачките (с по-голям стаж) е износването на перката и то при някои модели. Много са относителни нещата. Ако толкова те притеснява, че е копала, взимай оная за 296 лева Житиекса 660 от емаг или ако намериш някава друга подобна и да заспива положението. А ако не те бърка, че картата е копала 4 месеца - спестяваш 80-90 лева (сравнено с нова от магазина), взимаш по-бърза от GTX660 и си свиркаш.

Това е от мен. Сега може да ми пратиш нещо в пейпал сметката заради консултациите :moon: .

Link to comment
Share on other sites

Засега ще се разминеш само с "много благодаря за информацията" :)

 

А относно емаг - имаш ли лични впечатления относно коректността им? Попаднах на немалко мнения на недоволни потребители, най-вече относно забавяне на доставките и относно гаранциите на продуктите.

 

----------------------

 

И друго нещо, извън тази тема - нашите имат готварска печка (Bauknecht), която има функция и за микровълнова. Как се казва този тип печки (комбинирана?), че нещо не мога да намеря такава из сайтовете за бяла техника?

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Относно емаг - нека кажа така: "Не съм попадал на по-коректна фирма до момента". Ако искаш повече информация, пиши ми на лично въпросите си, за да не разводняваме темата.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм супер доволен от ЕМаг. 6 или 7 поръчки имам от тях и всичко е наред. Включително кафемашина, цитруспреса и т.н. Опаковано, защитено и т.н. Последните 2 бяха храна за животни от по 10-12кг. чували, та момчето от Спиди предложи да ги качи до врата. Няма какво повече да кажа.

Link to comment
Share on other sites

Аз също поръчвах няколко пъти от тях и съм доволен. Единствено липсва момента с консултациите - т.е. ако искаш нещо по-специално - забрави. Примерно имат MS Natural Keyboard 4000. Писах им дали е US или UK подредбата - не знаеха, да съм си я бил поръчал пък ако не ми харесва да я върна. Хубаво, че спиди може преди да приемеш поръчката да я отвориш - погледнах - US подредбата беше. Можеше някой там да го направи, но не би....

Link to comment
Share on other sites

Обаче някой настойчиво продължава да сменя търсената от мен сума за превод в пейпал. Първоначално бях написал 50 лева, после бяха променени на 50 стинки, ся е евро :rofl: Тя нощта е още млада, па и има много валути, ще видим докъде ще я докараме :D

Link to comment
Share on other sites

ммммм... "Какво ви минава през главата" май е правилната темичка ама :) Весело посрещане и на тебе. 

 

Мен великденския заЯк ми донесе кожено салонче за колицата (фулл кожа, до ся бях с полукожен)... тъп заек :D ся ще има миене, подхранване ... мани, мани. Трябва ми и тапицер да ми възтанови малко съпортите, та някой ако знае къде да се насоча. Нищо сложно просто на ниво на рамото леко се е сплескала формата на седалката.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...