Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имам нещо като проблем с Windows 8.1 При изключено PC и натискане на който и да е бутон от клавиатурата, веднага се включва. От BIOS е забранено всякакъв вид wake-ване от което и да е устройство.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно. Дори му спирам захранването от кабела, след 2мин. го възстановявам, цъквам нещо на кийборда и веднага си пали като пич.

Link to comment
Share on other sites

Добре. А има ли някаква скрита функция освен събуждане от клавиатура, мишка или LAN карта? Всичко е disabled. Дори направих reset на BIOS-a. Сега дори изключих нета, принтера и всякакви други перферии. Само мишка, клавиатура и монитор. Спирам му тока, този път чаках 5мин. Включвам му захранването, цъкам Enter и си пали.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Не, PS2 е. Дъното не е пипано. Преди беше с Windows 7 и нямаше такава аномалия или поне не съм я забелязал. Дъното е това http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4389#ov

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ти изрично shutdown ли му даваш, или просто натискаш бутона на кутията? Щото това е поведение като на компютър в "sleep" режим, а е възможно да е настроен в power settings от бутона просто да заспива. Разгледай power settings. Или не знам как са ги кръстили в осмицата...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте.

Някой сблъсквал ли се е с Kronos Recovery Management ? Имам старо задължение към Мтел за един номер който не ползвам, и получих някакво писъмце от тази фирма, която явно им събира задълженията.

Писмото е лекинко заплашително  :lol:  , но дали има за какво да се притеснявам. ? Споменават нещо за скъпи разходи покрай бъдещи съдебни процеси и т.н....

Не съм се сблъсквал досега с такива фирми, но съм чувал че действали чрез ЧСИ и прочие.

Ако някой има инфо да сподели, благодаря :)

 
Link to comment
Share on other sites

Хем го гледах снощи, но явно не съм видял новата функция - Turn on fast after shutdown. Махнах чекчето и вече не пали. Интересно, че PC-то наистина се изключва нацяло, както казах спирах му и захранването, защото и аз подозирах Sleep или Hibernate, но ... Иначе си го шътдаунвам с мишката, а не с бутона. След като я махнах, забелязвам, че се изключва не 3-4сек., а около 10 и включването също не е за 5сек., а около 12-15сек.

Link to comment
Share on other sites

включването също не е за 5сек., а около 12-15сек.

 

 Ъъъъъъ, какви са тези космически скорости? :) Какво точно имаш предвид под "включване"? Зареждане на Windows-a?

Link to comment
Share on other sites

При мен 7-цата от ССД-то, i5 процесор зарежда за около 10-на секунди. Определено ссд-та оказва влияние. Едни бази четени от нормален диск и от ссд показват промяна в дадени заявки в пъти и пъти.

Link to comment
Share on other sites

Ми не баш ама е бързо :) на старт е по-бърз от 7 и 8, на изключване е по-бавен от 7. Пробвали сме всякакви вариации при нас.

Link to comment
Share on other sites

8GB DDR3 и стандартен диск Тошиба 1TB SATA3. За SSD още не мога да се пречупя...

 

Това е прекалено бързо за зареждане на изключен компютър. На ССД-то в офиса ми отнема 10 секунди. Няма как да ти отнема толкова на нормален диск. Сигурно го слагаш да спи, а не го изключваш.

 

Като искаш да го изключваш, ALT + F4 и избираш SHUT DOWN. Или направо като примат. Задържаш копчето за включване за 10 секунди, за да се изключи тотално.

Link to comment
Share on other sites

При мен 7-цата от ССД-то, i5 процесор зарежда за около 10-на секунди. Определено ссд-та оказва влияние. Едни бази четени от нормален диск и от ссд показват промяна в дадени заявки в пъти и пъти.

От натискане на бутона до пълно зареждане на уиндоуса? Не го вярвам.

При мен са точно 30 секунди от загасено положение и към 17 при рестарт. Първо ми показва логото на дъното, лого на вина, велцоме + няколко програми, които ми се зареждат със стартирането.

и5 2500к + адата ссд + интел рапид сторидж

Link to comment
Share on other sites

За такъв род въпроси, предполагащи дискусия и много отговори/предположения, по-удачният вариант е да се пита с отделна тема в подходящия раздел.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми отключващ код за HUAWEI Ascend G600, давайте идеи - а ако някой с това си вади хляба да казва директо координати да отивам при него да го отключи - , че на Мтел пари няма да дам за отключващ код.

 

_______________________________


След разговор на *88 , Мтел сами ми пратих БЕЗПЛАНО кода за отключван... господе има още надежда за нашата дръжавица.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

1. Отворете Word, задръжте някой бутон, докато изпълни един ред, след това задръжте Backspace, докато изтрие всичко.

2. Променя ли се температурата на процесора (измерена с HWMonitor)?

 

При мен скача с 10+ градуса и се чудя дали е нормално.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...