Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Ха-хааа... Благодаря!

То верно, че понякога се вдетинявам в споровете и изглежда незряло, ама... :lol:

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 hours ago, plameni said:

От тази сутрин имам една прекрасна внучка... т.е. станах дядо.


Всичкото здраве да ви следва! Честито! 

===============================================

 

Аз пък днес след тежък ден и силно изнервен наруших нещо, в което се бях зарекъл и ....

910005694.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, plameni said:

От тази сутрин имам една прекрасна внучка... т.е. станах дядо.

Честито! Жива и здрава да е! Много да ви радва :love

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, plameni said:

От тази сутрин имам една прекрасна внучка... т.е. станах дядо.

Честито и да й се радвате за много години напред! Ти май си първия форумен дядо или поне по отношение на споделянето в тази тема. :) :beerchug

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Godfather said:

Честито и да й се радвате за много години напред! Ти май си първия форумен дядо или поне по отношение на споделянето в тази тема. :) :beerchug


Аз мисля, че преди всичко хвърли всички в оркестъра с думата ДЯДО :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, RaptoR said:


Аз мисля, че преди всичко хвърли всички в оркестъра с думата ДЯДО :laughing1:

Ти на твоите внуци какъв ще се падаш бе, Мисире? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Godfather said:

Ти на твоите внуци какъв ще се падаш бе, Мисире? :lol:


Не това имам предвид бе! Мисир! Еййй, не стопля тая глава...  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Взех ТОВА зверче за 510 лева! Много ми се щеше 15 инча, но няма пълно щастие... 

Тоя размер е оптимален за разнасяне,15 инча вече са големи...Аз си търсех такава машинка и за  600 кинта си взех Dell 7440 с i7 256ssd и 8gb ram.Не че е мой вече де,щерката го заприходи на момента :-/ Иначе Fujitsu-то е готино,и ги правят в Германия и Япония...

Аз пък се сдобих без да искам с новия въйфон se 2020...

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2020 at 1:08 PM, plameni said:

От тази сутрин имам една прекрасна внучка... т.е. станах дядо.

Честито и много да те радва внучката.

5 hours ago, RaptoR said:

Взех ТОВА зверче за 510 лева! Много ми се щеше 15 инча, но няма пълно щастие... 

Взех същия на жена ми, много добра машинка, само и смених ССД-то с 480GB.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Днес след 6 часа мъки ми се роди син! 

Колкото съм щастлив няма как да опиша, но заради тъпия Ковид успях само да го видя за 2 минути през стъклена врата. 

Link to comment
Share on other sites

И без Ковид-а, пак за толкова ги показват, така че не се ядосвай. Моя син като се роди преди 3 години също ми го показаха само за минутка. Той целия повит с пелените, само очите му се  виждаха. Вярно, не през стъклена врата, но пак за една-две минути го видях само. Такъв е реда явно. Да е жив и здрав!

Link to comment
Share on other sites

Хайде да сте живи и здрави! И споко, аз първото дете го взех в ръце чак на третия ден след някъде 7 и нагоре литра Джеймисън с най-близките мъже :laughing1: 

Link to comment
Share on other sites

Моят в края на януари се роди и също го гледах през стъклото само, заради грипната епидемия тогава. След това го видях чак на изписването след 5 дена.

Link to comment
Share on other sites

И аз да се похваля с последните ми творения

Пуснах си оптики по гофретата на къщата и минах за някои от важните ми машини на оптика и 10Г (сториджа ми и двете ми боксчета ползвани за тестове за сега).

За съжаление фортито което ми е под бюрото е само с 1Г SFP портове, та няма как да помогне. Трябва да си поръчам някое от новите микротикчета с 8х10Г портове за в бъдеще

Сложих си и малко ракче където започнах да събирам някои от машинките, че само заемат място. За сега е лек хаос с кабелите, но за днес толкова :)

Тока към рака минава през умничък токов превключвател та мога да рестартирам отдалечено целият рак, а в последствие ще сложа и някое умно разклонителче, за да имам контрол над отделните боксчета

 

rack.png

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Godfather said:

Честито, явно си на път да направиш цял дейта център в къщи. :)

Лека полека, да има.. :D

 

Иначе днес се реших и купих още една кола,

BMW F11 535D Aut Xdrive с адаптивни ледове . Голям и готин мечо се оказа, и върви добре :))

Време е да пенсионирам Алфата 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

След месеци борба с различни видове bluetooth Сони-та, които се опитвах да използвам за игра (не казвам, че Сонита-тата са гейминг, просто исках да използвам безжичните слушалки, които вече така или иначе имам за слушане на музика), най-накрая попаднах на истинските гейминг слушалки - Corsair Virtuoso RGB Wireless SE. Първоначално подходих с резерви, защото съм доста разочарован от някои продукти на Corsair, като безичната им миша Dark Core да речем, която се оказа пълна щета, но след една седмица ползване на тия слушалки мога смело да заявая, че съветите на JayzTwoCents са общо-взето коректни. Слушлките са изработени с много качествени материали, ултра удобни са (макар и тежки, но за игра това е някак си по-добре) а металнта рамка е уникална и изглежда супер здрава. Това, което обаче е най-доброто в случая е безжичната връзка, която ползва Slipstream технология и още една камара трикове за избягване на различни смущения и други гадории, без да дропва връзката. Това е в уникален противовес на безжичната връзка на споменатата мишка по-горе, която бих наредил на дъното на всичко wireless, което ми е минало през ръцете до този момент. :)

 

 

corsair virtuoso rgb wireless se.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 6/28/2020 at 11:09 PM, ARPAnet said:

... в последствие ще сложа и някое умно разклонителче, за да имам контрол над отделните боксчета

 

Ползвам MPC-8H-2 на wti. Сравнително стар модел е, но все още има почти всичко, което ми трябва.

Горещо препоръчвам употребата на подобни устройства :grin:

 

WTI-MPC-8-H-Managed-Power-Controller.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, plameni said:

 

Ползвам MPC-8H-2 на wti. Сравнително стар модел е, но все още има почти всичко, което ми трябва.

Горещо препоръчвам употребата на подобни устройства :grin:

 

WTI-MPC-8-H-Managed-Power-Controller.png

Бидейки домашен лаб си мислех за такива умни контакти,  или пък разклонителя им -  https://www.amazon.de/Gosund-Steckdosen-erforderlich-Stromverbrauch-Fernsteurung/dp/B085RFKVW4/ref=mp_s_a_1_4?dchild=1&keywords=gosund&qid=1594324567&sr=8-4 

Така или иначе вече имам няколко из къщата,  удобни са, мерят консумация,  могат да се контролират отдалечено от телефона. 

Сега малко ме вкара в размисъл.. Но вероятно ще ползвам Gosund-четата, че всичко да ми е на едно място

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...