Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Честито за PC–то :))

Покрай дискусията ми стана интересно къде стои старият ми i7 8700 който се мота под бюрото,  загледах се в резултатите от cinebench, и докато при мулти скора райзъна се справя добре, в сингъл скора нещата се променят коренно :D
 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, ARPAnet said:

Честито за PC–то :))

Покрай дискусията ми стана интересно къде стои старият ми i7 8700 който се мота под бюрото,  загледах се в резултатите от cinebench, и докато при мулти скора райзъна се справя добре, в сингъл скора нещата се променят коренно :D
 

Благодаря, но нещо не можах да схвана идеята за коренната промяна в резулатата, освен ако не смяташ 7% за коренно предимство. Предвид текущата му цена от $510 обаче - thanks, but no thanks, както обичат да казват из тоя край. Имам чувството, че в момента мИнтел са по-зле от Микромек и Ябълката взети заедно - просто няма такъв пладнешки обир за посредствения хардуер, който се опитват да пробутват.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Godfather said:

Благодаря, но нещо не можах да схвана идеята за коренната промяна в резулатата, освен ако не смяташ 7% за коренно предимство. Предвид текущата му цена от $510 обаче - thanks, but no thanks, както обичат да казват из тоя край. Имам чувството, че в момента мИнтел са по-зле от Микромек и Ябълката взети заедно - просто няма такъв пладнешки обир за посредствения хардуер, който се опитват да пробутват.  :lol:

Е от доста зад Райзъна до доста напред в класацията, в такъв смисъл. :)

Иначе поне при нас не се продава вече и7 8700, но най-накрая разбрах от къде идва цялата история с евтините райзъни, до сега не бях сравнявал цените на предишната генерация, не знаех че АМД продават няколко генерации едновременно. Поне тук, 3-тата генерация си струва колкото съответните интел модели, а предимствата на едните пред другите са относителни и според това което ще се прави. И все се чудех от къде ги виждат тези разлики в цените, като при нас си струват едни и същи пари. :)

Когато интела е поръчван, този райзън е трябвало да почака още година за релийз, че да участва в разговора :D

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ARPAnet said:

Поне тук, 3-тата генерация си струва колкото съответните интел модели, а предимствата на едните пред другите са относителни и според това което ще се прави.

Направо ме хвърли в дълбок размисъл, къде е е точно това "тук"? В Amazon.com AMD Ryzen 7 3700X е $310, а i7-9700K е с най-ниска оферта от $400. :)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ARPAnet said:

Чехия, Европа по принцип :))
В амазон.де 7 3700х започва от 389 евро, и7 9700к от 399, в чешките онлайн магазини са с подобни цени/разлики. 

 

Хм, има нещо твърде сбъркано в тия европейски цени и по-точно в цената на АМъДъ, щото тази на мИнтел е горе-долу каквато трябва да бъде (принципоно цифрата в долари на американския пазар е същата в евро на европейския). Да не би мИнтел да са издействали някакви специални мита за АМъДъ от ЕК? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая уцелих интересна прИмоция на карта - Gigabyte RTX 2070 Super Gaming OC 3X и машината вече е в завършен вид. Това чудо се овърклоква като стой та гледай, а игрите хвърчат като за световно! :)  :punk

 

rtx2070super-s.png

Link to comment
Share on other sites

Вчера колата на колегата се развали - нещо се е прецакало с помпата и главите, та общо взето трябва да купува нова кола и то точно преди Коледа.

Реших да го зарадвам и да му дам нашият семеен автомобил за 20тина дена, тъй като ние ще пътуваме на Юг... Та, голяма радост беше за него :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Беше една прекрасна коледа! 

80995938_10220025779052366_7903505570064

А с този подарък, който си правя сам с безценната помощ на приятел, разбира се, прдстоят невероятнейши постижения в кулинарните върхове! 

80777610_10220080958031806_4907299095468

Link to comment
Share on other sites

Както вече споменах в хардуерната тема, за по-малко от месец поради най-различни причини и обстоятелства сглобих втора, още по-наточена машина. На този етап остана само видеото, което е голяма дилема в момента - дали 2070 Super или направо двойно по-скъпия вариант на 2080ti. Системата е втората по ред АМъДъ Райзен, която сглобявам, този път с третата генерация процесор 3800Х и съм повече от възхитен! Параметрите до момента: дъно MSI Meg X570 Ace (много яко дъно), CPU: AMD Ryzen 7 3800X, RAM: Trident Z RGB Series 32GB DDR4 3600MHz CL17 Dual Channel Kit, кутия Cooler Master H500P Black Mesh, захранване Corsair Fully Modular RM850x 80 PLUS Gold, диск 1TB Western Digital Black SN750 NVMe SSD M.2 PCI-Ex4.

Този процесор на АМъДъ е точно изравнен по еднонишкова производителност с мИнтел i9-9900KF, но го издухва с цели 9% при многонишковата производителност. Тук от тази страна на океана, 3800Х го взех за $420, докато минтелския процесор върви за цели $690 в момента. :Facepalm:

Та така, сега остана да се реши дилемата с видеото, както и някои второстепенни дилеми дали да се слага водно охлаждане заради мераците за пържене на системата. :lol:

 

mbs.jpg

mbs2.jpg

mbs3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Системата е чук, бих взел 2080ti, ма що тея коледни елхи, бе? На моите кутии всички ламБи са изключени, как го търпите това?! Целогодишно елха...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lucky Luciano said:

Системата е чук, бих взел 2080ti, ма що тея коледни елхи, бе? На моите кутии всички ламБи са изключени, как го търпите това?! Целогодишно елха...

Тва е модата сега - всичко е RGB, пък и по-добре изпъква на снимките. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lucky Luciano said:

Системата е чук, бих взел 2080ti, ма що тея коледни елхи, бе? На моите кутии всички ламБи са изключени, как го търпите това?! Целогодишно елха...


Ти луд ли си бе, сичко треа да свети! :laughing1: 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky Luciano said:

Системата е чук, бих взел 2080ti, ма що тея коледни елхи, бе? На моите кутии всички ламБи са изключени, как го търпите това?! Целогодишно елха...

 

Аз пък бих изчакал още 1-2 месеца да излезе новата серия, която ще е по-произвофителна, а и по-евтина. :)

 

За RGB-то съм съгласен. Тотален кич. Предпопитам обезшумена кутия пред светеща такава.

Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2019 at 11:01 PM, Godfather said:

3600 e от 5-та серия и е по-слаб от 2700х 7-ма серия (2700 е с 8 ядра, докато 3600 е с 6). Третото поколение 7-ма серия започва от 3700, ама там цената скача двойно.

И един мармот завива станиола в шоколад :)
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-7-2700-vs-AMD-Ryzen-5-3600/3957vs4040
https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-5-3600-vs-AMD-Ryzen-7-2700/3481vs3240


Не се ли научи, че не винаги more cores - better :)
Аз също нещо се интусиазирах и си поръчах Ryzen 5 3600 и минавам от Intel на АМД. Гъделът от тези нови Райзън процесори е прекалено голям.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sothbiss said:

Аз също нещо се интусиазирах и си поръчах Ryzen 5 3600 и минавам от Intel на АМД. Гъделът от тези нови Райзън процесори е прекалено голям.


Долен предател!!!  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Godfather said:

Както вече споменах в хардуерната тема, за по-малко от месец поради най-различни причини и обстоятелства сглобих втора, още по-наточена машина. На този етап остана само видеото, което е голяма дилема в момента - дали 2070 Super или направо двойно по-скъпия вариант на 2080ti. Системата е втората по ред АМъДъ Райзен, която сглобявам, този път с третата генерация процесор 3800Х и съм повече от възхитен! Параметрите до момента: дъно MSI Meg X570 Ace (много яко дъно), CPU: AMD Ryzen 7 3800X, RAM: Trident Z RGB Series 32GB DDR4 3600MHz CL17 Dual Channel Kit, кутия Cooler Master H500P Black Mesh, захранване Corsair Fully Modular RM850x 80 PLUS Gold, диск 1TB Western Digital Black SN750 NVMe SSD M.2 PCI-Ex4.

Този процесор на АМъДъ е точно изравнен по еднонишкова производителност с мИнтел i9-9900KF, но го издухва с цели 9% при многонишковата производителност. Тук от тази страна на океана, 3800Х го взех за $420, докато минтелския процесор върви за цели $690 в момента. :Facepalm:

Та така, сега остана да се реши дилемата с видеото, както и някои второстепенни дилеми дали да се слага водно охлаждане заради мераците за пържене на системата. :lol:

 

Честито честито, като ще е гарга да е рошава :D
Иначе с видеотата, чета че и АМД и NVIDIA се пънат да пускат новите си модели  тази година, та лично аз се замислих, че имах разни планове подобни на твойте :D

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Sothbiss said:

И един мармот завива станиола в шоколад :)
Не се ли научи, че не винаги more cores - better :)
Аз също нещо се интусиазирах и си поръчах Ryzen 5 3600 и минавам от Intel на АМД. Гъделът от тези нови Райзън процесори е прекалено голям.

А ти не се ли научи да не вярваш безусловно на първия клип, който срещнеш в тубата? Нямам време да гледам подробностите, но първото, което се набива в очи е, че 3600 е набримчен повече и това не е коректно. Освен това сравняваш грешните процесори. Аз говорех за Х серията, т.е. ставаше въпрос за 2700Х, а не за 2700. Ако в горния сайт сравниш 2700Х с 3600Х ще видиш, че все пак повечето ядра оказват влияние, макар и да не е валидно всеки път. :)

Между другото, в тубата е пълно с много недоразумения, дори от на пръв поглет легитимни и професионални източници. Например този клип последната ми сглобена система го оборва всяка секунда:

 

 

Германчето по-горе се опитва да ме убеди, че не мога да подкарам същия процесор на същото дъно на въпросните 4.4GHz без водно охлаждане само със сдандартния радиатор, който върви с процесора. Да, ама не - машината ми е бетон и дори при най-тежките стрес-тестове не качва повече от 80 градуса точно на същата ОС честота, с 1.35V VCore и нито един краш в продължение на няколко дни тормоз и стрес-тестове. Та, не всичко в тубата е така, както го описват понякога. :)

 

ПП. За новото поколение GPU-та не знам дали ще имам нерви да чакам. Освен това не мисля, че ще бъде нещо революционно по-различно и по-добро. От друга страна пък може и да си струва, защото така сглобената система е PCI-E Gen.4 по всички показатели, та може би си струва да се изчака и за GPU с такава поддръжка. Ето и поредната дилема. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Godfather said:

А ти не се ли научи да не вярваш безусловно на първия клип, който срещнеш в тубата? Нямам време да гледам подробностите, но първото, което се набива в очи е, че 3600 е набримчен повече и това не е коректно. Освен това сравняваш грешните процесори. Аз говорех за Х серията, т.е. ставаше въпрос за 2700Х, а не за 2700. Ако в горния сайт сравниш 2700Х с 3600Х ще видиш, че все пак повечето ядра оказват влияние, макар и да не е валидно всеки път. :)

Между другото, в тубата е пълно с много недоразумения, дори от на пръв поглет легитимни и професионални източници. Например този клип последната ми сглобена система го оборва всяка секунда:

 

 

Германчето по-горе се опитва да ме убеди, че не мога да подкарам същия процесор на същото дъно на въпросните 4.4GHz без водно охлаждане само със сдандартния радиатор, който върви с процесора. Да, ама не - машината ми е бетон и дори при най-тежките стрес-тестове не качва повече от 80 градуса точно на същата ОС честота, с 1.35V VCore и нито един краш в продължение на няколко дни тормоз и стрес-тестове. Та, не всичко в тубата е така, както го описват понякога. :)

 

ПП. За новото поколение GPU-та не знам дали ще имам нерви да чакам. Освен това не мисля, че ще бъде нещо революционно по-различно и по-добро. От друга страна пък може и да си струва, защото така сглобената система е PCI-E Gen.4 по всички показатели, та може би си струва да се изчака и за GPU с такава поддръжка. Ето и поредната дилема. :lol:

https://www.techradar.com/news/nvidias-next-gen-ampere-gpus-promise-jaw-dropping-performance-boost-over-turing

 

Jaw dropping perf boost като твърдение сериозно ме кара да се замисля .. :))

В твоят случай с машината готова на бюрото, чакането ще е по-трудно разбира се :D

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Lucky Luciano said:

Системата е чук, бих взел 2080ti, ма що тея коледни елхи, бе? На моите кутии всички ламБи са изключени, как го търпите това?! Целогодишно елха...

Мислех си, че само аз се дразня на тия циркаджийски истории :lol: Аз не си закачам power led-a, тия хора на коледни елхи ги обръщат :lol:

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Godfather said:

 

ПП. За новото поколение GPU-та не знам дали ще имам нерви да чакам. Освен това не мисля, че ще бъде нещо революционно по-различно и по-добро. От друга страна пък може и да си струва, защото така сглобената система е PCI-E Gen.4 по всички показатели, та може би си струва да се изчака и за GPU с такава поддръжка. Ето и поредната дилема. :lol:

 

По-добра производителност ще предлагат със сигурност. Ако ще и 2% да е (а то няма да е). Най-малкото в RTX ще имат много по-добър пърформънс. И ще са на по-добра цена от сегашните.
Освен ако сегашните не се сринат ценово на половина след като излезнат новите (което няма да се случи със сигурност ако се гледа цената на 1080Ti в момента), не виждам причина да не изчакаш.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

 

По-добра производителност ще предлагат със сигурност. Ако ще и 2% да е (а то няма да е). Най-малкото в RTX ще имат много по-добър пърформънс. И ще са на по-добра цена от сегашните.
Освен ако сегашните не се сринат ценово на половина след като излезнат новите (което няма да се случи със сигурност ако се гледа цената на 1080Ti в момента), не виждам причина да не изчакаш.

Имаш право и май това ще е причината да отида на 2070 Super на този етап. Все пак не мога да чакам без свястна карта чак до втората половина на 2020 някъде, та трябва да взема нещо, което ще е по-лесно да се продаде втора ръка след време или пък поне ще боли по-малко, ако не му взема това, което ми се иска. :)

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Godfather said:

А ти не се ли научи да не вярваш безусловно на първия клип, който срещнеш в тубата? Нямам време да гледам подробностите, но първото, което се набива в очи е, че 3600 е набримчен повече и това не е коректно. Освен това сравняваш грешните процесори. Аз говорех за Х серията, т.е. ставаше въпрос за 2700Х, а не за 2700. Ако в горния сайт сравниш 2700Х с 3600Х ще видиш, че все пак повечето ядра оказват влияние, макар и да не е валидно всеки път. :)

Между другото, в тубата е пълно с много недоразумения, дори от на пръв поглет легитимни и професионални източници. Например този клип последната ми сглобена система го оборва всяка секунда

Какъв първи клип, бе приятелю. :)

Естествено, че не вярвам на всичко, което има в нета, но има прекалено много информация, която показва видимо как 3600 е по-добър от 2700/2700x. И като цяло как третото поколение на Райзън е най-доброто излизало до момента.

 

 

 

Ето ти едно summary:

Why is AMD Ryzen 5 3600 better than AMD Ryzen 7 2700?
267MHz higher ram speed?
3200MHzvs2933MHz

 

5nm smaller semiconductor size?
7nmvs12nm

 

16MB bigger L3 cache?
32MBvs16MB

 

0.1GHz higher turbo clock speed?
4.2GHzvs4.1GHz

 

4855 higher PassMark result?
19923vs15068

 

3.97GB/s more memory bandwidth?
47.68GB/svs43.71GB/s

 

3.33MB/core more L3 cache per core?
5.33MB/corevs2MB/core

 

1 newer version of PCI Express (PCIe)?
4vs3

 

Better in games!

Дори твоя колега, сънародник и много добър приятел - Линуса го казва :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...